Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

DOLNÝ KUBÍN
Kino Choč
Pi, so, ne 5. – 7. decembra o 18.30 h
Tobruk – Druhá svetová vojna, jeseň roku 1941.Do Nemcami a Talianmi obliehaného mesta Tobruk v severoafrickej Líbyi sú odvedení vojaci 11. východného československého práporu. Medzi nimi je aj mladý vojak Jiří Pospíchal. Jeho naivné a idealistické predstavy o hrdinstve a vojne sú surovo konfrontované s neznesiteľným peklom africkej púšte, dennodenným ohrozením života a všadeprítomnou smrťou.
Filmový klub 23
Po 1. decembra 18.30 h
Venkovský učitel – Osudy troch hlavných hrdinov – Učiteľa, Marie a Chlapca – ktorých náhodné stretnutie rozpúta veľký príbeh lásky, priateľstva a odpustenia. Každá z postáv si so sebou nesie tajomstvo, každá túži po ľudskej blízkosti. Učiteľ opúšťa gymnázium a rodičov v hlavnom meste a prichádza učiť na vidiecku školu, aby tak zabudol na nevydarené milostné vzťahy a našiel znovu sám seba. Postupne získava dôveru miestnych ľudí. Sú medzi nimi i svojrázna statkárka Marie a Chlapec, jej 17-ročný syn. Dokážu v sebe hrdinovia tohto príbehu nájsť silu k odpusteniu, stretnú nakoniec lásku alebo priateľstvo.
VÝSTAVY
Oravská galéria
Ut – ne od 10.00 – 17.00 h
Trvalé expozície z vlastných zbierok - Staré umenie 15. a 19. storočia, Ikony, Slovenské výtvarné umenie 20. storočia, Tradičné ľudové umenie, Mária Medvecká – maliarka Oravy. Miesto expozície: Župný dom.
Do 18. januára 2009
Ondrej Zimka – Obratník Zimkorožca, Milina Zimková – Babie leto, Ondrej 4 – Kapitalisticý realizmus. Maľba, Grafika, Plastika – Spoločná výstava členov umeleckej rodiny. Kde: Oravská galéria, Veľká výstavná sieň. Usporiadateľ: OG Dolný Kubín.
Do 18. januára 2009
Zdenek Bugán – Autorská výstava grafiky. Kde: Oravská galéria, Malá výstavná sieň. Usporiadateľ: OG Dolný Kubín.
Do 18. januára 2009
140. výročie založenia Oravského múzea. Kde: Florinov dom. Usporiadateľ: Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava. Otvorené: Po – pi 9.00 – 16.30 h, so – zatvorené, ne 10.00 h – 17.00 h.
Do 12. decembra
Inšpirácie – Predajnú výstavu oravských výtvarníkov organizuje o. z. Inšpirácie. Kde: výstavná sieň MsKS v Dolnom Kubíne.
Do 2. januára 2009
Kalendárium Rockového záberu – Ojedinelá výstava fotografií z Rockového záberu zhrnutá do kalendára pre rok 2009. Kde: fotogaléria MsKS.
EKOHRY – Tvoríme a chránime – Cyklus výstav vytvorených z odpadového materiálu. Cieľom projektu je podporiť ekologické cítenie a kreativitu žiakov a študentov dolnokubínskych škôl. Tentoraz sa svojou tvorbou – drevenými plastikami predstavuje telesne postihnutý klient Domova sociálnych služieb Ján Brašeň. Kde: Župný dom, Suterén 06. Usporiadateľ: OG Dolný Kubín
SÚŤAŽ
Do 31. januára 2009
5. Vianočná pohľadnica – Medzinárodná posúťažná výstava. Dolný Kubín, Trstená, Bratislava , Poľsko, Česko. Usporiadateľ: OOS Dolný Kubín.
KONCERT
Ut. 2. decembra o 19.00 h
NikiStein Jazz sextet – Jazzový koncert. Kubínska jazzová jeseň pomaly končí. O jazz-zážitok sa postarajú 6 muzikanti: Nikolaj Nikitin – tenor saxofón, Erik Rothenstein – bariton saxofón, Michal Motýľ – tronbon, Ľubomír Šrámek – klavír, Vladimír Máčaj – kontrabas, Vladimír Konstadinovič – bicie (Srbsko). Kde: Kino Choč.
MUZIKÁL - repríza
St 3. decembra o 18.30 h
Mamma Mia – Idylický grécky ostrov, dievča na vydaj, jedna bláznivá matka, traja potenciálni otcovia a nesmrteľná ABBA. Kde: Kino Choč.
Pi 5. decembra o 17.00 h
Mikuláš – Program pre deti. Kde: Námestie P. O. Hviezdoslava.
So 6. decembra o 10.00 h
Make YOUR MOVE – Hip-hop dance workshop. Johny Perfekto a Lady Mel. Kde: estrádna sála MsKS.
So 6. decembra o 13.00 h
Kruh priateľov slovenskej kultúry – Slávnostné ukončenie projektu. Odovzdanie cien víťazom súťaží, sprístupnenie výstavy fotografií Ako žili moji predkovia a ako žijem ja. Kde: Klubovňa Spolku Slovákov v Jablonke o 14.00 h. Sprievodná aktivita: Aula Lýcea v Jablonke o 13.00 h – Multimediálna prednáška Fauna a flóra Oravy. Usporiadatelia: OKS v Dolnom Kubíne, Spolok Slovákov v Poľsku.
PRIPRAVUJEME
St 10. decembra o 18.00 h
Miss Orava 2008 – 6. ročník súťaže o titul kráľovnej krásy regiónu Orava. Kde: divadelná sála. Usporiadateľ: Noviny Orava v spolupráci s MsKS Dolný Kubín.
Kubínska hudobná jeseň 2008
Št 11. decembra o 17.00 h
Adventný benefičný koncert ZUŠ P. M. Bohúňa – G. Zrunek – Vianočná omša F dur. Kde: Kostol Povýšenia sv. Kríža na Brezovci.
Filmový klub 23
Pi – so, 12. a 13. decembra o 8.30 h a 11.00 h
Vidmo – 3. ročník Medzinárodnej prehliadky horských a adrenalínových filmov. Svoju prezentáciu uvedie hosť z Dolného Kubína Ján Smoleň a hosť z Bratislavy Igor Koller. Po skončení večerných filmových projekcií sa spolu stretneme počas tzv. Noci dobrého čarodejníka Vidmora v niektorom z nočných podnikov v DK, kde bude hudobná zábava a videoprezentácie pokračovať do skorých ranných hodín. Kde: MsKS Dolný Kubín. Usporiadateľ: o. z. Filmová klub 23 Dolný Kubín.

