Štvrtok, 6. máj, 2021 | Meniny má HermínaKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

DOLNÝ KUBÍN
Kino Choč
Filmový klub 23 Dolný Kubín - Projekt 100
Po 17. novembra o 18.30 h
Karamazovci – Do Krakova prichádza skupina pražských hercov, aby na alternatívnom festivale odohrala v netradičnom priestore oceliarní adaptáciu Dostojevského hry Bratia Karamazovci. Hra plná emócií, lásky, nenávisti, riešenia otázky viery, nesmrteľnosti... Do deja zasahuje i osobná tragédia jedného z divákov a skúška hry mení na strhujúce predstavenie, kde najväčšia dráma neprebieha na javisku, ale v hľadisku
Ut 18.novembra o 16.00 h a 18,30 h
Bathory - Režiséra Juraja Jakubiska zaujal práve „nový“ pohľad. Manžel Alžbety Báthoryovej, František Nádasdy, bojuje vo vojnách s Turkami a ona sama dohliada na správu rozsiahlych rodových majetkov a na výchovu detí. Raz jej manžel pošle darček v podobe talianskeho maliara Merisiho Caravaggia, ktorý zostane na jej dvore niekoľko rokov. Medzi ním a osamelou ženou vznikne zvláštne puto. V tom čase sa ale nad jej hlavou začnú sťahovať zlovestné mračná, ktoré ešte viac potemnejú po smrti jej manžela. Mocná a bohatá žena musí čeliť nepriateľom, ktorí sú schopní čohokoľvek. Zvesti o šialenej vladárke, ktorá sa v snahe zastaviť starnutie kúpe v krvi nevinných panien, začínajú. S
Pi, so, ne 21. – 23. novembra o 18.30 h
Náš vodca – Učiteľ strednej školy, ktorý svojich žiakov presvedčil, že nacizmus a vládu jedného muža pochopia najlepšie, keď zažijú na vlastnej koži. Spočiatku nevinný experiment, sa začne postupne vymykať z rúk... Podľa skutočnej udalosti.
VÝSTAVY
Oravská galéria
Ut – ne od 10.00 – 17.00 h
Trvalé expozície z vlastných zbierok - Staré umenie 15. a 19. storočia, Ikony, Slovenské výtvarné umenie 20. storočia, Tradičné ľudové umenie, Mária Medvecká – maliarka Oravy. Miesto expozície: Župný dom.
Do 23. novembra
Chvíľu horím, chvíľu tliem – Marko Vrzgula – Výstava na ktorej je vo výbere zastúpené vyše desaťročie tvorby maliara, prezentuje prechod od jednej polohy autorovho diela k druhej. Autorská výstava slovenského maliara. Kde: Veľká výstavná sieň, Župný dom.
Július Ďuso Činčár – Výstava insitného umelca. Usporiadateľ: OG Dolný Kubín.
Do 18. januára 2009
Výstava pri príležitosti 140. výročia založenia Oravského múzea. Kde: Florinov dom. Usporiadateľ: Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava. Otvorené: Po – ii od 9.00 – 16.30 h, so – zatvorené, ne od 10.00 h – 17.00 h.
Do 12. decembra
Inšpirácie – Predajnú výstavu oravských výtvarníkov organizuje o. z. Inšpirácie. Kde: výstavná sieň MsKS v Dolnom Kubíne.
EKOHRY – Tvoríme a chránime – Cyklus výstav vytvorených z odpadového materiálu. Cieľom projektu je podporiť ekologické cítenie a kreativitu žiakov a študentov dolnokubínskych škôl. Tentoraz sa svojou tvorbou – drevenými plastikami predstavuje telesne postihnutý klient Domova sociálnych služieb Ján Brašeň. Kde: Župný dom, Suterén 06. Usporiadateľ: OG Dolný Kubín
TVORIVÉ DIELNE
