Nedeľa, 1. november, 2020 | Meniny má Denis, DenisaKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

DOLNÝ KUBÍN
Kino Choč
Filmový klub 23
Po 16. februára o o 18.30 h
Umierajúce zviera - Charizmatický vysokoškolský pedagóg Kepesh prežíva spokojné obdobie jesene svojho života, ktorý delí medzi prednášky, priateľov, vzťah s dlhoročnou milenkou a svoje obľúbené knihy. Hoci sa teší pozornosti hlavne ženskej časti svojich poslucháčov, príležitostné vzťahy nevyhľadáva. Kontúry tohto príjemného stereotypu však naruší pôvabná žiačka Consuela, ktorá dosiahne, že ctihodný pán profesor sa snáď po prvý raz úprimne zamiluje. Vekový rozdiel však nemožno oklamať. Lásku a milenecký cit vystrieda posadnutosť a chorobná žiarlivosť.
Ut - st 17. – 18. februára o 16.00 h
Lovecká sezóna 2 - V pokračovaní úspešnej jednotky dôjde k rozhodujúcemu súboju na život a na smrť medzi dvomi živočíšnymi skupinami, ktoré sa navzájom nenávidia – divokými a domácimi zvieratami. Ukecaný a pojašený jeleň Elliot a udomácnený medveď grizzly Boog tvorili tú správnu dvojicu, ktorá v prvej časti Loveckej sezóny ubránila les a jeho obyvateľov pred krvilačnými lovcami.
Pi – ne 20. – 22. februára o 18.30 h
Pokoj v duši – Tóno sa vracia z väzenia, kde si odsedel päť rokov za krádeže dreva. Vracia sa do rodnej dediny a zisťuje, že všetko je inak: s manželkou sa odcudzil, päťročného syna vlastne vôbec nepozná, nemôže si nájsť prácu, pretože zlodeja nikto nezamestná. Odmieta sa živiť krádežami, a tak stráca aj svojho dlhoročného „parťáka“, miestneho podnikateľa, ktorý získava čoraz väčší vplyv v regióne. Silný príbeh na pozadí drsnej scenérie hôr, so znakmi pre stredné Slovensko typickými – patriarchátom, pytliactvom, rasovou neznášanlivosťou, krádežami dreva, ale aj silnou tradíciou súdržnosti rodiny, viery, priateľstva a lásky nesie všetky znaky klasickej drámy.
VÝSTAVY
Oravská galéria
Ut – ne od 10.00 – 17.00 h
Trvalé expozície z vlastných zbierok - Staré umenie 15. a 19. storočia, Ikony, Slovenské výtvarné umenie 20. storočia, Tradičné ľudové umenie, Mária Medvecká – maliarka Oravy. Miesto: Župný dom.
Od 16. februára po – so 8.00 – 16.00 h, ne 9.00 – 17.00 h
Olomoucký portolánový atlas z roku 1563 – Unikátny námorný atlas Vědeckej knihovny v Olomouci, pochádza z dielne Jaume Olivesa. Na svete sa zachovalo len šesť exemplárov tohto atlasu. Kde: Expozícia P. O. Hviezdoslava v dolnom Kubíne.
Do 16. marca
Aha, môj pohľad na svet – Ďuriho parta. Kde: Výstavná sien MsKS Dolný Kubín.
Do 27. marca
VRC Photography – Veronika Jurčíková. Kde: Fotogaléria, MsKS Dolný Kubín.
Do 29. marca
Trenčín 2008 – Výber zo súčasného slovenského sochárstva. Zámerom výstavy bolo zmapovať trendy v súčasnom komornom sochárstve na Slovensku v celej svojej myšlienkovej, žánrovej a materiálovej rozmanitosti. Prehliadka umožnila vytvoriť si predstavu o súčasnom sochárskom dianí na Slovensku počas uplynulých piatich rokov. Kde: Veľká výstavná sieň, Župný dom. Usporiadateľ: OG Dolný Kubín, GMAB Trenčín.
Do 29. marca
Lukáš Brašeň – Každý musí niekam patriť – Výstava predstaví kolekciu kresieb, fotografií a fotokoláží. Kde: Malá výstavná sieň, Župný dom. Usporiadateľ: OG Dolný Kubín.
Tvorivé dielne
Po – pi 7.30 – 15.30 h
Priblížme sa k umeniu – Spoznávanie galérie, prehliadky výstavných priestorov, tvorivé dielne pre deti školského a predškolského veku. Ak máte záujem prísť do galérie so svojimi žiakmi, kontaktujte Žofiu Mäsiarovu (586 3212).
PODUJATIE
Po 16. februára o 14.00 h
Vedomostná súťaž
Čo vieš o terárijných živočíchoch - Plazy. ZOO-klub. Usporiadateľ: CVČ Dolný Kubín.
So 21. februára od 15.00 – 18.00 h
Sobotienky – Príležitostné exkurzie pre MŠ, ZŠ a širokú verejnosť v ZOO-klube. Usporiadateľ: CVČ Dolný Kubín.
Št 19. februára 17.00 h
Komorný koncert – Kyoko Sugai a Jozef Janík. Program: D. Scarlattti, W. A. Mozart, 2 japonské ľudové piesne, 2 slovenské ľudové piesne, 2 džezové piesne, P. I. Čajkovskij, F. Liszt. Kde: Kino Choč.
So 21. februára o 14.00 h
3. ročník Svetového dňa sprievodcov cestovného ruchu v Dolnom Kubíne – Bezplatná pešia prehliadka historických skvostov D. Kubína s odborným výkladom. Naplánované sú trasy: Hviezdoslavovo námestie, Židovský cintorín a výstava v Oravskom múzeu P. O. Hviezdoslava. Stretnutie: pred MsKS. Usporiadateľ: Turisticko-informačná kancelária D. Kubín.

