Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

DOLNÝ KUBÍN
Kino Choč
Pi, so, ne 5. – 7. decembra o 18.30 h
Tobruk – Druhá svetová vojna, jeseň roku 1941.Do Nemcami a Talianmi obliehaného mesta Tobruk v severoafrickej Líbyi sú odvedení vojaci 11. východného československého práporu. Medzi nimi je aj mladý vojak Jiří Pospíchal. Jeho naivné a idealistické predstavy o hrdinstve a vojne sú surovo konfrontované s neznesiteľným peklom africkej púšte, dennodenným ohrozením života a všadeprítomnou smrťou.
Filmový klub 23
Po 1. decembra 18.30 h
Venkovský učitel – Osudy troch hlavných hrdinov – Učiteľa, Marie a Chlapca – ktorých náhodné stretnutie rozpúta veľký príbeh lásky, priateľstva a odpustenia. Každá z postáv si so sebou nesie tajomstvo, každá túži po ľudskej blízkosti. Učiteľ opúšťa gymnázium a rodičov v hlavnom meste a prichádza učiť na vidiecku školu, aby tak zabudol na nevydarené milostné vzťahy a našiel znovu sám seba. Postupne získava dôveru miestnych ľudí. Sú medzi nimi i svojrázna statkárka Marie a Chlapec, jej 17-ročný syn. Dokážu v sebe hrdinovia tohto príbehu nájsť silu k odpusteniu, stretnú nakoniec lásku alebo priateľstvo.
VÝSTAVY
Oravská galéria
Ut – ne od 10.00 – 17.00 h
Trvalé expozície z vlastných zbierok - Staré umenie 15. a 19. storočia, Ikony, Slovenské výtvarné umenie 20. storočia, Tradičné ľudové umenie, Mária Medvecká – maliarka Oravy. Miesto expozície: Župný dom.
Do 18. januára 2009
Ondrej Zimka – Obratník Zimkorožca, Milina Zimková – Babie leto, Ondrej 4 – Kapitalisticý realizmus. Maľba, Grafika, Plastika – Spoločná výstava členov umeleckej rodiny. Kde: Oravská galéria, Veľká výstavná sieň. Usporiadateľ: OG Dolný Kubín.
Do 18. januára 2009
Zdenek Bugán – Autorská výstava grafiky. Kde: Oravská galéria, Malá výstavná sieň. Usporiadateľ: OG Dolný Kubín.
Do 18. januára 2009
140. výročie založenia Oravského múzea. Kde: Florinov dom. Usporiadateľ: Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava. Otvorené: Po – pi 9.00 – 16.30 h, so – zatvorené, ne 10.00 h – 17.00 h.
Do 12. decembra
Inšpirácie – Predajnú výstavu oravských výtvarníkov organizuje o. z. Inšpirácie. Kde: výstavná sieň MsKS v Dolnom Kubíne.
Do 2. januára 2009
Kalendárium Rockového záberu – Ojedinelá výstava fotografií z Rockového záberu zhrnutá do kalendára pre rok 2009. Kde: fotogaléria MsKS.
EKOHRY – Tvoríme a chránime – Cyklus výstav vytvorených z odpadového materiálu. Cieľom projektu je podporiť ekologické cítenie a kreativitu žiakov a študentov dolnokubínskych škôl. Tentoraz sa svojou tvorbou – drevenými plastikami predstavuje telesne postihnutý klient Domova sociálnych služieb Ján Brašeň. Kde: Župný dom, Suterén 06. Usporiadateľ: OG Dolný Kubín
SÚŤAŽ
Do 31. januára 2009
5. Vianočná pohľadnica – Medzinárodná posúťažná výstava. Dolný Kubín, Trstená, Bratislava , Poľsko, Česko. Usporiadateľ: OOS Dolný Kubín.
KONCERT
Ut. 2. decembra o 19.00 h
NikiStein Jazz sextet – Jazzový koncert. Kubínska jazzová jeseň pomaly končí. O jazz-zážitok sa postarajú 6 muzikanti: Nikolaj Nikitin – tenor saxofón, Erik Rothenstein – bariton saxofón, Michal Motýľ – tronbon, Ľubomír Šrámek – klavír, Vladimír Máčaj – kontrabas, Vladimír Konstadinovič – bicie (Srbsko). Kde: Kino Choč.
MUZIKÁL - repríza
St 3. decembra o 18.30 h
Mamma Mia – Idylický grécky ostrov, dievča na vydaj, jedna bláznivá matka, traja potenciálni otcovia a nesmrteľná ABBA. Kde: Kino Choč.
Pi 5. decembra o 17.00 h
Mikuláš – Program pre deti. Kde: Námestie P. O. Hviezdoslava.
So 6. decembra o 10.00 h
Make YOUR MOVE – Hip-hop dance workshop. Johny Perfekto a Lady Mel. Kde: estrádna sála MsKS.
So 6. decembra o 13.00 h
Kruh priateľov slovenskej kultúry – Slávnostné ukončenie projektu. Odovzdanie cien víťazom súťaží, sprístupnenie výstavy fotografií Ako žili moji predkovia a ako žijem ja. Kde: Klubovňa Spolku Slovákov v Jablonke o 14.00 h. Sprievodná aktivita: Aula Lýcea v Jablonke o 13.00 h – Multimediálna prednáška Fauna a flóra Oravy. Usporiadatelia: OKS v Dolnom Kubíne, Spolok Slovákov v Poľsku.
PRIPRAVUJEME
St 10. decembra o 18.00 h
Miss Orava 2008 – 6. ročník súťaže o titul kráľovnej krásy regiónu Orava. Kde: divadelná sála. Usporiadateľ: Noviny Orava v spolupráci s MsKS Dolný Kubín.
Kubínska hudobná jeseň 2008
Št 11. decembra o 17.00 h
Adventný benefičný koncert ZUŠ P. M. Bohúňa – G. Zrunek – Vianočná omša F dur. Kde: Kostol Povýšenia sv. Kríža na Brezovci.
Filmový klub 23
Pi – so, 12. a 13. decembra o 8.30 h a 11.00 h
Vidmo – 3. ročník Medzinárodnej prehliadky horských a adrenalínových filmov. Svoju prezentáciu uvedie hosť z Dolného Kubína Ján Smoleň a hosť z Bratislavy Igor Koller. Po skončení večerných filmových projekcií sa spolu stretneme počas tzv. Noci dobrého čarodejníka Vidmora v niektorom z nočných podnikov v DK, kde bude hudobná zábava a videoprezentácie pokračovať do skorých ranných hodín. Kde: MsKS Dolný Kubín. Usporiadateľ: o. z. Filmová klub 23 Dolný Kubín.

