Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky
FUTBAL I. TRIEDA

Debakel v Zubrohlave

Trináste kolo najvyššej súťaže prekvapilo výsledkom zo Zubrohlavy, keď domáci rozstrieľali Dlhú 9:1. Vedúce mužstvo tabuľky potvrdilo úlohu favorita a v Bobrove vyhralo. Leštiny po prehre v Or. Porube naďalej ostávajú na chvoste tabuľky. V šlágri kola med

zi Brezou a Vavrečkou sa zrodila remíza.

ŽK: Paška - Feranc
Zostava domácich: Remeš, Bodorik, Barčák, Gužík, Kožienka, Namislovský, Kozák, Belvončík, Náhly, Paška, Réhm, n striedali: Vnenčák, Kurtulík, Pelan
Zostava hostí: Kubinda, Datko, Holubčík, Hornák, Ordančík, Mojanek, Chromek, Brienik, Kováč, Pavčo, Feranc, n striedali: Roško
Domáci nastúpili do zápasu v oklieštenej zostave a chceli zopakovať dobrý výsledok zo zápasu s Krivou. To sa odrazilo aj na ich hre, keď už v úvode prekvapili hostí nepríjemnou útočnou hrou. Už v 5. minúte hosťujúci brankár s ťažkosťami chytil Belvončíkovu hlavičku. V 10. minúte sa hostia dostali do protiútoku, z čoho rezultoval rohový kop a gól z hlavičky Kováča. Po tomto momente hráči Bobrova znervózneli a hra sa vyrovnala. V 18. min zmaril Remeš zámer hosťujúceho útočníka skórovať a jeho prudkú strelu vyrazil. V 30. min mali domáci šancu, no ich nádej na vyrovnanie zmaril Ordančík, ktorý stihol na čiare vykopnúť loptu z prázdnej brány. Druhý polčas začali aktívnejšie hostia a už prvý Kováčov útok bol odmenený gólom. V 65. minúte domáci Kozák postupoval sám na brankára, no pokus o prehodenie brankára mu nevyšiel. V 72. min. nastrelil Chromek tyč a o 11 minút neskôr si to vynahradil gólom. Do konca zápasu sa nič nemenilo a hostia si odnášajú tri body.
ANTON GROBARČÍK

Zubrohlava – Dlhá 9:1 (4:1)
Góly: Ľuboš Mordel 4, Milan Mordel, Kucek, Brišák 2, Jendroľ, - Capuliak
ŽK: Mokošák – Kožienka, Kučinka, Capuliak
Zostava domácich: Čajka, Milan Mordel, Hradský, Jendroľ, Mokošák, Hrkeľ, Kucek, Banás, Brišák, Rentka, Ľuboš Mordel, n striedali: Palider, Václav, Žuffa
Zostava hostí: Štrbka, Kožienka, Kurčinka, Komperda, Kordiak, Spišiak, Capuliak, Havjar, Móres, Hirner, Jendrišek
Divákov: 300
V Zubrohlave sa od úvodu hral zápas exhibičného charakteru. Domáci pritlačili hostí na svoju polovicu a už v 6. minúte po peknom centri Jendroľa otvoril skóre Brišák. V 17. min prišla pekná strela Milana Mordela z 20 metrov, na ktorú hosťujúci brankár nestačil. Zubrohlava mala viacej šancí, ale Kucek, Brišák a ani Ľuboš Mordel neskórovali. V 32. min po spätnej prihrávke Kuceka zvyšuje Ľuboš Mordel na 3:0. Z nasledujúcej rozohrávky zaskočili hráči Dlhej domácich obrancov a znížili na 3:1. V 35. min po prihrávke Jendroľa zvyšuje na rozdiel troch gólov Ľuboš Mordel. Druhý polčas bol opäť v réžii domácich a už v 47. minúte po prihrávke Jendroľa, ktorý mal prsty vo väčšine gólov domácich, skóruje Kucek. V 62. minúte dovŕšil svoj hetrik Ľuboš Mordel po Jendroľovej prihrávke. O tri minúty neskôr upravuje skóre Brišák. V 72. min si na svoj účet pripísal štvrtý gól Ľuboš Mordel a upravuje na 8:1. V 80. min kopali hostia pokutový kop, ale lopta sa zastavila na brvne. V 85. min unikol obrancom Ľuboš Mordel, následne bol nedovolene zastavený a nariadený pokutový kop premenil Jendroľ. V posledných minútach mohol Ľuboš Jendroľ zaokrúhliť výsledok no nemieril presne. Vedenie klubu chce poďakovať hráčom, funkcionárom a v prvom rade verným fanúšikom za jesennú časť sezóny.
JOZEF LEŠŇOVSKÝ

