Nedeľa, 1. november, 2020 | Meniny má Denis, DenisaKrížovkyKrížovky
BASKETBAL

Dramatický duel s Nitrou Oravci zvládli

Minulé kolo mohlo priniesť väčší pokoj do domácej šatne, lenže v priamom súboji s najväčším konkurentom v boji o záchranu Košicami Dolnokubínčania prehrali a situáciu si výrazne skomplikovali. V Košiciach sa ale veľmi slušne uviedla nová posila Dolného Ku

BK Dolný Kubín - AX SPU Nitra 84:78 (15:13, 27:19, 16:26, 26:20)
Body: Savovič 25, Štefanac 14, Jugo 13, Kmetoni 11, Strapec 10, Dubovský 7, Piták 2, Ondrejka 2, Maslík a J. Záhora bez bodu - Hill 31, Lawrence 16, Pohánka 15, Votroubek 5, Ivan a Červenka po 4, Fašpo 3, Tomek bez bodu
n TH: 36/23 - 25/19, n fauly: 27 - 28, n trojky: 6 - 9, n rozhodovali: Janáč, Hančík a Šramko, n divákov: 420 divákov
Minulé kolo mohlo priniesť väčší pokoj do domácej šatne, lenže v priamom súboji s najväčším konkurentom v boji o záchranu Košicami Dolnokubínčania prehrali a situáciu si výrazne skomplikovali. V Košiciach sa ale veľmi slušne uviedla nová posila Dolného Kubína Rudolf Jugo, ktorý je známy najmä z niekdajšieho pôsobenia v Leviciach. Po náročnej ceste a bez akéhokoľvek zoznamovania sa s kolektívom bol najlepším strelcom hostí a ukázal, že ak sa zohrá so zvyškom tímu, môže sa stať jedným z jeho lídrov. Sobotňajší súboj dával domácim ďalšiu možnosť zaznamenať druhú výhru v sezóne, no vedeli, že to budú mať veľmi náročné.
Domáci opäť povzbudení fantastickým publikom nenechali od úvodných minút nič na náhodu a s favorizovanými Nitranmi držali s prehľadom krok. Prvý polčas vyhrali Dolnokubínčania o desať bodov (42:32). Po zmene strán sa hostia „zobudili“. Najskôr to však boli domáci, ktorí v tretej štvrtine viedli už o 17 bodov, no v tej istej časti hry dokázali o svoj náskok veľmi rýchlo prísť. Problémy robil hlavne hosťujúci robustný Hill, ktorého domáci nevedeli ubrániť. Pred rozhodujúcim dejstvom bol stav nerozhodný 58:58. Hostia v úvode dokonali zvrat a viedli o šesť bodov. Domáci sa však nevzdávali, súper robil chyby, čo Dolnokubínčania využívali na rýchle kontry. V záverečnej štvrtine si ani jeden z tímov nedokázal vytvoriť väčší náskok, domáci však napokon dotiahli duel do víťazného konca. Za domácich nastúpil prvýkrát na domácej palubovke Chorvát Rudolf Jugo a predviedol sa solídnym výkonom. Miroslav Žilík už sedel na lavičke, no do zápasu nezasiahol.

