Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

DOLNÝ KUBÍN
Kino Choč
Filmový Klub
Po 2. marca o 18.30 h
Ty, ktorý žiješ – Roy Andersson má vo svetovej kinematografii vyhradené svoje miesto. Jeho filmy sa vyznačujú absurditou, iróniou, ale i láskavým humorom, prostredníctvom ktorého skúma ľudské bytosti. Antipríbeh celého diela tvoria zdanlivo nesúvisiace osudy množstva postáv pohybujúcich sa v neurčitom časopriestore. Všetci títo ľudia majú niečo spoločné: sú nepochopení, nahnevaní, nešťastní a poprípade i zamilovaní. Rovnako prostredie, v ktorom sa nachádzajú pôsobí bezútešne.
Ut – st 3. – 4. marca o 18.30 h
Podivuhodný prípad Benjamína Buttona - Narodil som za zvláštnych okolností, jeho príbeh začína v roku 1918. Ako vráskavé a odpudivé dieťa ho jeho otec Thomas Button, nechal na schodoch domova dôchodcov Nolan House. Matka zahynula pri pôrode. Malého Benjamina, o ktorom lekár v domove vyhlásil, že jeho telesný stav zodpovedá 80-ročnému starcovi, sa ujala černošská vychovávateľka Queenie a dala mu lásku i výchovu. Príbeh je o tom, akých ľudí tento neobyčajný muž stretol, ktoré miesta navštívil, o láskach, ktoré našiel a stratil, o radosti zo života a smútku zo smrti, i o tom, čo trvá večne.
Pi – ne 6. – 8. marca o 18.30 h
Súmrak - Upíry ako fantazijné bytosti fascinujú ľudí už nejaký ten piatok. Patálie outsiderov, problémy s rodičmi, prvá láska i upírsky život - jasné devízy. A príde aj na povinnú jazdu v podobe plesu - to musí byť tínedžerský film. Aj je.
VÝSTAVY
Oravská galéria
Ut – ne od 10.00 – 17.00 h
Trvalé expozície z vlastných zbierok - Staré umenie 15. a 19. storočia, Ikony, Slovenské výtvarné umenie 20. storočia, Tradičné ľudové umenie, Mária Medvecká – maliarka Oravy. Miesto expozície: Župný dom.
Do 15. marca, po – so 8.00 – 16.00 h, ne 9.00 – 17.00 h
Olomoucký portolánový atlas z roku 1563 – Unikátny námorný atlas Vědeckej knihovny v Olomouci pochádza z dielne Jaume Olivesa. Na svete sa zachovalo len šesť exemplárov atlasu. Kde: Expozícia P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne.
Do 16. marca
Aha, môj pohľad na svet – Ďuriho parta. Kde: Výstavná sieň MsKS Dolný Kubín.
Do 27. marca
VRC Photography – Veronika Jurčíková, autor. Kde: Fotogaléria, MsKS Dolný Kubín.
Do 29. marca
Trenčín 2008 – Výber zo súčasného slovenského sochárstva. Zámerom výstavy bolo zmapovať trendy v súčasnom komornom sochárstve na Slovensku v celej svojej myšlienkovej, žánrovej a materiálovej rozmanitosti. Prehliadka tak umožnila vytvoriť si predstavu o súčasnom sochárskom dianí na Slovensku počas uplynulých piatich rokov a poukázať na značne diferencovanú podobu súčasného sochárstva. Kde: Veľká výstavná sieň, Župný dom. Usporiadateľ: OG Dolný Kubín, GMAB Trenčín.
Do 29. marca
Lukáš Brašeň – Každý musí niekam patriť – Výstava predstaví kolekciu kresieb, fotografií a fotokoláží. Kde: Malá výstavná sieň, Župný dom. Usporiadateľ: OG Dolný Kubín.
Tvorivé dielne
Po – pi 7.30 – 15.30 h
Priblížme sa k umeniu – Spoznávanie galérie, prehliadky výstavných priestorov, tvorivé dielne pre deti školského a predškolského veku. Ide o projekt zameraný na podporu rozvíjania tvorivých schopností a zručností mládeže na základe priameho styku s umeleckými dielami ôsmych výtvarných disciplín, ktoré sú prezentované v trvalých expozíciách alebo na krátkodobých výstavách v Oravskej galérii v Župnom dome pod vedením referenta KVČ v spolupráci s pedagógom. Ak máte záujem prísť do galérie so svojimi žiakmi, kontaktujte Žofiu Mäsiarovu (586 3212).
PODUJATIE
Ne 8. marca o 18.00 h
Medzinárodný deň žien - Kultúrno-spoločenské podujatie s názvom „Tvoje oči sú mojim majákom a úsmev oblohou plnou hviezd“. V programe vystúpi Ľudová hudba Karola Hromádku, sólistka Lúčnice Petra Vraňáková a súbory ZUŠ I. Ballu v Dolnom Kubíne. Vstup je bezplatný. Kde: Divadelná sála MsKS. Usporiadateľ: MsÚ
PRIPRAVUJEME
Ne 15. marca
Kubínske Repete - Zatiaľ štyrikrát do roka: jarné, letné, jesenné a zimné. Hostí bude sprevádzať dolnokubínska skupina Fresh Band, moderátor Ján Šesták a herec martinského divadla Michal Gazdík. O vtipné scénky teda nebude núdza. V prvom tohtoročnom Kubínskom Repete odznie osem sú­ťažných piesní v podaní tunajších spevákov. Nebudú medzi nimi chýbať Vladimír Sališ, Dušan Krška, Ján Čilík a Marta Franková. Usporiadatelia však pozývajú medzi seba aj nové tváre. Podmienkou je plnoletosť a, samozrejme, spevácky talent. Kde: MsKS Dolný Kubín.

