Utorok, 11. máj, 2021 | Meniny má BlaženaKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

DOLNÝ KUBÍN
Kino Choč
Ut – st 24. – 25. februára o 18.30 h
Saw V - V piatom pokračovaní kultovej hororovej série sa dozvedáme, že napriek smrti sériového vraha, ktorého všetci poznali pod menom Jigsaw, hrôzostrašná hra nekončí. V jeho krvavej práci niekto pokračuje.
Pi – ne 27. – 28. februára, 1. marca o 18.30 h
Sex drive – Osemnásťročný Ian konečne dostane príležitosť zbaviť sa panictva, ak navštívi svoju internetovú známosť. Vydá sa teda na cestu. Spoločnosť mu robia kamarát Lance, ktorý na rozdiel od Iana nemá problém zbaliť babu a najlepšia kamarátka Felicia, ktorá sa mu pozdáva, ale jej sa zasa pozdáva Lance.
VÝSTAVY
Oravská galéria
Ut – ne od 10.00 – 17.00 h
Trvalé expozície z vlastných zbierok - Staré umenie 15. a 19. storočia, Ikony, Slovenské výtvarné umenie 20. storočia, Tradičné ľudové umenie, Mária Medvecká – maliarka Oravy. Miesto: Župný dom.
Do 15. marca po – so 8.00 – 16.00 h, ne 9.00 – 17.00 h
Olomoucký portolánový atlas z roku 1563 – Unikátny námorný atlas Vědeckej knihovny v Olomouci, pochádza z dielne Jaume Olivesa. Na svete sa zachovalo šesť exemplárov atlasu. Kde: Expozícia P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne.
Do 16. marca
Aha, môj pohľad na svet – Ďuriho parta. Kde: Výstavná sieň MsKS Dolný Kubín.
Do 27. marca
VRC Photography – Veronika Jurčíková. Kde: Fotogaléria MsKS Dolný Kubín.
Do 29. marca
Trenčín 2008 – Výber zo súčasného slovenského sochárstva. Zámerom výstavy bolo zmapovať trendy v súčasnom komornom sochárstve na Slovensku v celej svojej myšlienkovej, žánrovej a materiálovej rozmanitosti. Prehliadka umožňuje vytvoriť si predstavu o súčasnom sochárskom dianí na Slovensku počas uplynulých piatich rokov a poukázať na značne diferencovanú podobu súčasného sochárstva. Kde: Veľká výstavná sieň, Župný dom. Usporiadateľ: OG Dolný Kubín, GMAB Trenčín.
Do 29. marca
Lukáš Brašeň – Každý musí niekam patriť – Výstava predstaví kolekciu kresieb, fotografií a fotokoláží. Kde: Malá výstavná sieň, Župný dom. Usporiadateľ: OG Dolný Kubín.
Tvorivé dielne
Po – pi 7.30 – 15.30 h
Priblížme sa k umeniu – Spoznávanie galérie, prehliadky výstavných priestorov, tvorivé dielne pre deti školského a predškolského veku. Projekt je zameraný na podporu rozvíjania tvorivých schopností a zručností mládeže na základe priameho styku s umeleckými dielami ôsmych výtvarných disciplín, ktoré sú prezentované v trvalých expozíciách alebo na krátkodobých výstavách v OG v Župnom dome v spolupráci s pedagógom. Ak máte záujem prísť do galérie so svojimi žiakmi kontaktujte Žofiu Mäsiarovú (586 32 12).
PODUJATIE
Po 23. februára od 15.30 h
Fašiangy sa krátia, už sa nenavrátia - Tradičný fašiangový sprievod. Sprievod dychovej hudby Oravanka z Trstenej od MsKS cez Kolonádny most na Hviezdoslavovo námestie.
Fašiangová zábava, pochovávanie basy na Hviezdoslavovom námestí. Usporiadatelia: Mesto Dolný Kubín, CVČ Domček, MsKS, MsZ.
Pi 27. februára
Cena fair play MUDr. Ivana Chodáka vo futbale – 15. ročník. Vyhlásenie výsledkov ankety. Slávnosť je spomienkou na výborného športovca, lekára Ivana Chodáka. Bol to športovec s veľkým zmyslom pre fair play. Na slávnosti sú ocenení ľudia, ktorí sa buď pričinili o záchranu života alebo prispeli k rozvoju slovenského futbalu. Vstup voľný. Kde: MsKS Dolný Kubín.

Skryť Vypnúť reklamu

NÁMESTOVO
Kino Kultúra
So – ne 28. februára a 1. marca o 18.00 h
Pavučina lží - Roger Ferris je najlepším agentom amerických tajných služieb. Pôsobí na miestach, kde informácia má väčšiu hodnotu ako život človeka, od ktorého ju získal. O tom, či sa Ferrisovi podarí akciu prežiť, často rozhoduje len hlas na druhom konci bezpečnej telefónnej linky. Ten patrí veteránovi CIA Edovi Hoffmanovi, ktorý zase vedie vojnu z počítača vo svojej obývačke na predmestí a riadi každý Ferrisov krok.
VÝSTAVA
Od št 26. februára po – pi od 8.00 – 15.30 h
Výtvarné práce študentov – Výstava prác študentov Strednej odbornej školy v Nižnej. Kde: Dom kultúry.

