Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky
FUTBAL

Podzámok prezimuje na čele tabuľky

Pätnáste kolo najvyššej oravskej súťaže prinieslo prekvapenie: adepti na titul pohoreli v zápasoch proti súperom z opačného konca tabuľky! Oravský Podzámok si ako jediný z adeptov na titul potvrdil miesto v tabuľke a ostáva v jej čele. Koniec tabuľky sa n

emenil, naďalej na ňom ostávajú Leštiny.

n ŽK: Brienik
n Zostava domácich: Parišek, Hládek, Maťovčík, Mäsiar, Juriga A., Kormaňák, Juriga M., Nodžák, Večerek, Volček, Sitárik Pavol,n striedal: Peter Sitárik
n Zostava hostí: Kubinda, Zaťko, Holubčík, Horňák, Oradančík, Martinek, Chromek, Brienik, Kováč, Dančo, Šiška, n striedal: Bukna
V predĺženej futbalovej jeseni sa v Breze predstavil líder súťaže. Úvod zápasu sa odohrával medzi šestnástkami. V 12. min hostia zahrávali rohový kop, no šancu si nevytvorili. Domáci odpovedali a Milan Juriga zo 40 m vypálil do ľavého rohu. Strelu však Kubinda reflexne vyráža na roh. V 25. min pekne potiahol Kováč a Dančo tesne míňa ľavú tyč Pariškovej brány. Domáci hneď odpovedali. Nodžák našiel voľného Milana Jurigu, a ten vymietol ľavý roh Kubindovej brány. V 30. min David Hládek sám potiahol z domácej polovice a z 25 m brankár Kubinda jeho strelu vyťahuje na roh. V 35. min pekne potiahol Dančo, jeho peknú prihrávku Chromek posiela do bočnej siete Pariškovej brány. V 40. min mal už Chromek brankára Brezy prekonaného, no tesne míňa pravú tyč domácej brány. V posledných minútach polčasu sa domáci usadili na polovici hostí so zámerom poistiť si výsledok, ale strelu Milana Jurigu a hlavičku P. Sitárika obrana hostí odvrátila. V 48. min P. Sitárik sólom našiel Pavla Sitárika a jeho šancu Kubinda vyriešil. Domáci sú pri chuti. V 60. min potiahol M. Juriga po ľavej strane a stiesnený Večerek tesne míňa bránu hostí. Hostia v 70. min rozohrali peknú akciu cez Ordančíka. Chromek vyšiel naprázdno, ale o minútu domáca obrana nezvládla akciu hostí a po nahrávke Kováča Brienik vyrovnáva na 1:1. Domáci nezvládli záver, domáca obrana a brankár schybili a do vedenia sa tak dostali hostia. Holubčík sa postaral o konečné skóre 1:2.
RUDOLF HLÁDEK

Zubrohlava – Bobrov 2:0 (1:0)
n Góly: Banás, Jendroľ (pok. kop)
n ŽK: Ľ. Mordel, Kucek – Paška, Beľvončík
n Zostava domácich: Žuffa, M. Mordel, Hradský, Jendroľ, Mokošák, Hrkeľ, Kucek, Banás, M, Rentka, Ľ, Rentka, Ľ. Mordel. n Striedali: Lešňovský, Brišák, Miškovič
n Zostava hostí: Rémeš, Bodorik, Kozák, Gužík, Náhly, Brišák, Réhm, Beľvončík, D. Gerek, S. Gerek, Paška. n Striedal: Kurtulík
n Divákov: 200
Už od prvej minúty patril zápas domácim, ktorí súpera hneď zatlačili k vlastnej bránke. Prvú šancu zahodil Ľuboš Mordel, ktorý sám pred brankárom neuspel. V 5. min prišla Zubrohlava o stopéra, ktorého po zákernom faule museli odniesť z ihriska. V 35. min po centri Milana Mordela pekne priťukol loptu Kucek a Banás pohodlne skóroval. V 42. minúte mal šancu hosťujúci Gerek, ale domáci brankár bol na svojom mieste. Druhý polčas priniesol podobnú hru ako úvod zápasu. Domáci hrali na polovici súpera a v 75. min. zahral v pokutovom území rukou hosťujúci obranca a Jendroľ s prehľadom premenil pokutový kop. Domáci mali množstvo šancí, ktoré Kucek, Brišák, Rentka a ani Mordel nepremenili. Hráči Zubrohlavy sa po zápase tešili z troch bodov.
JOZEF LEŠŇOVSKÝ

