Utorok, 11. máj, 2021 | Meniny má BlaženaKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

Kino Choč
Filmový klub 23
Po 2. februára o 18.30 h
12 – Ruský remake Dvanásť rozhnevaných mužov (1957) je zasadený do ruskej školy v Čečensku na pozadí rusko-čečenskej vojny, kde dvanásťčlenná porota rozhoduje o osude čečenského mladíka, ktorý údajne zabil svojho nevlastného otca.
Ut - st 3. – 4. februára o 18.30 h
Vianoce na štvrtú - Brad a Kate každé Vianoce dajú zbohom svojím bláznivým príbuzným a odídu dovolenkovať do exotických krajín. Ale tento rok je všetko inak. Brad a Kate uviaznu kvôli zlému počasiu na letisku . A čo je horšie, dostanú sa do vysielania televíznych správ, takže všetci sa dozvedia, že zostali v meste. Telefóny začnú zvoniť a na Štedrý večer ich očakáva Bradov otec, aj Katina matka, Bradova matka, aj Katin otec.
Pi – ne 6. – 8. februára o 18.30 h
Madagascar 2 – Stále spolu. Stále stratení. Na cestu domov sa vydáva lev Alex, zebra Marty, hrošica Glória, žirafiak Malman a šimpanz Phil s Masonom.
VÝSTAVY
Oravská galéria
Ut – ne od 10.00 – 17.00 h
Trvalé expozície z vlastných zbierok - Staré umenie 15. a 19. storočia, Ikony, Slovenské výtvarné umenie 20. storočia, Tradičné ľudové umenie, Mária Medvecká – maliarka Oravy. Miesto expozície: Župný dom.
Do 13. februára
160. výročie narodenia P. O. Hviezdoslava – Fotogaléria. Kde: v MsKS Dolný Kubín.
Do 15. marca
Samorasty –Miro Tonhajzer a Jozef Nemčík Vás pozývajú na otvorenie výstavy samorastov, Keď lesy prehovoria o čom stromy mlčia. Kde: Florinov dom Dolný Kubín.
Do 29. marca
Trenčín 2008 – Výber zo súčasného slovenského sochárstva. Zámerom výstavy bolo zmapovať trendy v súčasnom komornom sochárstve na Slovensku v celej svojej myšlienkovej, žánrovej a materiálovej rozmanitosti. Prehliadka tak umožnila vytvoriť si predstavu o súčasnom sochárskom dianí na Slovensku počas uplynulých piatich rokov a poukázať na značne diferencovanú podobu súčasného sochárstva. Kde: Veľká výstavná sieň, Župný dom. Usporiadateľ: Oravská galéria Dolný Kubín, GMAB Trenčín.
Do 29. marca
Lukáš Brašeň – Každý musí niekam patriť – Výstava predstaví kolekciu kresieb, fotografií a fotokoláží. Kde: Malá výstavná sieň, Župný dom. Usporiadateľ: Oravská galéria Dolný Kubín.
Tvorivé dielne
Po – pi 7.30 – 15.30 h
Priblížme sa k umeniu – Spoznávanie galérie, prehliadky výstavných priestorov, tvorivé dielne pre deti školského a predškolského veku. Ide o projekt zameraný na podporu rozvíjania tvorivých schopností a zručností mládeže na základe priameho styku s umeleckými dielami ôsmych výtvarných disciplín, ktoré sú prezentované v trvalých expozíciách alebo na krátkodobých výstavách v Oravskej galérii v Župnom dome pod vedením referenta KVČ v spolupráci s pedagógom. Ak máte záujem prísť do galérie so svojimi žiakmi kontaktujte Žofiu Mäsiarovú (586 32 12).
Do 9. februára
Textil tvorivo a remeselne – Výstava prác študentov. Školy úžitkového výtvarníctva v Ružomberku – odboru textilného výtvarníctva. Kde: MsKS výstavná sieň.
Súťaž
Do mája
Najlepší školský časopis 2009 – 6. ročník regionálnej súťaže školských časopisov. Usporiadateľ: Oravská knižnica Antona Habovštiaka Dolný Kubín.
Do 20. apríla
Mladá slovenská poviedka 2009 – Propozície VI. celoštátnej literárnej súťaže mladých autorov. Súťaž je jednokolová. Súťaže sa môže zúčastniť každý autor, s dosiaľ nepublikovanou prácou. Súťažný žáner – poviedka. Vyhodnotenie súťaže za účasti ocenených autorov, odbornej poroty a organizátorov sa uskutoční v júni v Dolnom Kubíne.
Vyhlasovateľ súťaže: Žilinský samosprávny kraj - Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne a Národné osvetové centrum v Bratislave.
Súťaž
Do 1. augusta
Oravská osmička - XXIII. ročník celoštátnej súťaže amatérskych filmov. Je celoštátna súťaž amatérskych filmov s dvojročnou periodicitou. Súťaž nie je tematicky vymedzená.
Oravská osmička je jednokolová súťaž. Autori prihlasujú svoje práce priamo do súťaže bez účasti v nižších kolách. Realizátori: Ústav amatérskej umeleckej tvorby Národné osvetové centrum, Oravské kultúrne stredisko.
PODUJATIE
Po 2. februára
160. výročie narodenia P. O. Hviezdoslava – Seminár o živote a diele P. O. Hviezdoslava v Hviezdoslavovom múzeu v Dolnom Kubíne. Začína o 10.00 h.
12.30 h - Pietny akt na historickom cintoríne pri hrobe P. O. Hviezdoslava.
18.00 h - Slávnostný program a výstava archívnych fotografií vo foyer MsKS, v divadelnej sále MsKS Dolný Kubín.
St 4. februára o 11.00 h
160. výročie narodenia P. O. Hviezdoslava – Spomienkové podujatie pre školy. Kde: v divadelnej sále MsKS Dolný Kubín.
PRIPRAVUJEME
Divadlo
St 11. februára o 19.00 h
Fajčenie je drina – Chcete sa odučiť fajčiť? Nedarí sa vám? Veľakrát ste s touto vášňou a neresťou bojovali a všetko márne? Chýba vám pevná vôľa? Cítite sa z tých prehratých zápasov so sebou samým zle? Začínate o sebe pochybovať? Rollingova terapia je odskúšaná, bezpečná, čo potvrdzujú jej absolventi z mnohých miest celého sveta. V hlavných úlohách sa predstavia: Jana Oľhová, František Výrostko, Ľubomíra Krkošková, Dominik Zaprihač. Kde: divadelná sála MsKS Dolný Kubín.
St 11. februára o 17.00 h
Spoločenský večer seniorov – Slávnostné otvorenie Spoločenského večera seniorov. Príhovor primátora mesta Ing. Ivana Budiaka. Vyhlásenie ankety Senior roka 2008. Vystúpia: Husľový detský súbor pri ZUŠ P. M. Bohúňa, spevácky krúžok pri Klube dôchodcov Dolný Kubín, folklórny súbor Rosička rosa. Tombola. Moderuje Ľubomíra Bernoláková, do tanca hrá Bučník Malina z Kňažej, gastronómia Siesta – Igor Mačuha, vstupenky v klube dôchodcov.
Ne 15. februára
Majstrovstvá Oravy mladšieho žiactva v stolnom tenise – Športová súťaž. Kde: Telocvičňa ZŠ J. Matúšku. Usporiadateľ: Stolnotenisový klub CVČ D. Kubín

