Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky
VOLEJBAL

Dolnokubínčanky preskočili svojho súpera

II. liga ženy – juniorky
VK Orava Dolný Kubín – TJ Lokomotíva Čadca 3:1 (15, 15, -14, 18) a 3:0 (13, 16, 24)
Zostava: Lášticová, Hadová, Beňušová, Žilíková, Červená, Slobodová, striedala: Rusnáková

Dolnokubínčanky mali v obidvoch zápasoch jasnú prevahu. V prvom zápase však stratili set po nekoncentrovanom výkone, no hneď na to vo štvrtom sete dokázali, že s víťazstvami to myslia vážne.
Druhé stretnutie bolo z domácej strany ešte lepšie odohraté. Kysučanky síce v treťom sete už viedli 24:22, ale domáce hráčky potvrdili, že koncovky im v sobotu išli veľmi dobre, a napokon zvíťazili 26:24. Z domácej strany možno vyzdvihnúť hernú činnosť podanie, ktoré bolo veľmi účinné a hosťky nenašli počas celého zápasu protizbraň.

VK Tvrdošín – VK Oravan Námestovo 3:0 (19, 20, 22) a 3:2 (23, 13, -13, -23, 13)
Zostavy: Tarajová, Jančeková, K. Rehmová, Halašová, Klámová, T. Rehmová, Dzureková, Trstenská, Sochuliaková, Trabalíková - J. Kolcunová, D. Kozáková, V. Kurťáková, R. Lúchavová, L. Mlázovská, S. Pavlíková, A. Višňovská

Postavenie v tabuľke, aj väčšie hráčske skúsenosti robili z Tvrdošína v 21. a 22. kole papierového favorita. Domáce hráčky túto skutočnosť potvrdili aj na ihrisku. Domáce podali v prvom zápase zodpovedný výkon, aj keď chýbam sa nevyhli. Dobre hrajúce Námestovo stále držali pod tlakom a prvý zápas vyhrali 3:0. Druhé stretnutie začali domáce nervózne. To sa odzrkadlilo aj na celkovom výsledku. V tajbrejku viedli hosťky už 9:5 a 12:10, no skúsenosti domácich sa prejavili. Dievčatá z Námestova sa nevzdávali a svoje menšie skúsenosti nahrádzali veľkou bojovnosťou a kolektívnym výkonom, čo sa prejavilo v druhom zápase. „Hoci sme prehrávali už 2:0 na sety, dokázali sme zabojovať a s Tvrdošínom odohrať vyrovnaný zápas. Opäť sme však nezvládli koncovku. Zavážila väčšia skúsenosť domácich. Rozhodujúci piaty set a aj celý zápas sme prehrali len o dve lopty. Za výkon v druhom zápase patrí hráčkam poďakovanie,“ uviedol k stretnutiu tréner Námestova Tomáš Lúchava.

II. trieda kadetky
VK Oravan Námestovo – Tatran Banská Bystrica 0:3 (-9, -20, -9) a 0:3 (-20, -7, -13)
Za Námestovo nastúpili: Somorová, Rejdugová, Šimulčíková, Bandíková, Z. Kurťáková, J. Kurťáková, Hojová

Námestovčanky odohrali proti súperovi spod Urpína. Domáce hráčky sa snažili, no na disponovaného súpera nestačili. V prvom stretnutí odohrali vyrovnaný druhý set a v druhom zápase hneď ten úvodný. Skúsenosti hostiek sa tak naplno prejavili.

VK Tvrdošín – Kysucké Nové Mesto – Kysučanky sa na stretnutie v Tvrdošíne nedostavili
Čadca – VK Tvrdošín 3:2 (22, 14, -23, -18, 6) a 3:2 (-22, 19, -22, 36, 6)
Zostava: Trstenská, Dzureková, Medvecká, Lendová, Melková, Mišicová, striedala: Košarišťanová

Hosťujúce dievčatá pokračovali v zlepšených výkonoch. Obidve stretnutia prehrali v koncovkách, kde sa prejavila menšia skúsenosť Tvrdošína. S hrou však tréner Marián Mika vyjadril spokojnosť.