Streda, 21. apríl, 2021 | Meniny má ErvínKrížovkyKrížovky
BASKETBAL EXTRALIGA

O výsledku opäť úvod zápasu

Komárno má na domácej palubovke tradične silné zápasy. Dolný Kubín však konečne chcel zabojovať o prvé víťazstvo vonku.

MBK Rieker Komárno - BK Dolný Kubín 94:63
(25:8, 29:16, 21:14, 19:25)
Najviac bodov: Suja 19, Majoroš 16, Gibson 14 - Savovič 14, Futo 12, Piták 10, Dubovský 7, Strapec 6, Ondrejka 5, Maslík 4, Jugo 2, Krajčo 2, Žilík 1 n TH: 32/27 - 25/18, n fauly: 25 - 27, n trojky: 11 - 5

Oravčania ako jediní v extralige mimo domácej palubovky ešte nezvíťazili.
Komárno potvrdilo úlohu favorita. Po tom, čo začiatkom roka triumfovalo pod oravskými košmi s novým trénerom Marošom Kováčikom, to potvrdilo aj v domácich podmienkach. V jeho radoch chýbal len dlhodobo chorý Seman. No nechýbali Majoroš, Suja či Gibson - trojica basketbalistov, ktorá sa najviac pričinila o víťazstvo domáceho kolektívu. V prvých troch štvrtinách si Komárno postupne budovalo náskok a zaslúžene zvíťazilo. Zbabraný vstup do zápasu pripravil hosťujúcich basketbalistov o víťazstvá už v ostatných dvoch extraligových zápoleniach (doma s Pezinkom 80:84, na Interi 85:87). Dolnokubínčania o tomto nedostatku vedeli, no opäť sa nepoučili. Skúsenosti domácich ich k obratu vôbec nepripustili. V štvrtine je nastrieľaných osem bodov veľmi málo. I keď v druhej štvrtine to bolo o poznanie lepšie, obrana opäť nefungovala. Po zmene strán sa hra hlavne z domácej strany zvoľnila a hostia sa čoraz viac začali presadzovať. Dolný Kubín sa výraznejšie presadil len v poslednej časti hry, v ktorej dominoval v pomere 25:19. Na hosťujúcej strane sa strelecky presadila dvojica Savovič a Futo, ku ktorým sa pridal s desiatimi bodmi Piták.
Hostia si zlepšili percentuálnu úspešnosť trestných hodov, no v tomto zápase ich to nepodržalo. Budú to hlavne potrebovať v dueloch, kde rozhoduje každý bod. Silná domáca tradícia Komárna (streľby spoza trojkového oblúka) bola potvrdená aj v tomto dueli. Veď tretinu bodov zaznamenali Komárňania práve za tri body.
Oravcom aspoň zahrala do kariet prehra Košíc na palubovke Popradu a tak sa strata na východniarov nezväčšila.
Dolný Kubín sa v sobotu 14. februára predstaví na domácej palubovke. Súperom mu bude MBK Handlová. Začiatok zápasu je o 18:00 h.

3. Flexibilita, nedielna súčasť činnosti logistického providera
  4. 5 dôvodov, prečo si kupovať slovenskú zeleninu. Poznáte všetky?
  5. Niké Športovkyňa mesiaca si vybrala na podporu lyžiarske talenty
  6. Prečo McDonald's podniká kroky k udržateľným riešeniam?
  7. Ako môžete z vašej domácnosti spraviť zelenú domácnosť?
  8. Volkswagen Touareg: Prvá liga za slušné peniaze
  9. Veľká jarná súťaž o cestu do Ománu
  10. Dobrým začiatkom stavby vyriešime veľa budúcich problémov.
  1. Viete ako na to, ak potrebujete silu a energiu?
  2. Viac ako polovica to zažila, hovoriť nechce nikto
  3. Niké Športovkyňa mesiaca si vybrala na podporu lyžiarske talenty
  5. Kúpele Sliač sa pripravujú na liečbu post- Covidových pacientov
  6. BILLA rodičom radí, ako deťom pripraviť výživnú desiatu
  7. Investovanie sa tento rok oplatí
  8. Prečo McDonald's podniká kroky k udržateľným riešeniam?
  9. Ako môžete z vašej domácnosti spraviť zelenú domácnosť?
  10. Veľkonočné inšpirácie, rozhovor so Zuzanou Šebovou 7 104

Už takmer 25 rokov trvá výstavba diaľnice D3 v náročných úsekoch severného Slovenska. Pripomína tak trochu nekonečný príbeh, o ktorom sa budeme rozprávať v pondelok v LIVE diskusii o 18:00 hod.