Skryť Vypnúť reklamu

NÁMESTOVO
Kino Kultúra
So, ne 6. – 7. decembra o 18.00 h
Dajte si pozor na Zohana – Adam Sandler sa predstavuje v roli Zohana, špičkového bojovníka proti terorizmu, ktorý predstiera vlastnú smrť, aby si mohol splniť sen, stať sa kaderníkom v New Yorku. Aj keď chce na svoj život, zasvätený boju s terorizmom, zabudnúť, rýchlo zisťuje, že uniknúť vlastnému osudu nie je tak jednoduché, ako si myslel. Jeho starí aj noví nepriatelia, ale rýchlo zistia jednu zásadnú vec: s kaderníkom nie je radno zahrávať si.
Filmový klub
Pi 5. decembra o 18.00 h
Venkovský učitel – Osudy troch hlavných hrdinov – Učiteľa, Marie a Chlapca – ktorých náhodné stretnutie rozpúta veľký príbeh lásky, priateľstva a odpustenia. Každá z postáv si so sebou nesie tajomstvo, každá túži po ľudskej blízkosti. Učiteľ opúšťa gymnázium a rodičov v hlavnom meste a prichádza učiť na vidiecku školu, aby tak zabudol na nevydarené milostné vzťahy a našiel znovu sám seba. Postupne získava dôveru miestnych ľudí. Sú medzi nimi i svojrázna statkárka Marie a Chlapec, jej 17-ročný syn. Dokážu v sebe hrdinovia tohto príbehu nájsť silu k odpusteniu, stretnú nakoniec lásku alebo priateľstvo.
VÝSTAVY
Do 5. decembra od 8.00 – 15.30 h
Slavo Slivka – Obrazy. Výstava obrazov. Kde: Dom kultúry v Námestove. Usporiadateľ: DK Námestovo.

