HOKEJ I. LIGA

Dve rozdielne výhry v kvalifikácii o play-off

Posledné kolo základnej časti:
Prievidza - Dolný Kubín 3:5 (1:3, 1:0, 1:2)
Góly: 17. Cútt (Holúbek, Škamla), 23. Bartík (Líška, Ondruška), 48. Michal Melicherčík (L. Ružička) - 4. Marek Jurčo (T. Smolka), 14. T. Smolka (Blaščík), 18. Jančovič (Nátny), 45. T. Smolka (Marek Jurčo, Dzuriak), 60. Hančiak (Pračko).
Strely na bránu: 32:20, n vylúčenia: 3:10 na 2 min, n presilovky: 2:1, n oslabenia: 0:0, n divákov: 397.
Zostava hostí: Pračko - Hyben, V. Dvořák, M. Smolka, Rec, P. Laco, Troup - Jančovič, Nátny, Hančiak - R. Budaj, Dzuriak, Zúbek - Gallo, T. Smolka, Marek Jurčo - Blaščík, n tréner: J. Plch st.

Na hornej Nitre chceli hokejisti Dolného Kubína uhrať dobrý výsledok, ktorý by im zabezpečoval konečnú 5. priečku po základnej časti. V tíme hostí dostal v prvom útoku príležitosť junior z Martina Dalimír Jančovič ml. Samotný zápas sa niesol vo vyrovnanej réžii. V prvej a záverečnej tretine mali dokonca oba tímy zhodný počet striel.
O osude duelu rozhodla úvodná dvadsaťminútovka. V nej Dolnooravci trikrát napli sieť brány Prievidze. Gólový účet otvoril v 4. min Marek Jurčo. O desať minúť neskôr sa k nemu pridal Tomáš Smolka. Domáci Milan Cútt dokázal v 17. min z presilovky znížiť, no zakrátko sa strelecky presadil už vyššie uvádzaný D. Jančovič. Prostredné dejstvo patrilo pomerne často zakončujúcim hráčom domáceho MšHK. V nerovnovážnom stave 5:3 zaznamenal v 23. min druhý úspech hostiteľov Peter Bartík.
Svoj dobrý výkon korunoval ďalším gólom s chuťou hrajúci T. Smolka. Zverenci Milana Hovorku sa nevzdávali a v 48. min zásluhou Michala Melicherčíka skorigovali stav na 3:4. Záver patril opäť hosťom. Neprítomnosť Fumača medzi tromi prievidzskými žrďami využil tri sekundy pred koncom Matej Hančiak a v power-play nezaváhal. Pod výhru Dolného Kubína sa podpísali hlavne výkony brankárov. Hosťujúci Pračko neraz svoj tím podržal. Pochvalu za predvedenú hru si zaslúži aj dvojica T. Smolka - M. Jurčo.

Ostatné výsledky 44. kola
Topoľčany - Prešov 4:3 po predĺžení (1:3, 0:0, 2:0 - 1:0), Senica - Bardejov 5:3 (0:2, 3:1, 2:0), Piešťany - Michalovce 2:1 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0), Ružinov Bratislava - Spišská Nová Ves 1:5 (1:1, 0:4, 0:0), Trnava - Trebišov 4:2 (1:1, 2:1, 1:0), Nové Zámky - Lučenec 7:6 (0:2, 3:3, 4:1).

Dohrávka 1. kola
HC ’07 Detva - Považská Bystrica 3:2 (1:0, 2:1, 0:1).

Poznámka
Správna rada ZOK I. ligy odrátala Lučencu po skončení základnej časti 60 bodov.

Dolný Kubín - Michalovce 5:0 kontumačne
Stav série: 1:0
Domáce „medvede“ sa zodpovedne pripravovali na úvodný duel predkola play-off. Netušili však, že naň nenastúpia. Hráči michalovskej Dukly pricestovali pre poruchu autobusu na štadión do Dolného Kubína až hodinu a štvrť po úradnom začiatku zápasu. Čakacia doba je pritom 30 minút. Hlavný arbiter napokon ukončil tento súboj ako neodohraný. Vedenie ZOK-u operatívne rozhodlo o vopred očakávanej kontumácii v prospech hostiteľov.