Skryť Vypnúť reklamu

NÁMESTOVO
Kino Kultúra
St 4. februára o 18.00 h
Česť a sláva – Počas prepadu boli zabití štyria policajti a celé oddelenie je v stave pohotovosti. Šéf manhattanskej polície Francis Tierny poprosí svojho syna, aby viedol vyšetrovanie po vrahovi policajtov, ktorý je stále na slobode. Raj najskôr váha, ale zabití policajti slúžili pod jeho bratom Francisom Jr. a spolu so švagrom napokon súhlasí.
Ne 8. februára o 18.00 h
Dvanásť – Film Nikitu Michalkova sa odohráva vo vojnou zničenom Čečensku. 12 porotcov bojuje s rozhodnutímo osude čečenského teenagera, ktorý údajne zabil svojho ruského otčima. Porotci: rasistický taxikár, nedôverčivý lekár, nerozhodný televízny producent, človek, ktorý prežil holocaust, vášnivý muzikant, riaditeľ cintorína a ďalší reprezentujúci rozpoltenú spoločnosť súčasného Ruska.
Filmový klub
Pi 6. februára o 18.00 h
4 mesiace, 3 týždne a 2 dni – Študentka Gabita sa za pomoci kamarátky Otílie chystá zbaviť nechceného tehotenstva. Píše sa rok 1987 a v Rumunsku je potrat zakázaný. Je potrebné nájsť niekoho, kto to urobí tajne a pokiaľ možno lacno. Všetko je pripravené, ale nič neprebieha podľa plánu.
VÝSTAVA
Po – pi od 8.00 – 15.30 h
Skameneliny – Paleontologická výstava. Kde: Dom kultúry Námestovo. Usporiadateľ: Dom kultúry Námestovo, R. Arpáš – Prievidza.