Skryť Vypnúť reklamu

TRSTENÁ
Kino Mier
Ne 7. decembra o 18.00 h
Cesta do stredu zeme - V dobrodružnom rodinnom filme sa traja bádatelia dostanú do podivuhodného sveta, ktorý sa nachádza hlboko pod zemským povrchom. Vydajú sa na neuveriteľnú cestu plnú úžasných miest, kde na každom kroku striehne smrteľné nebezpečenstvo. Cestujú svetom, ktorý pred nimi takmer nikto nevidel a stretávajú tvory z tých najdivokejších predstáv – mäsožravé rastliny, obrovské lietajúce pirane, svetielkujúce vtáky a hrôzostrašné dinosaury z dávnych čias. Čoskoro ale zistia, že vulkanická aktivita okolo nich je čoraz intenzívnejšia a oni musia nájsť cestu na povrch Zeme.
PODUJATIE
So 6. decembra
Privítania Mikuláša – Kultúrny program pre deti pri príležitosti sviatku Mikuláša a rozdávaním darčekov, spojený so sprievodom na Námestie M. R. Štefánika k vianočnému stromčeku. Kde: mesto Trstená, Centrum voľného času Trstená, MsKS Trstená. Usporiadateľ: MsÚ Trstená
Ne 7. decembra o 15.00 h
Pokoj ľuďom dobrej vôle – Benefičné vystúpenie. Vystúpia FS Javorček, FS Lipa a žiaci tanečného odboru ZUŠ Trstená. Výťažok z benefičného vystúpenia bude venovaný na humanizáciu starostlivosti ľudí s mentálnym postihnutím, resp. pre FS Javorček. Kde: DK v Trstenej. Usporiadateľ: Mesto Trstená.

Skryť Vypnúť reklamu

TVRDOŠÍN
Kino Javor
Pi 7. decembra o 18.00 h
Zabudnutý ostrov - Všeličo sa môže stať na Nimovom ostrove. Je to miesto, kde predstavivosť nepozná hraníc a všade vládne dobrodružstvo. Práve tu je divoké mladé dievča menom Nim obklopené jej exotickými zvieracími priateľmi a legendami z kníh. Je tu aj jej obľúbený najväčší svetový dobrodruh Alex Rover. Keď je jej ostrov v ohrození, potrebuje hrdinovu pomoc. Nim ale netuší, že uznávaná autorka knihy Rover je v skutočnosti Alexandra Rover, samotárka žijúca v mestskom apartmáne. Keď Alexandra nervózne špekuluje o osude sveta, Nim musí čeliť najväčšej výzve svojho života. Spolu musia ukázať guráž a nájsť silu pri zachraňovaní ostrova.
VÝSTAVY
Ut – ne od 10.00 - 16.00 h
Art Galéria Schürger - Stála expozícia. Výstava s názvom Slovenská moderna.
Ut – ne od 10.00 – 16.00 h
Gotický drevený kostolík - Historický kostolík z prvej polovice 15. storočia, ocenený organizáciou Europa Nostra, súčasť historického dedičstva UNESCO. Verejnosti je od 1. septembra do 30. júna sprístupnený len prostredníctvom objednávky.
PODUJATIE
Pi 5. decembra o 14.00 h
Privítajme Mikuláša - Srdečne pozývame všetky deti nášho mesta na oslavy sviatku sv. Mikuláša. Známe pouličné Vranovské chodúľové divadlo z Vranova nad Topľou sa predstaví hrou Jánošík. Program bude pokračovať vystúpením detí z CVČ Tvrdošín a príchodom sv. Mikuláša. Okrem krásneho programu sú pre deti pripravené aj sladkosti. Kde: Michalské námestie na sídlisku Medvedzie. Usporiadateľ: MsÚ, CVČ.
PRIPRAVUJEME
Vianočné koncerty
Ut 9. decembra o 19.00 h
Vianočný koncert v kostole Sv. Trojice – Koncert svetoznámeho barokového súboru Solamente Naturali z Bratislavy a cirkevného speváckeho zboru Affitio Laetitia z Tvrdošína.

ORAVSKÝ PODZÁMOK
Oravský hrad
Denne od 10.00 do15.00 h
Výrazná dominanta oravského regiónu patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska.
VÝSTAVY
Do 31. decembra
Wiliam Rowland – priekopník lesného hospodárstva. Výstava je súčasťou prehliadky Oravského hradu.
PODUJATIE
Št – so 4. – 6. decembra
Mikulášske dni – Stretnutie s Mikulášom a zimnými rozprávkovými bytosťami, predvádzanie remesiel, predaj oblátok, medovníkov a vianočného pečiva.

NIŽNÁ
Kino – Ostražica
Ut 2. decembra nepremieta
Pi 5. decembra o 16.00 h
Tragédia v Beslane – Vernisáž výstavy Valerija Ščekoldina o tragédii v Beslane v roku 2004. Súčasťou vernisáže sú Etudy o bolesti poetky Etely Farkašovej, ktoré recituje Jozef Brezovský. Kurátorom výstavy je Václav Macek – riaditeľ Mesiaca fotografie. Kde: Rotunda Domu kultúry v Nižnej.
Pi 5. decembra o 18.00 h
Večer s Evou Kristínovou – Literárny večer. Kde: Rotunda Domu kultúry v Nižnej. Usporiadateľ: ŠPÚ Bratislava v spolupráci s OcÚ v Nižnej.
So 6. decembra o 13.00 h
Stretnutie s Mikulášom – Program spojený s odovzdávaním balíčkov pre deti. Usporiadateľ: Obec Nižná.
PRIPRAVUJEME
Ne 14. decembra o 17.00 h
Vianočný koncert – V programe sa predstavia deti, ktoré navštevujú hudobný, tanečný, výtvarný a literárnodramatický odbor ZUŠ. Koncert je spojený s výstavou výtvarných prác, ktorá bude umiestnená vo vestibule domu kultúry. Kde: kinosála Domu kultúry v Nižnej. Usporiadateľ: ZUŠ Nižná.

