Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky
HOKEJ I. LIGA

Rozhodli tri góly za necelé tri minúty

Dolný Kubín - Topoľčany 5:2 (2:1, 0:1, 3:0)
Góly: 3. Zúbek (Janovský, R. Budaj), 13. Marek Jurčo (Tarageľ, Mravec), 51. Zúbek, 52. Mravec (Tarageľ), 54. Tarageľ (Mravec, M. Smolka) - 8. Náhlik (Uhrík), 30. Uhrík (Bosák, A. Božík).
Strely na bránu: 57:33, n vylúčenia: 5:3 na 2 min, Bosák (Topoľčany) na 10 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, divákov: 300.
Zostava domácich: Rovnianek - T. Smolka, Šimka, M. Smolka, V. Dvořák, Pšenka, P. Laco, Troup - Janovský, Nátny, Bonda - Marek Jurčo, Mravec, Tarageľ - Zúbek, R. Budaj, Mach - Gallo, tréner: J. Plch st.
Hráči Topoľčian nastúpili na stretnutie s cieľom vychádzať zo zabezpečenej obrany a uhrať dobrý výsledok. Vcelku sa im to aj darilo. Hoci inkasovali po počiatočnom nápore domácich už po 165 sekundách hry z hokejky Františka Zúbeka, presne v 8. min vyrovnali. Prvú strelu stihol Rovnianek vyraziť, ale po dorážke centra druhého útoku hostí Mareka Náhlika kapituloval. Druhýkrát poslal Dolný Kubín do vedenia Marek Jurčo, keď v 13. min zakončil akciu spoluhráčov svojej formácie.
Potom však nasledovala stará bolesť domácich hokejistov - nepremieňanie aj tých najväčších šancí. Do radov Dolnooravcov sa tak vkradla nervozita. Chceli sa strelecky presadiť, bojovali, no chýbal im pokoj pri zakončovaní. Príležitosti sa tak chopili „žochári“ a v polovici zápasu vsietili druhý gól, ktorého autorom bol krídelník Mário Uhrík - 2:2.
Prvoradou úlohou MHK v záverečnej časti bolo hrať zodpovedne v defenzíve a nedovoliť súperovi premieňať vytvorené šance. Tento zámer mu aj vyšiel. V rozpätí od 51. do 54. min napli Dolnokubínčania trikrát sieť hosťujúceho HC. Najprv skóroval F. Zúbek, po ňom kapitán Michal Mravec a posledným strelcom duelu bol Miroslav Tarageľ. Bojovnosť hostiteľov priniesla konečne svoje ovocie, keď po dlhšom čase zaznamenali v stretnutí viac ako tri góly. Topoľčany kládli odpor len v úvodných dvoch tretinách, v poslednej dominovali domáce „medvede“.
Ostatné výsledky 26. kola
Lučenec - HC ’07 Detva 0:5 (0:0, 0:4, 0:1), Trebišov - Považská Bystrica 1:5 (0:2, 1:2, 0:1), Spišská Nová Ves - Prievidza 6:1 (3:0, 1:0, 2:1), Michalovce - Nové Zámky 5:7 (1:3, 1:2, 3:2), Bardejov - Trnava 2:1 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0, 1:0), Prešov - Ružinov Bratislava 5:1 (1:0, 2:0, 2:1), Senica - Piešťany 1:4 (1:0, 0:3, 0:1).

