Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

Kino Choč
Ut 9. decembra o 18.30 h
Cesta do stredu zeme – V dobrodružnom rodinnom filme sa traja bádatelia dostanú do podivuhodného sveta, ktorý sa nachádza hlboko pod zemským povrchom. Vydajú sa neuveriteľnú cestu plnú úžasných miest, kde na každom kroku striehne nebezpečenstvo.
Pi - ne 12. – 14. decembra o 18.30 h
Bobule – Nevinne o víne. Komédia, ktorá nás zavedie do moravskej dediny, je príbehom dvoch kamarátov Honzu a Jirku – typického mestského flákača a podvodníka, ktorý veľa rozumu nezískal, ale má jednu skvelú vlastnosť, vie geniálne oblbnúť ženy.
Filmový klub 23
Po 8. decembra 18.30 h
Katyň - Andrzej Wajda nakrútil film o masakri v Katyňskom lese, pri ktorom prišiel o život aj jeho otec. Červená armáda tu postrieľala poľských zajatých dôstojníkov. Wajda sa sústreďuje na dopad tejto tragédie na konkrétnych ľudí...
Sprievodné podujatie
Vidma 2008
Št 11. decembra o 19.00 h
Volanie ticha – Tragický príbeh 24-ročného Tonyho Kurza, z pokusu o prvovýstup Severnou stenou Eigeru, prerozprávaný Joeom Simpsonom. V roku 1936 sa Tony Kurz spolu s partiou lezcov, vyzbrojení konopnými lanami a plstenými čiapkami, vydajú zdolať vrchol Eigeru dovtedy neprelezenou Severnou stenou. Po niekoľkých dňoch ťažkého lezenia sú kvôli vážnemu zraneniu jedného z lezcov a zhoršujúcemu sa počasiu prinútení na návrat. Po ďalších nehodách zomierajú traja lezci a Tony zostáva visieť v previse, celú noc čakajúci na záchranu.
Pi – so 12. – 13. decembra
Vidmo – 3. ročník Medzinárodnej prehliadky horských a adrenalínových filmov. Kde: MsKS Dolný Kubín. Usporiadateľ: o. z. Filmový klub 23 Dolný Kubín.
VÝSTAVY
Oravská galéria
Ut – ne 10.00 – 17.00 h
Trvalé expozície z vlastných zbierok - Staré umenie 15. a 19. storočia, Ikony, Slovenské výtvarné umenie 20. storočia, Tradičné ľudové umenie, Mária Medvecká – maliarka Oravy. Miesto expozície: Župný dom.
Do 18. januára 2009
Ondrej Zimka – Obratník Zimkorožca, Milina Zimková – Babie leto, Ondrej 4 – Kapitalisticý realizmus. Maľba, Grafika, Plastika – Spoločná výstava členov umeleckej rodiny. Kde: Oravská galéria, Veľká výstavná sieň. Usporiadateľ: OG Dolný Kubín.
Do 18. januára 2009
Zdenek Bugán – Autorská výstava grafiky. Kde: Oravská galéria, Malá výstavná sieň. Usporiadateľ: OG Dolný Kubín.
Do 18. januára 2009
140. výročie založenia Oravského múzea. Kde: Florinov dom. Usporiadateľ: Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava. Otvorené: Po – pi 9.00 – 16.30 h, so – zatvorené, ne 10.00 h – 17.00 h.
Do 12. decembra
Inšpirácie – Predajnú výstavu oravských výtvarníkov organizuje OZ Inšpirácie. Kde: výstavná sieň MsKS v Dolnom Kubíne.
Do 2. januára 2009
Kalendárium Rockového záberu – Ojedinelá výstava fotografií z Rockového záberu zhrnutá do kalendára pre rok 2009. Kde: fotogaléria MsKS.
EKOHRY – Tvoríme a chránime – Cyklus výstav vytvorených z odpadového materiálu. Cieľom projektu je podporiť ekologické cítenie a kreativitu žiakov a študentov dolnokubínskych škôl. Tentoraz sa svojou tvorbou – drevenými plastikami predstavuje telesne postihnutý klient Domova sociálnych služieb Ján Brašeň. Kde: Župný dom, Suterén 06. Usporiadateľ: Oravská galéria Dolný Kubín
SÚŤAŽ
Do 31. januára 2009
5. Vianočná pohľadnica – Medzinárodná posúťažná výstava. Dolný Kubín, Trstená, Bratislava , Poľsko, Česko. Usporiadateľ: OOS Dolný Kubín.
KONCERT
St. 10. decembra o 19.00 h
Jožo Barina & The Meditating - Koncert ďalšej legendy, jedného zo zakladateľov slovenského rocku – skladateľa, gitaristu a speváka Joža „Barry“ Barinu. S postupom času je u neho cítiť čoraz väčší príklon k bluesu, čím jeho prejav nadobudol presvedčivý blues – rockový sound. Medzi jeho legendárne piesne patria: Hej, pán Doktor, Šťastie či Purpurový smútok. Kde: Kino Choč.
PODUJATIE
Ut 9. decembra o 14.00 h
Klub výšivky a ručných prác – Klubové stretnutie. Kde: Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne. Usporiadateľ: OKS v Dolnom Kubíne.
St 10. decembra o 18.00 h
Miss Orava 2008 – 6. ročník súťaže o titul kráľovnej krásy regiónu Orava. Kde: divadelná sála. Usporiadateľ: Noviny Orava v spolupráci s MsKS Dolný Kubín.
Kubínska hudobná jeseň 2008
Št 11. decembra o 17.00 h
Adventný benefičný koncert ZUŠ P. M. Bohúňa – G. Zrunek – Vianočná omša F dur. Kde: Kostol Povýšenia sv. Kríža na Brezovci.
Ne 14. decembra
Burza zberateľov – Estrádna sála MsKs. Usporiadateľ: Klub zberateľov.

