Štvrtok, 20. január, 2022 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Prvá remíza v súťaži

V sobotu 13. decembra pokračovala OHS iba troma zápasmi 5. kola. V prvom stretnutí favorit z Pribiša prekvapivo podľahol lepšiacej sa Oravskej Jasenici.

V druhom zápase si naopak favorit bez väčších problémov poradil so snaživým mužstvom HK MTS. Zápas tabuľkových susedov sa po dramatickom priebehu nakoniec skončil prvou remízou v tohtoročnej súťaži. Vedúce mužstvo súťaže si pripísalo ďalšie dva body bez boja, lebo Liesek oznámil, že na stretnutie z technických príčin nenastúpi. Výsledky 6. a 7. kola ako aj spravodajstvo z 8. kola, ktoré sa odohrá ešte do konca tohto kalendárneho roka, prinesieme v novoročnom vydaní novín.

HK Pribiš – HK MBM Oravská Jasenica 1:4 (1:1, 0:3)
Góly: Dušan Sagan - Mário Madleňák 2, Peter Pavč, Marcel Feranec
Vylúčení: 1:2, n Presilovky: 0:1
Rozhodovali: Mário Druska a Matej Lúčka
Rýchly úvodný gól zaznamenal už v 3. min Peter Pavč po spolupráci s Máriom Madleňákom. Pribišania potom pridali a odmenou im bol vyrovnávajúci gól z hokejky Dušana Sagana, ktorému asistoval Marek Sagan. Do konca prvej časti brankári Rastislav Suroviak z Pribiša a Mário Hurák z HK MBM zlikvidovali všetky strely. Marcel Feranec po prihrávke Mariána Graňáka v 26. min zabezpečil vedenie Jaseničanov. Víťazstvo dvoma gólmi poistil Mário Madleňák, keď najprv v 29. min využil početnú prevahu a potom v 35. min potvrdil druhé tohtoročné víťazstvo svojho mužstva.

HK MTS – HK Pucov 3:8 (2:4, 1:4)
Góly: Jozef Jurina, Jozef Štilec, Marcel Zaťko - Radoslav Povala st. 3, Ctibor Gíreth, Ján Bečka, Peter Bečka, Tomáš Žákovič, Miroslav Benčík
Vylúčení: 4:3 a Jozef Štilec z HK MTS 2 + 2 min hrubosť
Presilovky: 0:1
Rozhodoval: Mário Druska
Ctibor Gíreth po peknej prihrávke obrancu Jána Povalu otvoril v 4. min skóre zápasu. O minútu nato zaznamenal Radoslav Povala st. prvý zo svojich troch gólov, keď prihrávajúcim bol opäť Ján Povala. V 7. min to už bolo 0:3 a to po strele Jána Bečku. Štvrtý úspech favorita pridal v 13. min Peter Bečka po spolupráci s Jánom Bečkom. V nasledujúcej minúte znížil Jozef Jurina po prihrávke Jozefa Štileca. Do konca prvej časti, v 17. min upravil na dvojgólový rozdiel Jozef Štilec po spolupráci s Máriom Tišťanom. Cez prestávku Pucov vymenil brankára. Nástup do druhej tretiny sa mužstvu HK MTS vydaril a Marcel Zaťko v 23. min streli kontaktný gól. Pucov ďalšiu dramatizáciu nedovolil a štyrmi gólmi v priebehu desiatich minút potvrdil druhé miesto v tabuľke.

HK Námestovo – TJ Oravská Lesná 3:3 (2:1, 1:2)
Góly: Martin Farský 2, Milan Florek st. - Anton Laššák, Peter Kurek, Juraj Brňák
Vylúčení: 4:1
Oslabenia: 1:0
Úvod sa lepšie vydaril Námestovu a Milan Florek st. na začiatku 6. min poslal svoje mužstvo do vedenia. Potom sa hra vyrovnala a na konci 12. min sa Oravskej Lesnej podarilo vyrovnať zásluhou Antona Laššáka. Z vyrovnania sa však dlho netešili, lebo Martin Farský už o dve minúty neskôr po spolupráci s Dominikom Ferleťjakom zabezpečil Námestovu opäť jednogólové vedenie. Úvod druhej časti sa naopak lepšie podaril Oravskej Lesnej, ktorá Petrom Kurekom v 22. min vyrovnala. Avšak ani tentoraz vyrovnanie netrvalo dlho, lebo Martin Farský po prihrávke Miroslava Hucíka v 25. min zabezpečil tretíkrát vedenie svojho mužstva. Oravskej Lesnej sa oplatilo bojovať a bod zachránil Juraj Brňák (Marek Olbert) dve minúty pred záverečnou sirénou.