Pondelok, 25. október, 2021 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky
HOKEJ ORAVSKÁ SÚŤAŽ

Dokonalý zvrat Námestovčanov

V sobotu 29. novembra pokračovala Oravská hokejová súťaž kompletným tretím kolom.

V prvom zápase si Marek Benčík z Pucova po prvýkrát udržal čisté konto. V druhom stretnutí Draci Dolný Kubín potvrdili svoje doposiaľ dominantné postavenie. Oravská Lesná zásluhou dobrého úvodu v druhej časti zaznamenala prvé víťazstvo v tejto sezóne. V poslednom zápase Liesečania po veľmi dobrej prvej časti nestačili na svojho súpera v druhej tretine, a tak Námestovo presvedčivo zvíťazilo. Škoda, že niektoré tímy zabúdajú, že aj keď súťažíme, stále máme hrať bezkontaktný hokej. Treba si to stále uvedomovať, veď na tom sme sa pred začiatkom tohto ročníka predsa všetci dohodli.

HK Slovan Trstená - HK Pucov 0:5 (0:3, 0:2)
Góly - Viliam Maretta, Ján Povala st., Jozef Bečka, Michal Mihulec, Norbert Smitka, n Vylúčení – 3:2, všetci na 2 minúty a Ján Bečka st. z Pucova 10 min OT a 20 min OK n Presilovky – 0:1 n Oslabenia – 0:0 n Rozhodoval – Mário Druska
Úvodný gól zápasu zaznamenal v 9. min Viliam Maretta, keď za chrbát Daniela Adámusa doklepol tvrdú strelu Jána Bečku st. Druhý úspech Pucova pridal v 14. min Ján Bečka st. vydarenou strelou od modrej čiary. Skóre prvej časti stanovil v 15. min Jozef Bečka po veľmi peknej kombinácii s Viliamom Marettom. Na začiatku druhej tretiny sa individuálne predviedol Michal Mihulec keď svoje sólo zakončil zasunutím puku medzi Adámusove chrániče. Za tohto stavu Filip Zembjak z Trstenej nepremenil trestné strieľanie. Päť minút pred koncom poslal rozhodca predčasne pod sprchy Jána Bečku st. za nešportové správanie, keď tento zbytočne kritizoval správne odpískaný ofsajd na modrej čiare.

HK Pribiš – Draci Dolný Kubín 1:9 (0:4, 1:5)
Góly - Marek Maslík - Peter Hanušniak 3, Marek Huba 2, Ján Črep 2, Miloš Vojtas, Dávid Króner n Vylúčení – 8:7, všetci na 2 minúty n Presilovky – 0:1 n Oslabenia – 0:4 n Rozhodovali – Mário Druska a Matej Lúčka
Výsledok stretnutia nezodpovedá samotnému priebehu. Pre Pribiš je to vzhľadom na predvedený výkon až príliš krutá prehra. Na druhej strane treba poznamenať, že v bránke Drakov veľmi dobre zachytal Matej Pilka. Skóre otvoril v 7. min pri vlastnom oslabení Marek Huba po spolupráci s Petrom Hanušniakom. Druhý úspech Kubínčanov zaznamenal v 13. min najlepší hráč zápasu Peter Hanušniak, ktorý okrem 3 gólov pridal aj 4 asistencie. Miloš Vojtas po samostatnej akcii v nasledujúcej minúte strelil tretí gól a Dávid Króner uzavrel gólový účet prvej časti v 20. min. Čestný úspech Pribiša zaznamenal 68 sekúnd pred koncom Marek Maslík.

HK MTS – TJ Oravská Lesná 2:3 (2:1, 0:2)
Góly - Jozef Štilec 2 - Juraj Brňák, Lukáš Brňák, Anton Laššák n Vylúčení – 4:0, všetci na 2 minúty n Presilovky – 0:1n Oslabenia – 0:0 n Rozhodovali – Mário Druska a Matej Lúčka
Obidva kolektívy boli doposiaľ bez bodového zisku, a preto sa nepriaznivý stav snažili od začiatku zmeniť. Skóre stretnutia otvoril už v 44. sekunde Juraj Brňák po prihrávke Mareka Kvaka. Potom sa v 3. a 5. min dvakrát prezentoval Jozef Štilec, ktorý po prihrávkach Jána Lofaja a Mateja Bedricha posunul do vedenia HK MTS. Oravská Lesná vyrovnala až v úvodnej minúte druhej časti, keď početnú prevahu využil Lukáš Brňák. Prvé body Oravskej Lesnej zabezpečil Anton Laššák v 26. min. Za povšimnutie stojí tutovka kapitána Adriána Krivulčíka, ktorý z medi kruhov nezúžitkoval peknú akciu Lukáša Brňáka. Tesné víťazstvo svojho mužstva nakoniec zachraňoval nestarnúci Anton Olbert, ktorý zlikvidoval 2 samostatné nájazdy hráčov HK MTS.

HK Liesek - HK Námestovo 1:6 (1:0, 0:6)
Góly - Jozef Chovančák - Milan Florek st. 2, Martin Farský 2, Jaroslav Kyseľ, Juraj Náhly Vylúčení – 4:2, všetci na 2 minúty n Presilovky – 0:0 n Oslabenia – 0:0 n Rozhodovali – Mário Druska a Matej Lúčka
V prvej časti Liesečania veľmi dobre bránili a spoliehali sa na brejky. Jeden takýto únik úspešne zakončil v 5. min Jozef Chovančák po prihrávke Mareka Lieskovského. Uplynulo len osem sekúnd v druhej časti a Jaroslav Kyseľ po spolupráci s Andrejom Stašiniakom vyrovnal. Potom mali viac z hry Námestovčania. Liesečania síce hrozili z brejkov, tie však spoľahlivo likvidoval brankár Námestova Milan Florek ml.. Svoju fyzickú a korčuliarsku prevahu nakoniec Námestovo pretavilo do ďalších piatich gólov a stretnutie doviedlo do víťazného konca.

1. Draci Dolný Kubín 3 3 0 0 27:2 6
2. HK Pucov 2 2 0 0 10:2 4
3. HK Námestovo 3 2 0 1 14:8 4
4. HK Pribiš 3 2 0 1 10:13 4
5. TJ Oravská Lesná 3 1 0 2 7:8 2
6. HK Liesek 2 1 0 1 8:12 2
7. HK Slovan Trstená 3 1 0 2 4:15 2
8. HK MTS 3 0 0 3 8:15 0