Piatok, 22. október, 2021 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

DOLNÝ KUBÍN
Kino Choč
Pi, so, ne 5. – 7. decembra o 18.30 h
Tobruk – Druhá svetová vojna, jeseň roku 1941.Do Nemcami a Talianmi obliehaného mesta Tobruk v severoafrickej Líbyi sú odvedení vojaci 11. východného československého práporu. Medzi nimi je aj mladý vojak Jiří Pospíchal. Jeho naivné a idealistické predstavy o hrdinstve a vojne sú surovo konfrontované s neznesiteľným peklom africkej púšte, dennodenným ohrozením života a všadeprítomnou smrťou.
Filmový klub 23
Po 1. decembra 18.30 h
Venkovský učitel – Osudy troch hlavných hrdinov – Učiteľa, Marie a Chlapca – ktorých náhodné stretnutie rozpúta veľký príbeh lásky, priateľstva a odpustenia. Každá z postáv si so sebou nesie tajomstvo, každá túži po ľudskej blízkosti. Učiteľ opúšťa gymnázium a rodičov v hlavnom meste a prichádza učiť na vidiecku školu, aby tak zabudol na nevydarené milostné vzťahy a našiel znovu sám seba. Postupne získava dôveru miestnych ľudí. Sú medzi nimi i svojrázna statkárka Marie a Chlapec, jej 17-ročný syn. Dokážu v sebe hrdinovia tohto príbehu nájsť silu k odpusteniu, stretnú nakoniec lásku alebo priateľstvo.
VÝSTAVY
Oravská galéria
Ut – ne od 10.00 – 17.00 h
Trvalé expozície z vlastných zbierok - Staré umenie 15. a 19. storočia, Ikony, Slovenské výtvarné umenie 20. storočia, Tradičné ľudové umenie, Mária Medvecká – maliarka Oravy. Miesto expozície: Župný dom.
Do 18. januára 2009
Ondrej Zimka – Obratník Zimkorožca, Milina Zimková – Babie leto, Ondrej 4 – Kapitalisticý realizmus. Maľba, Grafika, Plastika – Spoločná výstava členov umeleckej rodiny. Kde: Oravská galéria, Veľká výstavná sieň. Usporiadateľ: OG Dolný Kubín.
Do 18. januára 2009
Zdenek Bugán – Autorská výstava grafiky. Kde: Oravská galéria, Malá výstavná sieň. Usporiadateľ: OG Dolný Kubín.
Do 18. januára 2009
140. výročie založenia Oravského múzea. Kde: Florinov dom. Usporiadateľ: Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava. Otvorené: Po – pi 9.00 – 16.30 h, so – zatvorené, ne 10.00 h – 17.00 h.
Do 12. decembra
Inšpirácie – Predajnú výstavu oravských výtvarníkov organizuje o. z. Inšpirácie. Kde: výstavná sieň MsKS v Dolnom Kubíne.
Do 2. januára 2009
Kalendárium Rockového záberu – Ojedinelá výstava fotografií z Rockového záberu zhrnutá do kalendára pre rok 2009. Kde: fotogaléria MsKS.
EKOHRY – Tvoríme a chránime – Cyklus výstav vytvorených z odpadového materiálu. Cieľom projektu je podporiť ekologické cítenie a kreativitu žiakov a študentov dolnokubínskych škôl. Tentoraz sa svojou tvorbou – drevenými plastikami predstavuje telesne postihnutý klient Domova sociálnych služieb Ján Brašeň. Kde: Župný dom, Suterén 06. Usporiadateľ: OG Dolný Kubín
SÚŤAŽ
Do 31. januára 2009
5. Vianočná pohľadnica – Medzinárodná posúťažná výstava. Dolný Kubín, Trstená, Bratislava , Poľsko, Česko. Usporiadateľ: OOS Dolný Kubín.
KONCERT
Ut. 2. decembra o 19.00 h
NikiStein Jazz sextet – Jazzový koncert. Kubínska jazzová jeseň pomaly končí. O jazz-zážitok sa postarajú 6 muzikanti: Nikolaj Nikitin – tenor saxofón, Erik Rothenstein – bariton saxofón, Michal Motýľ – tronbon, Ľubomír Šrámek – klavír, Vladimír Máčaj – kontrabas, Vladimír Konstadinovič – bicie (Srbsko). Kde: Kino Choč.
MUZIKÁL - repríza
St 3. decembra o 18.30 h
Mamma Mia – Idylický grécky ostrov, dievča na vydaj, jedna bláznivá matka, traja potenciálni otcovia a nesmrteľná ABBA. Kde: Kino Choč.
Pi 5. decembra o 17.00 h
Mikuláš – Program pre deti. Kde: Námestie P. O. Hviezdoslava.
So 6. decembra o 10.00 h
Make YOUR MOVE – Hip-hop dance workshop. Johny Perfekto a Lady Mel. Kde: estrádna sála MsKS.
So 6. decembra o 13.00 h
Kruh priateľov slovenskej kultúry – Slávnostné ukončenie projektu. Odovzdanie cien víťazom súťaží, sprístupnenie výstavy fotografií Ako žili moji predkovia a ako žijem ja. Kde: Klubovňa Spolku Slovákov v Jablonke o 14.00 h. Sprievodná aktivita: Aula Lýcea v Jablonke o 13.00 h – Multimediálna prednáška Fauna a flóra Oravy. Usporiadatelia: OKS v Dolnom Kubíne, Spolok Slovákov v Poľsku.
PRIPRAVUJEME
St 10. decembra o 18.00 h
Miss Orava 2008 – 6. ročník súťaže o titul kráľovnej krásy regiónu Orava. Kde: divadelná sála. Usporiadateľ: Noviny Orava v spolupráci s MsKS Dolný Kubín.
Kubínska hudobná jeseň 2008
Št 11. decembra o 17.00 h
Adventný benefičný koncert ZUŠ P. M. Bohúňa – G. Zrunek – Vianočná omša F dur. Kde: Kostol Povýšenia sv. Kríža na Brezovci.
Filmový klub 23
Pi – so, 12. a 13. decembra o 8.30 h a 11.00 h
Vidmo – 3. ročník Medzinárodnej prehliadky horských a adrenalínových filmov. Svoju prezentáciu uvedie hosť z Dolného Kubína Ján Smoleň a hosť z Bratislavy Igor Koller. Po skončení večerných filmových projekcií sa spolu stretneme počas tzv. Noci dobrého čarodejníka Vidmora v niektorom z nočných podnikov v DK, kde bude hudobná zábava a videoprezentácie pokračovať do skorých ranných hodín. Kde: MsKS Dolný Kubín. Usporiadateľ: o. z. Filmová klub 23 Dolný Kubín.

