Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

Kino Choč
Ut – st 20. – 21. januára o 18.30 h
Sirotinec - Laura kúpi starý schátralý sirotinec a prerobí ho na zariadenie pre postihnuté deti. Keď sa do domu aj s rodinou nasťahuje, jej syn si vymyslí imaginárneho kamaráta, a začne sa s ním hrávať. Spočiatku nevinné hranie začne časom Lauru znepokojovať, najmä v súvislosti s čudnými a nevysvetliteľnými udalosťami v dome. A tak sa Laura spojí so skupinou parapsychológov, aby jej túto záhadu pomohli vyriešiť.
Pi – ne 23. - 25. januára o 16.00 h
Niko a cesta ku hviezdam - Veselý dobrodružný príbeh o sobíkovi Nikovi a jeho kamarátoch. Niko verí, že otec, ktorého nikdy nepoznal, patrí do svetoznámej letky Santa Clausa. Jeho najväčším snom je naučiť sa lietať ako on. Dospelé soby z Nikovho stáda však nemajú pre sobíkov talent ani najmenšie pochopenie a deti sa mu smejú. Vôbec nikto mu neverí, že jeho otec je medzinárodná hviezda. Napriek prísnym zákazom sa Niko rozhodne nacvičovať si let na kopci, kde hrozí útok vyhladovaných vlkov.
Pi – ne 23. – 25. januára o 18.30 h
Austrália – Príbeh o nenávisti a láske, o priateľstve a intrigách, o sebapoznaní a vôli zmeniť život. Príbeh sa odohráva počas druhej svetovej vojny na austrálskom kontinente, kde nezainteresovaní obyvatelia musia čeliť vojnovým náletom, aj keď nemajú s vojnou prakticky nič spoločné. Lady Ashly je bohatá anglická aristokratka, ktorá sa rozhodla vzdať sa všetkého svojho komfortu a presťahovať sa do Austrálie, kde zdedila statok veľkosti Marylandu a dvojtisícové stádo dobytka. Ibaže nie všetci jej majetok prajú, a tak Lady Ashly musí za pomoci statného, i keď trochu hrubého dobytkára presunúť celé stádo na druhú stranu Austrálie. Ibaže zúri vojna a japonské bombardéry nemajú za cieľ iba Pearl Harbor.
VÝSTAVY
Oravská galéria
Do 29. marca
Trenčín 2008 – Výber zo súčasného slovenského sochárstva. Zámerom výstavy bolo zmapovať trendy v súčasnom komornom sochárstve na Slovensku v celej svojej myšlienkovej, žánrovej a materiálovej rozmanitosti. Prehliadka tak umožnila vytvoriť si predstavu o súčasnom sochárskom dianí na Slovensku počas uplynulých piatich rokov a poukázať na značne diferencovanú podobu súčasného sochárstva. Kde: Veľká výstavná sieň, Župný dom. Usporiadateľ: Oravská galéria Dolný Kubín, GMAB Trenčín.
St od 22. januára – 29. marca
Lukáš Brašeň – Každý musí niekam patriť – Výstava predstaví kolekciu kresieb, fotografií a fotokoláží. Kde: Malá výstavná sieň, Župný dom. Usporiadateľ: Oravská galéria Dolný Kubín.
Tvorivé dielne
Po – pi 7.30 – 15.30 h
Priblížme sa k umeniu – Spoznávanie galérie, prehliadky výstavných priestorov, tvorivé dielne pre deti školského a predškolského veku. Ide o projekt pre rozvoj tvorivých schopností a zručností mládeže na základe priameho styku s umeleckými dielami ôsmich výtvarných disciplín, ktoré sú prezentované v trvalých expozíciách alebo na krátkodobých výstavách v Oravskej galérii v Župnom dome pod vedením referenta KVČ v spolupráci s pedagógom. Ak máte záujem prísť do galérie so svojimi žiakmi kontaktujte Žofiu Mäsiarovu, 043 586 32 12.
Do 31. januára
Traja králi
Tvorivá dielňa – Vybudovanie betlehemu zo snehu na nádvorí Župného domu a dramaturgia biblického príbehu (prebieha len v prípade dobrých snehových podmienok).
Do 30. januára
Zimná rozprávková krajina – Fotogaléria, druhý ročník súťaže prác detí a žiakov MŠ, ZŠ a ZUŠ mesta Dolný Kubín. Kde: MsKS Dolný Kubín.
Do 31. januára
Oravskí muzikanti – Príprava monografie ľudovej hudobnej kultúry Oravy. Kde: Oravská Polhora, Sihelné. Usporiadateľ: Oravské kultúrne stredisko Dolný Kubín.
Súťaž
Oravská osmička - XXIII. ročník celoštátnej súťaže amatérskych filmov. Je celoštátna súťaž amatérskych filmov s dvojročnou periodicitou. Súťaž nie je tematicky vymedzená.
Oravská osmička je jednokolová súťaž. Prihlasujte svoje práce priamo do súťaže bez účasti v nižších kolách. Realizátori: Ústav amatérskej umeleckej tvorby Národné osvetové centrum, Oravské kultúrne stredisko. Spoluusporiadatelia: Obec Nižná, Asociácia filmových amatérov a videoamatérov. Uzávierka: august 2009
Súťaž
Od januára do mája
Najlepší školský časopis 2009 – 6. ročník regionálnej súťaže školských časopisov. Usporiadateľ: Oravská knižnica Antona Habovštiaka Dolný Kubín.
Do 20. apríla
Mladá slovenská poviedka 2009 – Propozície VI. celoštátnej literárnej súťaže mladých autorov. Súťaž je jednokolová. Poslanie súťaže: Umožniť sebarealizáciu detí a mládeže so vzťahom k literatúre. Aktivovať tvorivý rast mladých talentov, dať možnosť verejnej prezentácii a tvorivej konfrontácii ich tvorby. Zvýšiť záujem mladej generácie o pôvodnú slovenskú literárnu tvorbu. Podmienky súťaže: Súťaže sa môže zúčastniť každý autor, s dosiaľ nepublikovanou prácou. Súťažný žáner – poviedka. Vyhodnotenie súťaže za účasti ocenených autorov, odbornej poroty a organizátorov sa uskutoční v júni v Dolnom Kubíne.
PODUJATIE
St 21. januára
Večer Oravcov – Kultúrno-spoločenské podujatie. Kde: Bratislava. Usporiadateľ: Výbor Oravcov Bratislava.
Št 22. januára
Poradný zbor pre divadlo – Zasadnutie poradného zboru pre divadlo. Kde: Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne. Usporiadateľ: Oravské kultúrne stredisko.
Št 22. januára o 17.00 h
Naj... športovec, naj... športový kolektív 2008 – Vyhlásenie výsledkov nominácií. Kde: Divadelná sála MsKS Dolný Kubín. Vstup voľný.

