Medvede zaváhali vo švrťfinále v Prešove

KVALIFIKÁCIA O PLAY - OFF
Michalovce - Dolný Kubín 6:3 (4:1, 2:1, 0:1)
Stav série: 1:2

Góly: 3. J. Pavličko (Minčák, Macík), 8. Regenda (Barna, Miľovčík), 17. Zalužický (Matej, Stripai), 18. B. Štefan, 21. Macík (Minčák), 27. Valko (Macík) - 5. Gallo (Blaščík), 40. P. Laco (Bonda, Nátny), 55. Hančiak (R. Budaj).
Strely na bránu: 35:36, vylúčenia: 2:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, divákov: 1830.
Zostava hostí: Pračko (18. Pastorek) - Hyben, T. Smolka, Troup, M. Smolka, P. Laco, Rec - Hančiak, Nátny, Bonda - Zúbek, Mahdalík, Dzuriak - Marek Jurčo, Blaščík, Gallo - Janovský, R. Budaj, n tréner: J. Plch st.
Domáca Dukla zaujala od úvodu vysokým nasadením a obrovskou túžbou po víťazstve. Dopredu ich hnal aj pomerne slušne zaplnený štadión, ktorý dokázal vytvoriť dobrú hokejovú atmosféru. Prvý gólový moment nenechal na seba dlho čakať a prišiel už v 3. min. Po veľkej chybe zadných radov ostal za obrancami hostí Juraj Pavličko a prekonal Pračka. Dolnooravcom sa ale zakrátko podarilo odpovedať, keď Ľubomír Gallo stál v správnom čase na správnom mieste, a po Blaščíkovej strele dorazil puk do michalovskej brány. Lenže tento remízový stav nemal dlhé trvanie. Vyrovnávajúci gól vyburcoval Zemplínčanov k ešte väčšiemu nasadeniu. Dôrazne napádali súpera, agresívne korčuľovali a dočkali sa za to odmeny. V 8. min napol sieť kapitán východniarov Radoslav Regenda.
Oravskí hokejisti sa snažili upokojiť hru, avšak hostitelia hrali naďalej nátlakovo. Tento štýl hry sa im vyplatil a ešte v priebehu prvej tretiny dvakrát skórovali. Na 3:1 upravoval Ján Zalužický, strelecky úspešný bol aj Branislav Štefan. Následne došlo k zmene na brankárskom poste hostí. Pračka vystriedal Pastorek a jeho mikrozápas sa skončil pomerom 2:2. To znamená, že počas pobytu na ľade dva razy kapituloval a presne toľkokrát sa rozsvietilo červené svetlo za jeho náprotivkom.
Priebežný stav po úvodnej 20-minútovke bol základom výhry Michaloviec. Počas prestávky dostali Dolnokubínčania pokyny od trénera, aby kládli dôraz na zodpovednú hru vzadu. Stalo sa, no opäť dvakrát inkasovali. Po šiestich presných strelách zverencov D. Kapustu uspel i obranca Medveďov Peter Laco. V poslednom dejstve bolo pre MHK ťažké urobiť niečo s nepriaznivým stavom, hoci sa prezentoval v lepšom svetle, ako jeho súper. Akurát sa dočkal zníženia na konečných 6:3. Po dlhšej časovej odmlke si obliekol hosťujúci dres Janovský. Bolo ale na ňom vidno, že mu chýba zápasová prax. Stále cítil zlomený prst a zo stretnutia predčasne odstúpil.

Ostatné výsledky 3. zápasov predkola play-off: Bardejov - Trebišov 3:2 po predĺžení (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0) - stav série: 3:0, postupuje Bardejov, Senica - HC ’07 Detva 4:3 po predĺžení (1:1, 1:0, 1:2 - 1:0) - stav série: 2:1, Prievidza - Ružinov Bratislava 4:2 (0:1, 2:0, 2:1) - stav série: 2:1.

Michalovce - Dolný Kubín 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Stav série: 1:3, postupuje Dolný Kubín.

Góly: 9. B. Štefan (Miľovčík, Takáč) - 7. Mahdalík (Zúbek, Dzuriak), 29. Mahdalík (Zúbek).
Zostava hostí: Pračko - Hyben, M. Smolka, Troup, T. Smolka, P. Laco, Rec - Hančiak, Nátny, Bonda - Zúbek, Mahdalík, Dzuriak - Marek Jurčo, Blaščík, R. Budaj - Janovský, Gallo, n tréner: J. Plch st.
Po taktickej porade zmenili hráči Dolného Kubína spôsob hry, aký predvádzali v predchádzajúcom súboji. Z hľadiska taktiky nastúpili s cieľom prehusťovať stredné pásmo, aby ich protihráči znovu neprekvapili rýchlym gólovým nástupom. Ďalším zámerom Plchovej družiny bolo eliminovať hokejovú drzosť Michalovčanov. Bránili systémom 1-4, čo znamená, že obidve krídla sa sťahovali a napádal len jeden útočník.
Vedenia sa tentoraz ujal náš prvoligový zástupca. Vydarená spolupráca druhého útoku sa v 7. min skončila gólom, ktorého autorom bol Kamil Mahdalík. Onedlho ostal za chrbtami hosťujúcich obrancov Branislav Štefan a vyrovnal. Našťastie, potom Pračko zatiahol roletu a nenechal sa prekonať. Napriek bojovnosti domácich sa skóre dlhú dobu nemenilo. Dolnooravci pozorne zachytávali puky a vytvárali si šance. Po polhodine hry zaznamenal so šťastím víťazný a zároveň svoj druhý presný zásah Kamil Mahdalík. Avšak predchádzajúca dvojminútovka doslova „volala“ po góle.
V tomto dueli sa ukázala sila dolnokubínskeho kolektívu. Táto výhra, ktorá pri troche športového šťastia mohla byť vyššia, bola dielom celého mužstva. Tréner Ján Plch s potešením konštatoval, že tak obetavo ho ešte nevidel hrať. Vyzdvihnúť treba výkon brankára Pračka, až na jedno zaváhanie aj obrancov a skúseného Mahdalíka. Samozrejme, ostatní hokejisti si tak isto urobili svoju prácu na sto percent.