Skryť Vypnúť reklamu

NÁMESTOVO
Kino Kultúra
So, ne 6. – 7. decembra o 18.00 h
Dajte si pozor na Zohana – Adam Sandler sa predstavuje v roli Zohana, špičkového bojovníka proti terorizmu, ktorý predstiera vlastnú smrť, aby si mohol splniť sen, stať sa kaderníkom v New Yorku. Aj keď chce na svoj život, zasvätený boju s terorizmom, zabudnúť, rýchlo zisťuje, že uniknúť vlastnému osudu nie je tak jednoduché, ako si myslel. Jeho starí aj noví nepriatelia, ale rýchlo zistia jednu zásadnú vec: s kaderníkom nie je radno zahrávať si.
Filmový klub
Pi 5. decembra o 18.00 h
Venkovský učitel – Osudy troch hlavných hrdinov – Učiteľa, Marie a Chlapca – ktorých náhodné stretnutie rozpúta veľký príbeh lásky, priateľstva a odpustenia. Každá z postáv si so sebou nesie tajomstvo, každá túži po ľudskej blízkosti. Učiteľ opúšťa gymnázium a rodičov v hlavnom meste a prichádza učiť na vidiecku školu, aby tak zabudol na nevydarené milostné vzťahy a našiel znovu sám seba. Postupne získava dôveru miestnych ľudí. Sú medzi nimi i svojrázna statkárka Marie a Chlapec, jej 17-ročný syn. Dokážu v sebe hrdinovia tohto príbehu nájsť silu k odpusteniu, stretnú nakoniec lásku alebo priateľstvo.
VÝSTAVY
Do 5. decembra od 8.00 – 15.30 h
Slavo Slivka – Obrazy. Výstava obrazov. Kde: Dom kultúry v Námestove. Usporiadateľ: DK Námestovo.

