Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

DOLNÝ KUBÍN
Kino Choč
Filmový klub 23
Po 15. decembra 18.30 h
Slepé lásky – Byť slepým nemusí znamenať, že človek nič nevidí. Obdivuhodné etudy slepých ľudí vyrozprávané v tomto štvorpríbehovom hranom dokumente majú moc motivovať a pozastaviť tok našich myšlienok a zároveň sa na túto hendikepujúcu skutočnosť pozrieť inými očami.
KONCERT
Ut 16. decembra o 20.00 h
Vítanie Vianoc – Ondrej Štyrák so sprie-vodnou skupinou.
St 17. decembra o 18.00 h
Filantropia 2008 - Prezentácia projektov podporených v Grantovom programe mesta Dolný Kubín „Šanca pre všetkých“.
Jazz v Kine Choč
Št 18. decembra o 19.00 h je zo zdravotných dôvodov ZRUŠENÝ !
Pi – ne 19. – 21. decembra o 18.30 h
High school musical 3: Posledný rok – Tretí diel mimoriadne úspešnej série High School Musical sa dostáva na filmové plátna. Stretnete sa s najobľúbenejšími americkými stredoškolákmi súčasnosti, ktorí sú už v maturitnom ročníku. Čaká na nich šampionát v basketbale, maturita a nový muzikál.
Ut 23. decembra o 16.00 h
Za plotom – Píšťalkina Vianočná rozprávka. Ochutnajte dobrodružstvo. Všetkých pozývame na predvianočnú animovanú komédiu. Opäť sa môžeme tešiť na príhody bláznivých zvieratiek.
KONCERT
Pi 27. decembra o 19.00 h
Folkové Vianoce – Dve známe kubínske folk-rockové kapely Totem a Lekra obnovujú tradíciu Folkových Vianoc. Kde: Kino Choč.
VÝSTAVY
Oravská galéria
Ut – ne od 10.00 – 17.00 h
Trvalé expozície z vlastných zbierok - Staré umenie 15. a 19. storočia, Ikony, Slovenské výtvarné umenie 20. storočia, Tradičné ľudové umenie, Mária Medvecká – maliarka Oravy. Miesto expozície: Župný dom.
Do 18. januára 2009
Ondrej Zimka – Obratník Zimkorožca, Milina Zimková – Babie leto, Ondrej 4 – Kapitalisticý realizmus. Maľba, Grafika, Plastika – Spoločná výstava členov umeleckej rodiny. Kde: Oravská galéria, Veľká výstavná sieň. Usporiadateľ: Oravská galéria Dolný Kubín.
Do 18. januára 2009
Zdenek Bugán – Autorská výstava grafiky. Kde: Oravská galéria, Malá výstavná sieň. Usporiadateľ: Oravská galéria Dolný Kubín.
Do 18. januára 2009
140. výročie založenia Oravského múzea. Kde: Florinov dom. Usporiadateľ: Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava. Otvorené: Po – pi 9.00 – 16.30 h, so – zatvorené, ne 10.00 h – 17.00 h.
Do 12. decembra
Inšpirácie – Predajnú výstavu oravských výtvarníkov organizuje o. z. Inšpirácie. Kde: výstavná sieň MsKS v Dolnom Kubíne.
Do 2. januára 2009
Kalendárium Rockového záberu – Ojedinelá výstava fotografií z Rockového záberu zhrnutá do kalendára pre rok 2009. Kde: Fotogaléria MsKS.
Do 12. januára 2009
Vianočná pohľadnica – Putovná výstava. Kde: MsKS Dolný Kubín. Usporiadateľ: OKS Dolný Kubín.
EKOHRY – Tvoríme a chránime – Cyklus výstav vytvorených z odpadového materiálu. Cieľom projektu je podporiť ekologické cítenie a kreativitu žiakov a študentov dolnokubínskych škôl. Tentoraz sa svojou tvorbou – drevenými plastikami predstavuje telesne postihnutý klient Domova sociálnych služieb Ján Brašeň. Kde: Župný dom, Suterén 06. Usporiadateľ: Oravská galéria Dolný Kubín.
Do 19. decembra
Vianočný anjel – Tvorivá dielňa, na ktorej si deti vyrobia pre svojich blízkych vianočné a novoročné pozdravy, ozdoby na stromček, darčekové kartičky a betlehemy rôznymi výtvarnými technikami. Kde: Župný dom. Otvorené od Po – ne, 7.30 – 15.30 h.
SÚŤAŽ
Do 31. januára 2009
5. Vianočná pohľadnica – Medzinárodná posúťažná výstava. Dolný Kubín, Trstená, Bratislava , Poľsko, Česko. Usporiadateľ: OOS Dolný Kubín.
PODUJATIE
St – pi 17. – 19. decembra od 13.00 – 19.00 h
JARMOK
Vianočné trhy – Kultúrny program, tradičné remeslá, primátorský punč...
14.00 – 15.00 h, 17.00 – 18.00 h
Vianočné vinšovačky Kde: nám. P. O. Hviezdoslava. Usporiadateľ: MsKS Dolný Kubín.
Pi 19. decembra o 15.00 h
Nebyť sám – od 10.00 h sa uskutoční prezentácia spoločenských hier. Príďte objaviť svet hier – moderných spoločenských hier. Možno ste počuli o Osadníkoch z Katanu, možno o Carcassone, možno ste nepočuli o hrách nič. Sú ich stovky a tisíce. A my sme pre vás pripravili ochutnávku hier z celého sveta, tu v Kubíne. Hry pre malých aj veľkých, pre rodiny aj kamarátske tlupy, pre dvojice aj skupiny, zábavné aj strategické, party hry aj detské hry, stolové aj kartové, dokonca vedomostné, ktoré vás budú baviť. Kde: MsKS. Usporiadateľ: SPDDD Úsmev ako dar.
Po 29. decembra o 18.00 h
DIVADLO
Slepá láska – Divadelná hra na motívy poviedky M. Kukučína Neprebudený. Divadlo V.S.O.P Hviezdoslav. Kde: Divadelná sála MsKS.
St 31. decembra
Silvestrovský výstup na Choč – Turis-tický pochod. Usporiadateľ: KST Orava
St 31. decembra
Rozlúčka so starým rokom – Usporiadateľ: Dolný Kubín

