Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky
HOKEJ ORAVSKÁ SÚŤAŽ

Draci neohrozene vedú

V nedeľu 16. novembra pokračovala Oravská hokejová súťaž kompletným druhým kolom.

V prvom zápase sa víťazným vstupom prezentoval vlaňajší víťaz HK Pucov. Po nich nastúpila na ľad Oravská Lesná, ktorá opäť raz doplatila na nepremieňanie šancí. Dolný Kubín aj proti Trstenej jednoznačne zvíťazil a potvrdil rolu favorita súťaže. Námestovo v poslednom zápase získalo prvé body v tomto ročníku.

HK Pucov - HK MBM Oravská Jasenica 5:2 (3:2, 2:0)
Góly: Ján Bečka st., Ctibor Gíreth, Viliam Maretta, Miroslav Benčík, Jozef Bečka - Michal Vráb, Vladimír Madleňák
Vylúčení: 7:2, Presilovky: 1:0, Oslabenia: 1:0, Rozhodovali: Mário Druska a Miloš Vojtas
Prvý gól majstra v novej sezóne zaznamenal už v 80. sekunde Ján Bečka st. po prihrávke Jaroslava Povalu. Potom sa hra vyrovnala a góly padali až v závere prvej časti. Najprv Ctibor Gíreth v 17. min zvýšil vedenie Pucova. V nasledujúcej minúte diváci videli po jednom góle na obidvoch stranách, keď najskôr Michal Vráb strelil kontaktný gól, ale Pucov už o chvíľu viedol opäť rozdielom dvoch gólov, keď skóroval Viliam Maretta po spolupráci s bratom Ľubomírom. Stav úvodnej tretiny stanovil päť sekúnd pred prvou sirénou po samostatnej akcii kapitán hostí Vladimír Madleňák. V 32. min využil početnú prevahu pucovský kapitán Miroslav Benčík a bolo 4:2. Víťazstvo potvrdil pri vlastnom oslabení Jozef Bečka po spolupráci s Viliamom Marettom v predposlednej minúte stretnutia.
TJ Oravská Lesná – HK Pribiš 1:2 (0:0, 1:2)
n Góly: Marek Kvak - Dušan Sagan, Martin Babinský
n Vylúčení: 1:3, n Presilovky: 1:0, n Rozhodovali: Mário Druska, Miloš Vojtas
Lepší začiatok mala Oravská Lesná, ale jej hráči nevyužili niekoľko čistých gólových príležitostí a tak v prvej časti nebol ani jeden úspešný strelecký pokus. Vedenie pre Pribiš zabezpečil v 29. min Dušan Sagan, ktorý premenil veľmi peknú individuálnu akciu. Vyrovnanie prišlo v 32. min, keď Marek Kvak zo skrumáže zúžitkoval početnú prevahu svojho mužstva. Oravská Lesná sa však z vyrovnania dlho netešila, lebo Martin Babinský v 34. min po samostatnej akcii zabezpečil druhé víťazstvo svojho mužstva v tejto sezóne. Hráči Oravskej Lesnej si v záverečnom nápore vypracovali niekoľko čistých gólových príležitostí, ale podobne ako v minulej sezóne aj teraz majú problém s ich realizáciou.

Draci Dolný Kubín – HK Slovan Trstená 7:0 (4:0, 3:0)
Góly: Lukáš Vojtas, Ľubomír Maslík, Augustín Hojo, Peter Hanušniak, Jozef Vonšák, Matej Majdiš, Ján Črep
Vylúčení: 4:9 na 2 min, Peter Halimovič (Trstená) 10 min OT a 20 min OK, n Presilovky: 1:0, n Rozhodovali: Mário Druska, Matej Lúčka
Skóre zápasu otvoril v 4. min Lukáš Vojtas po spolupráci s Martinom Levákom. Už o dve minúty využil presilovú hru Ľubomír Maslík, po prihrávke Miloša Vojtasa. Tretí úspech domáceho mužstva pridal v 11. min Augustín Hojo, ktorému asistoval Peter Hanušniak. Stav prvej časti stanovil v 19. min Peter Hanušniak. V druhej tretine sa blysol Tomáš Záhumenský, ktorý prihrával na všetky tri góly svojho mužstva. Trstenčania aj napriek obetavému výkonu prehre nezabránili.

HK Námestovo – HK MTS 5:0 (4:0, 1:0)
Góly: Tomáš Štefaničiak 2, Dominik Ferleťjak, Milan Florek st., Miloš Ferleťjak
Vylúčení: 1:2, Rozhodovali: Mário Druska, Miloš Vojtas
Tomáš Štefaničiak bol v 6. min autorom prvého gólu Námestovčanov. Na konci 10. min skóroval Dominik Ferleťjak po prihrávke Miloša Ferleťjaka. V 14. min sa do streleckej listiny zapísal Milan Florek st. po asistencii Miroslava Ratičáka. V poslednej minúte prvej tretiny zaznamenal svoj druhý gól Tomáš Štefaničiak po spolupráci s Andrejom Štefaničiakom. V bránke HK MTS sa dobrým výkonom prezentoval Alojz Kratoň, ktorý svoj tím zachránil od vyššej prehry.

III. kolo - sobota 29. novembra
Trstená – Pucov 13:45 h, Pribiš - Dolný Kubín 15:15 h, HK MTS - Oravská Lesná 18:15, Liesek - Námestovo 19:30, Oravská Jasenica - voľno

1. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  8. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  9. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.