Skryť Vypnúť reklamu

TRSTENÁ
Kino Mier
Ne 7. decembra o 18.00 h
Cesta do stredu zeme - V dobrodružnom rodinnom filme sa traja bádatelia dostanú do podivuhodného sveta, ktorý sa nachádza hlboko pod zemským povrchom. Vydajú sa na neuveriteľnú cestu plnú úžasných miest, kde na každom kroku striehne smrteľné nebezpečenstvo. Cestujú svetom, ktorý pred nimi takmer nikto nevidel a stretávajú tvory z tých najdivokejších predstáv – mäsožravé rastliny, obrovské lietajúce pirane, svetielkujúce vtáky a hrôzostrašné dinosaury z dávnych čias. Čoskoro ale zistia, že vulkanická aktivita okolo nich je čoraz intenzívnejšia a oni musia nájsť cestu na povrch Zeme.
PODUJATIE
So 6. decembra
Privítania Mikuláša – Kultúrny program pre deti pri príležitosti sviatku Mikuláša a rozdávaním darčekov, spojený so sprievodom na Námestie M. R. Štefánika k vianočnému stromčeku. Kde: mesto Trstená, Centrum voľného času Trstená, MsKS Trstená. Usporiadateľ: MsÚ Trstená
Ne 7. decembra o 15.00 h
Pokoj ľuďom dobrej vôle – Benefičné vystúpenie. Vystúpia FS Javorček, FS Lipa a žiaci tanečného odboru ZUŠ Trstená. Výťažok z benefičného vystúpenia bude venovaný na humanizáciu starostlivosti ľudí s mentálnym postihnutím, resp. pre FS Javorček. Kde: DK v Trstenej. Usporiadateľ: Mesto Trstená.

Skryť Vypnúť reklamu

TVRDOŠÍN
Kino Javor
Pi 7. decembra o 18.00 h
Zabudnutý ostrov - Všeličo sa môže stať na Nimovom ostrove. Je to miesto, kde predstavivosť nepozná hraníc a všade vládne dobrodružstvo. Práve tu je divoké mladé dievča menom Nim obklopené jej exotickými zvieracími priateľmi a legendami z kníh. Je tu aj jej obľúbený najväčší svetový dobrodruh Alex Rover. Keď je jej ostrov v ohrození, potrebuje hrdinovu pomoc. Nim ale netuší, že uznávaná autorka knihy Rover je v skutočnosti Alexandra Rover, samotárka žijúca v mestskom apartmáne. Keď Alexandra nervózne špekuluje o osude sveta, Nim musí čeliť najväčšej výzve svojho života. Spolu musia ukázať guráž a nájsť silu pri zachraňovaní ostrova.
VÝSTAVY
Ut – ne od 10.00 - 16.00 h
Art Galéria Schürger - Stála expozícia. Výstava s názvom Slovenská moderna.
Ut – ne od 10.00 – 16.00 h
Gotický drevený kostolík - Historický kostolík z prvej polovice 15. storočia, ocenený organizáciou Europa Nostra, súčasť historického dedičstva UNESCO. Verejnosti je od 1. septembra do 30. júna sprístupnený len prostredníctvom objednávky.
PODUJATIE
Pi 5. decembra o 14.00 h
Privítajme Mikuláša - Srdečne pozývame všetky deti nášho mesta na oslavy sviatku sv. Mikuláša. Známe pouličné Vranovské chodúľové divadlo z Vranova nad Topľou sa predstaví hrou Jánošík. Program bude pokračovať vystúpením detí z CVČ Tvrdošín a príchodom sv. Mikuláša. Okrem krásneho programu sú pre deti pripravené aj sladkosti. Kde: Michalské námestie na sídlisku Medvedzie. Usporiadateľ: MsÚ, CVČ.
PRIPRAVUJEME
Vianočné koncerty
Ut 9. decembra o 19.00 h
Vianočný koncert v kostole Sv. Trojice – Koncert svetoznámeho barokového súboru Solamente Naturali z Bratislavy a cirkevného speváckeho zboru Affitio Laetitia z Tvrdošína.