Skryť Vypnúť reklamu

NÁMESTOVO
Kino Kultúra
St 10. decembra o 18.00 h
Vesmírni opičiaci – Keď NASA, Národný úrad pre letectvo a kozmonautiku, naposle-dy stál pred problémom, ktorý bol nad jeho sily, povolal do služby Brucea Willisa. Teraz je ale problém taký nebezpečný, že úlohu zvlád-ne vyriešiť iba skutočný hrdina. Do služby je teda povolaný vnuk prvého šimpanzieho kozmonauta Ham. Tretí, ktorý by mal mať tie správne predpoklady na záchranu projektu. Lenže Ham je pôvodom cirkusák a tak o takúto slávu práve dvakrát nestojí. Napriek tomu úlohu neochotne prijme.
So, ne 13. – 14. decembra o 18.00 h
Oko dravca – Rachel je slobodná matka osemročného syna. Práve ho pustila na výlet so školským orchestrom, takže ju úprimne vydesil telefonát od neznámej ženy, ktorá jej ponúkne jednoduchý obchod, život dieťaťa za plnenie jej príkazov. Jerry je drzý výrastok, ktorý jedného dňa vo svojom prázdnom byte, objaví zásoby stredne veľkej teroristickej bunky. Než ho telefonát tej istej neznámej ženy stačí varovať, vtrhne k Jerrymu FBI a zatkne ho.
PRIPRAVUJEME
Pi – so 19. – 20. december
Vianočné trhy – Predaj tradičných vianočných výrobkov. Usporiadateľ: Mesto Námestovo

Skryť Vypnúť reklamu

TRSTENÁ
Kino Mier
Ne 14. decembra o 18.00 h
Lovci drakov - Pripravte sa na prieskum ostrovov, kde nebezpečenstvo číha za každým rohom, na zoznámenie sa s najstatočnejšími hrdinami sveta a na najrýchlejší beh svojho života - ten budete nevyhnutne potrebovať, keď sa na vás pohrnú draci z oboch strán Veľkej západnej steny! Títo draci môžu byť väčší než ostrov alebo úplne maličký - chŕlia alebo prskajú oheň, lietajú alebo sa plazia, sú skrátka všade a každý je iný. Takže ak si chcete zachrániť krk, držte sa Zoe a jej spoločníkov - Gwizda, Lian-Chua a Hectora...

TVRDOŠÍN
Kino Javor
Ne 14. decembra o 18.00 h nepremieta
VÝSTAVY
Ut – ne od 10.00 - 16.00 h
Art Galéria Schürger - Stála expozícia. Výstava s názvom Slovenská moderna.
Ut – ne od 10.00 – 16.00 h
Gotický drevený kostolík - Historický kostolík z prvej polovice 15. storočia, ocenený organizáciou Europa Nostra, súčasť historického dedičstva UNESCO. Verejnosti je od 1. septembra do 30. júna sprístupnený len prostredníctvom objednávky.
Vianočné koncerty
Ut 9. decembra o 19.00 h
Vianočný koncert v kostole Sv. Trojice – Svetoznámeho barokového súboru Solamente Naturali z Bratislavy a cirkevného speváckeho zboru Affitio Laetitia z Tvrdošína.
Ne 14. decembra o 14.00 h
Vianočný koncert - Kde: v kine Javor. Usporiadateľ: mestská ZUŠ Tvrdošín
PRIPRAVUJEME
Po – pi 15. – 19. decembra
Vianočné trhy – Vianočné trhy s kultúrnym programom. Kde: Michalské námestie. Usporiadateľ: MsÚ, ZUŠ.

Skryť Vypnúť reklamu

ORAVSKÝ PODZÁMOK
Oravský hrad
Denne od 10.00 -15.00 h
Výrazná dominanta oravského regiónu patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska.
VÝSTAVY
Do 31. decembra
Wiliam Rowland – priekopník lesného hospodárstva. Výstava je súčasťou pre-hliadky Oravského hradu.

