Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky
FLORBAL ŽENY

Výborné víťazstvo s Dragonsom

V sobotu 25. októbra hostili hráčky FBK Tvrdošín majstra Slovenska a prvý tím aktuálnej tabuľky Dragons Bratislava.

Fbk Tvrdošín – Dragons Bratislava 5:3 (2:2, 1:0, 2:1)
góly: Jana Brčáková 3, Milota Hutirová, Lenka Maňťová
Do zápasu nastúpili s tromi päťkami. Tréneri chceli dať zahrať všetkým hráčkam proti tak kvalitnému súperovi. Hneď v úvode zápasu ich však Dragons zaskočil, keď v čase 1:10 s, inkasovali domáce gól z hokejky bývalej hráčky Tvrdošína Zuzany Stredanskej. V deviatej minúte sa im podarilo vyrovnať, ale následne z rozohrávky inkasovali ďalší gól. O dve minúty bolo opäť vyrovnané. Takto sa skončila prvá tretina. V druhej časti padol iba jeden gól a to do brány Dragonsu. Posledná tretina bola dosť nervózna. Do polovice tretiny Tvrdošínčanky stále držali stav 3:2. Potom mali možnosť hrať presilovku, ktorú však nevyužili a nechali sa počas nej vylúčiť. Nasledovala presilová hra Dragonsu. Súper ponúknutú šancu využil a bolo vyrovnané 3:3. To bol impulz na stiahnutie tretej formácie. Domáci tím cítil, že Dragons je poraziteľný. V 16. minúte bola faulovaná Janka Brčáková vo vyloženej šanci a nasledovalo trestné strieľanie, ktoré bez problémov premenila Lenka Maňťová. Dragons sa snažil vyrovnať, ale geniálnymi zákrokmi sa prezentovala Veronika Stredanská. Obrovská snaha súpera viedla k jeho vylúčeniam a poslednú minútu hrali Oravčanky 5 na 3. Dragons neskladal zbrane a aj za takéhoto rozloženia síl odvolal brankárku, inkasoval však piaty gól do prázdnej bránky. Do konca zápasu ostávalo 42 s. Bratislavčanky pokračovali v hre bez brankára, ale na výsledku to už nič nezmenilo.

Fbk Tvrdošín – Insport Sereď 14:6 (3:2, 3:3, 8:1)
góly: Denisa Ferenčíková 4, Veronika Turčáková 2,Veronika Hutirová 2,Veronika Paňková 2, Milota Hutirová, Lenka Maňťová, Soňa Medvecká, Júlia Rakytová
V nedeľu čakala na Tvrdošínčanky Sereď. Vlani tam pôsobila až pätica tvrdošínskych hráčok na hosťovaní. Domáce hrali opäť na tri kompletné formácie. V 10. min viedli už 3:0. V 14. min bol hosťujúci tréner vykázaný zo striedačky a mohlo sa zdať, že to bude jasná záležitosť. Lenže do konca prvej tretiny už Tvrdošínčanky gól nedali a dva inkasovali. Na začiatku druhej časti dokonca súper vyrovnal na 3:3. Potom však domáce postupne vyhrávali 4:3, 5:4, 6:5, ale Sereď stále držala krok. Hlavne tvrdošínska druhá a tretia formácia hrali katastrofálne a nevedeli sa presadiť, pričom trojka k tomu inkasovala 4 z 5 gólov. Preto boli domáci tréneri nútení v tretej tretine zredukovať hru na dva útoky. Spravili zmenu aj v druhej formácii. Výsledok sa dostavil okamžite a v siedmej minúte už vyhrávali 11:5. Prvý útok dostal voľno a zápas dohrala druhá a tretia formácia. Konečný výsledok 14:6 v prospech Tvrdošína je viac ako zaslúžený.