Skryť Vypnúť reklamu

TRSTENÁ
Kino Mier
Ne 8. februára o18.00 h
- Ostrov Terminál: Veľmi blízka budúcnosť. Túžba po extrémnych športoch dospela do krvilačného stavu. Teraz sa objavila extrémna závodná súťaž, kde sú súťažiaci samotní väzni, vraždiaci sa navzájom. Pravidlá Rellye smrti sú jednoduché: Vyhrajte päť závodov a ste voľný. Jensen Ames, bývalý šampión NASCAR je trojnásobný víťaz súťaže má teraz proti sebe najväčšiu výzvu, Joea, ktorého obrovský Mustang V8 Fastback je vybavený dvomi namontovanými zbraňami a plameňometmi s napalmom. Joe sa nebojí ničiť všetko, čo mu stojí v ceste. Ale ak chce Jensen ešte niekedy vidieť svoju dcéru, musí vyhrať.
PRIPRAVUJEME
Po 23. februára o 18.00 h
Honza Nedvěd – Hudobný program. Mesto Trstená, oddelenie kultúry pozýva všetkých občanov na vystúpenie Honzu Nedvěda.Vstupenky sú už v predpredaji.

Skryť Vypnúť reklamu

TVRDOŠÍN
VÝSTAVY
Ut – ne od 10.00 - 16.00 h
Art Galéria Schürger - Stála expozícia. Výstava s názvom Slovenská moderna.
Ut – ne od 10.00 – 16.00 h
Gotický drevený kostolík - Historický kostolík z prvej polovice 15. storočia, ocenený organizáciou Europa Nostra, súčasť historického dedičstva UNESCO. Verejnosti je od 1. septembra do 30. júna sprístupnený len prostredníctvom objednávky.
PODUJATIE
Koncert
So 7. februára o 19.00 h
ANYTIME – Hudobná skupina pozýva širokú verejnosť na koncert. Vstupné dobrovoľné. Kde: Kino Javor.
PRIPRAVUJEME
Do Ut 10. februára
Mini playback show - Záujemcovia nech sa prihlásia v Centre voľného času do utorka 10. februára. Výberové kolo sa uskutoční vo štvrtok 12. februára 2009 v Kine Javor. Usporiadateľ: Centrum voľného času Tvrdošín
Pi 13. februára
21. Mestský bál – Srdečne vás pozývame na Mestský bál. V programe sa predstaví HS Orava, DJ Miro, Tanečné štúdio Maestro, Exotické tanečnice z Bratislavy, Kúzelník z Bratislavy a bohatá tombola. Kde: Veľká spoločenská sála. Usporiadateľ: Mesto Tvrdošín

NIŽNÁ
Kino Ostražica
Ut 3. februára o 18.30 h
Sirotinec - Laura kúpi starý schátralý sirotinec a prerobí ho na zariadenie pre postihnuté deti. Keď sa do domu aj s rodinou nasťahuje, jej syn si vymyslí imaginárneho kamaráta, a začne sa s ním hrávať. Spočiatku nevinné hranie začne časom Lauru znepokojovať, najmä v súvislosti s čudnými a nevysvetliteľnými udalosťami v dome. A tak sa Laura spojí so skupinou parapsychológov, aby jej túto záhadu pomohli vyriešiť. Horor tvorcov oscarového filmu Faunov labyrint.
Súťaž
Oravské krpčeky – Oravská súťažná prehliadka detských folklórnych súborov. Súťaž je trojstupňová, postupová – regionálna, krajská, celoštátna. Základným stupňom je región. Oravskej prehliadky detských folklórnych súborov sa môžu zúčastniť, folklórne kolektívy vyvíjajúce svoju činnosť na Orave. Termín konania: 3. apríla 2009. Kde: Dom kultúry Nižná. Usporiadateľ: Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne. Spoluorganizátori: Obecný úrad Nižná.