ORAVSKÝ PODZÁMOK
Oravský hrad
Denne od 10.00 do15.00 h
Výrazná dominanta oravského regiónu patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska.
VÝSTAVY
Do 31. decembra
Wiliam Rowland – priekopník lesného hospodárstva. Výstava je súčasťou prehliadky Oravského hradu.
PODUJATIE
Št – so 4. – 6. decembra
Mikulášske dni – Stretnutie s Mikulášom a zimnými rozprávkovými bytosťami, predvádzanie remesiel, predaj oblátok, medovníkov a vianočného pečiva.

NIŽNÁ
Kino – Ostražica
Ut 2. decembra nepremieta
Pi 5. decembra o 16.00 h
Tragédia v Beslane – Vernisáž výstavy Valerija Ščekoldina o tragédii v Beslane v roku 2004. Súčasťou vernisáže sú Etudy o bolesti poetky Etely Farkašovej, ktoré recituje Jozef Brezovský. Kurátorom výstavy je Václav Macek – riaditeľ Mesiaca fotografie. Kde: Rotunda Domu kultúry v Nižnej.
Pi 5. decembra o 18.00 h
Večer s Evou Kristínovou – Literárny večer. Kde: Rotunda Domu kultúry v Nižnej. Usporiadateľ: ŠPÚ Bratislava v spolupráci s OcÚ v Nižnej.
So 6. decembra o 13.00 h
Stretnutie s Mikulášom – Program spojený s odovzdávaním balíčkov pre deti. Usporiadateľ: Obec Nižná.
PRIPRAVUJEME
Ne 14. decembra o 17.00 h
Vianočný koncert – V programe sa predstavia deti, ktoré navštevujú hudobný, tanečný, výtvarný a literárnodramatický odbor ZUŠ. Koncert je spojený s výstavou výtvarných prác, ktorá bude umiestnená vo vestibule domu kultúry. Kde: kinosála Domu kultúry v Nižnej. Usporiadateľ: ZUŠ Nižná.

RABČA
PODUJATIE
Ut – st 2. – 3. decembra
Astronomické dni – Výchovno-vzdelávacie podujatia z astronómie s večerným pozorovaním oblohy. Kde: ZŠ Rabča, Bobrov. Usporiadateľ: OKS v Dolnom Kubíne.
So 6.decembra
Deň sv. Mikuláša – Usporiadateľ: Obec Rabča

RABČICE
PODUJATIE
Ne 7. decembra o 15.00 h
XIX. Oravské Vianoce – Scénický zvykoslovný program o bohatstve vianočných tradícií na Orave. Kde: Kultúrny dom Rabčice. Usporiadateľ: OKS v Dolnom Kubíne, Obec Rabčice.

BABÍN
PODUJATIE
So 6. decembra
Deň Sv. Mikuláša – Večer sa rozozvučia zvonce ulicami dediny, počuť plač a zároveň smiech z príchodu Sv. Mikuláša s čertami a anjelmi. Usporiadatelia: MkS Babín a ZŠ Babín.