Skryť Vypnúť reklamu

NÁMESTOVO
Kino Kultúra
So, ne 6. – 7. decembra o 18.00 h
Dajte si pozor na Zohana – Adam Sandler sa predstavuje v roli Zohana, špičkového bojovníka proti terorizmu, ktorý predstiera vlastnú smrť, aby si mohol splniť sen, stať sa kaderníkom v New Yorku. Aj keď chce na svoj život, zasvätený boju s terorizmom, zabudnúť, rýchlo zisťuje, že uniknúť vlastnému osudu nie je tak jednoduché, ako si myslel. Jeho starí aj noví nepriatelia, ale rýchlo zistia jednu zásadnú vec: s kaderníkom nie je radno zahrávať si.
Filmový klub
Pi 5. decembra o 18.00 h
Venkovský učitel – Osudy troch hlavných hrdinov – Učiteľa, Marie a Chlapca – ktorých náhodné stretnutie rozpúta veľký príbeh lásky, priateľstva a odpustenia. Každá z postáv si so sebou nesie tajomstvo, každá túži po ľudskej blízkosti. Učiteľ opúšťa gymnázium a rodičov v hlavnom meste a prichádza učiť na vidiecku školu, aby tak zabudol na nevydarené milostné vzťahy a našiel znovu sám seba. Postupne získava dôveru miestnych ľudí. Sú medzi nimi i svojrázna statkárka Marie a Chlapec, jej 17-ročný syn. Dokážu v sebe hrdinovia tohto príbehu nájsť silu k odpusteniu, stretnú nakoniec lásku alebo priateľstvo.
VÝSTAVY
Do 5. decembra od 8.00 – 15.30 h
Slavo Slivka – Obrazy. Výstava obrazov. Kde: Dom kultúry v Námestove. Usporiadateľ: DK Námestovo.

Skryť Vypnúť reklamu

TRSTENÁ
Kino Mier
Ne 7. decembra o 18.00 h
Cesta do stredu zeme - V dobrodružnom rodinnom filme sa traja bádatelia dostanú do podivuhodného sveta, ktorý sa nachádza hlboko pod zemským povrchom. Vydajú sa na neuveriteľnú cestu plnú úžasných miest, kde na každom kroku striehne smrteľné nebezpečenstvo. Cestujú svetom, ktorý pred nimi takmer nikto nevidel a stretávajú tvory z tých najdivokejších predstáv – mäsožravé rastliny, obrovské lietajúce pirane, svetielkujúce vtáky a hrôzostrašné dinosaury z dávnych čias. Čoskoro ale zistia, že vulkanická aktivita okolo nich je čoraz intenzívnejšia a oni musia nájsť cestu na povrch Zeme.
PODUJATIE
So 6. decembra
Privítania Mikuláša – Kultúrny program pre deti pri príležitosti sviatku Mikuláša a rozdávaním darčekov, spojený so sprievodom na Námestie M. R. Štefánika k vianočnému stromčeku. Kde: mesto Trstená, Centrum voľného času Trstená, MsKS Trstená. Usporiadateľ: MsÚ Trstená
Ne 7. decembra o 15.00 h
Pokoj ľuďom dobrej vôle – Benefičné vystúpenie. Vystúpia FS Javorček, FS Lipa a žiaci tanečného odboru ZUŠ Trstená. Výťažok z benefičného vystúpenia bude venovaný na humanizáciu starostlivosti ľudí s mentálnym postihnutím, resp. pre FS Javorček. Kde: DK v Trstenej. Usporiadateľ: Mesto Trstená.