ORAVSKÝ PODZÁMOK
Oravský hrad
Denne od 10.00 -15.00 h
Výrazná dominanta oravského regiónu patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska.

ZUBEREC
Zimná sezóna
Do 8. marca
Večer v múzeu – Večerná prehliadka s lampášmi a posedením pri ľudovej hudbe – každú stredu. V prípade záujmu aj vo štvrtok a piatok. Otváracie hodiny: Pondelok - zatvorené, Utorok – piatok od 8.00 – 15.30 h, sobota – nedeľa od 10.00 – 15,30 h. Usporiadateľ: Múzeum oravskej dediny Zuberec.
Od 1. – 28. februára
Masky v ľudovej tradícii – Sprievod v maskách, posedenie pri ľudovej hudbe – každý štvrtok o 16.30 h. Usporiadateľ: Múzeum oravskej dediny Zuberec.
PRIPRAVUJEME
Pi – ne 13. – 15. februára
Preteky psích záprahov Zuberec 2009 – Usporiadateľ: Askino Slovakia Alfa Košice, Obec Zuberec, RPD Zuberec, ŠK Tatry Zuberec, Slovenský zväz technického športu.

PÁRNICA
PODUJATIE
So 7. februára
Podnikateľský reprezentačný ples – Spoločenská zábava. Usporiadateľ: podnikatelia z obce, Obec Párnica.
PRIPRAVUJEME
So 14. februára
Detský maškarný ples – Spoločenská zábava. Usporiadateľ: MOS, TJ, Obec Párnica

ORAVSKÁ JASENICA
PODUJATIE
Ne 8. februára
Jasenická pätnástka – Lyžiarske bežecké preteky. Usporiadateľ: Obec Oravská Jasenica, OZ, TJ – OZ.
PRIPRAVUJEME
Ne 15. februára
Stolnotenisový turnaj O pohár starostu obce – Športové podujatie. Usporiadateľ: Obec Oravská Jasenica.

ZÁZRIVÁ
Divadlo
Ne 8. februára o 15. h
Prebuď sa, Katarína – Divadelné predstavenie. Divadelný ochotnícky súbor Černová
uvádza pikantnú balkánsku komédiu. Kde: KD Zázrivá. Vstupné: Dobrovoľné.

LOKCA
PRIPRAVUJEME
So 14. februára o 18.00 h
Fašiangový ples – Dobrovoľný hasičský zbor v spolupráci s kultúrnym strediskom pri Obecnom úrade si vás dovoľujú pozvať na Fašiangový ples. O zábavu sa postará hudobná skupina Extra Band.

HRUŠTÍN
PRIPRAVUJEME
So 14. februára o 19.00 h
Maškarný ples – Spoločenská zábava. Program: 19.00 h - prezentácia masiek, 20.00 h.-nástup masiek, 22.00 h - vyhodnotenie masiek + tombola, tanečná zábava. Do tanca hrá Sonda. Kde: Kultúrny dom. Usporiadateľ: Obec Hruštín
So 14. februára o 8.00 h
29. ročník Zimného lyžiarskeho prechodu piatimi hoľami. – Program: 7.00 – 8.00 Prezentácia účastníkov v KD Hruštín, 8.00 – 8.30 h Privítanie a oboznámenie s podmienkami prechodu / trať 35km a 15 km/, 8.30 Spoločný odchod účastníkov, 13.30 – 15.00 h Predpokladaný príchod účastníkov, 15.00 h Spoločné posedenie pri guľáši a čaji v KD Hruštín. Usporiadateľ: Obec Hruštín, MKS, OŠK

BABÍN
PRIPRAVUJEME
So 14. februára
7. Fašiangový ples obce - Spoločenská zábava. Usporiadateľ: Obec a MKS Babín.

