Štvrtok, 15. apríl, 2021 | Meniny má FedorKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

DOLNÝ KUBÍN
Kino Choč
Ut – st 10. – 11. marca o 18.30 h
Repo: Genetická opera - Odohráva sa v budúcnosti, kde vládne korporácia, fičí obchod s ľudskými orgánmi a splátky sú kruté. Kto nestihne čo len jedinú, toho navštívi Repoman a orgán si vyrve natvrdo. To je samozrejme iba hrubý dejový základ, kam sa postupne vešajú rôzne kľučky, zvraty a snaha šokovať po obsahovej i formálnej stránke.
Pi – ne 13. – 15. marca o 16.00 h
Cesta na mesiac 3D - 3D animovaná rozprávka o troch odvážnych muchách, ktoré si splnili svoj sen a leteli spolu s človekom na Mesiac.
Pi – ne 13. – 15. marca o 18.30 h
Vicky Cristina Barcelona – Do španielskeho „New Yorku“ odchádzajú stráviť leto dve mladé Američanky. Tak trochu strohá a zásadová Vicky , ktorá má pred svadbou, a jej hedonická kamarátka Cristina. Stretávajú spontánneho maliara Juana Antonia – netreba dodávať, že ten po oboch kráskach začne hádzať očkom – a jeho krásnu, ale nepríčetne žiarlivú ex-manželku Mariu Elenu.
VÝSTAVY
Oravská galéria
Ut – ne od 10.00 – 17.00 h
Trvalé expozície z vlastných zbierok - Staré umenie 15. a 19. storočia, Ikony, Slovenské výtvarné umenie 20. storočia, Tradičné ľudové umenie, Mária Medvecká – maliarka Oravy. Miesto expozície: Župný dom.
Do 15. marca Po – so 8.00 – 16.00 h, Ne 9.00 – 17.00 h
Olomoucký portolánový atlas z roku 1563 – Unikátny námorný atlas Vědeckej knihovny v Olomouci, pochádza z dielne Jaume Olivesa. Na svete je zachovaných 6 exemplárov atlasu. Kde: Expozícia P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne.
Do 16. marca
Aha, môj pohľad na svet – Ďuriho parta, autori. Kde: Výstavná sien MsKS Dolný Kubín.
Do 27. marca
VRC Photography – Veronika Jurčíková, autor. Kde: Fotogaléria, MsKS Dolný Kubín.
Do 29. marca
Trenčín 2008 – Výber zo súčasného slovenského sochárstva. Zámerom výstavy bolo zmapovať trendy v súčasnom komornom sochárstve na Slovensku v celej svojej myšlienkovej, žánrovej a materiálovej rozmanitosti. Kde: Veľká výstavná sieň, Župný dom. Usporiadateľ: Oravská galéria Dolný Kubín, GMAB Trenčín.
Do 29. marca
Lukáš Brašeň – Každý musí niekam patriť – Výstava predstaví kolekciu kresieb, fotografií a fotokoláží. Kde: Malá výstavná sieň, Župný dom. Usporiadateľ: Oravská galéria Dolný Kubín.
Tvorivé dielne
Školský rok 2008/2009, Po – pi 7.30 – 15.30 h
Priblížme sa k umeniu – Spoznávanie galérie, prehliadky výstavných priestorov, tvorivé dielne pre deti školského a predškolského veku. Ide o projekt zameraný na podporu rozvíjania tvorivých schopností a zručností mládeže na základe priameho styku s umeleckými dielami ôsmych výtvarných disciplín, ktoré sú prezentované v trvalých expozíciách alebo na krátkodobých výstavách v Oravskej galérii v Župnom dome pod vedením referenta KVČ v spolupráci s pedagógom. Ak máte záujem prísť do galérie so svojimi žiakmi kontaktujte Žofiu Mäsiarovu, 043 586 32 12.
Koncert
St 11. marca o 20.00 h
AMC Trio – Jazzová streda. Kde: Klub 77 Dolný Kubín.
Št 12. marca o 18.00 h
Martin Bies & Flamenco Clan – Koncert španielskeho flamenca v štýle Paco de Lucia. Kde: Kino Choč.
Ne 15. marca o 16.00 h
Kubínske Repete - Zatiaľ štyrikrát do roka, čiže jarné, letné, jesenné a zimné. Spevákov bude sprevádzať dolnokubínska skupina Fresh Band. Moderátor Ján Šesták a herec martinského divadla Michal Gazdík. O vtipné scénky teda nebude núdza. V prvom Kubínskom Repete odznie osem sú­ťažných piesní v podaní tunajších spevákov. Usporiadatelia aj touto cestou pozývajú medzi seba nové tváre. Podmienkou je plnoletosť a, samozrejme, spevácky talent.
Kde: MsKS Dolný Kubín. Usporiadateľ: MsKS Dolný Kubín.
Ut 10. marca o 14.00 h
Klub výšivky a ručných prác – Klubové stretnutie. Usporiadateľ: OKS v Dolnom Kubíne.
Pi –so 13. – 14. marca o 9.00 h
Hudobno-pohybová výchova detí – Cyklické akreditované vzdelávanie pre učiteľky MŠ v oblasti detského tanca a pohybovej výchovy. Kde: CVČ Domček Dolný Kubín. Usporiadateľ: OKS v Dolnom Kubíne.