Skryť Vypnúť reklamu

NÁMESTOVO
Kino Kultúra
St 18. februára o 18.00 h
Malé oslavy - Film o krutosti a absurdite všedného dňa, o salse, ktorá je vraj lepšia ako sex, ale aj o nehe, láske a nádeji v živote 14-ročnej Agáty, krátko potom, ako sa jej matke zrútil svet.
So – ne 21. – 22. februára o 18.00 h
Pokoj v duši - Tóno sa vracia z väzenia, kde si odsedel päť rokov za krádeže dreva. Vracia sa do rodnej dediny a zisťuje, že všetko je inak: s manželkou sa odcudzil, päťročného syna vlastne vôbec nepozná, nemôže si nájsť prácu, pretože zlodeja nikto nezamestná. Odmieta sa živiť krádežami, a tak stráca aj svojho dlhoročného „parťáka“, miestneho podnikateľa, ktorý získava čoraz väčší vplyv v regióne. Silný príbeh odohrávajúci sa v drsnej scenérii hôr, so znakmi pre stredné Slovensko typickými – patriarchátom, pytliactvom, rasovou neznášanlivosťou, krádežami dreva, ale aj silnou tradíciou súdržnosti rodiny, viery, priateľstva a lásky nesie všetky znaky klasickej drámy.
Filmový klub
Pi 20. februára o 18.00 h
Control – Príbeh posledných siedmych rokov života Iana Curtisa, speváka legendárnych britských Joy Division, ktorí na konci sedemdesiatych rokov spolu s ostatnými kapelami z Manchestru definovali nový smer populárnej hudby.
VÝSTAVA
Do 20. februára Po – pi od 8.00 – 15.30 h
Skameneliny – Paleontologická výstava. Kde: Dom kultúry Námestovo. Usporiadateľ: Dom kultúry Námestovo, R. Arpáš – Prievidza.
PODUJATIE
Bábkové divadlo
Po 16. februára o 8.30 h a 10.00 h
Vrešťadlo – Dom Kultúry v Námestove a Bábkové divadlo spod Spišského hradu vás pozýva na bábkové divadlo. Kde: Dom Kultúry.
Št 19. februára o 16.00 h a 18.00 h
Drišľak – Dom kultúry v Námestove vás počas fašiangového obdobia pozýva na vystúpenie folkovo-folklórno-humoristicko recesnej skupiny.

