Utorok, 18. máj, 2021 | Meniny má ViolaKrížovkyKrížovky
BASKETBAL

V Slovenskom pohári Dolný Kubín dohral

V stredu odohrali basketbalisti BK Dolný Kubín odvetný zápas druhého kola Slovenského pohára mužov. Po minulej strede a sobote si do tretice zmerali sily so súperom z hornej Nitry - Prievidze.

SLP MUŽOV – 2. KOLO - ODVETY

HBK Prievidza - BK Dolný Kubín 80:62 (27:19, 24:13, 15:15, 14:15)
- prvý zápas 78:72 postupuje Prievidza
Najlepší strelci: Livajič 19, Štorcel 17, Blaho 9 - Žilík 12, Savovič 11, Jugo 9
Domáci kolektív bol v zápase favoritom. Hostia nemali čo stratiť. V prvom domácom zápase prehrali o šesť bodov a v Prievidzi mohli len prekvapiť. To sa však nestalo. Strelecká efektivita Dolnokubínčanov bola v zápase nízka, čo sa prejavilo aj na konečnom výsledku. Priebeh duelu sa podobal prvému pohárovému zápasu. Prievidžania už v úvodnej štvrtine potvrdili, že nenechajú nič na náhodu a zvíťazili o osem bodov. Do polčasu sa ich náskok ešte zvýšil a do kabín odchádzali s pohodlným 19-bodovým náskokom. Po zmene strán sa hra trošku zmenila. Domáci s vedomím, že už majú dostatočný náskok, poľavili, čo hostia využili. Druhý polčas vyzeral aj na palubovke opticky vyrovnane. Hosťom sa dokonca podarilo poslednú štvrtinu o bod vyhrať, no v konečnom účtovaní to bola vysoká prehra. Tak ako predošlé dva zápasy aj tento sa pre Dolnokubínčanov skončil prehrou. Tentokrát rozdielom osemnástich bodov. V domácom tíme sa na palubovke už predstavil kapitán Štorcel a bol platným hráčom, veď bol druhým najlepším strelcom zápasu. U hostí sa najviac darilo Žilíkovi, ktorý sa, dúfajme, opäť dostane do formy spred zranenia a pomôže tak Dolnému Kubínu v boji o extraligovú príslušnosť. Prievidžania postúpili do ďalších bojov o Slovenský pohár. Oravci sa už môžu sústrediť len na extraligu, kde ich najbližšie v 17. kole čaká zápas proti Astrumu Levice, ktorý sa uskutoční v domácom prostredí v sobotu 13. decembra o 18.00 h v hale Gymnázia P. O. Hviezdoslava.

EXTRALIGA
BK Dolný Kubín - 04 AC LB Sp. Nová Ves 76:71 (11:15, 18:18, 24:23, 23:15)
Najviac bodov: Savovič 25, Štefanac 16, Žilík 11 - Madaj 17, Lozančič 15, Mišinský 12 TH: 37/26 - 17/14, n fauly: 23 - 31, trojky: 4 -10 , rozhodovali: Zubák, Šarišský a Turčina, divákov: 620
Na domácej palubovke hrajú Dolnokubínčania vždy dobre a opäť sa o tom mohol presvedčiť ďalší súper, tentokrát šiesty tím tabuľky Spišská Nová Ves. Hostia chceli po zmene trénera (za Krunoslava Krajnoviča prišiel Jerzey Chudeusz) vyhrať a nič iné ako víťazstvo si nepripúšťali. V prvom meraní síl Spišiaci Dolnokubínčanov síce zdolali (85:77), no Vidinovi zverenci vďaka neúnavnej zónovej obrane favorita dlho hrýzli. Opäť sa však potvrdilo, že tento ročník extraligy je veľmi vyrovnaný a každý môže zdolať každého. Domáci nastúpili v plnej sile, hrať nemohol len Róbert Piták, ktorý mal zdravotné problémy.
Pred najfantastickejšou diváckou kulisou v tejto sezóne si domáci, a ani hostia nevedeli vytvoriť výraznejší bodový náskok. Dolnokubínčania výborne bránili, nevedeli zužitkovať viaceré dobré strelecké príležitosti. Prvá štvrtina mala v sebe nervozitu, bolo vidieť veľa strát lôpt a nepresnú streľbu. Aj preto padlo spolu len 26 bodov. V druhej časti domáci nedovolili hosťom utrhnúť sa a stále si udržiavali päťbodové manko, ktoré nie je ťažké počas zápasu zmazať. Druhý polčas bol taktiež vyrovnaný. Hostia väčšinu zápasu vyhrávali. V poslednej štvrtine to však prišlo. Spišiaci nepresnou streľbou dávali domácim šancu na zvrat, čo si Dolnokubínčania nenechali ujsť. Domáci hráči však rozhodli o svojom triumfe až v závere, keď si vytvorili malý náskok úspešnou streľbou Tibora Kmetoniho a Miroslava Žilíka. Strelecky sa opäť darilo známym „bodovačom“ Savovičovi, Štefanacovi a už uzdravenému Žilíkovi. Aj z tribún bolo cítiť, že fanúšikovia mu veľmi prajú, aby sa dostal do formy, v akej bol pred zranením.
Ešte 24 sekúnd pred koncom vyhrával Dolný Kubín iba o tri body. Hosťom sa v závere vyfaulovali kľúčoví hráči a ďalší hráči mali po štyri fauly. Na strane Oravcov sa vyfaulovali Miroslav Futo a Michal Maslík.

4. SYNLAB je v Európe jednotkou v laboratórnej diagnostike
  5. Chcete mať pasívny príjem vďaka investovaniu? Ako začať?
  6. Ako správne nalepiť obklady v kúpeľni?
  7. Tepelnou izoláciou POLYFORM pohodlne ušetríte náklady
  8. Začala sezóna bicyklov aj ich zlodejov: Dajte si na svoj pozor!
  9. Mooncity: prvá expozícia elektromobility na Slovensku
  10. Prekvapia hokejový svet? Slovensko ide na šampionát s mladíkmi
  1. SYNLAB je v Európe jednotkou v laboratórnej diagnostike
  2. Mooncity: prvá expozícia elektromobility na Slovensku
  4. Na elektromobile môžete prerobiť, ale aj ušetriť
  5. Prekvapia hokejový svet? Slovensko ide na šampionát s mladíkmi
  6. Začala sezóna bicyklov aj ich zlodejov: Dajte si na svoj pozor!
  7. Ceny nehnuteľností stále rastú. Je čas investovať
  8. 5 spôsobov, ako Wi-Fi 6 pomáha biznisu
  9. Bakalárske študijné programy na FVT
  10. Ako správne nalepiť obklady v kúpeľni?
  10. Kúrenie počas jari: Ako si udržať teplo a ušetriť viac peňazí 4 536

Do Oravskej priehrady priteká viac ako dvesto metrov kubických vody za sekundu.

8m
Elektromobil môžete nabiť aj pred daňovým úradom v Dolnom Kubíne.

Vďaka nabíjačkám pre elektroautomobily sa Dolný Kubín ocitol na medzinárodnej mape siete elektronabíjacích staníc. Nájdete ich na stĺpoch verejného osvetlenia.

3 h

V športových správach sa dozviete aj to, že Karolína Schmiedlová na turnaji WTA zvíťazila nad bývalou svetovou jednotkou.