RABČA
PODUJATIE
Ut – st 2. – 3. decembra
Astronomické dni – Výchovno-vzdelávacie podujatia z astronómie s večerným pozorovaním oblohy. Kde: ZŠ Rabča, Bobrov. Usporiadateľ: OKS v Dolnom Kubíne.
So 6.decembra
Deň sv. Mikuláša – Usporiadateľ: Obec Rabča

RABČICE
PODUJATIE
Ne 7. decembra o 15.00 h
XIX. Oravské Vianoce – Scénický zvykoslovný program o bohatstve vianočných tradícií na Orave. Kde: Kultúrny dom Rabčice. Usporiadateľ: OKS v Dolnom Kubíne, Obec Rabčice.

BABÍN
PODUJATIE
So 6. decembra
Deň Sv. Mikuláša – Večer sa rozozvučia zvonce ulicami dediny, počuť plač a zároveň smiech z príchodu Sv. Mikuláša s čertami a anjelmi. Usporiadatelia: MkS Babín a ZŠ Babín.

ORAVSKÁ LESNÁ
Od 1. decembra 2008 - 30. apríla 2009
Oravská lesná železnica premáva v dňoch od 1. decembra 2008 – 30. apríla 2009 len pre telefonicky vopred ohlásených, alebo sa hláste na adrese: muzeum@oravamuzeum.sk. Na prevoz drezinou treba minimálne 5 osôb a krytý vozeň prevezie min. 15 osôb. Jazdy vlakov môžu byť zrušené kvôli zhoršeným klimatickým podmienkam. Vo vlaku je možné prepravovať aj lyže.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 3. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
 4. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
 5. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
 6. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
 7. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
 8. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
 9. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
 10. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
 1. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
 2. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
 3. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
 4. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
 5. Aplikácia, kde z pohodlia domova zlikvidujete škodovú udalosť?
 6. Škola môže vyzerať aj inak!
 7. UNIQA preberá na Slovensku aj dôchodkové fondy AXA
 8. Využite dovoz tovaru do 24 hodín a zadarmo
 9. Dopad krízy na firmu zmierni strednodobý prenájom vozidla
 10. V Košickom kraji máme more aj neviditeľnú izbu: Objavte ich!
 1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 33 656
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 24 419
 3. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo 22 233
 4. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 17 054
 5. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 14 829
 6. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi 11 790
 7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 398
 8. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej 11 089
 9. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 533
 10. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 10 521
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Hern má krízovú radu aj stopovačov. Strojárne otestovali všetkých zamestnancov

V Herne majú za sebou už šieste kolo testovania na COVID-19. Vedenie strojární odporúča firmám testovanie zamestnancov.

Testovanie v strojárňach Hern Námestovo.

Najlepší strelec mohol ostať v Dlhej, rozhodol sa pre Babín

Marcel Kunocha si vyskúšal všetky pozície. Najlepšie sa cíti v útoku.

Marcel Kunocha (pri lopte) strelil na jeseň 13 gólov.

Chceme, aby mali mladí futbalisti pamiatku

Po skvelých odozvách z minulých rokov sme sa opäť rozhodli spustiť obľúbenú rubriku Predstavujeme futbalové nádeje.

Ukážka z minulých rokov.

Zomrel spišský biskup Mons. Štefan Sečka

V nemocnici v Levoči dnes ráno zomrel spišský diecézny biskup Mons. Štefan Sečka. Jeho biskupským heslom bolo Crux Christi perficiat nos (Kristov kríž nech nás zdokonalí).

Mons. Štefan Sečka

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Na štyroch miestach v Trenčíne budú testovať z auta. Odberné miesto je aj na futbalovom štadióne

Na celoplošné testovanie bude Trenčanom k dispozícii počas dvoch najbližších víkendov 50 odberných miest. Pozrite si, kde ich nájdete.

Pacientov a pokút v Trnave pribúda

Celoplošné testovanie čaká Trnavu už tento víkend.

Virológ Klempa: Najbližšie týždne budú pre nás veľmi ťažké

Boris Klempa tvrdí, že celoplošné testovanie je teoreticky skvelá vec. Treba však brať do úvahy všetky okolnosti či riziká.

Už ste čítali?