Skryť Vypnúť reklamu

TRSTENÁ
Kino Mier
Ne 22. februára o18.00 h
Max Payne - Mladý newyorský policajt, pohybujúci sa v utajení medzi miestnou drogovou mafiou, sa snaží zistiť, kto je záhadná osobnosť, čo prevrátila celý tento biznis naruby. Maxova identita je prezradená a jeho manželka a dcéra sú brutálne zavraždené. Policajný detektív sa teda vydáva uliciam New Yorku - pomstiť svoju rodinu a pozabíjať čo najviac členov drogového podsvetia. Na pomoc mu prichádza Mona Sax, príťažlivá nájomná vrahyňa, ktorá má s mafiou taktiež nevybavené účty. Šialený lov sa môže začať.
VÝSTAVA
Do 28. februára
Vesmír očami detí – Celoštátna výstava výtvarných prác s astronomickou tamatikou. Kde: Dom kultúry Trstená. Usporiadateľ: OKS v Dolnom Kubíne, Dom kultúry Trstená, Slovenská ústredná hvezdáreň Hurbanovo.
PODUJATIE
Bábkové divadlo
Ut 17. februára o 8.00 a 9.30 h
O lenivom Kubkovi – Mesto Trstená, oddelenie kultúry vás pozýva bábkové predstavenie manželov Stražanových. Kde: kinosála Kina Mier.
PRIPRAVUJEME
Po 23. februára o 18.00 h
Honza Nedvěd – Hudobný program. Mesto Trstená, oddelenie kultúry pozýva všetkých občanov na vystúpenie Honzu Nedvěda.Vstupenky sú už v predpredaji.
Ut 24. februára
Pochovávanie basy – Kultúrno-spoločenské podujatie. Usporiadateľ: Mesto Trstená, CVČ Trstená

Skryť Vypnúť reklamu

TVRDOŠÍN
Kino Javor
Ne 22. februára o 18.00 h
Cinka Panna - V rodine kočovného cigánskeho primáša sa narodila dcéra. Spontánne veselie je také veľké, že kočovníci sa usadia na pozemkoch zemana Lányiho. Na zemi, ktorú nik neobrába, vyrastá rómska osada. Ľudia v nej žijú život v duchu rodových tradícií a obyčají. Právo hrať v kapele majú len muži. Mladá Cinka Panna má hudobné nadanie, no poslaním ženy nie je stať sa huslistkou. Mladé dievčatá sú v duchu tradicionalizmu predávané do manželstva. Osudu sa nevyhne ani Cinka Panna. Jej otec ju predá synovi kováča.
VÝSTAVY
Ut – ne od 14.00 - 18.00 h, v prípade dohovoru kedykoľvek
Art Galéria Schürger - Stála expozícia. Výstava s názvom Slovenská moderna.
Podľa dohovoru
Gotický drevený kostolík - Historický kostolík z prvej polovice 15. storočia, ocenený organizáciou Europa Nostra, súčasť historického dedičstva UNESCO. Verejnosti je od 1. septembra do 30. júna sprístupnený len prostredníctvom telefonickej objednávky.
PODUJATIE
So 28. februára
Medvecká 12% - Bežecký a peší prechod. NIŽNÁ
Kino Ostražica
Ut 17. februára o 18.30 h
High school musical 3: Posledný rok - Tretí diel mimoriadne úspešnej série High School Musical. Stretnete sa s najobľúbenejšími americkými stredoškolákmi, ktorí sú už v maturitnom ročníku. Čaká na nich šampionát v basketbale, maturita a nový muzikál, v ktorom sa Troy, Gabriella a členovia tímu Wildcats pokúsia zobraziť svoje skúsenosti, sny i obavy z blízkej budúcnosti. Nebude chýbať skvelá muzika, úplne nové pesničky a úžasné tanečné čísla, ktoré maximálne využijú potenciál veľkého formátu filmového plátna.