Ostatné výsledky 1. zápasov predkola play-off
Trebišov - Bardejov 1:2 po predĺžení (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1) - stav série: 0:1, HC ’07 Detva - Senica 4:1 (1:1, 1:0, 2:0) - stav série: 1:0, Ružinov Bratislava - Prievidza 5:4 po samostatných nájazdoch (3:1, 1:1, 0:2 - 0:0) - stav série: 1:0.

Dolný Kubín - Michalovce 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
Stav série: 2:0
Góly: 34. Mahdalík (A. Themár, Hyben), 39. P. Laco (Dzuriak), 49. Škumát (Mahdalík, T. Smolka), 60. A. Themár (Mahdalík, Škumát) - 30. Regenda (Barna, Miľovčík), 46. J. Pavličko (Valko, Macík).
Zostava domácich: Dzubina - Hyben, T. Smolka, Troup, M. Smolka, P. Laco, Rec - Škumát, Mahdalík, A. Themár - Hančiak, Nátny, Bonda - Marek Jurčo, Blaščík, Gallo - Zúbek, Dzuriak, R. Budaj, n tréner: J. Plch st.

Po predchádzajúcej kontumačnej výhre chceli dolnokubínski hokejisti ukázať, že Michalovčanov dokážu zdolať aj priamo na ľade. Pomôcť zvíťaziť im prišli aj martinskí extraligisti - brankár Dzubina a útočníci Škumát s A. Themárom. K dispozícii nebol chorý V. Dvořák, ktorého v obrane spoľahlivo zastúpil T. Smolka, ako i zranený Janovský.
Spočiatku sa oba celky báli otvoriť hru, preto dlhú dobu svietila na ukazovateli skóre bezgólová remíza. S cieľom zvýšiť tempo zápasu poslal domáci tréner do druhej tretiny už len tri útoky. To sa hneď aj prejavilo, hoci do vedenia sa dostal súper. V prísne nariadenej presilovke bol autorom gólu Radoslav Regenda. Onedlho, v 34. min využil na opačnej strane početnú výhodu Kamil Mahdalík. Pekný hokejový moment nastal v 38. min, kedy po vyhranom Dzuriakovom vhadzovaní Peter Laco ukážkovo trafil nekrytý priestor Babkovičovej brány.
V 46. min po nacvičenom signáli a následnom prečíslení Ján Pavličko, ktorý ešte v tejto sezóne hrával i za MHK, so šťastím vyrovnal. To prinútilo domácich k väčšej aktivite. Netrvalo dlho a Miroslav Škumát poslal puk tretíkrát do hosťujúcej brány. V samotnom závere odvolali Michalovčania brankára. Najprv sám pred prázdnou bránou nepochopiteľne nepochodil Škumát. Po ďalšom protiútoku sa už červené svetlo rozsvietilo, keď sa nemýlil Andrej Themár - 4:2.

Ostatné výsledky 2. zápasov predkola play-off
Trebišov - Bardejov 2:4 (1:2, 0:1, 1:1) - stav série: 0:2, HC ’07 Detva - Senica 1:2 po samostatných nájazdoch (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 0:1) - stav série: 1:1, Ružinov Bratislava - Prievidza 1:2 po samostatných nájazdoch (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 0:1) - stav série: 1:1.

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  8. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  9. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  2. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  3. Magazín SME Ženy už v predaji
  4. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  5. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Autobusy jazdia ako cez prázdniny

Od dnes sa mení režim cestovných poriadkov prímestskej autobusovej dopravy.

Od dnes jazdia autobusy ako cez prázdniny.

Ak stavebník nechce na povolenie čakať, musí pomôcť

Najviac stavebných povolení v okrese vydáva Rabča. Obecný rozpočet nestíha za domami.

Výstavba v časti Grúň.

Hern má krízovú radu aj stopovačov. Strojárne otestovali všetkých zamestnancov

V Herne majú za sebou už šieste kolo testovania na COVID-19. Vedenie strojární odporúča firmám testovanie zamestnancov.