Dolný Kubín - HC ’07 Detva 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Góly: 34. V. Dvořák (Mravec, Marek Jurčo), 57. Mravec (Šimka, Tarageľ), 60. Janovský (Šimka, T. Smolka) - 53. Ozorák (Kubka, Kentoš).
Strely na bránu: 36:22, vylúčenia: 5:7 na 2 min, Kubka (HC ’07 Detva) na 10 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, divákov: 250.
Zostava domácich: Rovnianek - T. Smolka, Šimka, M. Smolka, V. Dvořák, P. Laco, Troup - Janovský, Nátny, Bonda - Marek Jurčo, Mravec, Tarageľ - Zúbek, R. Budaj, Mach - Gallo, tréner: J. Plch st.
Proti Detve chceli dolnokubínski hráči potvrdiť stúpajúcu formu. Bohužiaľ, začali vlažne a laxným prístupom nemohli prekvapiť súpera. Nemožno sa preto čudovať, že prvé dejstvo neprinieslo žiadny gólový moment. Na bielo-červených bolo badať slabšiu koncentráciu, prejavujúcu sa už na predzápasovej rozcvičke.
Ak chceli Oravci pomýšľať na víťazstvo, museli hrať podstatne lepšie. Postupne bolo vidieť mierne náznaky zlepšenia. V 34. min využil presilovku Vladimír Dvořák, keď sa predtým objavili na ľade až šiesti hráči Detvy. Napriek vedeniu sa domáci opäť vrátili k ľahkovážnemu hernému prejavu a zahadzovali i stopercentné príležitosti, aké by mali prvoligoví hokejisti premieňať. Početnú výhodu využili aj Podpoľanci. Pôvodne obranca Karol Ozorák, hrajúci na pravom krídle vedúceho útoku, v 53. min vyrovnal na 1:1. V 57. min prišiel veľmi dôležitý Mravcov gól. Detvania sa v čase 58.47 rozhodli odvolať brankára. Našťastie, nepodarilo sa im vynútiť si predĺženie. Práve naopak, 8 sekúnd pred koncom poslal puk do opustenej hosťujúcej brány Vladimír Janovský - 3:1.
Náš zástupca v I. lige tak vyhral aj druhý zápas počas uplynulého týždňa, no znova sa poriadne natrápil. Čo sa týka hráčskeho kádra, Brcka, ktorý zostal v Martine, nahradil v obrane opäť T. Smolka a nesklamal. Chýbal aj ďalší zadák Pšenka, majúci po narodení syna rodinné povinnosti. V útoku nebol k dispozícii Hančiak, ten tak isto pomáhal extraligistovi z Turca. Zašívaná horná pera M. Smolku už vyzerá lepšie, avšak po ťažkom zranení chrbtice pociťuje zápasovú záťaž Bonda.
Najbližšie vystúpenie čaká MHK v utorok 9. decembra doma proti nebezpečnému Lučencu. Ten hrá nadoraz až do záverečného klaksónu, navyše po avizovanom odobratí bodov je nútený vyhrávať. V piatok čaká Dolnokubínčanov náročný duel na Zemplíne, keď ich hostí tabuľkový sused z Trebišova.

Poznámka
Správna rada ZOK I. ligy odráta Lučencu po skončení základnej časti 60 bodov.
Ostatné výsledky 27. kola
Prešov - Lučenec 4:3 (1:1, 2:0, 1:2), Bardejov - Trebišov 4:9 (0:5, 1:3, 3:1), Michalovce -Spišská Nová Ves 1:5 (0:0, 0:3, 1:2), Topoľčany - Senica 6:7 po predĺžení (1:2, 2:2, 3:2, 0:1), Považská Bystrica - Piešťany 0:4 (0:3, 0:0, 0:1), Prievidza - Ružinov Bratislava 2:1 (2:0, 0:1, 0:0), Nové Zámky - Trnava 1:5 (0:1, 1:1, 0:3).

9. Zelená Bratislava
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  2. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  3. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  10. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 9 958

Na Orave sa tvoria rady už od sobotňajšieho rána.

Vedenie strojární odporúča firmám testovanie zamestnancov

V Herne majú za sebou už šieste kolo testovania na COVID-19.

Testovanie v strojárňach.

Armáda posilnila odberové tímy, čakanie na odbery by sa malo skrátiť

Minister obrany prosí ľudí z okresov mimo Oravy a Bardejova, aby nechodili na testovanie.

V Dolnom Kubíne pri mestskom kultúrnom stredisku sa už na testovanie nečaká.