ORAVSKÝ PODZÁMOK
Oravský hrad
Denne od 10.00 -15.00 h
Výrazná dominanta oravského regiónu patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska.
PODUJATIE
So 21. februára o 19.00 h
Hasičský ples – Dobrovoľný hasičský zbor v Oravskom Podzámku a Dolnej Lehote vás srdečne pozýva na hasičský ples. Kde: Obecné kultúrne stredisko v Oravskom Podzámku.

ZUBEREC
Múzeum oravskej dediny
Do 28. februára
Masky v ľudovej tradícii – Sprievod v maskách, posedenie pri ľudovej hudbe – každý štvrtok o 16.30 h. Usporiadateľ: MOD Zuberec.
PRIPRAVUJEME
Ut 24. februára
Pochovávanie basy – Zvykoslovný program na koniec fašiangu. Usporiadateľ: PFS zo Zuberca

PODBIEL
PODUJATIE
So 21. februára
Reprezentačný ples obce Podbiel – Kultúrno-spoločenské podujatie. Usporiadateľ: Obec Podbiel, KK OZ.

ORAVSKÝ BIELY POTOK
PODUJATIE
So 21. februára
Maškarný ples – V sále Obecného úradu o 15.00 h pre deti a o 20.00 h pre dospelých. Usporiadateľ: OcÚ Oravský Biely Potok.
PRIPRAVUJEME
So 28. februára o 15.00 h
6. Turnaj v mariáši o cenu obce – Obecný úrad v Oravskom Bielom Potoku pozýva všetkých priaznivcov kartovej hry mariáš. Prezentácia účastníkov turnaja od 9.00 do 11.00 h. Kde: v sále OcÚ. Usporiadateľ: Obec Oravský Biely Potok

ORAVSKÉ VESELÉ
PODUJATIE
So 21. februára o 19.00 h
Obecný ples – Hrá živá hudba Čierny Peter, bohatá tombola. Kde: v KD v Oravskom Veselom. Usporiadateľ: OcÚ, MKS Oravské Veselé.

VAVREČKA
PRIPRAVUJEME
So 28. februára o 10.00 h
VII. ročník Aerobic show – CVČ Maják Námestovo s KD Vavrečka vás pozývajú na aerobic show. Registrácia od 8.30 – 9.45 h. Počas štyroch hodín cvičenia zabezpečený pitný režim, občerstvenie, tombola. Kde: KD Vavrečka. Usporiadateľ: CVČ Maják Námestovo, KD Vavrečka.

BABÍN
PODUJATIE
Po 21. februára o 9.00 h
XVII. ročník Prechodu babínskym chotárom – Športové podujatie. Prezentácia účastníkov prechodu od 8.00 h – 9.00 h, hromadný štart o 9.00 h vopred určenou trasou. V cene štartovného je zahrnuté: obed, ovocie, čaj, um, káva, minerálka, vstupenka na tanečnú zábavu večer o 20.00 h. Usporiadateľ: Obec Babín.

NOVOŤ
PODUJATIE
So 21. februára
Furmanské dni – Súťaž pre furmanov a ich ťažné kone. Súčasťou budú rôzne sperievodné podujatia. Usporiadateľ: Družstvo Agrokovex Novoť, Lesy SR, OZ Námestovo. Kde: Pri areáli družstva Agrokovex Novoť.
So 21. februára
Poľovnícky ples – Poľovnícke združenie vás pozýva na ples. Do tanca bude hrať skupina Capekovci zo Skalitého. Kde: Kultúrny dom Novoť.

LOMNÁ
PRIPRAVUJEME
So 28. februára o 8.00 h
Prechod lomnianskym chotárom – XXIV. ročník. Obec Lomná vás pozýva na zimný lyžiarsko-turistický prechod lomnianskym chotárom. Prezentácia účastníkov od 8.00 – 9.00 h v kultúrnom dome. Štart o 9.15 h, žrebovanie tomboly o 15.00 h. Usporiadateľ: Obec Lomná, TJ.