Priblížme sa k umeniu – Spoznávanie galérie, prehliadky výstavných priestorov, tvorivé dielne pre deti školského a predškolského veku. Ich projekt je zameraný na podporu rozvíjania tvorivých schopností a zručností mládeže na základe priameho styku s umeleckými dielami ôsmich výtvarných disciplín, ktoré sú prezentované v trvalých expozíciách alebo na krátkodobých výstavách v Oravskej galérii v Župnom dome pod vedením referenta KVČ v spolupráci s pedagógom. Ak máte záujem prísť do galérie so svojimi žiakmi na tvorivú dielňu, kontaktujte Žofiu Mäsiarovú (5863212). Kde: Župný dom. Trvanie: školský rok 2008/2009.
Pavučina – Tvorivá dielňa, na ktorej si študenti vytvoria vlastný návrh na tričko alebo plagát s protidrogovou tematikou. Táto tvorivá dielňa je organizovaná v rámci Boja proti drogám. Kde: Župný dom. Trvanie: školský rok 2008/2009.
Do 31. januára 2009
5. Vianočná pohľadnica – Medzinárodná posúťažná výstava. Dolný Kubín, Trstená, Bratislava, Poľsko, Česko. Usporiadateľ: OOS Dolný Kubín.
PODUJATIE
Kruh priateľov slovenskej kultúry – Cyklus vzdelávacích a tvorivých stretnutí krajanov v Poľsku. Kedy, miesto: 19., 21., 26. a 28. novembra – Jablonka, Podwilk, Veľká Lipnica, Chyžné – Poľsko. Usporiadatelia: OKS v Dolnom Kubíne, Spolok Slovákov v Poľsku, obvodný výbor Jablonka.
KONCERT
Kubínska hudobná jeseň 2008
Po 17. novembra o 17.00 h
Missio – Benefičný koncert. Komorné hudobné zoskupenie predstaví program zameraný na skladby sakrálneho charakteru. Koncert je venovaný občanom Dolného Kubína, pri príležitosti slávnostného ukončenia roku venovaného mestskej časti Brezovec a nadácii Reliéf, Pomoc v núdzi. Kde: Kostol povýšenia sv. Kríža na Brezovci. Usporiadateľ: Mesto Dolný Kubín.
St 19. novembra o 19.00 h
Blue Effect – Pražská rocková kapela, ktorú založil roku 1968 gitarista, leader Radim Hladík. Kde: Kino Choč.
DIVADLO
Ut, st 18. – 19. novembra
Kompletný Shakespeare zhltnutý za 120 min. – Školské divadelné predstavenie. Podujatie organizované v rámci dňa študentstva – predpoludňajšie predstavenie pre SŠ, na rezerváciu i pre verejnosť. Hra získala hlavnú cenu – Zlatého gunára – na tohto ročných Kremnických gagoch.
Účinkujú: Martin Hronský, Marcel Nemec, Marián Provendarčík, Sáva Popovič. Kde: MsKS divadelná sála.
Št 20. novembra o 19.00 h
Zlomatka – Napriek tomu, že hra prináša závažné aktuálne posolstvo, balansuje na hrane tragiky a komiky. Dej sa odohráva v Neapoli v domácnosti malomeštiackej, bigotnej Anny. Základným zdrojom konfliktu je priznanie Anninho syna k homosexualite. Otrasená matka uväzní syna v byte a rozhodne sa ho z jeho neduhu liečiť. Súboj Anny bojujúcej s homosexualitou svojho syna je smiešny, demagogický a tragický zároveň. Kde: Hrajú: Zuzana Krónerová, Petra Vajdová, Juraj Hrčka, Peter Oszlík. Kde: MsKS Dolný Kubín
PRIPRAVUJEME
JARMOK
Po, ut 24. – 25. novembra 8.00 – 18.00 h
Katarínske trhy – Tradičné predvianočné trhy na námestí pred MsKS. Tento rok budú spestrené o ponuku remeselných výrobkov, ktorých predaj sa uskutoční v chodbe MsKS.