Rabča – Leštiny 2:1 (0:1)
n Góly: Gužík, Sivka, V. Michna
n ČK: Gužík
n Zostava domácich: Adamčák, T. Brišák, Slovík, Pajta, Jagnešák, L. Brišák, Kozák, Š. Revay, Sivka, Gužík, Harbut n Striedali: Vojtech, Jagelka, T. Revay, Kovalíček, Šurín
n Zostava hostí: Škrabák, Ľupták, Halák, Kořalník, Mačuha, Sitek, Krakovský, Melicherčík, Balko, L. Hubčík, V. Michna n Striedali: Osadský, Pankrác, Ľ. Hubčík, Kaplánek, M. Michna
n Divákov: 100
Hostia mali v úvode hru vo svojich rukách, keď už v 10. min Vladimír Michna otvára skóre zápasu. O 6 min neskôr neuspel sám pred brankárom domáci hráč Sivka. Hostia mohli zvýšiť náskok v 18. minúte, ale Hubčíkova strela z priameho kopu smerovala nad bránu. Od 20. min domáci pridali a hra sa do konca prvého polčasu vyrovnala. Druhý polčas prebiehal až do 70. minúty v réžii domácich, z čoho pramenil gól Gužíka z 59. min, ktorý po kombinácii na jeden dotyk vyrovnal. V 66. min zvýšil na konečných 2:1 Sivka. Hostia po týchto momentoch pridali, ale nedokázali zápas zvrátiť. Mrzieť ich môžu najmä tri čisté šance Štefana Revaja, ktorý sám pred brankárom ani raz neuspel. JÁN DOMIN

Lokca – Krivá 3:1 (1:0)
n Góly: Slameník, Náčin, Michalčík – Baláž
n ŽK: Kubala
n Zostava domácich: Hvolka, Bombiak, Michlačík, Ondrek, Graňák, Trnka, Bartoš, Náčin, Bolibruch, Ošťadnický, Slameník, n striedali: Vajdiar, Ondrek
n Zostava hostí: Zeman, M. Slanický, J. Kubala, L. Kubala, Ďubek, Pazúrik, Zaťko, Baláž, Kubášek, Sakmár, Pazúrik, n striedali: Pavelek, Kavčiarik
n Divákov: 120
Domáci mohli už v prvých 20 minútach rozhodnúť, ale ani jedna z gólových šancí neskončila v sieti súpera. V 30. min sa najlepšie v pokutovom území zorientoval Slameník a otvoril skóre. Domáci zaznamenali výborný vstup aj do druhého polčasu a v 55. minúte zvyšuje náskok Náčin. Po tomto momente sa hra spomalila a hostia z ojedinelého protiútoku znížili Balážom na 2:1. Domácim sa nedarili akcie až do 80. minúty, keď bol Bolibruch faulovaný v pokutovom území. Nariadenú penaltu premenil Michalčík. Tri body zostali zaslúžene doma. DUŠAN VAJDIAR