Skryť Vypnúť reklamu

TVRDOŠÍN
Kino Javor
Pi 7. decembra o 18.00 h
Zabudnutý ostrov - Všeličo sa môže stať na Nimovom ostrove. Je to miesto, kde predstavivosť nepozná hraníc a všade vládne dobrodružstvo. Práve tu je divoké mladé dievča menom Nim obklopené jej exotickými zvieracími priateľmi a legendami z kníh. Je tu aj jej obľúbený najväčší svetový dobrodruh Alex Rover. Keď je jej ostrov v ohrození, potrebuje hrdinovu pomoc. Nim ale netuší, že uznávaná autorka knihy Rover je v skutočnosti Alexandra Rover, samotárka žijúca v mestskom apartmáne. Keď Alexandra nervózne špekuluje o osude sveta, Nim musí čeliť najväčšej výzve svojho života. Spolu musia ukázať guráž a nájsť silu pri zachraňovaní ostrova.
VÝSTAVY
Ut – ne od 10.00 - 16.00 h
Art Galéria Schürger - Stála expozícia. Výstava s názvom Slovenská moderna.
Ut – ne od 10.00 – 16.00 h
Gotický drevený kostolík - Historický kostolík z prvej polovice 15. storočia, ocenený organizáciou Europa Nostra, súčasť historického dedičstva UNESCO. Verejnosti je od 1. septembra do 30. júna sprístupnený len prostredníctvom objednávky.
PODUJATIE
Pi 5. decembra o 14.00 h
Privítajme Mikuláša - Srdečne pozývame všetky deti nášho mesta na oslavy sviatku sv. Mikuláša. Známe pouličné Vranovské chodúľové divadlo z Vranova nad Topľou sa predstaví hrou Jánošík. Program bude pokračovať vystúpením detí z CVČ Tvrdošín a príchodom sv. Mikuláša. Okrem krásneho programu sú pre deti pripravené aj sladkosti. Kde: Michalské námestie na sídlisku Medvedzie. Usporiadateľ: MsÚ, CVČ.
PRIPRAVUJEME
Vianočné koncerty
Ut 9. decembra o 19.00 h
Vianočný koncert v kostole Sv. Trojice – Koncert svetoznámeho barokového súboru Solamente Naturali z Bratislavy a cirkevného speváckeho zboru Affitio Laetitia z Tvrdošína.

ORAVSKÝ PODZÁMOK
Oravský hrad
Denne od 10.00 do15.00 h
Výrazná dominanta oravského regiónu patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska.
VÝSTAVY
Do 31. decembra
Wiliam Rowland – priekopník lesného hospodárstva. Výstava je súčasťou prehliadky Oravského hradu.
PODUJATIE
Št – so 4. – 6. decembra
Mikulášske dni – Stretnutie s Mikulášom a zimnými rozprávkovými bytosťami, predvádzanie remesiel, predaj oblátok, medovníkov a vianočného pečiva.

NIŽNÁ
Kino – Ostražica
Ut 2. decembra nepremieta
Pi 5. decembra o 16.00 h
Tragédia v Beslane – Vernisáž výstavy Valerija Ščekoldina o tragédii v Beslane v roku 2004. Súčasťou vernisáže sú Etudy o bolesti poetky Etely Farkašovej, ktoré recituje Jozef Brezovský. Kurátorom výstavy je Václav Macek – riaditeľ Mesiaca fotografie. Kde: Rotunda Domu kultúry v Nižnej.
Pi 5. decembra o 18.00 h
Večer s Evou Kristínovou – Literárny večer. Kde: Rotunda Domu kultúry v Nižnej. Usporiadateľ: ŠPÚ Bratislava v spolupráci s OcÚ v Nižnej.
So 6. decembra o 13.00 h
Stretnutie s Mikulášom – Program spojený s odovzdávaním balíčkov pre deti. Usporiadateľ: Obec Nižná.
PRIPRAVUJEME
Ne 14. decembra o 17.00 h
Vianočný koncert – V programe sa predstavia deti, ktoré navštevujú hudobný, tanečný, výtvarný a literárnodramatický odbor ZUŠ. Koncert je spojený s výstavou výtvarných prác, ktorá bude umiestnená vo vestibule domu kultúry. Kde: kinosála Domu kultúry v Nižnej. Usporiadateľ: ZUŠ Nižná.