Skryť Vypnúť reklamu

NÁMESTOVO
Kino Kultúra
Filmový klub
Pi 6. marca o 18.00 h
Skafander a motýľ - Režisér Julian Schnabel sa pokúsil o zdanlivo nemožné: preniesť na filmové plátno príbeh Jeana-Dominiquea Baubyho, šéfredaktora časopisu Elle, ktorý po náhlej mozgovej príhode úplne ochrnul. Pomocou dvoch špecialistov a ľudí z jeho blízkeho okolia sa učí opäť integrovať do spoločnosti. A hoci je schopný komunikovať so svetom len mrkaním jedného oka, dokáže nadiktovať svoj príbeh, ktorý sa stal bestsellerom.
St 4. marca o 18.00 h
Madagaskar 2 – Trosky lietadla zakliesnené v korune obrieho baobabu sa stanú kľúčovou súčasťou geniálneho únikového plánu pre zvieratká z newyorskej ZOO. Štart opraveného lietadla prebehne hladko. Počas letu však vynechá jeden motor, potom druhý a neovládateľné lietadlo sa rúti k zemi. Rozmaznaní hrdinovia pristanú uprostred najdivokejšej africkej divočiny, kde na každého z nich čaká vlastný príbeh.
So – ne 7. – 8. marca o 18.00 h
Yes Man - Život Carla Allena je stále o tom istom. Buď odmietne žiadosť o pôžičku v banke, kde pracuje, alebo odmietne pozvanie od priateľov a radšej ostane sám doma pozerať telku. Stal sa z neho muž, ktorého najčastejšie používaným slovom je nie. Jeho život sa radikálne zmení, keď neochotne navštívi seminár, ktorý vedie „Áno“ guru naliehajúci na svojich klientov, aby častejšie používali slovíčko „áno“ a zmenili tak svoje životy.
VÝSTAVA
Do 23. marca po – pi 8.00 – 15.30 h
Výtvarné práce študentov Strednej odbornej školy v Nižnej. Kde: Dom kultúry.

Skryť Vypnúť reklamu

TRSTENÁ
Kino Mier
Ne 8. marca o 18.00 h
Madagaskar 2 – Stále spolu. Stále stratení. Na cestu domov sa vydáva lev Alex, zebra Marty, hrošica Glória, žirafiak Malman a šimpanz Phil s Masonom.
PODUJATIE
Ne 8. marca o 15.00 h
Medzinárodný deň žien – Kultúrny program pri príležitosti MDŽ. Vystúpia deti a žiaci trstenských škôl a škôlok. Hosťom programu je Folklórna skupina Skorušina z Liesku. Kde: Dom kultúry. Usporiadatelia: Mesto Trstená v spolupráci so školami a škôlkami v meste.