Novoť - Dlhá 1:1 (0:0)
n Góly: Š. Jašica, – Jendrišek
n Zostava domácich: Kormaňák, Zavodančík, Florek, Kojdiak, Nodžák, P. Jašica, Hollý, Mikolajčík Ľ, Beňuš, Godíš, Bartoš, n striedal: Š. Jašica
n Zostava hostí: Štrbka, Kožienka, M. Kurčinka, Capuliak, P. Kurčinka, Bakoš, I. Capuliak, Hamer, Jendrišek, n striedal: Kordiak
Už v 3. min mohli viesť hostia, ale Jendrišek strieľa tesne vedľa. V 8. min si domáci vypracovali peknú akciu, ale gól J. Godiša rozhodca pre ofsajd neuznal. Prvý polčas pokračoval hrou medzi šestnástkami. Hostia hru pritvrdili a na ihrisku sa viac „kartovalo“, než hralo. Niektoré šance domácich však volali po góle. Šance nepremenili Kojdiak, Ľ. Mikolajčík, niekoľko ich spálil Š. Jašica. V druhom polčase začali svižnejšie domáci. Už v 48. min išiel sám na brankára Š. Jašica, ale nedal. O 10 minút neskôr pekne vystrelil Ľ. Mikolajčík. Brankár hostí vyráža a Š. Jašica sa nemýli - nechytateľnou strelou prekonáva veľmi dobre chytajúceho brankára hostí. V 70. min domáci zahrávali rohový kop, ten však nespracovali a hostia dlhou prihrávkou posielajú loptu na Jendrišeka, Ten upravuje stav na konečných 1:1. V závere stretnutia ešte domáci zahodili niekoľko vyložených gólových šancí, alebo im ich zneškodnil brankár Dlhej. Novoťania nezopakovali dobré výkony z posledných stretnutí. Hostia hrali od 70. min bez vylúčeného Hamera, no aj tak dokázali v Novoti uhrať dobrý výsledok.
ŠTEFAN KOLENČÍK

Veličná – Or. Poruba 3:2 (1:1)
n Góly za hostí: P. Dudáš a M. Dudáš
Predohrávka jarného kola sa niesla v nádychu derby. Veličná privítala viacerých fanúšikov z okolitých obcí. Napriek motivácii začala hra na oboch stranách opatrne. Dokonca sa zdalo, že Or. Poruba mala počas prvých 5 minút navrch. Veličná ťahala svoje útoky predovšetkým po krídlach, kde vynikal predovšetkým Jozef Sučák na pravej strane. Prvé dejstvo sa skončilo nerozhodne 1:1, keď tím Oravskej Poruby stačil ešte vyrovnať. Dokonca sa po zmene strán dostal do vedenia, keď sa presadil M. Dudáš. Rozhodujúcim momentom bolo vyrovnanie Veličnej. Domácich to adekvátne nabudilo k vytrvalým útokom. Víťazstvo nakoniec strhol na stranu domácich v 75. min P. Serdel. Výborným výkonom sa blysol hlavný arbiter P. Živčic. (R)

Klin – Vavrečka 2:0 (1:0)
n ŽK: Martin Sklarčík (Vavrečka)
n Zostava hostí: M. Hurák, P. Sklarčík, Hrkeľ, Brčák, Duraš, M. Sklarčík, I. Hurák, Holmík, Kasan, Hoľma, Šalata, n striedal: Sklarčík
Hostia začali zápas aktívnejšie, spôsobovali problémy domácej obrane, mali množstvo šancí, no bez gólového úspechu. Hostia sa v snahe zakombinovať snažili udržať si loptu na kopačkách, čo sa im príliš nedarilo. Naopak domáci sa jednoduchým nakopávaním do pokutového územia dostávali do šancí. Prvý gól padol v 25. minúte, keď domáci útočník dobre spracoval center a poľahky skóroval. Obraz hry sa v druhom polčase zmenil, domáci prestali atakovať a hra sa viac vyrovnala. V 75. min sa hostia pokúsili skórovať, no zastavila ich domáca obrana. V 80. minúte sa po chybe hostí dostali do útoku hráči Klina. Po perfektnej narážačke sa útočník ocitol sám pred brankárom a skóroval. Domáci si víťazstvo zaslúžili. RUDOLF BALEK

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  8. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 11 021

Koronavírus Žilinský kraj: Pred odbernými miestami sa tvoria rady (minúta po minúte)

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Žilina, Martin, Čadca, Tvrdošín, Liptovský Mikuláš a ostatných okresoch ZA kraja.

Podcast je náhrada miestneho rozhlasu

Správy z miestneho rozhlasu patria roky ku koloritu slovenských miesta obcí.

Jednou z hlavných výhod podcastov je, že ich môžete počúvať, keď vám to vyhovuje,“ povedal Jaroslav Kizek z agentúry M KREO.

Dolný Kubín má dobrovoľníkov na testovanie dostatok

Dnes večer podstúpili antigénový test, jeho negativita je podmienkou zaradenia na odberné miesta.