Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky
HOKEJ ORAVSKÁ SÚŤAŽ

Pucovčania rozhodli až v druhej tretine

V treťom zápase 10. kola neudržalo Námestovo trojgólový náskok, a tak Pribiš necelé tri minúty pred koncom získal bod. V poslednom zápase okrúhleho kola HK MTS hladko zdolali Liesečanov, keď už na začiatku šiestej minúty viedli rozdielom troch gólov

.

10. kolo
HK Námestovo – HK Pribiš 4:4 (2:0, 2:4)
Andrej Stašiniak 2, Miloš Ferleťjak, Juraj Náhly - Dušan Sagan, Tomáš Juriga, Juraj Juriga, Ján Mäsiar, n Vylúčení – 0:2 n Presilovky – 1:0 n Rozhodovali – Mário Druska a Miloš Vojtas

HK Liesek – HK MTS 0:5 (0:4, 0:1)
Matej Bedrich 2, Mário Tišťan, Ján Maslan, Jozef Štilec n Vylúčení – 3:2 n Oslabenia – 0:1 n Rozhodovali – Mário Druska a Miloš Vojtas

11. kolo
HK MBM Oravská Jasenica – HK Pucov 3:5 (2:2, 1:3)
Vladimír Madleňák, Peter Malák, Mário Madleňák - Norbert Smitka 2, Ľuboš Smoleň, Michal Mihulec, Miroslav Benčík n Vylúčení – 3:2 n Presilovky – 0:1 n Oslabenia – 1:0 n Rozhodovali – Miroslav Kubás a Jozef Babinský

Mužstvo Oravskej Jasenice malo veľmi dobrý úvod, ktorý v 10. min korunoval vedúcim gólom kapitán Vlado Madleňák po prihrávke Antona Holičku. Dvojgólové vedenie Jaseničanov zaistil v 13. min pri oslabeni o jedného hráča Peter Malák, asistoval mu Vlado Madleňák. Až v polovici 15. min Pucov zásluhou Ľuboša Smoleňa (Ján Povala st.) zaznamenal kontaktný gól. Výsledok prvej časti stanovil v 16. min Radoslav Povala ml., ktorému asistoval Michal Mihulec. Druhú tretinu začali lepšie Pucovčania, ktorí sa po prvýkrát ujali vedenia. V 24. min sa presadil kapitán Miroslav Benčík po prihrávke Norberta Smitku. Vyrovnanie prišlo na začiatku 33. min po strele Mária Madleňáka, ktorému asistoval Matej Zanovit. Ešte v tej istej minúte Pucov opäť viedol, keď sa v presilovej hre presadil Norbert Smitka po strele Jána Povalu. Potvrdenie dvoch bodov poistil sedemnásť sekúnd pred sirénou opäť Norbert Smitka po asistencii Tomáša Žákoviča.

HK Pribiš – TJ Oravská Lesná 7:1 (6:0, 1:1)
Jozef Maretta 3, Martin Babinský 2, Dušan Sagan, Ján Mäsiar - Rudolf Laššák n Vylúčení – 2:1 n Rozhodovali – Miroslav Kubás a Jozef Babinský

Oravská Lesná doplatila na slabší výkon svojho brankára v úvodnej desaťminútovke, po ktorej už prehrávala rozdielom piatich gólov. Skóre otvoril v 4. min Dušan Sagan po spolupráci s Marekom Saganom. Druhý gól zaznamenal v nasledujúcej minúte Martin Babinský, prihrávajúcim bol opäť Marek Sagan. V 6. min sa presadil Ján Mäsiar po prihrávke Mareka Jurigu. O minútu neskôr pridal Jozef Maretta po tretej asistencii Mareka Sagana, štvrtý gól. V polovici 10. min opäť skóroval Jozef Maretta, tentoraz po prihrávke Dušana Sagana. Gólovo uzavrel prvú časť v 16. min svojim druhým úspešným pokusom Martin Babinský po spolupráci s Jánom Mäsiarom. V druhej tretine sme videli iba dva góly a to po jednom na obidvoch stranách, keď najprv v 28. min Jozef Maretta po prihrávke Martina Babinského zavŕšil svoj hattrick a potom dvadsaťsedem sekúnd pred koncom stretnutia zaznamenal Rudolf Laššák, po spolupráci s Lukášom Brňákom, čestný úspech Oravskej Lesnej. Obidve mužstvá si zaslúžia pochvalu za korektné vystupovanie a ohľaduplnú hru počas celého zápasu.