BK Slávia TU Košice - BK Dolný Kubín 93:75 (22:21, 48:38, 75:59)
n Body: Baťka 25, Utľák 19, Ogurčák a Demečko po 13, Probala 11, Lutter 10, Platt 2 - Jugo 16, Savovič 15, Piták a Ondrejka po 9, Dubovský 8, Štefanac a Strapec po 7, Kmetoni a Záhora po 2, n fauly: 26 – 18, n TH: 11/14 - 16/23, n trojky: 6/27 - 11/31, n doskoky: 38 – 32, n bloky: 4 - 0, n rozhodcovia: Sudek, Šarišský a Špirka, n divákov: 400
V Košiciach sa v stredu večer odohral ďalší diel boja o záchranu. Sily si v ňom zmerali hráči domácich Košíc a Dolného Kubína. Už pred zápasom sa hovorilo o dôležitosti zápasu. Výhra domácich by znamenala odpútanie sa Košičanov od posledného Dolného Kubína už o dva body. Naopak, ak by vyhrali Oravci, mohli sa na Košičanov dotiahnuť. V Košiciach bolo na súboj zvedavých 400 divákov, z toho aj malá skupinka Dolnokubínčanov, ktorá svojimi piatimi bubnami a hlasným povzbudzovaním úplne zatienila domácich priaznivcov. To ako keby domácich na začiatku zaskočilo. Dolnokubínčania vstúpili do zápasu vo veľkom štýle, keď vyhrávali 10:2. Vyzeralo to, že hostia by mohli v metropole východu niečo uhrať, ale domáci sa veľmi rýchlo otrepali a už o pár minút svietilo na ukazovateli skóre 10:10. Od tohto momentu si až do konca prvej štvrtiny ani jeden tím nevypracoval vyšší náskok a tak Košičania viedli po prvej časti hry najtesnejším rozdielom 22:21.
Zápas bol vyrovnaný aj na začiatku druhej časti. Štyri minúty sa hra prelievala z jednej strany na druhú, vždy bol rozdiel štvorbodový. Hostia bojovali, dreli, domáci mali aj trochu šťastia, no o pekné akcie na oboch stranách nebola núdza. Následne však prišla domáca šnúra 10:0 a Košičania razom viedli o pätnásť bodov. V týchto chvíľach pôsobili hostia zaskočeným dojmom, no na konci štvrtiny sa ešte prebrali a dokázali znížiť na rozdiel desiatich bodov (48:38). Prispelo k tomu aj to, že v žlto-modrom drese dohrávali polčas mladší hráči.
Tretia štvrtina znamenala vydarený návrat hostí do zápasu. Za dve minúty skresali náskok len na päť bodov. Savovič išiel dvakrát sám na kôš, no netrafil ani raz. Dolnokubínčania svoje šance nevyužili a to ich psychicky zložilo. Košičania to využili na zvýšenie svojho náskoku. Počas tretej časti hry bol rozdiel v skóre šestnásť bodov. Tréner hostí Oliver Vidin pochopil, že to nepôjde a nechal oddychovať Dubovského, ktorý hral so sebazaprením.
Poslednú štvrtinu tak odohrali v drese hostí väčšinou mladíci a viac priestoru dostal aj Chorvát Jugo, nová posila Dolnokubínčanov, ktorý prišiel na zápas až počas prvej štvrtiny. Po desaťhodinovej ceste a rýchlom prezlečení sa zapojil do hry a stal sa najlepším strelcom hostí. V poslednej časti hry sa pár efektnými smečmi blysol Baťka, no zápas uzavrel presným trojkovým pokusom Jugo.
Košičania vyhrali zápas zaslúžene, duel zvládli hlavne po psychickej stránke, vedeli zabrať, keď bolo treba a to zatiaľ Dolnokubínčanom chýba.