ORAVSKÝ BIELY POTOK
PRIPRAVUJEME
So 14. februára o 7.00 h – 10.00 h
27. Lyžiarsko – turistický prechod Bielopotockým horizontom – Športová súťaž. Prezentácia účastníkov v sále obecného úradu od 7.00 h – 10.00 h. Usporiadateľ: Obec Oravský Biely Potok, TJ Tatran.

RABČA
Do 28. februára
Spomienka na Jána Briššáka – Podujatia k 105. výroču narodenia katolíckeho kňaza, autora náboženskej literatúry. Prekladal do slovenčiny a nemčiny.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
 2. Poistkou dlhej životnosti kúpeľne je hydroizolácia
 3. Túžite bývať vo svojom za pár mesiacov? Realita s Variant-Haus®
 4. Zhodnotenie o desiatky percent. Toto sú najlepšie investície
 5. Tip na rodinné kombi 4x4 v plnej výbave do 30 000 eur
 6. Praktické rady, ako zmierniť prejavy alergií. Kľúčom je interiér
 7. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy?
 8. Hokejové hviezdy v biznise nezažiarili. Až na jednu výnimku
 9. Tepelnou izoláciou POLYFORM pohodlne ušetríte náklady
 10. S kvalitným poistením sú finančné následky vážnej choroby menšie
 1. Najbrutálnejšie preteky sveta? Extreme E je Formulou 1 v teréne
 2. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy?
 3. Praktické rady, ako zmierniť prejavy alergií. Kľúčom je interiér
 4. Posúvajú svet k lepšiemu: Sociálni inovátori
 5. Kupujete nový spotrebič? V PLANEO Elektro naň dostanete zľavu
 6. Tip na rodinné kombi 4x4 v plnej výbave do 30 000 eur
 7. Poistkou dlhej životnosti kúpeľne je hydroizolácia
 8. New financial contribution for meals vs. meal vouchers
 9. Túžite bývať vo svojom za pár mesiacov? Realita s Variant-Haus®
 10. Tepelnou izoláciou POLYFORM pohodlne ušetríte náklady
 1. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú? 16 118
 2. Portfólio manažér: Čaká nás dobré obdobie pre ekonomiku 13 690
 3. Pätnásť gréckych ostrovov, kde strávite skvelú letnú dovolenku 11 117
 4. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe 10 627
 5. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd? 9 504
 6. O pro-agingu so Soňou Müllerovou, Deň matiek a ekošpeciál 7 982
 7. Zaujímavé príležitosti po kríze. Analytici radia, kam investovať 6 981
 8. Deti sa počas pandémie vrátili dozadu, hovorí pedagogička 6 780
 9. Máte 30 a začínate investovať? Týchto 6 vecí potrebujete vedieť 6 736
 10. Hokejové hviezdy v biznise nezažiarili. Až na jednu výnimku 6 402
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Vodič tejto Mazdy dostal šmyk, narazil do dvoch áut.

Rýchla jazda na kabriolete sa skončila v protismere, doplatili na to nevinní ľudia.

5 h
Rozkvitnuté nábrežie očami fotografa.

Výsadbu sa vždy snažia rozptýliť v rámci celého mesta, najviac jej zatiaľ pribudlo v okolí amfiteátra a nábrežia.

9 h
Všetci fanúšikovia na Orave veria, že 16. septembra uvidia v záverečnej rovinke so zdvihnutými rukami Petra Sagana.

V Dolnom Kubíne bude finišovať svetová elita.

10 h

Vypočujte/pozrite si dynamický prehľad domácich aj zahraničných športových aktualít doplnený o exkluzívne informácie z regionálneho šport a prihláste sa na odber.

14 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Policajti namerali 58 ročnej žene v dychu takmer dve promile alkohol.

10. máj

Na mieste zasahujú všetky záchranné zložky.

10. máj

Redakcie týždenníkov MY sa rozhodli uverejňovať unikátny seriál o živote v bývalom Československu.

10. máj

Ihrisko za plotom malo slúžiť aspoň deťom, respektíve vnúčatám majiteľov susedných pozemkov. Taká bola dohoda s cirkvou. Na prenajatom trávniku však žiadne hracie prvky nie sú.

10 h

Už ste čítali?