Skryť Vypnúť reklamu

NÁMESTOVO
Kino Kultúra
St 19. novembra o 18.00 h
Máj – Výpravný historický film na motívy rovnomennej básne Karla Hynka Máchu. Mlynár Schiffner je zrelý muž, stavajúci na istotách, pre ktorého možno obetovať syna aj city. Jarmila je dievča plné zmyselnej vášne v krásnom tele, pre ktoré by bolo hriechom nehrešiť, a trojuholník dopĺňa Schifferov syn Vilém, rebel a vodca lúpežnej bandy. Film so silným príbehom, skvelými hereckými výkonmi, nádhernou kamerou a modernou filmovou hudbou – spojením gitarových partov skupiny Support Lesbiens a veľkého symfonického orchestra. Žáner: filmová báseň.
Ne 23. novembra o 18.00 h
Hellboy 2: Zlatá armáda – Najproblematickejšieho zamestnanca tajného Úradu pre paranormálny výskum a obranu čaká náročná úloha. Syn vládcu podsvetia, princ Nuada sa snaží skompletizovať zbierku artefaktov, ktoré mu majú pomôcť oživiť Zlatú armádu, ktorá za pár minút urobí z ľudstva ohrozený druh.
FILMOVÝ KLUB
Pi 21. novembra o 18.00 h
Darjeeling s ručením obmedzením – Traja bratia z Ameriky, ktorí sa spolu už rok nerozprávajú, vyrazia na cestu vlakom po Indii s cieľom nájsť seba samých a obnoviť putá - byť opäť súrodencami ako kedysi, ich duchovná púť sa však čoskoro vychýli z trasy, vďaka skúsenostiam s voľne predajnými analgetikami, indickému sirupu proti kašľu a paprikovému spreju. Zrazu sú sami uprostred púšte s jedenástimi kuframi, tlačiarňou a prístrojom na laminovanie. Vtedy sa začína cesta, ktorú neplánovali.
VÝSTAVY
Do 5. decembra od 8.00 – 15.30 h
Slavo Slivka – Obrazy. Výstava domáceho umelca a jeho žiakov. Kde: Dom kultúry v Námestove. Usporiadateľ: DK Námestovo.
KONCERT
Št 27. novembra o 17.00 h
Slávnostný koncert - Štátna ZUŠ v Námestove pozýva svojich bývalých žiakov, absolventov a priateľov školy na Slávnostný koncert, ktorý sa uskutoční pri príležitosti 35. výročia vzniku školy 27. novembra o 17. 00 h v Dome kultúry v Námestove. V slávnostnom programe sa predstavia bývalí absolventi školy – súčasní konzervatoristi, učitelia i súčasní žiaci školy.

Skryť Vypnúť reklamu

TRSTENÁ
Kino Mier
Ne 23. novembra o 18.00 h
Zoznámte sa s Daevom - Josh má dvanásť a je vášnivý astronóm – amatér, jedného večera objaví na nebi rýchlo sa približujúci malý meteorit, ktorý nakoniec skončí v jeho akváriu medzi rybičkami. To ale Josh ešte netuší, že je to len začiatok. O niekoľko dní totiž na Zemi pristáva vesmírna raketa s mimozemskou posádkou, ktorá má pomocou tohto meteoritu odčerpať všetku pozemskú vodu, aby zachránila svoju planétu.
DIVADLO
Ut 18. novembra o 19.00 h
Vták Ohnivák – Tanečno-divadelné predstavenie. Svetoznámy príbeh Vtáka Ohniváka prenesený z rozprávkového sveta do reality súčasnej doby je zrkadlom nastaveným do radov divákov, pripomínajúcim to najprirodzenejšie z ľudskej podstaty, od čoho však často odvraciame zrak. Ľudia žijúci v neustálom strachu z poznania čohokoľvek nového. Neschopní ponúknuť vlastnému mysleniu dostatok slobody, neschopní túžiť, realizovať svoje sny a slobodne konať. Kde: Dom kultúry v Trstenej. Organizuje: Mesto Trstená.

