Oravské derby dorastencov III. ligy v réžii Dolného Kubína

Tvrdošín – Veľký Krtíš 1:4 (0:2)
Kohár
Prvý polčas zápasu bol vcelku vyrovnaný. Hostia však využili svoje dve šance na vedenie v zápase. Po zmene strán začali domáci náporom. Päť vyložených gólových šancí však nevyužili a zákonite prišiel trest. Domáci inkasovali ďalšie góly a Kohár už len znižoval nepriaznivý stav.
Dolný Kubín – Námestovo 7:0 (3:0)
Kozáčik 2, Letko 2, Maslo, Bábik, Zvara
Oravské derby sa jednoznačne skončilo v prospech domácich. Už v 4. min po prihrávke Šípku Letko otvoril skóre. V 13. min po akcii Letko – Kozáčik druhý menovaný upravil na 2:0. I. polčas uzavrel po chybe hostí Kozáčik 3:0. Po zmene strán to opäť bolo v znamení domácich. V 47. min Maslo po štandardnej situácii vsietil na 4:0. O šesť minút neskôr po nádhernej akcii strelil Babík už na 5:0. V 65. min to bol opäť Letko, ktorý spoza šestnástky upravil na 6:0. Dve minúty pred koncom uzavrel skóre Zvara technickou strelou z 20 metrov.
Ostatné výsledky: Martin – L. Mikuláš 6:1 (2:0) Č. Balog – Krásno 4:2, Čadca – Zvolen 2:2 (0:1) N. Baňa – K. N. Mesto 2:0 (2:0), Bánová – Podbrezová B 1:1 (1:1) Badín – Bytča odložené.

Gregorec 3, Pikna, Mensár
Tvrdošín konečne hral svoju kombinačnú hru, ktorou slávil úspech a súpera z juhu Slovenska porazili rozdielom troch tried.
Dolný Kubín – Námestovo 0:2 (0:0)
Už v 4. min sa do brejku dostal Pobeha, no jeho strela tesne minula pravú žrď. V 11. min bol závar pred bránkou hostí, no žiaľ domáci nedokázali skórovať. O štyri minúty neskôr Pavlíkova strela z 10 metrov skončila nad bránkou. V 35. min pohrozili hostia z ľavej strany, strelou z pokutového územia nastrelili pravú žrď. V 40. min domáci nevyužili dobrú Štoberovú príležitosť, ktorú hostia odvrátili na rohový kop. V 50. min to boli opäť domáci, keď strelu zlikvidoval brankár Námestova. Päť minút nato prekvapili Námestovčania strelou z 20 metrov k žrdi a bolo 0:1. V 70. min z priameho kopu spoza šestnástky hosťujúci hráč obstrelil múr, domáci brankár ani nezareagoval a bolo už 0:2. V konečnom hodnotení to bol vyrovnaný zápas, v ktorom mali územnú prevahu v I. polčase domáci, no bez gólového efektu. V II. polčase hostia vyhrávali osobné súboje, nešetrili pohybom a hlavne boli presnejší v gólovom zakončení. Z Dolného Kubína si odviezli pekné tri body.
Ostatné výsledky: Martin – L. Mikuláš 5:2 (2:2) Badín – Bytča 4:3 (2:0) Č. Balog – Krásno 1:4, Čadca – Zvolen 1:2 (0:0), N. Baňa – K. N. Mesto 5:2 (2:0), Bánová – Podbrezová B 2:1 (1:0).

Hruboš, D. Chovančák
Zuberčania odohrali v Belej proti silnému mužstvu veľmi dobrý duel. Aj keď nastúpili v pozliepanej zostave, bojovali a hrali s veľkým nasadením. Prvý polčas bol z ich strany veľmi dobrý, keď sa dostali do vedenia 2:0. Najskôr v 9. min Hrubošom a niekoľko minút neskôr po zákroku domáceho obrancu kopali hostia pokutový kop a Dominik Chovančák sa nemýlil. V II. polčase sa obraz hry rapídne zmenil aj „schopnosťami“ hlavného rozhodcu. Beľania vyrovnávali v 97. min. Zuberčania si za svoju bojovnosť viac ako bod zaslúžili. Pochváliť treba obrannú a záložnú formáciu.
Oravská Jasenica – Liptovské Sliače 1:0 (0:0)
Prielomek
Domáci futbalisti mali v zápase jednoznačne navrch, no z množstva šancí sa im podarilo streliť gól až desať minút pred koncom duelu. Hostia počas celého zápasu nevystrelili ani raz do priestoru bránky.
Ostatné výsledky:
Rajec – Lisková 4:1 (3:0), Predmier – Hôrky 1:3 (0:1) Z. Poruba – Štiavnik 3:0 (2:0)
L. Hrádok – Terchová 1:1 (0:1) Stráňavy – Černová 1:3 (1:3)