ORAVSKÁ LESNÁ
Od 1. decembra 2008 - 30. apríla 2009
Oravská lesná železnica premáva v dňoch od 1. decembra 2008 – 30. apríla 2009 len pre telefonicky vopred ohlásených, alebo sa hláste na adrese: muzeum@oravamuzeum.sk. Na prevoz drezinou treba minimálne 5 osôb a krytý vozeň prevezie min. 15 osôb. Jazdy vlakov môžu byť zrušené kvôli zhoršeným klimatickým podmienkam. Vo vlaku je možné prepravovať aj lyže.

Najčítanejšie na My Orava

Inzercia - Tlačové správy

  1. Ako sa technologické spoločnosti starajú o bezpečnosť platieb
  2. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch
  3. Ako zamestnať cudzinca: Čo musíte vedieť a na čo si dať pozor
  4. Ocenenie získali Innovatrics, Kellys Bicycles a Bivio
  5. Nechajte kryptomeny na Fumbi
  6. Darujte úsmev dvakrát pre šťastie mnohých rodín
  7. Oprášte cestovateľské plány, jeseň sa nesie v znamení poznávania
  8. Vyberte sa s nami za strašidlami. Žiadny strach, bude to zábava
  9. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom
  10. Ako je na tom naša ekonomika? Začína sa konferencia #akonato
  1. Zánovné vozidlá na slovenskom trhu za rok zdraželi až o 15 %
  2. Oprášte cestovateľské plány, jeseň sa nesie v znamení poznávania
  3. Darujte úsmev dvakrát pre šťastie mnohých rodín
  4. Ocenenie získali Innovatrics, Kellys Bicycles a Bivio
  5. Ako získať nabíjaciu kartu k novému elektromobilu?
  6. Ako sa technologické spoločnosti starajú o bezpečnosť platieb
  7. Vyberte sa s nami za strašidlami. Žiadny strach, bude to zábava
  8. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom
  9. 5. ročník Trhu kože bude po prvý raz aj v Košiciach
  10. Stanovisko Asociácie moderných benefitov k TK RÚZ
  1. Stravovacie zlozvyky Slovákov. Odborníci radia čomu sa vyvarovať 16 256
  2. Ako budú tento rok vyzerať vianočné dôchodky a kedy ich vyplatia 14 366
  3. Ako je na tom naša ekonomika? Začína sa konferencia #akonato 6 005
  4. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom 5 195
  5. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie 4 711
  6. Očarujúce Cinque Terre a jeho päť svetov 4 083
  7. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch 3 659
  8. Prichádzame o pamiatky? Obnoviť všetky by trvalo 180 rokov 3 379
  9. Martinus vykupuje čítané knihy, spustil službu Knihovrátok 2 746
  10. Pracoviská zmenila pandémia. Búšiť do klávesnice môžete aj doma 2 651

Blogy SME

  1. Lucia Žárska: Nedostatok čipov si riešia firmy po svojom
  2. Jozo Peric: Nemecká Lufthansa sa zbavuje dlhov vydaním nových akcií, trhy jej zatiaľ veria
  3. Olívia Lacenová: Rok a pol od prvých lockdownov: Ako si vedie EU, UK a USA?
  4. Nicholas Wintzler: Séria Agnosia
  5. Soňa Kallová: Meditácia Vipassana: o čom to je
  6. Eva Gallova: Kytice voňavé a živé, ale aj iné
  7. Danica Chames: Ľahnem si so Soňou a spím
  8. Stanislav Martinčko: Veno pre drahú nevestu z úradu práce v Pezinku??
  1. Robert Fico: Pán Kovačič z Markízy, ďakujem, vyhral som vďaka Vám 50 Eur! 32 085
  2. Matúš Lazúr: Neočkovaní dôchodcovia si vianočné príspevky nezaslúžia 12 903
  3. Věra Tepličková: Nepoškvrnené očkovanie - ďalší zázrak alebo zvrátenosť vlády neboráka Hegera? 9 206
  4. Jiří Ščobák: Paní Záborská, jste zbabělec! Dovedete cílit jen na nejsnadnější cíl - ženy 7 468
  5. Martina Hilbertová: Zomrela Gruberová, ktorú sme za komunizmu nemohli počúvať 4 847
  6. Július Kovács: Kaliňák a Počiatek ma chcú dostať do basy pomocou justičnej a policajnej mafie, dodnes ju riadi Fico, lebo som upozornil na ich zlodejstvá. 4 280
  7. Stanislav Martinčko: Prečo chudoba v R. Sobote mávala prázdnymi čapicami ??? 4 112
  8. Roland Vizner: Aký bude Váš dôchodok. Jednoduchý a vcelku presný návod ako ho vypočítať za 3 minúty. 3 943
  1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
  2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
  3. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
  4. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
  5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
  6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
  7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
  8. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Lesný závod v Námestove zrejme zanikne.