Ostatné výsledky 4. zápasov predkola play-off: Senica - HC ’07 Detva 9:0 (1:0, 6:0, 2:0) - stav série: 3:1, postupuje Senica, Prievidza - Ružinov Bratislava 4:1 (2:1, 0:0, 2:0) - stav série: 3:1, postupuje Prievidza.

ŠTVRŤFINÁLE PLAY - OFF
Prešov - Dolný Kubín 5:3 (2:2, 3:0, 0:1)
Stav série: 1:0

Góly: 7. R. Pucher (Majer), 16. V. Baláž (Suja, Troliga), 24. Kövér (Pulščák, Majer), 25. V. Baláž (Troliga, Suja), 36. Suja (Troliga, V. Baláž) - 11. Zúbek (Dzuriak, Mahdalík), 20. Zúbek (T. Smolka, P. Laco), 48. Nátny (T. Smolka). n Strely na bránu: 29:25, n vylúčenia: 6:4 na 2 min, Mahdalík (Dolný Kubín) na 10 min, n presilovky: 1:1, n oslabenia: 1:0, n divákov: 983.
Zostava hostí: Pračko - Hyben, V. Dvořák, P. Laco, M. Smolka, Troup, Rec - Hančiak, Nátny, Bonda - Zúbek, Mahdalík, Dzuriak - Marek Jurčo, Blaščík, R. Budaj - Janovský, T. Smolka.
Prešovčania dávali od samotného začiatku najavo, že sú favoritmi štvrťfinálovej série. Chcú ju vyhrať a preto sa zhurta pustili do súpera. Hokejisti z dolnej Oravy sa rozumnou hrou snažili držať Šarišanov na dištanc. Úvodné dejstvo bolo, nielen čo sa týka výsledku, vyrovnané. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú. Prvú vážnejšiu chybu hostí, keď obrancovi na modrej čiare preskočil puk hokejku, využil v 7. min skúsený René Pucher a v oslabení poslal svoj tím do vedenia. O štyri minúty neskôr dobre zakombinoval druhý dolnokubínsky útok a o gólovú koncovku sa postaral František Zúbek. Potom dostal Mahdalík možno až príliš prísny trest na 2 + 10 min, čo narušilo koncepciu hry dolnokubínskych medveďov. Netaktická chyba MHK znamenala opätovné vedenie domácich. V 16. min sa v početnej výhode nemýlil Vladislav Baláž. Pravý krídelník MHK F. Zúbek mal presnú mušku i v závere prvej tretiny.
Začiatok prostrednej časti vyšiel domácemu HC 07 na výbornú. V priebehu dvoch minút dvakrát skóroval zásluhou Gabriela Kövéra a znova V. Baláža. Hosťujúci celok dostal počas prestávky pokyny, ako sa vyvarovať zbytočných chýb. Bohužiaľ, nevyhol sa im, a preto pykal. Po inkasovaných góloch sa Dolný Kubín otriasol a vyrovnal hru. Čo z toho, keď v 36. min došlo k ďalšej hrúbke v zadných radoch a bolo 5:2. Do streleckej listiny sa tentoraz zapísal Jakub Suja. Počas druhej dvadsaťminútovky sa naplno prejavili skúsenosti takých hráčov, ako Troligu, V. Baláža, R. Puchera, či Cabana. Mladý kolektív hostí ju hladko prehral a trojgólové manko sa ťažko doháňalo.
V záverečnom dejstve hrali hostitelia už viac defenzívnejšie. „Plchovci“ to dokázali využiť len raz, v 48. min Michalom Nátnym. Keby sa ich ďalšie dve-tri sľubné šance skončili úspešne, mohli ešte zdramatizovať zápas. Navyše, tesne pred koncom sa im nepodarilo ani odvolať brankára, pretože hlavný rozhodca vylúčil Zúbeka. Konečný rezultát je spravodlivým odzrkadlením diania na ľade. Pod prehru martinskej farmy sa podpísala jej nekoncentrovanosť v druhej tretine.

n Ostatné výsledky 1. zápasov štvrťfinále play-off: Spišská Nová Ves - Bardejov 10:3 (7:1, 2:2, 1:0), stav série: 1:0, Piešťany - Senica 2:1 (1:0, 0:0, 1:1), stav série: 1:0, Trnava - Prievidza 2:1 (1:1, 1:0, 0:0), stav série: 1:0.

Autor: MŠ, JP