Posledná sekunda bola osudná

BK Inter Bratislava - BK Dolný Kubín 87:85
(35:27, 22:17, 11:23, 19:18)

Najviac bodov: Polakovič 30, Toya 13, Míčka a Cramer po 12 - Štefanac 26, Futo 17, Jugo 16
TH: 25/17 - 21/12, fauly: 25 - 24, trojky: 6 - 9, rozhodovali: Hlinka, Fuska a Hančík, n divákov: 600

V súboji deviateho s posledným sa väčšie šance vkladali do rúk Interu Bratislava, ten však doma už päťkrát zaváhal. Ale Dolný Kubín zas v aktuálnom ročníku ešte nezaznamenal žiadne víťazstvo na palubovke súpera.
Bratislavský Inter prežíva jednu z najhorších sezón za ostatné roky. Odchody basketbalistov, ktorí kvalitou preskočili úroveň slovenskej extraligy - Dušan Pandula a Daniel Novák - sa nepodarilo adekvátne nahradiť. Vincent Polakovič je od začiatku sezóny najlepší strelec ligy, čo potvrdil aj v zápase proti Oravcom. Ich konto zaťažil tridsiatimi bodmi. V domácom drese sa po dlhom čase ukázal navrátilec David Toya, a hneď bol druhým najlepším strelcom žltočiernych.
Inter bol v súboji s Dolným Kubínom veľkým favoritom. Bola to dráma, ktorú v poslednej sekunde rozhodol dvojkou domáci Kachlík. Potom, čo Strapec premenil z trestných hodov len jeden a vyrovnal, presadili sa domáci a rozhodli o svojom víťazstve.
Úvod vyšiel domácim veľmi dobre. Ani hostia sa však nemali za čo hanbiť. Takú bodovú prestrelku nečakal nikto. Veď len v prvej štvrtine padlo 62 bodov! Pred polčasom sa hra trošku ukľudnila a konečne začali pracovať aj obrany. Inter zväčša v zápase viedol, najvyššie v 24. min - 63:49. Zranenie domáceho dirigenta Míčku v 21. min prinieslo nesúlad v jeho radoch, čo hostia dvakrát využili na vyrovnanie.

Po prestávke vybehol na palubovku úplne iný Dolný Kubín. Veľmi dobrou hrou doslova rozobral domácich a bolo otázkou času, kedy sa k nim bodovo priblíži. To sa napokon podarilo až v štvrtej štvrtine. Najprv v 32. min na 72:72 a potom osemnásť sekúnd pred klaksónom, na 85:85. Najviac sa z hostí strelecky presadil Dominik Štefanac, autor 26 bodov. Ako už po niekoľkýkrát, aj teraz Dolnokubínčanom v zápase chýbalo úspešné premieňanie trestných hodov. Premenený každý druhý pokus - to je veľmi slabá vizitka extraligového tímu. Po základnej časti skončil Dolný Kubín posledný a podľa situácie pred ním sa zdá, že iné ako boj o záchranu by bolo zázrakom.
Oravčania sa s Bratislavčanmi v aktuálnej edícii stretnú ešte minimálne trikrát, obidva tímy budú hrať v skupine o 7. - 12. miesto.