Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky
FUTBAL I. TRIEDA

Podzámok s trojbodovým náskokom na čele

14. kolo najvyššej oravskej súťaže prinieslo gólové hody niektorých domácich zápasov. Vedúce mužstvo tabuľky deklasovalo Rabču na domácej pôde vysoko 5:1. Or. Poruba rozstrieľala Borbov 7:1. Veličný si po výhre s Klinom výrazne polepšila a posunula sa na

ŽK: - , Ľ. Jašica, Beňuš, M. Mikolajčík
Zostava domácich: Zeman, Slanický, Baláš, Kubášek, Libor Kubala, Lukáš Kubala, Pazúrik, Zaťko, Sakmár, Pavelek
Zostava hostí: Kormaňák, Bartoš, Hollý, Florek, Zavoďančík, P. Jašica, Ľ. Jašica, Nodžák, Beňuš, M. Mikolajčík, Kojdiak,
n Striedali: Š. Jašica, A. Mikolajčík, Prokop
Od úvodu zápasu sa hral futbal, ktorý bol verdiktami rozhodcu ovplyvnený a pokazený. Domáci už v 5. min zatlačili hostí, no strela Paveleka išla ponad bránu. Hostia pohrozili v prvom polčase trikrát, pričom z otočky Kojdiak nechytateľne trafil pod spojnicu brány a upravil skóre zápasu na 0:1. Ako sa neskôr ukázalo, bol to jediný a rozhodujúci gól stretnutia. Domáci do konca zápasu ohrozili hosťujúceho brankára ešte Kubáškovou strelou, ale aj jeho strela išla ponad bránu. V druhom polčase zatlačil hosťujúci tím domácich do obrany, ktorí hrali bez zraneného Kubalu. Tento hráč bol zranený po tvrdom zákroku, ktoré rozhodca naďalej v zápase toleroval. Domáci hráči aj v desiatich bojovali, no vyrovnať sa im nepodarilo. MIROSLAV PAVELEK

Or. Podzámok – Rabča 5:1 (1:0)
Góly: Kováč, Brienik 3, Dančo
ŽK: Datko, Kubinda
ČK: -Brišák, Porvich
Zostava domácich: Kubinda, Datko, Holubčík, Horňák, Oradnčík, Marcinek, Chromek, Brienik, Kováč, Dančo, Šiška, n striedali: Ha-Tong, Bukna
n Divákov: 200
Domáci začali zápas aktívne a už v 13. min po rohovom kope otvoril hlavou skóre Ján Kováč. V 25. min strieľal spoza pokutového územia Brienik, ale dobrá strela minula bránu. V druhom polčase pokračovali hráči Podzámku v tlaku, čo sa potvrdilo po Chromekovom centri a následnom pohodlnom zakončení Brienika. V 75. min kopali domáci roh a Brienik zvyšuje na 3:0. V 80. min z ľavej strany centroval Chromek a Brienik dovŕšil svoj hetrik. O minútu neskôr kopali hostia pokutový kop a ich kapitán poľahky znižuje na 4:1. V 85. min z ľavej strany centroval Dančo a jeho center skončil v bráne hostí. Domáci deklasovali Rabču a potvrdili svoje prvenstvo v tabuľke. JÁN HOLUBČÍK

Veličná – Klin 4:0 (2:0)
n Góly: Martinusík, vlastný, R.Sučák, Kalina pok.kop
n Zostava domácich: Pukáč, Janco, Kalina, P. Sučák, Kudelčík, J. Sučák, M. Zvara, Gadjošík, R. Sučák, Vicáň, Martinusík, n striedali: D. Zvara, Olbert, Ďuroška
n Divákov: 150
Zápas sa začal veľmi vyrovnane s množstvom nepremenených útokov, najmä zo strany hostí. Domáci pridali a zásluhou Martinusíka otvárajú skóre. O 5 minút neskôr si nešťastný hosťujúci hráč vrazil loptu do vlastnej siete a upravil na polčasových 2:0. Druhý polčas bol v réžii domácich, ktorí nebezpečne útočili, ale boli slabí v koncovke. V druhej časti druhého polčasu sa presadili R. Sučák a Kalina, ktorí upravujú skóre na konečných 4:0. ANTON BUKNA

Dlhá – Breza 1:1 (0:1)
n Góly: Móres – M. Juriga
n ŽK: Hamer – Mäsiar
n ČK: - Verníček
n Zostava domácich: Štrbka, Kožienka, A. Capuliak, P. Capuliak, Kurčinka, Spišiak, Oršuliak, Haviar, Móres, Hamer, Jendrišek,
n Zostava hostí: Račák, Maťovčik, Mäsiar, Hládek, A. Juriga, M. Juriga, K. Kormaňák, M. Kormaňák, Volček, Verníček, Adamica n Striedali: Sitárik, Betík
Úvod zápasu vyšiel lepšie hosťujúcemu týmu, ktorý v 8. min dal úvodný gól stretnutia a od začiatku až po samotný koniec vyhrával najtesnejším výsledkom 0:1. Derby medzi týmito oravskými tímami bolo nad očakávania vyrovnané s minimom faulov, maximom útočných akcií a striel na bránu. Domácemu celku sa podarilo vyrovnať v poslednej minúte zápasu šťastným, ale pekným gólom z rohového kopu.
RUDOLF HLÁDEK