Skryť Vypnúť reklamu

NÁMESTOVO
Kino Kultúra
St 11. marca o 18.00 h
Deti noci – Ofka prepadla zvláštnej letargii - zatiaľ čo väčšina spolužiakov zo strednej školy pokračuje v štúdiu, ona odmieta opustiť pohodlie detstva. Predáva v nonstope svojho švagra a necháva okolo seba poletovať úlomky zmarených osudov stálych i náhodných zákazníkov i tých dávnych kamarátov, ktorí rovnako ako ona žijú v noci.
So – ne 14. – 15. marca o 18.00 h
RocknRolla - Londýnske podsvetie už nie je to, čo bývalo. Namiesto drog sa obchoduje s nehnuteľnosťami a z kriminálnikov sa stávajú podnikatelia. Ide o ťažké prachy - a tie chcú všetci: malý zlodejíček One Two, záhadný ruský miliardár Uri Obomavich aj stará škola Lenny Cole. Všetci ostrí chlapci pripravujú sprisahania, spoločne paktujú a zároveň sa majú na pozore. Niekto však spraví chybu a neuveriteľnou náhodou sa osud jedného multi-miliónového obchodu ocitne v rukách drogovo závislého a absolútne nespoľahlivého rockera Johnnyho - toho, ktorý mal byť mŕtvy, ale zatiaľ vyzerá až príliš živo...
VÝSTAVA
Do 23. marca Po – pi od 8.00 – 15.30 h
Výtvarné práce študentov – Strednej odbornej školy v Nižnej. Kde: Dom Kultúry.
PODUJATIE
Št 12. marca o 8.00 h a 9.30 h
Malý princ – Kto by nepoznal nádherný poučný príbeh od spisovateľa Antoine de Saint-Exupéryho o pilotovi a chlapčekovi, ktorý hľadal priateľa. Predstavenie je plné farieb, masiek a fantázie. Kde: Dom Kultúry.

Skryť Vypnúť reklamu

TRSTENÁ
Kino Mier
Ne 15. marca o 18.00 h
Absurdistan - Groteskne ladené podobenstvo o vojne pohlaví sa odohráva v malej dedinke Absurdistan uprostred púšte, niekde medzi Európou a Áziou. Veľkým problémom pre dedinu je nedostatok vody. Omnoho väčší problém je však lenivosť mužov, ktorí na zlepšenie situácie odmietajú čo len pohnúť prstom. Mužská ľahostajnosť vyvolá v dedine sexuálny štrajk, ktorý sa postupne mení na takmer vojnový konflikt medzi mužmi a ženami a rozdelí dedinu ostnatým drôtom.

TVRDOŠÍN
VÝSTAVY
Ut – ne od 14.00 - 18.00 h, v prípade dohovoru kedykoľvek
Art Galéria Schürger - Stála expozícia. Výstava s názvom Slovenská moderna.
Gotický drevený kostolík - Historický kostolík z prvej polovice 15. storočia, ocenený organizáciou Europa Nostra, súčasť historického dedičstva UNESCO. Verejnosti je od 1. septembra do 30. júna sprístupnený len prostredníctvom objednávky.
Do 10. apríla
Krátke sny – Na vernisáž 95. výstavy vás pozýva Peter Pollág. Súčasťou výstavy je trvalá prezentácia Slovenskej moderny a postmoderny. Kde: v priestoroch novej Art Galérie Schürger. Komisár výstavy: Mgr. Júlia Šefčíková, autori výstavy: Juraj Schürger a Anna Lenková.
Do 22. marca
Novozámocké čipky – Práce šikovných žien z klubu čipkárok z Nových Zámkov budú prvýkrát prezentované i na Orave. Otvorenie výstavy 9. marca o 15.00 h. v Mestskom kultúrnom stredisku v Tvrdošíne. Usporiadateľ: OKS v Dolnom Kubíne, Regionálne kultúrne stredisko v Nových Zámkoch, Mesto Tvrdošín.

Skryť Vypnúť reklamu

NIŽNÁ
Kino Ostražica
Ut 10. marca o 18.30 h
Underworld 3: Vzbura Lykanov - Tretí diel upírskeho príbehu sa ponorí do histórie stáročia trvajúceho krvavého konfliktu medzi aristokratickými Upírmi, známymi ako mŕtvi vládcovia, a divošskými Lykanmi (vlkolakmi). Mladý Lykan, Lucian, sa ukáže ako mocný vodca, ktorý zjednotí vlkolakov, aby sa vzbúrili proti Victorovi, ukrutnému kráľovi upírov, ktorý ich prenasleduje stovky rokov. Lucian sa spolčí so svojou tajnou láskou, nádhernou upírkou Sonjou, v boji za vyslobodenie Lykanov z ukrutného otroctva.