NIŽNÁ
Kino – Ostražica
Ut 9. decembra o 18.30 h
Max Payne - Je mladý newyorský policajt, pohybujúci sa v utajení medzi miestnou drogovou mafiou, snažiaci sa zistiť, kto je záhadná osobnosť, ktorá v ostatnom čase prevrátila celý tento biznis naruby. Maxova identita je prezradená a jeho manželka a dcéra sú brutálne zavraždené. Policajný detektív sa teda vydáva napospas uliciam New Yorku s cieľom pomstiť svoju rodinu a pozabíjať čo najviac členov drogového podsvetia. Na pomoc mu prichádza Mona Sax, príťažlivá nájomná vrahyňa, ktorá má s mafiou taktiež nevybavené účty. Šialený lov v sa môže začať...
PODUJATIE
So 13. decembra od 16.00 h
Winter Orava Rockfest – Vystúpia skupiny – Horkýže Slíže, Face of Agony, Prípad pre Samantu, Deep Senze. HT, Epitaf, Vec Verejná, Arva. Kde: Rotunda Domu kultúry v Nižnej
Ne 14. decembra o 17.00 h
Vianočný koncert – V programe sa predstavia deti, ktoré navštevujú hudobný, tanečný, výtvarný a literárno dramatický odbor. Koncert je spojený s výstavou vý-tvarných prác, ktorá bude umiestnená vo vestibule domu kultúry. Kde: kinosála Domu kultúry v Nižnej. Usporiadateľ: ZUŠ v Nižnej.

ORAVSKÁ LESNÁ
Od 1. decembra 2008 - 30. apríla 2009
V čase od 1. decembra 2008 – 30. apríla 2009 bude prebiehať skúšobná zimná prevádzka Oravskej lesnej železnice za priaznivých poveternostných podmienok. Podmienkou je minimálne 25 osôb a 1 deň vopred telefonicky alebo mailom ohlásiť na adrese: muzeum@oravamuzeum.sk alebo na tel. č.: 043 /552 48 91.
Vo vlaku je návštevníkom umožnené prepravovať lyže.
PRIPRAVUJEME
Vianočný koncert
So 20. decembra o 18.00 h
Od srdca k srdcu – Združenie folklóru v spolupráci s obecným a farským úradom Vás pozýva na vianočný koncert, ktorý sa uskutoční v kostole sv. Anny. V programe sa predstavia: súrodenci Chudobovci z Oravskej Lesnej, súrodenci Kičinovci z Nižnej, súrodenci Tomčalovci zo Starej Bystrice, folklórna skupina Goraľ zo Suchej Hory, detský spevácky zbor Magurka, fujarista z B. Bystrice – Javorová Hužva. Príďte sa započúvať do prekrásnych melódií starých adventných a vianočných piesní, kde na chvíľu zabudnete na každodenné starosti a nájdete pokoj v srdci.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
 10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 2. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
 3. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
 4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 5. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
 6. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
 7. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
 8. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 9. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 10. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 22 370
 2. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 14 246
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 9 399
 4. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 461
 5. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 744
 6. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 6 616
 7. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 264
 8. Kvalitnej hydiny je na pultoch stále menej. Čo vlastne kupujeme? 6 100
 9. Ohlúpli sme počas Covid roka? 6 065
 10. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 5 966
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Zuzana Remeňová napodobnila sestry Fialkové

Tak tomu sa povie husársky kúsok. Prvý štart medzi dospelými a hneď na bodovom mieste.

Juniorka Zuzana Remeňová absolvovala úspešný debut medzi dospelými.

Už čoskoro budeme môcť ísť vonku iba s negatívnym testom

Vláda predĺžila zákaz vychádzania, celoslovenský skríning potrvá deväť dní.

Takto sa bavil odberový tím počas prestávok v Pribiši počas celoplošného testovania v jeseni 2020.

Pesničky si písala už ako desaťročná, teraz sa ich rozhodla nahrať

Neúspechu sa už Janka Glovaťáková z Oravskej Polhory nebojí.

Pri nahrávaní.

Aj takéto trapasíky či trapasy sa nám stali počas písania novín

Keď bili starostu, keď sme si nedali povedať, keď sme uviedli inú cenu novín, keď sme si z nás vystrelili... a ďalšie príhodičky.

Ilustračné foto.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

V Banskej Bystrici nahlásili hromadné prepúšťanie 1 486 zamestnancov

Ohrození sú zamestnanci z oblasti poštových služieb, ide o avizované prepúšťanie v Slovenskej pošte.

Informácie o skríningovom testovaní v Martine

Zatiaľ je v meste k dispozícií deväť funkčných odberových miest, celoplošne sa v metroplote Turca bude testovať najmä počas víkendu.

Prievidza sa pripravuje na skríningové testovanie

Mesto počas víkendu predbežne plánuje vytvoriť 25 odberných miest. V článku nájdete ich zoznam.

Už ste čítali?