TRSTENÁ
Kino Mier
Ne 1. marca o 18.00 h
Deň, keď sa zastavila Zem - Mimozemšťan Klaat prichádza na našu planétu s výzvou, aby ľudia ukončili všetky vojny. Začínajú nimi totiž ohrozovať aj iné svety. Zatiaľ čo on chce jednať so svetovými mocnosťami, naším jediným záujmom je zavrieť ho do laboratória a vedecky ho preskúmať... Na úteku z laboratória ho sprevádza astrobiologička Helen, ktorá spolu so svojím nevlastným synom uviazne v Klaatovom poslaní.
VÝSTAVA
Do 28. februára
Vesmír očami detí – Celoštátna výstava výtvarných prác s astronomickou tamatikou. Kde: Dom kultúry Trstená. Usporiadateľ: OKS v Dolnom Kubíne, DK Trstená, Slovenská ústredná hvezdáreň Hurbanovo.
KONCERT
Po 23. februára o 18.00 h
Honza Nedvěd – Hudobný program. Mesto Trstená, oddelenie kultúry pozýva všetkých milovníkov dobrej hudby na vystúpenie Honzu Nedvěda. Kde: Dom kultúry.
PODUJATIE
Ut 24. februára o 15.30 h
Pochovávanie basy – Dolóres, Dolóres. Kultúrne podujatie pre obyvateľov mesta a jeho návštevníkov v podaní členov dychovej hudby Oravanka. Kde: Námestie M. R. Štefánika. Usporiadateľ: Mesto Trstená, CVČ Trstená, DH Oravanka.

Skryť Vypnúť reklamu

TVRDOŠÍN
Kino Javor
Pi 27. februára o 18.00 h
Rellye smrti – Kto prežije, vyhrá. Internetové stránky projektu Rallye smrti patria medzi najnavštevovanejšie. Beží na nich on-line prenos najbrutálnejších automobilových pretekov v histórii. Ich aktérmi sú obyvatelia jednej z amerických väzníc. Pravidlá sú jednoduché – za každú cenu dôjsť do cieľa prvý. Stačí päťkrát vyhrať a miesto medaily vám dajú slobodu. Prehrať však väčšinou znamená zomrieť – v horiacom vraku auta, pod kolesami silnejšieho súpera alebo s guľkou v hlave. Strieľanie je totiž povolené.
VÝSTAVY
Ut – ne od 14.00 - 18.00 h, v prípade dohovoru kedykoľvek
Art Galéria Schürger - Stála expozícia. Výstava s názvom Slovenská moderna.
Podľa dohovoru
Gotický drevený kostolík - Historický kostolík z prvej polovice 15. storočia, ocenený organizáciou Europa Nostra, súčasť historického dedičstva UNESCO. Verejnosti je od 1. septembra do 30. júna sprístupnený len prostredníctvom objednávky.
PODUJATIE
So 28. februára
Medvecká dvanástka - Lyžiarsky a peší turistický prechod. Usporiadateľ: OZ Medvedzie.

Skryť Vypnúť reklamu

NIŽNÁ
Kino Ostražica
Ut 24. februára o 16.00 h
Niko a cesta ku hviezdam - Dobrodružný príbeh o malom sobíkovi Nikovi. Niko verí, že otec, ktorého nikdy nepoznal, je jedným zo svetoznámej letky Santa Clausa. Jeho najväčším snom je naučiť sa lietať rovnako dobre ako jeho otec. Vôbec nikto mu neverí, že jeho otec je medzinárodná hviezda. Výnimkou je neohrabaná lietajúca veverička Július, ktorá lietať tiež veľmi nevie. Napriek prísnym zákazom sa Niko rozhodne nacvičovať si svoj let na kopci, na ktorom hrozí útok vyhladovaných vlkov.

ORAVSKÝ PODZÁMOK
Oravský hrad
Denne 10.00 -15.00 h
Výrazná dominanta oravského regiónu patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska.

ZUBEREC
Zimná sezóna
Do 28. februára
Masky v ľudovej tradícii – Sprievod v maskách, posedenie pri ľudovej hudbe – každý štvrtok o 16.30 h. Usporiadateľ: Múzeum oravskej dediny Zuberec.
PODUJATIE
Ut 24. februára
Pochovávanie basy – Zvykoslovný program na koniec fašiangu. Usporiadateľ: PFS zo Zuberca

ORAVSKÝ BIELY POTOK
PODUJATIE
So 28. februára o 15.00 h
6. turnaj v mariáši – Obecný úrad v Oravskom Bielom Potoku pozýva všetkých priaznivcov mariášu. Prezentácia účastníkov je od 9.00 do 11.00 h. Kde: sála OcÚ.

