Námestovo - Kys. N. M. 3:1 (1:0)

Góly: Hrubjak, M. Paško, A. Brčák - Klago.
ŽK: M. Trabalík (Námestovo).
Zostava hostí: Machunka - F. Košťál ml. (62. Brňák), Habiňák, Klokočík, Habľák (83. M. Trabalík) - P. Kurčinka, Macko, Trnovec, M. Paško - A. Brčák, Hrubjak.

Prvú šancu si ale vypracovali domáci. Na konci 10. min naservíroval pekný center Kurčinka a na hlavu Hrubjaka, ten však nebol presný. O minútu nato Brčákova krížna strela po kombinačnej akcii minula svoj cieľ. Námestovčania postupne ovládli hru, mali aj dostatok dobrých príležitostí, len presné zakončenie chýbalo. V 18. min získali loptu v strede ihriska a Paško išiel sám na hosťujúceho brankára. So svojím zakončením natoľko otáľal, až jeho pokus brankár K. N. Mesta zneškodnil. Ďalšia kombinácia sa zrodila v 24. min. Po osi Trnovec - Macko - Košťál posledne menovaný zakončoval z uhla. Nasledoval roh a ďalšiu šancu po Habľákovej akcii mal Hrubjak. Presnú mušku však Hornooravci stále nemohli nájsť. V týchto fázach v poli vynikal A. Brčák a v obrane hral prím Habiňák. Gólové vykúpenie prišlo v 35. min. Brčák veľmi pekne individuálne prenikol stredom hosťujúcej obrany. Jeho strelu stihol brankár hostí len vyraziť a dobiehajúci Jaroslav Hrubjak už nezaváhal - 1:0. Aj po vedúcom góle pokračovali Námestovčania v nápore. Najväčšiu šancu mal v 41. min Paško, keď z dobrej pozície pálil prudko nad bránu.
V úvode 2. polčasu musel Habiňák v poslednej chvíli zachraňovať pred unikajúcim útočníkom z Kysúc. V 50. min po rohovom kope zle vybehol Machunka a z bránkovej čiary musel vykopávať loptu Hrubjak. O dve minúty prišla rýchla kontra domácich. Brčák z ľavej strany nádherne vysunul Mareka Paška, ktorý povedľa vybiehajúceho brankára s prehľadom zvýšil na 2:0. Po hodine hry vybojoval loptu v pokutovom území Paško, umne ju posunul Andrejovi Brčákovi a ten nekompromisne „zavesil“ - 3:0. O chvíľu mohol skórovať Hrubjak, no jemný Mackov center umiestnil hlavou tesne vedľa. Ďalšie šance domácich neskôr nevyužili Brčák ani Brňák. V 66. min po zmätku v obrane hostiteľov vystrelil hosťujúci Michal Klago a loptu nešťastne zrazil za Machunkov chrbát Habiňák. Po tomto presnom zásahu Kysučania zvýšili úsilie a častejšie začali podkurovať námestovským zadákom. Domácim sa tým naskytlo viac možností na úniky do otvorenej obrany súpera. Bohužiaľ, nedokázali to využiť vinou nepresnej prihrávky či strely. V 80. min predviedol svoje číslo brankár Machunka, keď si dovolil kľučky na útočníka hostí vo vlastnej šestnástke a zdvihol adrenalín skalným fanúšikom. Posledné minúty stretnutia priniesli rozháraný futbal. Hosťujúci MŠK sa snažil ešte s výsledkom niečo urobiť a domáci už žiadny protiútok nedotiahli do úspešného konca. Námestovskí futbalisti sa tak pred zimnou prestávkou rozlúčili so svojimi priaznivcami jasným víťazstvom. Jesenná časť III. ligy sa však končí až o týždeň, pretože najbližšiu nedeľu je na programe prvé jarné kolo. Hornooravci cestujú do Fiľakova.
n Ostatné zápasy: Fiľakovo - Králiky 1:1 Zvolen – Rakytovce 0:0. Dolná Ždaňa - Kremnička 0:1 (0:0), Liet. Lúčka - Krásno 2:1 (2:0), Lipt. Štiavnica - Makov 5:0 (1:0), Veľký Krtíš - Valča 3:0 (2:0), Nová Baňa - Bytča 0:0.

1. Rakytovce 15 11 4 0 30:8 37
2. Zvolen 15 11 3 1 27:7 36
3. Kremnička 15 9 3 3 32:13 30
4. L. Štiavnica 15 9 1 5 28:16 28
5. Bytča 15 8 4 3 26:14 28
6. Nová Baňa 15 6 5 4 29:15 23
7. V. Krtiš 15 6 5 4 22:17 23
8. D. Ždaňa 15 7 1 7 26:24 22