Skryť Vypnúť reklamu

NÁMESTOVO
Kino Kultúra
St 17. decembra o 18.00 h
Cinka panna – Film o prvej známej rómskej primáške. Žila v 18. storočí na Gemeri. V rodine kočovného cigánskeho primáša sa narodila dcéra . Spontánne veselie je také veľké, že kočovníci sa rozhodnú prenocovať na pozemkoch miestneho zemana Lányiho. Z krátkej zastávky sa stáva dočasný pobyt. Na pozemkoch, ktoré menia majiteľov, ale v skutočnosti ich nik neobrába, vyrastá rómska osada.
So, ne 20. – 21. decembra o 18.00 h
Konečne spolu – Tridsaťdeväťročná učiteľka z New Yorku April Epnerová mala posledný rok pocit, že konečne vniesla do svojho života poriadok. Lenže manželstvo, na ktorom si tak zakladala, neočakávane skrachuje - manžel Ben totiž prehlási, že išlo o omyl a April opustí. Šokovaná a bezdetná skoro štyridsiatnička s biologickými hodinami hlasnými ako budík po babičke, má pocit, že rozchodom s manželom prišla o poslednú šancu zaobstarať si vysnívané bábätko.
So – ne 27. – 28. decembra o 18.00 h
Vtedy v Bruggách – Čierna komédia o cti a podvodoch, ktorá sa odohráva v nádhernom prostredí belgického Bruggy. Po jednej fuške v Londýne sú nájomní zabijaci Ray a Ken poverení svojim drsným šéfom Harrym, aby sa schovali v Bruggy. Zatiaľ čo Ken si užíva pokojné prostredie a pamiatky, ukecaný a akčný Ray je malebným mestom viac než znechutený, a preto sa rozhodne vymyslieť dobrodružstvo. Dovolenka sa však skomplikuje, keď Ray zistí, že Harry ho chce mŕtveho a Ken má túto prácičku urobiť. Samozrejme, že Harry nepočítal s tým, že sa Ray s Kenom na výlete tak spriatelia. No, a tak sa Harry naučí ťažkú lekciu – všetko si musíš urobiť sám…
PODUJATIE
Pi – so 19. – 20. december
Vianočné trhy – Predaj tradičných vianočných výrobkov. Usporiadateľ: Mesto Námestovo