Skryť Vypnúť reklamu

TVRDOŠÍN
Kino Javor
Ut 18. novembra o 18.00 h
Zoznámte sa s Daevom - Josh má dvanásť a je vášnivý astronóm – amatér, jedného večera objaví na nebi rýchlo sa približujúci malý meteorit, ktorý nakoniec skončí v jeho akváriu medzi rybičkami. To ale Josh ešte netuší, že je to len začiatok. O niekoľko dní totiž na Zemi pristáva vesmírna raketa s mimozemskou posádkou, ktorá má pomocou tohto meteoritu odčerpať všetku pozemskú vodu, aby zachránila svoju planétu.
Pi 21. novembra o 18.00 h
Mejdan v Las Vegas - Joy práve vyhodil z bytu jej teraz už bývalý priateľ. Jacka pre zmenu vyhodili z práce. Obidvaja poslúchnu svojich najlepších priateľov a vyjdú sa zrekreovať do mesta hriechu - do Las Vegas. Hneď prvý večer na sebe pri divokej pitke narazia a ako už to tak vo Vegas býva, nakoniec sa i zoberú. Ráno ich triezvejší pohľad na celú akciu dovedie k zisteniu, že sa musia nechať okamžite rozviesť. Ibaže to by nesmeli do jedného z automatov vhodiť štvrťák, ktorý im vyniesol rozprávkový jackpot tri milióny dolárov. To nie je práve málo peňazí a novomanželia nie sú schopní dohodnúť sa, ako s peniazmi naložia. Obrátia sa dokonca i na súd, ktorý im nariadi pol roka spoločného súžitia a výhru zmrazí, takže s ňou nemôže disponovať ani jeden z nich. Ibaže žiť s človekom, ktorého sotva poznáte a ktorý vás maximálne rozčuľuje, nie je práve jednoduché...
VÝSTAVY
Ut – ne od 10.00 - 16.00 h
Art Galéria Schürger - Stála expozícia. Výstava s názvom Slovenská moderna.
Ut – ne od 10.00 – 16.00 h
Gotický drevený kostolík - Historický kostolík z prvej polovice 15. storočia, ocenený organizáciou Europa Nostra, súčasť historického dedičstva UNESCO. Verejnosti je od 1. septembra do 30. júna sprístupnený len prostredníctvom objednávky.
PODUJATIE
Po 17. novembra
Rozprávkový aerobic – Aerobic pre deti a rodičov. Kde: Športová hala, telocvičňa ZŠ M. M. Organizátor: MŠ.
Po 17. novembra
Memoriál M. Frauwirtha – Stolnotenisový turnaj mužov a žien. Kde: Stolnotenisová herňa. Usporiadateľ: Stolnotenisový oddiel.
Ut 18. novembra
Deň študentstva – Kultúrne akcie pre žiakov a študentov mesta. Kde: MsKS, Kino Javor. Usporiadateľ: MsÚ.
Ut 18. novembra
Pietna spomienka – Pietne stretnutie pri pomníku Mareka Frauwirtha pri príležitosti Dňa študenstva. Kde: Gymnázium, mestský park – pomník M. Frauwirtha. Usporiadateľ: Gymnázium.
DIVADLO
Št 20. novembra o 18.00 h
Fajčenie je drina (Rollingova terapia) - Pozývame Vás na výbornú komédiu v podaní hercov Slovenského komorného divadla v Martine. Hra Fajčenie je drina vtipne odhaľuje pozadie a skutočné motivácie ľudí, ktorí iným radia, ako sa stať v živote úspešnými a pritom sami prehrávajú svoje vnútorné boje a súkromné zápasy. Táto komédia o súčasných a zároveň večných problémoch človeka v prvom rade hovorí o rozpore medzi tým, akými sme vo svojom vnútri naozaj a akými sa snažíme byť či tváriť sa na verejnosti. Je to teda hra o pokrytectve a môžeme Vás ubezpečiť, že na túto chorobu má naozaj mierne terapeutické účinky.

NIŽNÁ
Kino – Ostražica
St 19. novembra o 18.30 h
Hellboy 2: Zlatá armáda – Najproblematickejšieho zamestnanca tajného Úradu pre paranormálny výskum a obranu čaká náročná úloha. Syn vládcu podsvetia, princ Nuada sa snaží skompletizovať zbierku artefaktov, ktoré mu majú pomôcť oživiť Zlatú armádu, ktorá za pár minút urobí z ľudstva ohrozený druh.
Ne 23. novembra o 15.00 h
7. Detský country večer – Vystúpia tanečníci: Karolínka - Zuberec, Izabella – Zuberec, Virgínia – Liesek, Mixér – Trstená, Chrobáci – Nižná, Matelko a Chrobáci prípr. – Nižná, Matelko – prípravka – Nižná, Harlekýn – Nižná, hudobníci: Twitters – ZUŠ Nižná. Kde: kinosála Domu kultúry Nižná.

ORAVSKÝ PODZÁMOK
Oravský hrad
Denne od 10.00 -15.00 h
Výrazná dominanta oravského regiónu patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska.
VÝSTAVY
Do 31. decembra
Wiliam Rowland – priekopník lesného hospodárstva. Výstava je súčasťou prehliadky Oravského hradu.