TVRDOŠÍN
Kino Javor
Ne 8. marca o 18.00 h nepremieta
VÝSTAVY
Ut – ne od 14.00 - 18.00 h, v prípade dohovoru kedykoľvek
Art Galéria Schürger - Stála expozícia. Výstava s názvom Slovenská moderna.
So 7. marca o 16.00 h
Peter Pollág – Krátke sny – Vernisáž 95. výstavy v priestoroch Art Galérie Schürger. Výstava potrvá do 10. apríla. Komisár výstavy: Júlia Šefčíková, autori výstavy: Juraj Schürger a Anna Lenková
Gotický drevený kostolík - Historický kostolík z prvej polovice 15. storočia, ocenený organizáciou Europa Nostra, súčasť historického dedičstva UNESCO. Verejnosti je od 1. septembra do 30. júna sprístupnený len prostredníctvom objednávky.
PODUJATIE
Ne 8. marca o 14.00 h
Mini playback show – Srdečne vás pozývame na vystúpenie detí z CVČ Tvrdošín. Kde: v Kine Javor. Usporiadateľ: CVČ Tvrdošín.

Skryť Vypnúť reklamu

NIŽNÁ
Kino Ostražica
Ut 3. marca o 18.30 h
Pokoj v duši - Tóno sa vracia z väzenia, kde si odsedel päť rokov za krádeže dreva. Vracia sa do rodnej dediny a zisťuje, že všetko je inak: s manželkou sa odcudzil, päťročného syna vlastne vôbec nepozná, nemôže si nájsť prácu, pretože zlodeja nikto nezamestná. Odmieta sa živiť krádežami, a tak stráca aj svojho dlhoročného „parťáka“, miestneho podnikateľa, ktorý získava čoraz väčší vplyv v regióne. Silný príbeh na pozadí drsnej scenérie hôr, so znakmi pre stredné Slovensko typickými – patriarchátom, pytliactvom, rasovou neznášanlivosťou, krádežami dreva, ale aj silnou tradíciou súdržnosti rodiny, viery, priateľstva a lásky nesie všetky znaky klasickej drámy.

ORAVSKÝ PODZÁMOK
Oravský hrad
Denne od 10.00 -15.00 h
Výrazná dominanta oravského regiónu patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska.

ZUBEREC
Ut – ne od 8.00 – 15.30 h
Zima 2009 v Múzeu oravskej dediny – Vianočná expozícia v interiéroch objektov.
Každú stredu v čase od 16.30 – 19.00 h.
Večer v múzeu – Večerná prechádzka múzeom so zažatými lampášmi, história dreveného kostola, krátke skladby na organe, posedenie pri ľudovej hudbe, oravské piesne a tance, veselé príhody, medovina, čokoláda. Usporiadateľ: Múzeum oravskej dediny Zuberec.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 1. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
 2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 3. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
 4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 6. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
 7. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 8. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
 9. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
 10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 32 103
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 30 285
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 13 187
 4. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 10 200
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 9 568
 6. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 538
 7. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 528
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 726
 9. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 421
 10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom? 4 846
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Jedno srdce je v centre mesta.

Ich obsah pomôže aj ľuďom v núdzi.

4 h
Michal Suroviak začal s maratónmi vo veku 45 rokov.

Prvý maratón chcel odbehnúť v Košiciach a študentský sen si aj splnil.

20. jan
Novinka v Oravskej Lesnej pomáha v orientácii.

Orientáciu v dedine zlepšili informačné tabule.

17 h
Mimoriadny projekt siete regionálnych týždenníkov MY.

V oboch pracovných zošitoch je veľa logických a zábavných úloh pre deti.

23 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Tragédiu vyšetruje polícia.

20. jan

Už teraz je neskoro, vie tréner Nitry po vyhorení so Šamorínom.

23 h

Ľad si zmýlili s cestou. Mementom pre všetkých by mali byť tragédie, ktoré sa na Oravskej priehrade stali, no zdá sa, že ľudia sú nepoučiteľní.

19. jan

Zoznam miest pribežne dopĺňame.

20. jan

Už ste čítali?