Skryť Vypnúť reklamu

NÁMESTOVO
Kino Kultúra
St 21. januára o 18.00 h
Madagaskar 2 – Spomínate si na trosky lietadla zakliesnené v korune obrieho baobabu, ktoré lemurí kráľ Julián používal ako trónnu sálu? Presne to sa stane súčasťou geniálneho únikového plánu, ktorý vymysleli vynaliezaví tučniaci. Štart opraveného lietadla prebehne hladko, lenže o lete sa to povedať nedá. Najskôr vynechá jeden motor, potom druhý a neovládateľné lietadlo sa rúti k zemi. A nie k hocijakej.
So - ne 24. – 25. januára o 18.00 h
High school musical 3 – Film zachytáva Troye a Gabrielu vo chvíli, keď sa vyrovnávajú s tým, že každý pôjde na inú univerzitu. Spoločne s ostatnými spolužiakmi pripravia muzikál, zachytávajúci ich skúsenosti zo strednej – ich sny, obavy a vyhliadky do budúcna. Muzika a tanečné čísla maximálne využijú potenciál strieborného plátna.
PODUJATIE
Ne 25. januára
Mini playback show – Spevácka súťaž v imitácii spevákov. Usporiadateľ: CVČ, Dom kultúry Námestovo.

Skryť Vypnúť reklamu

TRSTENÁ
Kino Mier
Ne 25. januára o18.00 h
Tropická búrka - Najnovší film Bena Stillera, na ktorom pracoval ako herec, režisér, scenárista a producent, si berie na paškál predovšetkým Hollywood. Pri nakrúcaní najlepšieho vojnového filmu všetkých čias (o vojne vo Vietname) sa zídu vyhasínajúca akčná hviezda, komik, charakterový herec a 5-násobný držiteľ Oscara, ktorý podstúpil procedúru pigmentácie, aby mohol hrať černošského seržanta Osirisa a černošský raper. Keď má film po pár dňoch vyše mesačný sklz v nakrúcaní a dávno prešvihol rozpočet, rozhodne sa režisér, že rozmaznaným hviezdam pripraví pekelnú prekážkovú dráhu, aby zachytil ich autentické pocity. Zaletia však priďaleko (do Laosu) a narazia na juhočínsky drogový kartel. Hercom dosť dlho trvá, kým pochopia, že tu ide o život. Vo filme, ktorý podrobuje Hollywood tvrdej kritike, chcel hrať zrejme každý.
PODUJATIE
Ut 20. januára o 17.00 h
Novoročný koncert žiakov ZUŠ Trstená – Kde: kinosála Domu kultúry v Trstenej.
Estráda
Ne 25. januára o 19.00 h
Ander z Košíc „Dajak bolo, dajak budze“ - Veselé rozprávanie najlepšieho slovenského rozprávača s najväčšími československými hitmi v podaní speváckeho dua ADJA- Andrea Majtnerová a Ján Koščák. Kde: Dom kultúry v Trstenej. Usporiadateľ: Mesto Trstená.