TRSTENÁ
Kino Mier
Ne 21. decembra nepremieta
Ne 28. decembra o 18.00 h
Vesmírni opičiaci - Keď NASA, Národný úrad pre letectvo a kozmonautiku, naposledy stál pred problémom nad jeho sily, povolal do služby Brucea Willisa. Teraz je ale problém taký nebezpečný, že úlohu zvládne vyriešiť iba skutočný hrdina. Do služby je teda povolaný vnuk prvého šimpanzieho kozmonauta Ham. Tretí, ktorý by mal mať tie správne predpoklady na záchranu projektu. Lenže Ham je pôvodom cirkusák a tak o takúto slávu práve dvakrát nestojí. Napriek tomu úlohu neochotne prijme.
CVČ Trstená
Vianočné a novoročné prázdniny – Srdečne pozývame všetka deti amládež k aktívnemu tráveniu sviatkov zimy.
Po 22. decembra – Tvorivá dielňa Vianoce
Ut 23. decembra – Vianočný turnaj v stolnom tenise
Po 29. decembra – Hry na snehu
Ut 30. decembra – Twister, scrablle, šach
St 31. decembra – Silvestrovksý výstup na Choč
Pi 2. januára - Z rozprávky do rozprávky – hry s maskami
St 31. decembra o 20.00 h
XIII. silvestrovský reprezentačný ples – Dom kultúry, hrá D J Gregor.

Skryť Vypnúť reklamu

TVRDOŠÍN
Kino Javor
Ne 21. decembra o 18.00 h
Bathory - Režiséra Juraja Jakubiska zaujal práve „nový“ pohľad. Manžel Alžbety Báthoryovej, František Nádasdy, bojuje vo vojnách s Turkami a ona sama dohliada na správu rozsiahlych rodových majetkov a na výchovu detí. Raz jej manžel pošle darček v podobe talianskeho maliara Merisiho Caravaggia, ktorý zostane na jej dvore niekoľko rokov. Medzi ním a osamelou ženou vznikne zvláštne puto. V tom čase sa ale nad jej hlavou začnú sťahovať zlovestné mračná, ktoré ešte viac potemnejú po smrti jej manžela. Mocná a bohatá žena musí čeliť nepriateľom, ktorí sú schopní čohokoľvek. Zvesti o šialenej vladárke, ktorá sa v snahe zastaviť starnutie kúpe v krvi nevinných panien, začínajú. S
VÝSTAVY
Ut – ne od 10.00 - 16.00 h
Art Galéria Schürger - Stála expozícia. Výstava s názvom Slovenská moderna.
Ut – ne od 10.00 – 16.00 h
Gotický drevený kostolík - Historický kostolík z prvej polovice 15. storočia, ocenený organizáciou Europa Nostra, súčasť historického dedičstva UNESCO. Verejnosti je od 1. septembra do 30. júna sprístupnený len prostredníctvom objednávky.
PODUJATIE
Po – pi 15. – 19. decembra
Vianočné trhy – Vianočné trhy s kultúrnym programom. Kde: Michalské námestie. Usporiadateľ: MsÚ, ZUŠ.
Vianočné koncerty v kine Javor
St 17. decembra o 18.00 h
Vianočný koncert – Súkromnej ZUŠ p. Rosinu.
Pi 19. decembra o 18.00 h
Vianočný koncert – Elite Misic so sólistami S. Matisom a M. Kukurovou a OTTO-VOCE s originálnymi alebo upravenými skladbami.
St 31. decembra
Detská silvestrovská show – Celomestská akcia pre deti . Kde: Michalské námestie. Organizátor MsÚ.
St 31. decembra
Silvester 2008 – Celomestská akcia Silvester 2008 a vítanie Nového roka 2009 – diskotéka, ohňostroj. Kde: Trojičné námestie, Skalka nad Medvedzím. Usporiadateľ: MsÚ
St 31. decembra
Silvestrovský výstup na Javorový vrch – Usporiadateľ: Turistický klub Tvrdošín – Medvedzie.
St 31. decembra
Rodinný florbalový turnaj – Kde: ZŠ M. Medveckej. Usporiadateľ: CVČ