HK Slovan Trstená – Draci Dolný Kubín 2:10 (1:8, 1:2)
Miloš Furdek, Dominik Kapičák - Peter Hanušniak 2, David Króner, Augustín Hojo, Filip Feranec, Lukáš Vojtas, Ľubomír Maslík, Marek Huba, Ľubomír Maťuga, Martin Feja n Vylúčení – 5:4 n Presilovky – 0:2 n Rozhodovali – Miroslav Kubás a Jozef Babinský

Prvý gól z hokejky Petra Hanušniaka (David Króner) padol už v 39. sekunde. Trstenčania odpovedali na začiatku druhej minúty Milošom Furdekom, ktorému prihrával Michal Furdek. Na konci tej istej minúty už Draci opäť viedli po góle Davida Krónera (Peter Hanušniak). Tretí úspech Drakov pridal v 5. min Augustín Hojo. V 11. min sme videli gól po strele Filipa Feranca z polovice ihriska. Ešte v tej istej minúte padol ďalší gól, ktorý zaznamenal Lukáš Vojtas (Martin Feja). V 13. min sa opäť trafil Peter Hanušniak (Ján Črep). Siedmy gól v poradí strelil Ľubomír Maslík. Skóre prvej tretiny uzavrel šestnásť sekúnd pred sirénou Marek Huba (Peter Hanušniak). Trstenčanov však treba pochváliť za obetavý výkon počas celého stretnutia a Jozefa Furdeka v ich bránke za pekné zákroky v záverečnej desaťminútovke. Kritika na správanie Drakov v minulom kole padla na úrodnú pôdu, a za sobotňajšie vystúpenie si zaslúžia tiež pochvlu.

HK MTS – HK Námestovo 1:3 (0:3, 1:0)
Jozef Štilec - Jaroslav Kyseľ, Branislav Ferenčík, Andrej Štefaničiak n Vylúčení – 2:1 n Oslabenia – 1:0 n Rozhodovali – Mário Druska a Miloš Vojtas

Aj toto stretnutie sa zásluhou obidvoch kolektívov nieslo v duchu fair play. Ako prvý sa strelecky v 3. min presadil Jaroslav Kyseľ po prihrávke Andreja Stašiniaka. Druhý gól Námestovčanov zaznamenal v 7. min Branislav Ferenčík, ktorému asistoval Richard Časka. Andrej Štefaničiak po samostatnej akcii v 19. min stanovil výsledok prvej časti. V druhej tretine sme zaznamenali iba jeden úspešný strelecký pokus, ktorého autorom bol v 34. min Jozef Štilec po samostatnej akcii, vo vlastnom oslabení.

Námestovo – Liesek nedeľa 8. februára o 20.30 h, Oravská Jasenica - má voľno

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  2. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  4. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  5. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  7. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  5. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  7. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  8. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  9. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  10. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 451

Tu sú výsledky víkendového testovania na Orave. Prečo ste boli vy?

Za tri dni otestovali odberové tímy 91 505 ľudí. Do karantény poslali 3 904 infikovaných.

Ulice a námestia stíchli.

Futbalisti Brezovice sa na jeseň bavili futbalom

Oravský Podzámok zimoval vlani na prvom mieste siedmej ligy. V aktuálnej sezóne sa nachádza na desiatom mieste.

Futbalisti Brezovice predvádzali na jeseň výborné výkony.

Dohrávať počas zimy je na Orave takmer nemožné

Názory klubov sa líšia. Umelú trávu však veľmi nepreferujú.

Na Orave máme dve ihriská s umelou trávou.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.