Skryť Vypnúť reklamu

TVRDOŠÍN
Kino Javor
Ne 25. januára o 18.00 h - nepremieta

PODUJATIE
So 24. januára
Fašiangový ples – Spoločenská zábava: Usporiadateľ: ZŠ Šmálika Tvrdošín.

NIŽNÁ
Kino Ostražica
Ut 13. januára o 18.30 h
Bobule - Nevinne o víne. Letná komédia, ktorá nás zavedie do moravskej dediny, je príbehom dvoch kamarátov. Honza je mestský flákač. Jirka je podvodník, ktorý veľa rozumu nezískal, ale má skvelú vlastnosť - vie geniálne oblbnúť ženy. Práve to obidvaja využívajú. Kšeftujú so všetkým, čo sa im dostane do rúk. Jedného dňa sa Honza dozvie, že jeho moravský dedo, ktorého dlho nevidel, je vážne chorý. Táto správa vyvedie Honzu zo zabehnutých koľají a rozhodne sa splniť dedovi jeho životný sen. Zaistí mu dovolenku snov a nič netušiac si tým splní i svoj sen. Nájde to, čo dlho hľadal...

ORAVSKÁ JASENICA
PODUJATIE
So 24. januára
Reprezentačný ples obce – Spoločenská zábava. Usporiadateľ: Obec Oravská Jasenica.

ZUBEREC
Zimná sezóna
Do 8. marca
Večer v múzeu – Večerná prehliadka s lampášmi a posedením pri ľudovej hudbe – každú stredu. V prípade záujmu aj vo štvrtok a piatok. Otváracie hodiny: ut – pi 8.00 – 15.30 h, so – ne 10.00 – 15,30 h. Usporiadateľ: Múzeum oravskej dediny Zuberec.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
 2. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 3. Vitajte v postapokalyptickom svete
 4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 5. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
 6. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 7. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
 8. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 9. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 10. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 1. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 2. Najnovšie technológie a inovácie na Gemeri? Normálka
 3. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 4. Nové laboratórium ekonomického experimentálneho výskumu na EUBA
 5. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
 6. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 7. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 8. Úprava osobného motorového vozidla
 9. Important information for Brazilians living in Slovakia
 10. Prečo sú dnes ryby také dôležité?
 1. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 17 306
 2. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 16 176
 3. Rysy navštívi päťtisíc ľudí denne. Ako vyzerá denný chod chaty 12 805
 4. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 12 008
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 11 953
 6. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 11 006
 7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 10 147
 8. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 600
 9. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 513
 10. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 360
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Na Orave sa začal pilotný projekt testovania na Covid-19

Testovanie zabezpečujú zdravotníci, vojaci a dobrovoľníci. Odberné miesta sú otvorené od 8.00 do 12.00 h a od 13.00 do 20.00 h.

Testovanie na Covid-19.

Na Slovensku od soboty platí zákaz vychádzania

Oravcom a obyvatelia Bardejovského okresu majú oveľa prísnejšie podmienky pohybu mimo domova ako ostatní Slováci.

Od zajtra začína pilotné testovanie na Orave a v okrese Bardejov.

O stravenkovej petícii rokovali na ministerstve

Iniciátora petície Za zachovanie súčasnej platnej legislatívy v oblasti stravovania zamestnancov Ľubomíra Sečkára s jeho tímom prijala generálna riaditeľka sekcie práce Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR Danica Lehocká.

Na palubovke góly strieľa, na trávniku im zabraňuje

Martin Adamčík ťahá florbalový klub a hrá i futbal.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Zoznam odberných miest v Dolnom Kubíne, Námestove, Trstenej a Tvrdošíne

Na Slovensku prebieha celoplošné testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest na Orave.

Zamestnanec reťazca: Mali sme pozitívnu kolegyňu, musel som ísť aj tak do práce

Aké pocity zažívajú ľudia z prvej línie, sme zisťovali od zamestnanca nemenovaného obchodného reťazca.

Od soboty bude platiť na Slovensku zákaz vychádzania, sú aj výnimky

Pre žiakov druhého stupňa základných škôl sa v pondelok začína dištančné vyučovanie.

Na Slovensku od soboty platí zákaz vychádzania

Oravcom a obyvatelia Bardejovského okresu majú oveľa prísnejšie podmienky pohybu mimo domova ako ostatní Slováci.

Už ste čítali?