Vavrečka – Lokca 3:2 (1:1)
n Góly: I. Hurák 2, Hoľma – Nátšin, Bolibruch
n ŽK: Hrkeľ, Sklarčík – Graňák, Bombiak
n ČK: J. Hoľma
n Zostava domácich: M. Hurák, Doroš, Hrkeľ, P. Sklarčík, Koráb, Hoľma, I. Hurák, Kasan, Stolárik, Šalata, J. Sklarčík n Striedali: Kozoň, Hoľmík, Košút
n Zostava hostí: Gemaža, Bombiak, Ondrek, Graňák, Michalčík, Bolibruch, Trnka, Kadavý, Nátšin, Ošťadnický, Slamenník n Striedali: Kramarčík, Bartoš
Domáci celok nastúpil do tohto zápasu bez šiestich hráčov zo základnej zostavy, ale aj napriek tomu predvádzal výborný futbal. V úvode zápasu hostia zaskočili domácich hráčov, keď v 4. min predviedli peknú akciu na jeden dotyk a Nátšin zo šestnástky dal otvárací gól stretnutia na 0:1. Od tohto momentu sa domáci snažili zvrátiť nepriaznivý stav. Hostia mali ešte dve gólové príležitosti, ktoré trestuhodne zahodili. Domáci hráči mohli skórovať v 30. min, keď z piatich metrov J. Sklarčík dobre netrafil loptu a prestrelil bránu. Zlom v zápase nastal, keď sa na ihrisko dostal Hoľmík. V nasledujúcej akcii po krásnom centri od Hoľmíka do šestnástky bol faulovaný Sklarčík a nariadenú jedenástku Hurák bez problémov premenil. Po zmene strán sa hra prelínala medzi šestnástkami, ale bez akéhokoľvek náznaku gólovej šance. Až v 52. min v strede ihriska dobre zakombinovali Hoľmík a Hurák, druhý menovaný ideálne nahral Hoľmovi a ten krížnou strelou po zemi dal gól na 2:1 a tak Vavrečka otočila nepriaznivý stav. Hostia mohli vyrovnať v 75. min, keď po rohovom kope bol v šestnástke faulovaný útočník hostí a z nariadeného pokutového kopu Trnka nastrelil iba žrď domácej brány. Diváci čakali, že sa do konca stretnutia už nič nestane, ale tri minúty pred koncom Bolibruch vyrovnal na 2:2. Bodka za zápasom prišla v 90. min keď za domáci tým zahrával štandardnú situáciu Hoľmík, ktorý si nezvolil strelu, ale nahral Hurákovi a ten trafil do horného rohu brány a tak uzavrel stav stretnutia na 3:2. JOZEF SKLARČÍK

Or. Poruba – Bobrov 7:1 (5:0)
n Góly: Kosmel 2, M. Dudáš, Holub, Koedam 2, Feranc
n ŽK: Hucko Peter
n Zostava domácich: Huba, Holub, Paprčka, Hucko, Vicáň, Kosmel, P. Dudáš, Dauda, Koedam, M. Dudáš, Hrúzik n striedali: M. Dudáš, Badin, Feranc
n Zostava hostí: Rémeš, Bodorik, Kozák, Barčák, Pagáčik, Náhly, Réhm, Beľvončík, D. Gerek, S. Gerek, P. Gerek, n striedali: Paška
n Divákov: 100
Domáci už v 2. minúte otvorili skóre po nedorozumení v hosťujúcej obrane zásluhou Koedama. Od tohto momentu hráči Or. Poruby ovládli ihrisko, dobré prihrávali, čo sa odrazilo aj na výsledku. Pokusy hosťujúcich útočníkov končili na kopačkách obrany, alebo ich likvidoval brankár Huba. Po podrazení útočníka hosťujúcim brankárom bol nariadený pokutový kop, ktorý Kosmel s prehľadom premenil. V 19. min Milan Dudáš zvyšuje na 3:0 po peknom centri. V 26. min Kosmel dáva svoj druhý gól v zápase. O 2 minúty neskôr sa rýchlo dostal do útoku Holub a brankárovi nedal najmenšiu šancu. V 55. minúte hostia znížili po peknej akcii z ľavej strany. Domáci po tomto momente ešte viac pritlačili a v 60. min Koedam zvyšuje na 6:1. Skóre zápasu uzatvoril Feranc v 70. minúte. Domáci ukázali, že vedia hrať dobrý futbal a premieňať šance.
ANTON ČIPČALA

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  1. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  2. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  3. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  4. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  7. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Podcast je náhrada miestneho rozhlasu

Správy z miestneho rozhlasu patria roky ku koloritu slovenských miesta obcí.

Jednou z hlavných výhod podcastov je, že ich môžete počúvať, keď vám to vyhovuje,“ povedal Jaroslav Kizek z agentúry M KREO.

Dolný Kubín má dobrovoľníkov na testovanie dostatok

Dnes večer podstúpili antigénový test, jeho negativita je podmienkou zaradenia na odberné miesta.

Testovanie dobrovoľníkov Dolnom Kubíne.

Na koronavírus zomreli aj pacienti v oravských nemocniciach

Epidemiologická situácia sa prudko zhoršuje na Liptove.

Počty ťažko chorých v nemocniciach rastú spoločne s úmrtiami.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.