ORAVSKÁ LESNÁ
Oravská lesná železnica - Bude do 23. novembra v prevádzke od 10.00 h – 15.00 h.
Na prevoz drezinou treba minimálne 5 osôb. V prípade skupiny návštevníkov nad 15 osôb sa treba hlásiť aspoň jeden deň vopred na čísle: 5816119.

HLADOVKA
Ut 18. novembra
Tvorivá dielňa pre folklórny tanec – Vzdelávacie podujatie pre záujemcov o prácu s detským folklórnym súborom.

ZUBEREC
PPRIPRAVUJEME
Pi 28. novembra o 19.00 h
Folklórna veselica – Tancovať sa bude pri ľudových hudbách zo Zuberca, Koscieliska a Muzičke. Kde: Koliba JOSU v Zuberci. Vstup v kroji.

DLHÁ NAD ORAVOU
So 22. novembra
Nové tradície – Dedinská zakáľačka – 2. ročník zvykoslovného programu. Usporiadateľ: Obec Dlhá nad Oravou, OOS Dolný Kubín.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
 2. Chcete mať pasívny príjem vďaka investovaniu? Ako začať?
 3. Prieskum odhalil slabiny slovenských firiem. Na čo si dať pozor?
 4. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd?
 5. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
 6. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe
 7. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
 8. O pro-agingu so Soňou Müllerovou, Deň matiek a ekošpeciál
 9. Deti sa počas pandémie vrátili dozadu, hovorí pedagogička
 10. Čo ľuďom chýba počas práce z domu najviac? Káva to nie je
 1. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
 2. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
 3. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe
 4. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
 5. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd?
 6. O pro-agingu so Soňou Müllerovou, Deň matiek a ekošpeciál
 7. Ako zabezpečiť vhodné podmienky na dôstojnú prácu?
 8. Moderná drevostavba s vlastným rukopisom
 9. Prieskum odhalil slabiny slovenských firiem. Na čo si dať pozor?
 10. Máte 30 a začínate investovať? Týchto 6 vecí potrebujete vedieť
 1. Zaočkovaní dostávajú pivo zdarma alebo 350 eur 57 886
 2. Zaujímavé príležitosti po kríze. Analytici radia, kam investovať 20 740
 3. Ste finančný guru? Otestujte sa a investujte s mobilom 18 012
 4. Deti sa počas pandémie vrátili dozadu, hovorí pedagogička 14 055
 5. Minerálky pod lupou. Kedy nám škodia a kedy prospievajú? 9 527
 6. BUBO ponúka zľavu pre zaočkovaných 8 247
 7. Investuje od dvanástich. Najväčší rast dosiahol o 1 600 percent 7 518
 8. Tipy od delegátky: Egypt má veľa turistami neobjavených miest 6 891
 9. Čo ľuďom chýba počas práce z domu najviac? Káva to nie je 6 565
 10. Máte 30 a začínate investovať? Týchto 6 vecí potrebujete vedieť 6 492
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Čo hovorí olympijský víťaz na očkovanie športovcov a politické napätie okolo letnej olympiády? Pozrite/vypočujte si zaujímavý rozhovor.

47m
Regionálny kovid automat platný od 10. mája.

Ich obyvateľov čaká od 10. mája ďalšie uvoľňovanie protikovidových opatrení.

16 h
Čistenie protipovodňového poldra nad Oravskou Porubou.

Záplava z hôr nad dedinou by ich už prekvapiť nemala, vodu zastaví polder.

19 h
Ján Červeň (v číslom 56) absolvoval prvý šampionát na dráhe na 10 km.

„Dráha ma očarila,“ priznal sa po prvých majstrovstvách Slovenska na tomto povrchu oravský bežec. Zároveň je rád, že sa atletická dráha buduje v Dolnom Kubíne.

20 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Mercedes vyletel zo zákruty. Na mieste, kde sa stala nehoda, osadili bicykel duchov.

2. máj

Ľudia berú zdravie na ľahkú váhu a sú málo informovaní o možných rizikách, tvrdí Oleksandr Olashyn.

4. máj

Martin Spano, rodák z Čaky.

16. apr

Dlho očakávaný úsek má byť dokončený v roku 2023. Cesta zo Žiliny do Martina sa má skrátiť o 20 minút.

4. máj

Už ste čítali?