Pondelok, 10. máj, 2021 | Meniny má ViktóriaKrížovkyKrížovky
HOKEJ ORAVSKÁ SÚŤAŽ

Dolnokubínski Draci tentoraz rozstrieľali MTS

V nedeľu 7. decembra pokračovala OHS zápasmi 4. kola.

V prvom stretnutí doplatil Liesek na dva nepremenené samostatné nájazdy 4 minúty pred koncom. Vdruhom zápase si vedúci tím súťaže bez väčších problémov poradil so snaživým a zlepšujúcim sa mužstvom HK MTS. Potom nasledoval šláger tohto kola – susedské derby, v ktorom nakoniec uspel Pucov. V poslednom stretnutí medzi Oravskou Jasenicou a Trstenou zaznamenali hráči HK MBM prvé tohtosezónne body.

TJ Oravská Lesná – HK Liesek 3:1 (1:0, 2:1)
Góly – Pavol Brňák, Juraj Brňák, Peter Krivulčík - Marek Lieskovský Vylúčení – 3:6, všetci na 2 minúty Presilovky – 1:0 Oslabenia – 0:0 Rozhodovali – Mário Druska a Miloš Vojtas
Po rozpačitom úvode a po chybe Martina Stasa v bránke Liesku sa v 8. min presadil nestárnúci Pavol Brňák, ktorému asistoval Peter Krivulčík. Potom sa Martin Stas rozchytal a svoje mužstvo podržal. Marek Lieskovský z Liesku pri vlastnom oslabení pekne unikol, ale tento nájazd nezakončil. To si Marek vynahradil v 22. min, keď zo skurmáže dotlačil puk za chrbát Pavla Murína. V druhej časti mohol Jozef Chovančák z Liesku skórovať najprv v 13. min a potom v 16. min, keď trestuhodne zahodil 2 samostatné úniky. Nedáš – dostaneš sa naplnilo v predposlednej a poslednej minúte zápasu, keď Anton Murín zredukoval zostavu na 2 päťky a Oravská Lesná strhla víťazstvo na svoju stranu.

Draci Dolný Kubín – HK MTS 9:0 (7:0, 2:0)
Góly – Ján Črep 2, Peter Hanušniak 2, Dávid Króner 2, Marek Huba, Ľubomír Maslík, Tomáš Záhumenský - 0 Vylúčení – 0:3, všetci na 2 minúty Presilovky – 1:0 Oslabenia – 0:0 Rozhodovali – Mário Druska a Matej Lúčka
V 3. min Miloš Vojtas vyhral bully a Marek Huba od modrej prestrelil Martina Bolibrucha v bránke MTS. V nasledujúcej minúte sa presadil kapitán Drakov Ján Črep po spolupráci s Petrom Hanušniakom. Po chybe obrany MTS pridal tretí gól Peter Hanušniak v 5. min. Potom HK MTS, za dobrej podpory svojho gólmana, 10 minút úspešne odolávali. Avšak v priebehu posledných 4 minút prvej tretiny inkasovali 4 góly.
V druhej časti skóroval Tomáš Záhumenský v 24. min po prihrávke Dávida Krónera. Výsledok stanovil v početnej prevahe Ján Črep v 35. min. Z mužstva HK MTS sa v dobrom svetle predstavili Jozef Štilec a Ivan Franek.

HK Pucov – HK Pribiš 5:3 (3:3, 2:0)
Góly – Radoslav Povala st. 2, Ján Bečka, Miroslav Benčík, Tomáš Žákovič - Dušan Sagan, Marek Maslík, Marek Sagan Vylúčení – 6:4, všetci na 2 minúty, Marek Benčík a Michal Mihulec z Pucova 10 min OT a Ján Ďaďo z Pribiša 10 min OT Presilovky – 0:1 Oslabenia – 0:0 Rozhodovali – Mário Druska a Miloš Vojtas
Bolo to naozajstné susedské derby so všetkým, čo k hokeju patrí. Prvá tretina po hernej stránke patrila Pribišu, ale Pucov dokázal vždy vyrovnať. Skóre otvoril na začiatku 6. min Ján Bečka z Pucova po spolupráci s Radoslavom Povalom st. Vyrovnanie priniesla početná výhoda Pribiša v 8. min, keď úspešne zakončoval Dušan Sagan. V 14. min Marek Maslík posunul Pribiš do vedenia. Ale už o minútu bolo vyrovnané, keď Radoslav Povala st. doklepol za Suroviakov chrbát odrazený puk od zadného mantinelu. V 16. min peknú kombináciu Pribiša zakončil strelou do poloprázdnej bránky Marek Sagan. Pucovu sa podarilo vyrovnať pol minúty pred prvou sirénou. Na začiatku 23. min posunul Miroslav Benčík Pucov do vedenia. O 2 minúty neskôr sa strhla susedská bitka na ľade, ktorej výsledkom boli osobné tresty. Po tejto bitke nasledovala dvojnásobná presilová hra Pribiša. Posledný gól padol v 36. min, keď Tomáš Žákovič premenil Benčíkovu peknú akciu.

HK MBM Oravská Jasenica – HK Slovan Trstená 6:0 (2:0, 4:0)
Góly – Anton Holička 3, Vladimír Madleňák, Marián Graňák, Mário Madleňák - 0 Vylúčení – 1:1, všetci na 2 minúty Presilovky – 1:0 Oslabenia – 1:0 Rozhodovali – Mário Druska a Miloš Vojtas
Skóre zápasu otvoril v 7. min kapitán Vlado Madleňák po spolupráci s Mariánom Graňákom. Druhý úspech v tejto tretine pridal v 10. min Marián Graňák, ktorému Vlado Madleňák opätoval prihrávku zo 7. min. Tretí gól strelil v 29. min Mário Madleňák po samostatnej akcii. Potom sa v čase od 33. min do 37. min čistým hattrickom blysol Anton Holička, čím podčiarkol konečný výsledok.

V 5. kole sa v sobotu 13. a v nedeľu 14. decembra stretnú tieto dvojice:
13. dec Pribiš - Oravská Jasenica 18,15, 13. dec Krivá - Pucov 19,30, 13. dec Liesek - Dolný Kubín 20,45, 14. dec Námestovo – Oravská Lesná 19,30, Trstená má voľno

10. Zaujímavé príležitosti po kríze. Analytici radia, kam investovať 6 139

Jozef Klokočík už pôsobí ôsmy rok na ihriskách v Rakúsku.

Jozef Klokočík si cenil ako hráč každú maličkosť, i šancu na pár minút.

1 h

Nikdy nedávajte osobné údaje niekomu cez telefón.

6m

Vypočujte/pozrite si dynamický prehľad domácich aj zahraničných športových aktualít doplnený o exkluzívne informácie z regionálneho šport a prihláste sa na odber.