Skryť Vypnúť reklamu

ORAVSKÝ PODZÁMOK
Oravský hrad
Denne od 10.00 -15.00 h
Výrazná dominanta oravského regiónu patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska.
VÝSTAVY
Do 31. decembra
Wiliam Rowland – priekopník lesného hospodárstva. Výstava je súčasťou prehliadky Oravského hradu.
PODUJATIE
Ne 21. decembra
Spomienkové podujatie k 100. výročiu narodenia Márie Jančovej – Hečkovej - Kultúrno-spoločenské podujatie. Usporiadateľ: Obec Oravský Podzámok, OKS v Dolnom Kubíne.
So – ne 27. – 28. decembra
Vianoce na hrade – Vianočné zvykoslovie. Usporiadateľ: MO POH Dolný Kubín

NIŽNÁ
Kino – Ostražica
Ut 16. decembra o 18.30 h
Vesmírni opičiaci – Keď NASA, Národný úrad pre letectvo a kozmonautiku, napo-sledy stál pred problémom nad vlastné sily, povolal do služby Brucea Willisa. Teraz je ale problém taký nebezpečný, že úlohu zvládne vyriešiť iba skutočný hrdina. Do služby je teda povolaný vnuk prvého šimpanzieho kozmonauta Ham. Tretí, ktorý by mal mať tie správne predpoklady na záchranu projektu. Lenže Ham je pôvodom cirkusák a tak o takúto slávu práve dvakrát nestojí. Napriek tomu úlohu neochotne prijme.
PODUJATIE
Ne 21. decembra o 17.00 h
XIX. Oravské Vianoce v Nižnej – Scénická freska o bohatstve vianočných tradícií. Vystúpia: Folklórna skupina Ostražica, Folklórna skupina zo Zuberca, DFS Roháčik zo Zuberca, Folklórna skupina z Nižnej, DFS Goral z Hladovky, FS Senior Oravan z Nižnej, Zmiešaný chrámový zbor z Nižnej. Kde: kinosála Domu kultúry v Nižnej. Usporiadateľ: Komisia kultúry pri obecnom zastupiteľstve v spolupráci s OsÚ Nižná.

ORAVSKÁ LESNÁ
Od 1. decembra 2008 do 30. apríla 2009
V čase od 1. decembra 2008 – 30. apríla 2009 bude za priaznivých poveternostných podmienok prebiehať skúšobná zimná prevádzka Oravskej lesnej železnice. Podmienkou je minimálne 25 osôb a 1 deň vopred telefonicky alebo mailom sa ohlásiť na adrese: muzeum@oravamuzeum.sk alebo na tel. čísle: 043 /552 48 91. Vo vlaku je možné prepravovať lyže.
Vianočný koncert
So 20. decembra o 18.00 h
Od srdca k srdcu - Príďte sa započúvať do prekrásnych melódií starých adventných a vianočných piesní, kde na chvíľu zabudnete na každodenné starosti a nájdete pokoj v srdci.
V programe vystúpia: súrodenci Chudobovci z Oravskej Lesnej, súrodenci Kičinovci z Nižnej, súrodenci Tomčalovci zo Starej Bystrice, folklórna Skupina Goraľ zo Suchej Hory, detský spevácky zbor Magurka, fujarista z Banskej Bystrice – Javorová Hužva. Kde: Kostol sv. Anny. Usporiadateľ: Združenie folklóru v spolupráci s obecným a farským úradom v Oravskej Lesnej.

