BASKETBAL

V závere si Poprad víťazstvo ustrážil

BK Chemosvit Poprad – BK Dolný Kubín 72:60
(16:13, 17:16, 20:15, 19:16)
Body: Sedmák 20, Ingles a Klarič po 13, Laco a Práznovský po 7, Grier a Bilík po 6, Vraniak a Findura bez bodu – Jugo 13, Štefanac 11, Žilík a Futo po 9, Kmetoni 7, Dubovský a Strapec po 4, Ondrejka 3, Maslík bez bodu, fauly: 18-22, TH: 18/25 – 11/16,trojky: 6/20 – 7/22, bloky: 11:4
Dolný Kubín sa po minulom 19. kole opäť dostal na chvost mužskej extraligy. Poprad má silné mužstvo, ktoré má potenciál byť aj majstrom. Zápas medzi ôsmym Popradom a posledným Dolným Kubínom bol v sobotu takpovediac existenčný z obidvoch pohľadov. Poprad si chcel vytvoriť lepšiu pozíciu pred nasledujúcimi duelmi, pretože šanca na play - off je reálna a Dolný Kubín určite z ligy vypadnúť nechce, preto potreboval každý bod ako soľ. Domáci si uvedomovali, že súboj s posledným tímom tabuľky nebude ľahký a chceli sa revanšovať za prehru na pôde Dolného Kubína. Dolnokubínčania nenastúpili v plnej sile. Chýbal im Danilo Savovič, ktorý mal stop pre vyšší počet trestných chýb.
Dolný Kubín nastúpil v úvode so základnou päťkou - Jugo, Štefanac, Žilík, Kmetoni a Dubovský. Ako prvý sa trojkou trafil Ingles, no hneď na to mu kontroval Jugo za dva body. Začiatok zápasu bol vyrovnaný, no v 8. min sa domáci šnúrou utrhli na 16:7. Faulovaný Strapec však zavelil do útoku a hostia postupne znižovali stratu po Futovej trojke až na 16:13. Domácim na konci štvrtiny úplne odišla streľba.
Druhá štvrtina a jej začiatok bol v rytme hostí. Žilík znížil na rozdiel jedného bodu 16:15. V 13. min Dolný Kubín prvýkrát (a aj posledný) viedol zásluhou Futa 21:23. To však domácich nabudilo. Klaričom a Lacom razom otočili nepriaznivý stav. Popradčania už do polčasu svoje vedenie udržali. Sekundu pred koncom štvrtiny uzavrel skóre na 33:29 dvoma bodmi Štefanac.
Po zmene strán viedli domáci v 25. min už o deväť bodov 43:34, keď sa strelecky presadil Klarič a Podtatranci svoj náskok zvyšovali. Američan Grier, nová posila Popradu, zvýšil už na 47:34. Od tohto momentu sa však hostia začali mobilizovať. Žilík trestnými hodmi, Ondrejka trojkou a Štefanac dvoma bodmi znížili na rozdiel šiestich bodov. Dve minúty pred koncom štvrtiny však Práznovský štyrmi trestnými hodmi upravil na 53:44.
Hostia sa však nevzdávali a do poslednej časti vstúpili trojkou Kmetoniho. Trojková „paráda“ pokračovala. Bilík, Strapec, Ingles či Futo urobili z poslednej štvrtiny trojkovú šou. V 36. min však prišiel zlom v celom zápase. Po Sedmákových trestných hodoch viedol Poprad už o sedem bodov a zápas si do víťazného konca už nenechal ujsť.

BK Dolný Kubín – MBK Rieker Komárno 62:69
(23:13, 39:29, 53:49)
Body: Štefanac 13, Savovič 10, Jugo a Kmetoni 9, Žilík 8, Dubovský 6, Strapec 3, Futo a Maslík 2 - Majoroš 25, Závodný 11, Seman 9, Blagojevic a Gibson 7, Suja a Barišič 5, fauly: 27 – 28, TH: 20/32 - 20/29, trojky: 4/21 (Savovič 2, Jugo a Kmetoni 1) - 5/19 (Majoroš 3, Suja a Závodný 1), bloky: 2 – 0, rozhodovali: Pipíška, Szibilla, Kurpaš, divákov: 560
V prvom novoročnom zápase sa na horúcej dolnokubínskej palubovke stretli tímy Dolného Kubína a Komárna. Dolnokubínčania chceli pokračovať vo výborných domácich výkonoch, no hráči Komárna po trénerských rošádach chceli taktiež získať dva body. Preto sa dal na severe Slovenska očakávať zaujímavý zápas.
Lepšie začali domáci, keď v úvodnej štvrtine veľa hosťom nedovolili. Tí strácali lopty, Dolnokubínčania lepšie doskakovali, a tak sa pohodlne dostávali do vysokého náskoku. Hráči Komárna sa síce snažili dotiahnuť, ale nedarila sa im streľba. Nedali ani jednu trojku, čo využívali domáci a rýchlymi akciami si minútu a pol pred koncom vypracovali až trinásťbodový náskok 21:8. Hráči Komárna boli v tých chvíľach akoby úplne mimo, nevedeli, čo majú hrať. Do konca štvrtiny však náskok Oravcov skresali na desať bodov – 23:13. Aj v druhej štvrtine pokračoval podobný priebeh. Hostia síce dokázali skresať náskok na šesť bodov, no následne išli domáci znova do desaťbodového vedenia. Potom však prestali Dolnokubínčania hrať a opraty zápasu prebrali do rúk Komárňania. Tri minúty pred koncom štvrtiny sa im dokonca podarilo vyrovnať 29:29, no záver patril domácim. Tí sa desaťbodovou šnúrou dostali opäť do vedenia a to si do polčasu udržali.
Po polčase sa len potvrdil začiatok trápenia. Za tri minúty sa hosťom podarilo skresať náskok na rozdiel dvoch bodov a od toho momentu to bol boj o každú loptu. Dolnokubínčania síce viedli, no hostia hlavne zásluhou Majoroša doťahovali. Začala im „sypať“ trojková streľba, no do vedenia ešte nešli. Štvorbodový náskok naznačoval opäť dramatický záver.
Poslednú štvrtinu už domáci absolútne nezvládli. Aj keď si udržiavali tesný náskok, udržať ho nedokázali. Hlavne svojimi hrubými chybami dovolili hosťom dostať sa do vedenia a vyhrať zápas. Hostia išli prvýkrát do vedenia v 34. min. Potom bol stav celé tri minúty vyrovnaný. Rozhodujúci úsek zápasu prišiel dve minúty pred koncom. Dolnokubínčania urobili dve obrovské chyby za sebou, Komárno uhralo sedembodovú šnúru a o výsledku bolo prakticky rozhodnuté. Do konca zápasu sa už žiadna dráma neudiala a domáci tak prehrali 62:69. Hráčom zápasu bol jednoznačne hosťujúci Majoroš, z domácich možno vyzdvihnúť Dominika Štefanaca
12. D. Kubín 20 4 16 1483:1720 24

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?

Na Orave sa začal pilotný projekt testovania na Covid-19

Testovanie zabezpečujú zdravotníci, vojaci a dobrovoľníci. Odberné miesta sú otvorené od 8.00 do 12.00 h a od 13.00 do 20.00 h.