Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky
VOLEJBAL

Tvrdý boj Námestovčaniek

II. liga ženy – juniorky
TJ Oravan Námestovo - MVK Poltár 2:3 (-15, 24, 23, -13, -10) a 2:3 (-19, 23, 20, -13, - 4)

Zostava Námestovo: J. Kolcunová, D. Kozáková, V. Kurťáková, R. Lúchavová, L. Mlázovská, I. Patáková, S. Pavlíková

Takmer rovnaký priebeh mali obidve stretnutia Námestova s Poltárom. Hosťky začali veľmi dobre a prvé sety vyhrali. Potom Námestovo veľmi dobrým výkonom otočilo stav stretnutia a po tretích setoch viedlo 2:1. V štvrtých setoch došlo k nepochopiteľnému útlmu domácich hráčok, čo súper využil a sety bez problémov vyhral. Tajmbrejkové sety domáce volejbalistky nezvládli a obidva zápasy nakoniec prehrali zhodne 2:3.

VK Orava Dolný Kubín – TJ Mladosť Považská Bystrica 1:3 (23, -21, -12, -14) a 0:3 (-19, -24, -11)

Zostava D. Kubín: Lášticová, Červená, Slobodová, Žilíková, Hadová, Beňušová, striedali: Rusnáková, Maťugová, Semjanová, Borčoková

V prvých dvoch setoch úvodného duelu držali Dolnokubínčanky krok so svojím súperom. Potom však Považanky zlepšili obranu na sieti a v poli. Domáce volejbalistky mali čoraz viac nedôraznejší útok, keď nedokázali položiť loptu na palubovku. V obidvoch stretnutiach sa prejavila aj väčšia skúsenosť hráčok Považskej Bystrice. Svedčí o tom aj to, že v druhom stretnutí mali domáce za stavu 24:23 setball, ale hosťky ho hneď odvrátili. Dolný Kubín sa počas víkendu predstaví na pôde Tvrdošína.

Brezno – VK Tvrdošín 1:3 (-14, 22, -17, -7) a 1:3 (18, -18, -14, -16)

Zostava Tvrdošína: Tarajová, Jančeková, Halašová, K. Rehmová, Sochuliaková, Klámová, striedali: T. Rehmová, Trabalíková

Brezno bolo pred zápasom v tabuľke o bod set lepšie ako Tvrdošín. Črtal sa teda zaujímavý duel. V prvom stretnutí sa hosťky iba v druhom sete nekoncentrovali na koncovku. Robili zbytočné chyby a to ich stálo set. V ďalších setoch však už nadobudli hernú pohodu a dominovali. Druhé stretnutie bolo obrazom prvého . Len v prvom sete sa Tvrdošínčanky ťažšie rozbiehali. V ďalšom priebehu už hrali sebavedomo a zápas doviedli do úspešného konca.

II. trieda kadetky
Rimavská Sobota – TJ Oravan Námestovo 3:0 (11, 12, 19) a 3:0 (10, 13, 20)

Zostava Námestova: Somorová, Veselovská, Rejdugová, Šimulčíková, Bandíková, Z. Kurťáková, J. Kurťáková, Hojová

Hosťujúce volejbalistky podali na pôde Rimavskej Soboty veľmi slabý výkon. Ich hre chýbala koncentrácia a ako keby aj fyzické sily.

VK Tvrdošín – TASK Martin 1:3 (22, -22, -18, -22) a 1:3 (-18, 19, -21, -16)

Zostava Tvrdošína: Trstenská, Dzureková, Medvecká, Mišicová, Melková, T. Košarišťanová, striedali: Lendová, Grossová,L. Košarišťanová

Tvrdošínčanky v obidvoch zápasoch dokazovali, že ich herný prejav sa zlepšuje. Škoda len, že v záveroch setov nedokázali udržať hernú pohodu, dobrý pohyb, či príjem. V zápasoch rozhodla hlavne herná skúsenosť Martina.

1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?