BABÍN
Ne 21. decembra
3. Betlehemské Vianoce – Kultúrno spoločenský program. V tomto programe sa zachováva a prejavuje vianočná tradícia v podobe vianočných a betlehemských kolied, vianočných piesni a melódií. Usporiadateľ: MkS v Babíne.
Ut 30. decembra
Vianočný turnaj – Stolnotenisová súťaž. Usporiadateľ: Obec Babín, MKS
St 31. decembra
Vítanie Nového roka pred obecným úradom - Od roku 2005 vždy hodinu pred polnocou: Vítanie nového roka s občanmi obce. Po odbití polnoci si občania poprajú všetko dobré do nadchádzajúceho roka a pripijú si pohárom šampanského alebo vareného vína. Mládež a deti to roztočia so svetlicami. Staršia generácia uprednostňuje vítanie nového roka v rímsko-katolíckom kostole. Usporiadateľ: OcÚ Babín a Miestne kultúrne stredisko v Babíne.
LOKCA
Po 29. decembra
Vianočný koncert – Kde: Kultúrny dom v Lokci. Usporiadateľ: Obec Lokca, OZ Aktivita

VELIČNÁ
Št 26. decembra o 15.00 h
Škriatok - Veličnianske ochotnícke divadlo vás pozýva na divadelné predstavenie hry od Ferka Urbánka . Kde: Kultúrny dom Veličná. Usporiadateľ: Obec Veličná

ZUBEREC
Pi 26. decembra
Štefanský výstup k Ťatliakovej chate - Usporiadateľ: TO pri TJ Tatran Zuberec.
Vianoce v Zuberci – Kultúrny program o vianočných zvykoch. Usporiadateľ: Obec Zuberec

PUCOV
DIVADLO
Pi 26. decembra o 13.00 h a 16.00 h
Tri vrecia – Ochotnícke divadlo vás srdečne pozýva na divadelnú hru. Kde: Kultúrny dom. Usporiadateľ: Ochotnícke divadlo Pucov.
So 27. decembra o 10.00 h
Pucovská brázda – Prechod pucovským chotárom. Športové podujatie. Usporiadateľ: Obec Pucov.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Vitajte v postapokalyptickom svete
 2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 3. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
 4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
 5. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 6. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 7. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 8. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
 9. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 10. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 1. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 2. Najnovšie technológie a inovácie na Gemeri? Normálka
 3. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 4. Nové laboratórium ekonomického experimentálneho výskumu na EUBA
 5. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
 6. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 7. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 8. Úprava osobného motorového vozidla
 9. Important information for Brazilians living in Slovakia
 10. Prečo sú dnes ryby také dôležité?
 1. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 17 868
 2. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 15 695
 3. Rysy navštívi päťtisíc ľudí denne. Ako vyzerá denný chod chaty 12 959
 4. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 12 691
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 11 940
 6. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 10 585
 7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 10 089
 8. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 580
 9. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 490
 10. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 334
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Koronavírus na Orave: zvyšok sa bude meniť podľa diania (minúta po minúte)

Na Orave sa začal pilotný projekt celoplošného testovania na Covid-19.

Testovanie na Covid-19.

Na Slovensku od soboty platí zákaz vychádzania

Oravcom a obyvatelia Bardejovského okresu majú oveľa prísnejšie podmienky pohybu mimo domova ako ostatní Slováci.

Od zajtra začína pilotné testovanie na Orave a v okrese Bardejov.

O stravenkovej petícii rokovali na ministerstve

Iniciátora petície Za zachovanie súčasnej platnej legislatívy v oblasti stravovania zamestnancov Ľubomíra Sečkára s jeho tímom prijala generálna riaditeľka sekcie práce Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR Danica Lehocká.

Na palubovke góly strieľa, na trávniku im zabraňuje

Martin Adamčík ťahá florbalový klub a hrá i futbal.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Zoznam odberných miest v Dolnom Kubíne, Námestove, Trstenej a Tvrdošíne

Na Slovensku prebieha celoplošné testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest na Orave.

Zamestnanec reťazca: Mali sme pozitívnu kolegyňu, musel som ísť aj tak do práce

Aké pocity zažívajú ľudia z prvej línie, sme zisťovali od zamestnanca nemenovaného obchodného reťazca.

Od soboty bude platiť na Slovensku zákaz vychádzania, sú aj výnimky

Pre žiakov druhého stupňa základných škôl sa v pondelok začína dištančné vyučovanie.

Už ste čítali?