ORAVSKÝ PODZÁMOK
Oravský hrad
Denne od 10.00 -15.00 h
Výrazná dominanta oravského regiónu patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska.

ZUBEREC
Ut – ne od 8.00 – 15.30 h
Zima 2009 v Múzeu oravskej dediny – Vianočná expozícia v interiéroch objektov.
Každú stredu v čase od 16.30 – 19.00 h. (prípadne štvrtok, piatok)
Večer v múzeu – Večerná prechádzka múzeom so zažatými lampášmi, história dreveného kostola, krátke skladby na organe, posedenie pri ľudovej hudbe, oravské piesne a tance, veselé príhody, medovina, čokoláda. Usporiadateľ: Múzeum oravskej dediny Zuberec.

ORAVSKÁ LESNÁ
So 14. marca
Erdútsky horizont – Turistický prechod na bežkách. Usporiadateľ: OZ Jedlička, Obec Or. Lesná, ZŠ a MŠ.

RABČA
So 14. marca
Stolnotenisový turnaj – Športová súťaž o Pohár starostu obce. Usporiadateľ: Stolnotenisový oddiel, Obec Rabča.

MALATINÁ
So – ne 14. – 15. marca o 14.00 h
Stolnotenisový turnaj o pohár starostu – Športové podujatie. V sobotu pre žiakov a v nedeľu pre dospelých. Kde: v sále KD Malatiná.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Telefóny čaká zásadná zmena. Z dnešných nezostane takmer nič
 2. Po celý rok ako na dovolenke. Tak sa žije v Čerešniach
 3. Kia prechádza transformáciou, vo vrecku má aj Guinnessov rekord
 4. Kedysi rádio, dnes mozog auta. Poznáte históriu infotainmentu?
 5. Korporátne dlhopisy s fixným ročným výnosom od 7 do 8 %
 6. Chceli by ste televízor alebo práčku k nákupu ako bonus?
 7. Vyskúšajte newslettre denníka SME
 8. Festival pre dušu prináša návod, ako si zachovať duševnú pohodu
 9. Slováci sú rekordéri, majú aj 20 vernostných programov súčasne
 10. Bolesti kĺbov po Corone? Zbystrite pozornosť!
 1. Chceli by ste televízor alebo práčku k nákupu ako bonus?
 2. Korporátne dlhopisy s fixným ročným výnosom od 7 do 8 %
 3. Vyskúšajte newslettre denníka SME
 4. Lesné plody - Sila zo samotného srdca prírody
 5. Festival pre dušu prináša návod, ako si zachovať duševnú pohodu
 6. Slovník investora 05: Obchodovanie na burze
 7. Slováci sú rekordéri, majú aj 20 vernostných programov súčasne
 8. Po celý rok ako na dovolenke. Tak sa žije v Čerešniach
 9. Bolesti kĺbov po Corone? Zbystrite pozornosť!
 10. Goji: bobule šťastia pomáhajú proti depresii
 1. Telefóny čaká zásadná zmena. Z dnešných nezostane takmer nič 49 924
 2. Zo žraloka rybka. Ako sa rozpadlo impérium Maria Hoffmanna? 20 260
 3. Slovákom hrozia malé dôchodky. V čom je problém? 17 453
 4. Leto na ostrove Malta: desať najkrajších miest 15 331
 5. Krvou a železom: Ako Bismarck pred 150 rokmi zjednotil Nemecko 11 863
 6. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie 9 443
 7. Pomoc z prírody pri infekcii covid-19 8 698
 8. Veľkonočné inšpirácie, rozhovor so Zuzanou Šebovou 8 303
 9. Plánujete dovolenku na leto? Toto sú najkrajšie pláže Turecka 7 791
 10. Pán Králiček: Aj keď predávate „len“ kávu, musíte inovovať 6 809
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Kia predstavila nové logo, slogan a ohlásila transformáciu značky. Jej nový slogan znie: Movement that inspires.

8 h

Pre mnohé firmy, organizácie, neziskové projekty, ale aj jednotlivcov je nadviazanie spolupráce s novinármi veľkým otáznikom. Vďaka zmienkam v médiách sa môžu zviditeľniť a stať sa mienkotvorcami vo svojej oblasti.

9 h
Pamätník SNP v Párnici.

Na opravu pietneho miesta hrdinstva našich starých otcov získali dotáciu.

11 h
V drese Banskej Bystrice, ktorá sa tešili z postupu cez Komárno, odohral celý zápas Kristián Lukáčik.

V osemfinále 52. ročníka zasiahlo do hry takmer desiatka futbalistov z nášho regiónu.

15 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Vodiča s ťažkými zraneniami previezli do nemocnice.

12 h

Aj v dôchodkovom veku zažiarila v Ionescových Stoličkách. V silnom príbehu, ktorý zahrali piati seniori z Banskej Bystrice.

13. apr

Brezno zostane v červenej naďalej.

13. apr

Otvárajú sa kostoly aj obchody.

13. apr

Už ste čítali?