Organizačná štruktúra štátneho podniku Lesy SR sa má zmeniť v januári budúceho roka.


13 h
Nechýbal sprievodný program, Neptún uzamkol Oravskú priehradu.

Deti na vode sú srdcovka, tvrdí organizátor.


11 h

V dnešnej poradni si s odborníkom Rastislavom Magnom, ktorý sa v spoločnosti Intersport špecializuje na beh, preberieme doplnky výživy vhodné hlavne pre bežcov a vytrvalostných športovcov.


13 h
Marián Hollý a Lucia Hollá z Oravskej Poruby zažiarili v Superstar.

Slovensko-český Justin Bieber a hlas, ktorý porote vtisol slzy do očí a vyvolal zimomriavky na predlaktiach. To sú súrodenci Marián a Lucia Hollí.


21. okt

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Mladý muž prekročil rýchlosť medzi obcami až o 67 kilometrov za hodinu.


21. okt

Židovskú školu postavili medzi vojnami. Bola aj súčasťou geta.


21. okt

Páchatelia použili nový spôsob - išli zozadu, cez sklad potravín.


7 h

Organizačná štruktúra štátneho podniku Lesy SR sa má zmeniť v januári budúceho roka.


13 h

Blogy SME

  1. Lucia Žárska: Nedostatok čipov si riešia firmy po svojom
  2. Jozo Peric: Nemecká Lufthansa sa zbavuje dlhov vydaním nových akcií, trhy jej zatiaľ veria
  3. Olívia Lacenová: Rok a pol od prvých lockdownov: Ako si vedie EU, UK a USA?
  4. Nicholas Wintzler: Séria Agnosia
  5. Soňa Kallová: Meditácia Vipassana: o čom to je
  6. Eva Gallova: Kytice voňavé a živé, ale aj iné
  7. Danica Chames: Ľahnem si so Soňou a spím
  8. Stanislav Martinčko: Veno pre drahú nevestu z úradu práce v Pezinku??
  1. Robert Fico: Pán Kovačič z Markízy, ďakujem, vyhral som vďaka Vám 50 Eur! 32 085
  2. Matúš Lazúr: Neočkovaní dôchodcovia si vianočné príspevky nezaslúžia 12 903
  3. Věra Tepličková: Nepoškvrnené očkovanie - ďalší zázrak alebo zvrátenosť vlády neboráka Hegera? 9 206
  4. Jiří Ščobák: Paní Záborská, jste zbabělec! Dovedete cílit jen na nejsnadnější cíl - ženy 7 468
  5. Martina Hilbertová: Zomrela Gruberová, ktorú sme za komunizmu nemohli počúvať 4 847
  6. Július Kovács: Kaliňák a Počiatek ma chcú dostať do basy pomocou justičnej a policajnej mafie, dodnes ju riadi Fico, lebo som upozornil na ich zlodejstvá. 4 280
  7. Stanislav Martinčko: Prečo chudoba v R. Sobote mávala prázdnymi čapicami ??? 4 112
  8. Roland Vizner: Aký bude Váš dôchodok. Jednoduchý a vcelku presný návod ako ho vypočítať za 3 minúty. 3 943
  1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
  2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
  3. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
  4. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
  5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
  6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
  7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
  8. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu