Streda, 5. október, 2022 | Meniny má Viera

Podzámok prezimuje na čele tabuľky

Pätnáste kolo najvyššej oravskej súťaže prinieslo prekvapenie: adepti na titul pohoreli v zápasoch proti súperom z opačného konca tabuľky! Oravský Podzámok si ako jediný z adeptov na titul potvrdil miesto v tabuľke a ostáva v jej čele. Koniec tabuľky sa n

emenil, naďalej na ňom ostávajú Leštiny.

n ŽK: Brienik
n Zostava domácich: Parišek, Hládek, Maťovčík, Mäsiar, Juriga A., Kormaňák, Juriga M., Nodžák, Večerek, Volček, Sitárik Pavol,n striedal: Peter Sitárik
n Zostava hostí: Kubinda, Zaťko, Holubčík, Horňák, Oradančík, Martinek, Chromek, Brienik, Kováč, Dančo, Šiška, n striedal: Bukna
V predĺženej futbalovej jeseni sa v Breze predstavil líder súťaže. Úvod zápasu sa odohrával medzi šestnástkami. V 12. min hostia zahrávali rohový kop, no šancu si nevytvorili. Domáci odpovedali a Milan Juriga zo 40 m vypálil do ľavého rohu. Strelu však Kubinda reflexne vyráža na roh. V 25. min pekne potiahol Kováč a Dančo tesne míňa ľavú tyč Pariškovej brány. Domáci hneď odpovedali. Nodžák našiel voľného Milana Jurigu, a ten vymietol ľavý roh Kubindovej brány. V 30. min David Hládek sám potiahol z domácej polovice a z 25 m brankár Kubinda jeho strelu vyťahuje na roh. V 35. min pekne potiahol Dančo, jeho peknú prihrávku Chromek posiela do bočnej siete Pariškovej brány. V 40. min mal už Chromek brankára Brezy prekonaného, no tesne míňa pravú tyč domácej brány. V posledných minútach polčasu sa domáci usadili na polovici hostí so zámerom poistiť si výsledok, ale strelu Milana Jurigu a hlavičku P. Sitárika obrana hostí odvrátila. V 48. min P. Sitárik sólom našiel Pavla Sitárika a jeho šancu Kubinda vyriešil. Domáci sú pri chuti. V 60. min potiahol M. Juriga po ľavej strane a stiesnený Večerek tesne míňa bránu hostí. Hostia v 70. min rozohrali peknú akciu cez Ordančíka. Chromek vyšiel naprázdno, ale o minútu domáca obrana nezvládla akciu hostí a po nahrávke Kováča Brienik vyrovnáva na 1:1. Domáci nezvládli záver, domáca obrana a brankár schybili a do vedenia sa tak dostali hostia. Holubčík sa postaral o konečné skóre 1:2.
RUDOLF HLÁDEK

SkryťVypnúť reklamu

Zubrohlava – Bobrov 2:0 (1:0)
n Góly: Banás, Jendroľ (pok. kop)
n ŽK: Ľ. Mordel, Kucek – Paška, Beľvončík
n Zostava domácich: Žuffa, M. Mordel, Hradský, Jendroľ, Mokošák, Hrkeľ, Kucek, Banás, M, Rentka, Ľ, Rentka, Ľ. Mordel. n Striedali: Lešňovský, Brišák, Miškovič
n Zostava hostí: Rémeš, Bodorik, Kozák, Gužík, Náhly, Brišák, Réhm, Beľvončík, D. Gerek, S. Gerek, Paška. n Striedal: Kurtulík
n Divákov: 200
Už od prvej minúty patril zápas domácim, ktorí súpera hneď zatlačili k vlastnej bránke. Prvú šancu zahodil Ľuboš Mordel, ktorý sám pred brankárom neuspel. V 5. min prišla Zubrohlava o stopéra, ktorého po zákernom faule museli odniesť z ihriska. V 35. min po centri Milana Mordela pekne priťukol loptu Kucek a Banás pohodlne skóroval. V 42. minúte mal šancu hosťujúci Gerek, ale domáci brankár bol na svojom mieste. Druhý polčas priniesol podobnú hru ako úvod zápasu. Domáci hrali na polovici súpera a v 75. min. zahral v pokutovom území rukou hosťujúci obranca a Jendroľ s prehľadom premenil pokutový kop. Domáci mali množstvo šancí, ktoré Kucek, Brišák, Rentka a ani Mordel nepremenili. Hráči Zubrohlavy sa po zápase tešili z troch bodov.
JOZEF LEŠŇOVSKÝ

Rabča – Leštiny 2:1 (0:1)
n Góly: Gužík, Sivka, V. Michna
n ČK: Gužík
n Zostava domácich: Adamčák, T. Brišák, Slovík, Pajta, Jagnešák, L. Brišák, Kozák, Š. Revay, Sivka, Gužík, Harbut n Striedali: Vojtech, Jagelka, T. Revay, Kovalíček, Šurín
n Zostava hostí: Škrabák, Ľupták, Halák, Kořalník, Mačuha, Sitek, Krakovský, Melicherčík, Balko, L. Hubčík, V. Michna n Striedali: Osadský, Pankrác, Ľ. Hubčík, Kaplánek, M. Michna
n Divákov: 100
Hostia mali v úvode hru vo svojich rukách, keď už v 10. min Vladimír Michna otvára skóre zápasu. O 6 min neskôr neuspel sám pred brankárom domáci hráč Sivka. Hostia mohli zvýšiť náskok v 18. minúte, ale Hubčíkova strela z priameho kopu smerovala nad bránu. Od 20. min domáci pridali a hra sa do konca prvého polčasu vyrovnala. Druhý polčas prebiehal až do 70. minúty v réžii domácich, z čoho pramenil gól Gužíka z 59. min, ktorý po kombinácii na jeden dotyk vyrovnal. V 66. min zvýšil na konečných 2:1 Sivka. Hostia po týchto momentoch pridali, ale nedokázali zápas zvrátiť. Mrzieť ich môžu najmä tri čisté šance Štefana Revaja, ktorý sám pred brankárom ani raz neuspel. JÁN DOMIN

Lokca – Krivá 3:1 (1:0)
n Góly: Slameník, Náčin, Michalčík – Baláž
n ŽK: Kubala
n Zostava domácich: Hvolka, Bombiak, Michlačík, Ondrek, Graňák, Trnka, Bartoš, Náčin, Bolibruch, Ošťadnický, Slameník, n striedali: Vajdiar, Ondrek
n Zostava hostí: Zeman, M. Slanický, J. Kubala, L. Kubala, Ďubek, Pazúrik, Zaťko, Baláž, Kubášek, Sakmár, Pazúrik, n striedali: Pavelek, Kavčiarik
n Divákov: 120
Domáci mohli už v prvých 20 minútach rozhodnúť, ale ani jedna z gólových šancí neskončila v sieti súpera. V 30. min sa najlepšie v pokutovom území zorientoval Slameník a otvoril skóre. Domáci zaznamenali výborný vstup aj do druhého polčasu a v 55. minúte zvyšuje náskok Náčin. Po tomto momente sa hra spomalila a hostia z ojedinelého protiútoku znížili Balážom na 2:1. Domácim sa nedarili akcie až do 80. minúty, keď bol Bolibruch faulovaný v pokutovom území. Nariadenú penaltu premenil Michalčík. Tri body zostali zaslúžene doma. DUŠAN VAJDIAR

Novoť - Dlhá 1:1 (0:0)
n Góly: Š. Jašica, – Jendrišek
n Zostava domácich: Kormaňák, Zavodančík, Florek, Kojdiak, Nodžák, P. Jašica, Hollý, Mikolajčík Ľ, Beňuš, Godíš, Bartoš, n striedal: Š. Jašica
n Zostava hostí: Štrbka, Kožienka, M. Kurčinka, Capuliak, P. Kurčinka, Bakoš, I. Capuliak, Hamer, Jendrišek, n striedal: Kordiak
Už v 3. min mohli viesť hostia, ale Jendrišek strieľa tesne vedľa. V 8. min si domáci vypracovali peknú akciu, ale gól J. Godiša rozhodca pre ofsajd neuznal. Prvý polčas pokračoval hrou medzi šestnástkami. Hostia hru pritvrdili a na ihrisku sa viac „kartovalo“, než hralo. Niektoré šance domácich však volali po góle. Šance nepremenili Kojdiak, Ľ. Mikolajčík, niekoľko ich spálil Š. Jašica. V druhom polčase začali svižnejšie domáci. Už v 48. min išiel sám na brankára Š. Jašica, ale nedal. O 10 minút neskôr pekne vystrelil Ľ. Mikolajčík. Brankár hostí vyráža a Š. Jašica sa nemýli - nechytateľnou strelou prekonáva veľmi dobre chytajúceho brankára hostí. V 70. min domáci zahrávali rohový kop, ten však nespracovali a hostia dlhou prihrávkou posielajú loptu na Jendrišeka, Ten upravuje stav na konečných 1:1. V závere stretnutia ešte domáci zahodili niekoľko vyložených gólových šancí, alebo im ich zneškodnil brankár Dlhej. Novoťania nezopakovali dobré výkony z posledných stretnutí. Hostia hrali od 70. min bez vylúčeného Hamera, no aj tak dokázali v Novoti uhrať dobrý výsledok.
ŠTEFAN KOLENČÍK

Veličná – Or. Poruba 3:2 (1:1)
n Góly za hostí: P. Dudáš a M. Dudáš
Predohrávka jarného kola sa niesla v nádychu derby. Veličná privítala viacerých fanúšikov z okolitých obcí. Napriek motivácii začala hra na oboch stranách opatrne. Dokonca sa zdalo, že Or. Poruba mala počas prvých 5 minút navrch. Veličná ťahala svoje útoky predovšetkým po krídlach, kde vynikal predovšetkým Jozef Sučák na pravej strane. Prvé dejstvo sa skončilo nerozhodne 1:1, keď tím Oravskej Poruby stačil ešte vyrovnať. Dokonca sa po zmene strán dostal do vedenia, keď sa presadil M. Dudáš. Rozhodujúcim momentom bolo vyrovnanie Veličnej. Domácich to adekvátne nabudilo k vytrvalým útokom. Víťazstvo nakoniec strhol na stranu domácich v 75. min P. Serdel. Výborným výkonom sa blysol hlavný arbiter P. Živčic. (R)

Klin – Vavrečka 2:0 (1:0)
n ŽK: Martin Sklarčík (Vavrečka)
n Zostava hostí: M. Hurák, P. Sklarčík, Hrkeľ, Brčák, Duraš, M. Sklarčík, I. Hurák, Holmík, Kasan, Hoľma, Šalata, n striedal: Sklarčík
Hostia začali zápas aktívnejšie, spôsobovali problémy domácej obrane, mali množstvo šancí, no bez gólového úspechu. Hostia sa v snahe zakombinovať snažili udržať si loptu na kopačkách, čo sa im príliš nedarilo. Naopak domáci sa jednoduchým nakopávaním do pokutového územia dostávali do šancí. Prvý gól padol v 25. minúte, keď domáci útočník dobre spracoval center a poľahky skóroval. Obraz hry sa v druhom polčase zmenil, domáci prestali atakovať a hra sa viac vyrovnala. V 75. min sa hostia pokúsili skórovať, no zastavila ich domáca obrana. V 80. minúte sa po chybe hostí dostali do útoku hráči Klina. Po perfektnej narážačke sa útočník ocitol sám pred brankárom a skóroval. Domáci si víťazstvo zaslúžili. RUDOLF BALEK