RABČA
Do 28. februára
Spomienka na Jána Briššáka – Podujatia k 105. výročiu narodenia katolíckeho kňaza, autora náboženskej literatúry. Prekladal do slovenčiny a nemčiny. Kde: Rabča. Usporiadateľ: Obec Rabča, MsKS Rabča, OKS v Dolnom Kubíne.
PRIPRAVUJEME
Ut 24. február
Fašiangy – Pochovávanie basy – Zvykoslovný program, ľudová veselica. Usporiadateľ: MsKS Rabča

MALATINÁ
PODUJATIE
So 21. februára
Zimný prechod Malatinskou magistrálou – VIII. ročník zimného prechodu. Podujatie pre priaznivcov zimného bežeckého lyžovania. Priaznivcom zimného lyžovania organizátori pripravia chutnú malatinskú kapustnicu. Nebudú chýbať ani voňavé šišky s džemom od malatinských gazdiniek, čaj, či iné tekutiny. Usporiadateľ: Klub slovenských turistov Pajta a obec Malatiná.

PÁRNICA
PODUJATIE
So 21. februára
Fašiangy 2009 – Prechod masiek po obci a zábava. Usporiadateľ: DHZ, MOS Párnica.

ZÁZRIVÁ
PODUJATIE
So 21. februára
Zázrivské fašiangy – Zvykoslovné pochôdzkové podujatie a program. Stretnutie masiek o 10.00 h, prechod masiek po zázrivskom chotári o 10.30 h, kultúrny program s predstavením masiek o17.00 h. Do rána vám bude hrať živá hudba. Kde: Kultúrny dom Zázrivá.
Usporiadateľ: Obec Zázrivá, Zázrivská FS, Jednota dôchodcov, OKS D. Kubín.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
 2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
 3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
 4. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
 5. Magazín SME Ženy už v predaji
 6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
 7. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
 8. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
 9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
 10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
 1. Nechajte zamestnancov vybrať si služobné auto, oplatí sa vám to
 2. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
 3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
 4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
 5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
 6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
 7. Magazín SME Ženy už v predaji
 8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
 9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
 10. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
 1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 38 754
 2. Aplikáciu tohto Slováka používajú v 150 krajinách. Ako začínal? 26 794
 3. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej 19 681
 4. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť 16 859
 5. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi? 15 647
 6. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 14 172
 7. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi 12 567
 8. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 11 325
 9. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci 11 180
 10. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 055
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Na Orave sa poučili z minulotýždňových problémov

Sobotňajšia účasť na testovaní v Dolnom Kubíne sa približuje rovnakému počtu ľudí ako v piatok pri minulotýždňovej pilotnej fáze testovania na COVID-19.

Odberové miesto urobili v hutníckom podniku

Vedenie OFZ ponúka možnosť otestovať sa svojim zamestnancom aj ich rodinným príslušníkom na vrátnici závodu.

Zamestnanci OFZ čakajú na výsledky testovania.
Dezinfekcia priestorov v Zuberci.

V Istebnom zachýbali ochranné pomôcky

Dohody pre dobrovoľníkov obsahujú dodatok, podľa ktorého by mali prísť pomáhať aj o týždeň

Čakanie na výsledok testu v Istebnom.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Koronavírus Banskobystrický kraj: Prvý deň testovania je za nami. Pokračuje sa v nedeľu (minúta po minúte)

Podrobné spravodajstvo z celoplošného testovania na Covid-19 v okresoch Banská Bystrica, Lučenec, Žiar nad Hronom, Zvolen a ostatných okresoch BB kraja.

Koronavírus Žilinský kraj: Testovanie prebehlo bez výraznejších problémov (minúta po minúte)

Celoplošné testovanie na Covid-19 v okresoch Žilina, Martin, Čadca, Tvrdošín, Liptovský Mikuláš a ostatných okresoch ZA kraja.

Koronavírus Nitriansky kraj: Z vyše 30-tisíc ľudí v okrese Nitra je len 213 pozitívnych (minúta po minúte)

Spravodajstvo z celoplošného testovania na Covid-19 v okresoch Nitrianskeho kraja.

Už ste čítali?