VAVREČKA
PODUJATIE
So 28. februára o 10.00 h
VII. ročník Aerobic show – CVČ Maják Námestovo s KD Vavrečka vás pozývajú na aerobic show. Registrácia od 8.30 – 9.45 h. Počas štyroch hodín cvičenia je zabezpečený pitný režim, občerstvenie, tombola. Kde: KD Vavrečka. Usporiadateľ: CVČ Maják Námestovo, KD Vavrečka.

LOMNÁ
PODUJATIE
So 28. februára o 8.00 h
Prechod lomnianskym chorárom – XXIV. ročník. Obec Lomná vás pozýva na zimný lyžiarsko-turistický prechod lomnianskym chotárom. Prezentácia účastníkov 8.00 – 9.00 h v kultúrnom dome. Štart o 9.15 h. Usporiadateľ: obec a TJ Lomná.

RABČA
Do 28. februára
Spomienka na Jána Briššáka – Podujatie k 105. výročiu narodenia katolíckeho kňaza, autora náboženskej literatúry. Prekladal do slovenčiny a nemčiny. Kde: Rabča. Usporiadateľ: obec a MsKS Rabča, OKS Dolný Kubín.
PODUJATIE
Ut 24. februára
Fašiangy – pochovávanie basy – Zvykoslovný program, ľudová veselica. Usporiadateľ: MsKS Rabča.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Zhodnotenie o desiatky percent. Toto sú najlepšie investície
 2. Tip na rodinné kombi 4x4 v plnej výbave do 30 000 eur
 3. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
 4. Túžite bývať vo svojom za pár mesiacov? Realita s Variant-Haus®
 5. Poistkou dlhej životnosti kúpeľne je hydroizolácia
 6. Praktické rady, ako zmierniť prejavy alergií. Kľúčom je interiér
 7. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy?
 8. Portfólio manažér: Čaká nás dobré obdobie pre ekonomiku
 9. S kvalitným poistením sú finančné následky vážnej choroby menšie
 10. Tepelnou izoláciou POLYFORM pohodlne ušetríte náklady
 1. Najbrutálnejšie preteky sveta? Extreme E je Formulou 1 v teréne
 2. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy?
 3. Praktické rady, ako zmierniť prejavy alergií. Kľúčom je interiér
 4. Posúvajú svet k lepšiemu: Sociálni inovátori
 5. Kupujete nový spotrebič? V PLANEO Elektro naň dostanete zľavu
 6. Tip na rodinné kombi 4x4 v plnej výbave do 30 000 eur
 7. Poistkou dlhej životnosti kúpeľne je hydroizolácia
 8. New financial contribution for meals vs. meal vouchers
 9. Túžite bývať vo svojom za pár mesiacov? Realita s Variant-Haus®
 10. Tepelnou izoláciou POLYFORM pohodlne ušetríte náklady
 1. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú? 16 118
 2. Portfólio manažér: Čaká nás dobré obdobie pre ekonomiku 13 680
 3. Pätnásť gréckych ostrovov, kde strávite skvelú letnú dovolenku 11 112
 4. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe 10 534
 5. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd? 9 501
 6. O pro-agingu so Soňou Müllerovou, Deň matiek a ekošpeciál 7 979
 7. Deti sa počas pandémie vrátili dozadu, hovorí pedagogička 7 116
 8. Zaujímavé príležitosti po kríze. Analytici radia, kam investovať 6 970
 9. Máte 30 a začínate investovať? Týchto 6 vecí potrebujete vedieť 6 897
 10. Hokejové hviezdy v biznise nezažiarili. Až na jednu výnimku 6 384
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Vodič tejto Mazdy dostal šmyk, narazil do dvoch áut.

Rýchla jazda na kabriolete sa skončila v protismere, doplatili na to nevinní ľudia.

4 h
Rozkvitnuté nábrežie očami fotografa.

Výsadbu sa vždy snažia rozptýliť v rámci celého mesta, najviac jej zatiaľ pribudlo v okolí amfiteátra a nábrežia.

8 h
Všetci fanúšikovia na Orave veria, že 16. septembra uvidia v záverečnej rovinke so zdvihnutými rukami Petra Sagana.

V Dolnom Kubíne bude finišovať svetová elita.

9 h

Vypočujte/pozrite si dynamický prehľad domácich aj zahraničných športových aktualít doplnený o exkluzívne informácie z regionálneho šport a prihláste sa na odber.

13 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Policajti namerali 58 ročnej žene v dychu takmer dve promile alkohol.

10. máj

Na mieste zasahujú všetky záchranné zložky.

10. máj

Redakcie týždenníkov MY sa rozhodli uverejňovať unikátny seriál o živote v bývalom Československu.

23 h

Policajný zbor v Trnave žiada verejnosť o pomoc pri pátraní po piatich odsúdených osobách.

7. máj

Už ste čítali?