BK Dolný Kubín - MBK Handlová 63:75 (31:37)
Body: Savovič 18, Strapec 11, Ondrejka 10, Maslík 7, Kmetoni a Štefanac po 6, Piták 5 -Vlaič 21, Bičvič 19, Haviar 13, Klátik 11, Štefánik 7, Vojtek 4, Fauly: 24 – 24, TH: 10/25 -16/24, Trojky: 9/25 - 5/29, Doskoky: 24 – 30, Bloky: 2 – 2, Divákov: 560, Rozhodovali: Zubák, Matejčík, Turčina
Predminulú nedeľu večer bola dolnokubínska hala asi najplnšia počas doterajšej sezóny. O skvelú atmosféru v hale sa slušným povzbudzovaním starali fan kluby obidvoch tímov. Dolnokubínčanom sťažoval situáciu fakt, že nastúpili bez opôr Dubovského a Žilíka, čo sa napokon v zápase prejavilo. S osmičkou hráčov, z ktorých dvaja boli juniori, nemohli Handlovej, ktorá prišla v plnej sile, vzdorovať. Domáci nastúpili v základnej päťke (Kmetoni, Ondrejka, Štefanac, Savovič a Strapec), hostia postavili na úvod stretnutia päticu Bičvič, Vojtek, Štefánik, Haviar a Vlaič. Na začiatku domáci strácali veľa lôpt, boli nervózni, no ani Handlovčania neoplývali istotou a tak padalo málo košov. Domáci však dali deväť bodov v rade, keď sa presadzoval hlavne agilný Savovič a tak po piatich minútach bolo 10:4. Potom sa hra vyrovnala. Za domácich bodovali Kmetoni, Strapec a Savovič, za hostí Štefánik, Vlaič a Vojtek, ktorý dal aj posledný kôš štvrtiny a uzavrel tak skóre na 19:17. Domáci dali v prvej časti tri trojky, zatiaľ čo hostia ani jednu, no aj napriek tomu sa držali na dostrel.
Druhá štvrtina sa začala náporom hostí, domáci ako keby zaspali a v 14. min dovolili hosťom dostať sa až do šesťbodového úniku (21:27), keď za domácich dal kôš len Maslík, naopak za hostí skóroval prevažne Bičvič. Domáci sa snažili stratu dohnať, ale prestala im ísť streľba, čo hostia využívali a takmer počas celej druhej štvrtiny si udržiavali šesťbodový náskok. Tri minúty pred koncom polčasu domáci šnúrou piatich bodov znížili a bolo to už len o bod (29:30). Koniec štvrtiny však domáci absolútne nezvládli a šnúrou 2:7 dovolili, aby „baníci“ odchádzali do šatní s pohodlným šesťbodovým náskokom. Na obidvoch stranách sa dosť faulovalo a niekoľko hráčov už malo na svojom konte po tri osobné chyby.
Domáci po polčase zostali asi ešte v šatni. Hostia si za prvých päť minút vypracovali rozhodujúci trinásťbodový náskok. Dolnému Kubínu nevychádzalo prakticky nič, od trestných hodov, cez dvojkové až po trojkové pokusy. Už aj keď bola lopta v koši, jednoducho z neho vypadávala. Naopak na druhej strane padalo Handlovej všetko. Začala im vychádzať trojková streľba. Predviedli sa niekoľkými efektnými smečmi, zatiaľ čo sa domáci len zúfalo snažili dohnať stratu, no nedarilo sa. Naopak hostia zvyšovali svoj náskok a v priebehu tretej štvrtiny to bolo už o dvadsať bodov. Naviac Savovič nezvládol svoje emócie a rozhodcovia mu udelili technickú chybu. Domáci ešte chceli zabojovať a štyrmi bodmi na konci tretej štvrtiny znížili „len“ na šesťnásobný rozdiel (45:61). Za domácich bodoval prakticky len Savovič, Štefanac, Strapec. Za hostí strieľala presne takmer celá základná päťka.
Dolnokubínčania sa však nevzdali. Bojovali a do útoku zavelil Savovič, ktorý v tejto časti hry sám pridal tri trojky a hostia znervózneli. Začali strácať lopty a domáci tak dokázali tri minúty pred koncom skresať rozdiel len na osem bodov (59:67). Následne však prišiel kôš s faulom, hostia premenili aj trestný hod a bolo prakticky rozhodnuté. Posledné tri minúty sa zápas už len dohrával, domáci to skúšali ešte zúfalo trojkami, ale tie nepadali. Hostia bodmi spod koša zvyšovali svoj náskok. Domácim sa nedá uprieť bojovnosť, ale bez dvoch kľúčových hráčov im to jednoducho nešlo.

2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  8. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  9. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  1. Nechajte zamestnancov vybrať si služobné auto, oplatí sa vám to
  2. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?