Palúdzka – Nižná 2:0
Súboj dvoch najhoršie postavených mužstiev tabuľky lepšie zvládli domáci a od hostí sa odpútali na tri body.
Bziny – Turčianske Teplice 1:2 (1:1)
Z. Polák
Domáci futbalisti boli hosťom z Turca viac ako vyrovnaným súperom. Vedúci tím tabuľky prišiel na Oravu po víťazstvo a to sa mu aj podarilo. Bziny doplatili na nevyužitie aj najvyloženejších šancí.
Turčianske Kľačany – Trstená 4:1 (2:1)
J. Gelčinský
Hostia zaspali úvod zápasu, v ktorom inkasovali dva góly. Po studenej sprche sa otriasli a v prvej polovici strelili kontaktný gól. Pred koncom prvej časti aj vyrovnali, no rozhodca im gól neuznal pre údajný útočný faul. V 48. min kopali domáci pokutový kop, ktorý premenili a o osude zápasu už bolo rozhodnuté. Inkasovaný gól hostí poriadne znechutil a bolo len otázkou času, kedy príde štvrtý gól. Vysoká prehra však nezodpovedá dianiu na ihrisku.
Oravské Veselé – Diviaky 0:2 (0:2)
Domáci sa nevedeli trafiť do hosťujúcej siete. Napriek veľkým šanciam Oravského Veselého si víťazstvo odviezli hostia z Turca.
Liptovská Lužná – Liesek 0:1 (0:1)
T. Koleják
Prvý polčas bol jasne lepší Liesek, čo aj vyjadril gólom Tomáša Kolejáka. V druhom polčase sa však hostia hlavne „vďaka“ výkonu hlavného rozhodcu obávali o výsledok.
Žabokreky – Rabča 3:0 (2:0)
I keď výsledok zápasu tomu nenapovedá, bolo to vyrovnané stretnutie. Domáci však svoje šance využili, kým hostia nie.

M. Pikoš
Vyrovnaný zápas medzi šestnástkami, v ktorom mali hostia jednu šancu, no nepremenili ju.
Dlhá – Ružomberok B 2:2 (2:1)
Jendrišek, Bakoš
V. Rovné – K. N. Mesto 0:2 (0:2), Rajec – Krásno 6:2 (4:1) Martin – L. Mikuláš 1:0, Belá – T. Teplice 1:2 (0:1), Bytča – Žilina B 3:0. Dohrávka 8. kola: T. Teplice – V. Rovné 3:2 (0:2).

Šurinčík 2, Garaj – Bakoš, Stopiak, Koleják
V zápase pôsobili hostia fyzickejším dojmom, no domáci sa im vyrovnali svojou bojovnosťou a tak mal duel zaslúžený remízový nádych.
Dlhá – Ružomberok B 0:9 (0:5)

Sučany – Nižná 2:0 (0:0)
Pre nedostatočný počet starších žiakov Nižnej museli v zápase pomôcť aj ich mladší spoluhráči. V prvom dejstve hostia dokázali odohrať vyrovnanú partiu, no po zmene strán zaostali Nižňania za domácimi v pohybe a to sa im stalo aj osudným.
Dolný Kubín B – Habovka 5:0 (3:0)
Vicáň, Šubjak, Melicherčík, Salák, Prílepok
Od začiatku stretnutia mali domáci futbalisti prevahu, ktorú vyjadrili tromi gólovými zásahmi. Po zmene strán pridali ďalšie dva góly a hostia si tak odvážali nepríjemnú prehru.
Liptovský Hrádok – Istebné 3:2 (2:1)
Labuda, Otruba
Hostia nezvládli úvod duelu, keď inkasovali dva rýchle góly. Istebné skorigovalo v prvom polčase po akcii Kohára, ktorý posunul loptu Labudovi a ten trafil presne pod brvno. V II. polčase domáci pritlačili hostí a po ďalšej peknej akcii Michala Kohára Otruba vyrovnával na 2:2. Už keď sa zdalo, že body si budú deliť Liptáci, po nádhernej kombinácii vsietili víťazný gól.
Vrútky – Námestovo B 6:1 (2:1)
M. Janček
V prvom polčase inkasovali hostia tzv. gól do šatne a ten ich ako keby po zmene strán úplne položil.
Blatnica – Lokca 10:0 (5:0)
Oravské Veselé – Závažná Poruba 4:2 (2:1)
Ivan Ganobčík 3, Mušák
Liesek – Oravská Jasenica 0:1 (0:1)
Domáci futbalisti inkasovali už v 14. min a ako sa ukázalo, bol to napokon jediný gól zápasu. Hostia však boli v stretnutí lepší a zaslúžene zvíťazili.

J. Leginus
V úvodnej časti hry sa hralo veľmi dobre na obidve strany. V II. polčase Oravci pritlačili, hrali omnoho lepšie ako ich súper, čoho odmenou im bol vyrovnávajúci gól Leginusa.
Dolný Kubín B – Habovka 2:0 (2:0)
Sučák, J. Válek
Domáci rozhodli o všetkom v prvom polčase po presných trefách Sučáka a Jozefa Váleka. Aj v II. polčase hrali Dolnokubínčania veľmi dobre, no veľa šancí nepremenili.
Liptovský Hrádok – Istebné 3:2 (2:0)
J. Vlček, A. Čižmár
Aj keď hostia hrali veľmi pekný futbal, niekedy to na víťazstvo nestačí. Najlepším hráčom Istebného bol vyhlásený Adam Brenkus.
Vrútky – Námestovo B 0:2 (0:1)
Hostia ako líder tabuľky si zaslúžene odviezli tri body.
Blatnica – Lokca 1:1 (0:0)
Oravské Veselé – Závažná Poruba 3:1 (2:0)
Krišš, Miškolčík, Majkút
Liesek – Oravská Jasenica 0:4 (0:1)
I keď výsledok tomu nenapovedá zápas to bol vyrovnaný, no hostia dokázali svoje šance gólovo zúžitkovať.
1. Námestovo B 13 11 1 1 69:14 34
2. D. Kubín B 13 10 3 0 65:4 33
3. Or. Jasenica 13 10 1 2 62:10 31
4. Or. Veselé 13 9 1 3 45:16 28
5. Habovka 13 7 0 6 23:27 21
6. Lipt. Hrádok 13 7 0 6 34:40 21
7. Istebné 13 6 1 6 44:38 19
8. Nižná 13 5 2 6 31:37 17