RABČA
PODUJATIE
Ut – st 2. – 3. decembra
Astronomické dni – Výchovno-vzdelávacie podujatia z astronómie s večerným pozorovaním oblohy. Kde: ZŠ Rabča, Bobrov. Usporiadateľ: OKS v Dolnom Kubíne.
So 6.decembra
Deň sv. Mikuláša – Usporiadateľ: Obec Rabča

RABČICE
PODUJATIE
Ne 7. decembra o 15.00 h
XIX. Oravské Vianoce – Scénický zvykoslovný program o bohatstve vianočných tradícií na Orave. Kde: Kultúrny dom Rabčice. Usporiadateľ: OKS v Dolnom Kubíne, Obec Rabčice.

BABÍN
PODUJATIE
So 6. decembra
Deň Sv. Mikuláša – Večer sa rozozvučia zvonce ulicami dediny, počuť plač a zároveň smiech z príchodu Sv. Mikuláša s čertami a anjelmi. Usporiadatelia: MkS Babín a ZŠ Babín.

ORAVSKÁ LESNÁ
Od 1. decembra 2008 - 30. apríla 2009
Oravská lesná železnica premáva v dňoch od 1. decembra 2008 – 30. apríla 2009 len pre telefonicky vopred ohlásených, alebo sa hláste na adrese: muzeum@oravamuzeum.sk. Na prevoz drezinou treba minimálne 5 osôb a krytý vozeň prevezie min. 15 osôb. Jazdy vlakov môžu byť zrušené kvôli zhoršeným klimatickým podmienkam. Vo vlaku je možné prepravovať aj lyže.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 2. Výpredaj zásob. Bezpečný nákup s garanciou dodania až k vám
 3. Viete, ako správne umyť ovocie? Čistá voda stačiť nemusí
 4. Ako spoznať ekologickejšie potraviny? Radí odborník
 5. Ochrana prírody na Slovensku má nové ocenenie
 6. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 7. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 8. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 9. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 10. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 1. Neprekonaný VAM systém, ktorý zabráni krádeži vášho auta
 2. Výpredaj zásob. Bezpečný nákup s garanciou dodania až k vám
 3. Garmin predstavuje Lily, svoje najmenšie inteligentné hodinky
 4. Babylon Berlín: Najdrahší nemecký seriál
 5. Potravinové intolerancie bude KRAJ riešiť aj tento rok
 6. Viete, ako správne umyť ovocie? Čistá voda stačiť nemusí
 7. Závod zamestnáva 500 ľudí. Tatravagónka v Trebišove má 50 rokov
 8. Spoločnosť BILLA v novom e-booku radí, ako sa stravovovať zdravo
 9. Počas koronakrízy vzrástli obavy z dopadov práceneschopnosti
 10. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 20 069
 2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 18 863
 3. Viete, ako správne umyť ovocie? Čistá voda stačiť nemusí 18 441
 4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 18 115
 5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 8 078
 6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 7 762
 7. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci 7 413
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 7 337
 9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 7 316
 10. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 166
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Kompletné výsledky skríningového testovania stále nie sú k dispozícii.

Čísla prezentované samosprávami, ministerstvom aj premiérom Matovičom sú odlišné.

14 h
Na parkovisku pred železničným priecestím je skládka stavebného materiálu.

Sanácia brala si vyžaduje uzatvorenie cesty, dopravu riadi polícia, vozidlá púšťa v polhodinových intervaloch.

18 h
Ľadová stena z lezcom.

Stenu vytvorila partia nadšencov lezenia po ľade aj horách. Má dvanásť metrov, pre lezcov sa radí medzi tie najťažšie a ako mrzne jej vzhľad, sa tak každý deň mení.

26. jan
Miesto zadržania unukajúceho vodiča.

Vodič mal zobratý vodičák a už mal sedieť vo väzení.

26. jan

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Zvolen patrí medzi lepšie okresy.

26. jan

Pokiaľ ste nezvestné deti videli, kontaktujte políciu.

17 h

Mnohí vodiči odbočujú na Nedožerskej ceste v Prievidzi doľava, smerom do mestskej časti Necpaly. Podľa dopravnej značky to však robiť nemôžu, čo si mnohí doteraz neuvedomovali.

23 h

Poradia sa od včera zmenili.

11 h

Už ste čítali?