Rabča – Krivá 1:0 (1:0)
Gól: Sivka
ŽK: Gužík
Zostava domácich: Adamčík – Vojtech, Slovík, Pindiak, Jagnešák, T. Revaj, Kozák, Š. Revaj, Sivka, Gužík, Harbut, striedali: Jagelka, Mucha
Zostava hostí: Zeman – R. Baláž, Kubášek, Pazúrik, Zaťko, Sakmár, Lukáš Kubala, Libor Kubala, M. Baláž, J. Kubala, Džubek, striedali: Pavelek
Divákov: 120
Domáci tím jasal už v 10. min, keď Sivka využil zaváhanie domácej obrany a zblízka prekonal bezmocného hosťujúceho brankára. Hosťujúci futbalisti mali aj napriek inkasovanému gólu miernu prevahu v poli. Lepšie kombinovali ako domáci celok a dostávali sa do sľubných šancí. Ich pokusy však míňali svoj cieľ, alebo ich s prehľadom zlikvidoval gólman Adamčík. Väčšia časť druhého dejstva sa odohrávala predovšetkým v priestore medzi šestnástkami. Boli to hostia, ktorí museli tvoriť, no disciplinovaná obrana domácich im to prakticky neumožňovala. Rabča chudobné víťazstvo ustrážila a dala tak peknú bodku za jesennou časťou.
JOZEF HAVLÍČEK
Or. Poruba – Leštiny 4:1 (3:1)
Góly: Milan Dudáš, Ľubomír Holub, Hrúzik, Hucko, - Michna
ŽK: Holub, - Škrabák, Hubčík
ČK: -Tomáň
Zostava domácich: Kováč, Holub, Paprčka, Peter Hucko, Vicaň, Hrúzik, Miroslav Dudáš, Dauda, Koedam, Milan Dudáš, Strapec, n striedal: Badin
Zostava hostí: Matej Michna, Hubčík, Halák, Ľupták, Mačuha, Krakovský, Sitek, Melicherčík, Ladislav Hubčík, Tomáň, Vladimír Michna, n striedali: Backo, Pankrác, Škrabák
Už od začiatku stretnutia sa domáci zahryzli do hráčov Leštín a nepúšťali ich k útoku. V 4. minúte sa po chybe brankára zmocnil lopty Milan Dudáš a strelou po zemi otvoril skóre. Domáci chceli vyhrať nad súperom z konca tabuľky, pretože v sezóne majú ambície skončiť na prvých miestach v tabuľke. Hráči Poruby boli futbalovejší a nebezpečne útočili. Hostia hrali dobre v strede poľa, no útok zlyhával na celej čiare. Domáci boli podporovaní dobrou obranou, ktorá nakopávala lopty dopredu, z čoho vznikali šance. V 24. minúte domáci podnikli útok, Ľubomír Holub sa dobre zorientoval a zvyšuje na rozdiel dvoch gólov. V 30. min hostia zaútočili a Vladimír Michna znižuje na 2:1. V 34. min domáci upravujú skóre na polčasových 3:1 zásluhou Hucka. Druhý polčas bol tiež v réžii domácich, ktorí mali viac šancí, no nepremenili ich. V 60. min Hrúzik hlavičkou vymietol pravý horný roh brány a stanovuje výsledok na konečných 4:1. Domáci hrali s chuťou vyhrať, čo sa odrazilo aj na výsledku. ANTON ČIPČALA

Breza – Vavrečka 1:1 (0:1)
Góly: M. Volček – M. Sklarčík
ŽK: P. Sklarčík, Doroš
ČK: J. Holmík
Zostava domácich: Račák – J. Maťovčík, Mesiar, D. Hládek, A. Juriga, M. Kormaňák, M. Juriga, M. Maťovčík, Betík, Verníček, Sitárik, n striedal: K. Kormaňák
Zostava hostí: Hurák – Doroš, Hrkeľ, Brčák, P. Sklarčík, M. Sklarčík, J. Holmík, Srnčík, M. Holmík, Šalata, Kozoň
Podľa tabuľkového postavenia sa očakával kvalitný futbalový zápas. Predpoklady sa aj naplnili a diváci sa mali načo pozerať. Domáci tím začal vo svižnom tempe a už v prvej min ich mohol rozveseliť Sitárik. Ten však nezužitkoval výbornú prihrávku Verníčka. V 10. min mal gólovú strelu na kopačke Dávid Hládek, ale jeho volej si nenašiel cestu do siete a skončil nad bránou. Postupom času začali hrýzť aj hostia a menovite to boli Šalata a Holmík. Ich pokusy takisto neskončili gólom. Domáci tím si potom vypracoval miernu prevahu, no hosťujúca obrana stála na pevných nohách. Práve po ich šanci udrelo na opačnej strane. Platilo známe nedáš – dostaneš. Hlavičkou poslal Vavrečku do vedenia Martin Sklárčik. Do druhého polčasu nastúpili domáci s úmyslom zvrátiť nepriaznivý stav. Spočiatku sa však nedostali k blízkosti hosťujúcej brány a skúšali to zväčša z diaľky. Dočkali sa až v 80. min, kedy sa ukázal Volček ako správny žolík. Využil prihrávku Jurigu a zabezpečil domácim aspoň bod. O ten však mohli prísť, no tentokrát stála pri nich aj šťastena. Perfektná strela Srnčíka opečiatkovala iba brvno domácej brány. Domáci kolektív na šance v zápase zvíťazil, no futbal sa hrá na góly a tých padlo zhodne na oboch stranách. RUDOLF HLÁDEK

Lokca – Klin 2:1 (1:0)
Góly: vlastný, Trnka z 11 m – J. Staroň
ŽK hostí: Ptačin, J. Pisarčík
ČK: J. Pisarčík
Zostava hostí: Vestelič – Balek, J. Staroň, J. Pisarčík, Mišek, Ľ. Staroň, Bolibruch, Ptačin, M. Pisarčík, Úradník, n striedal: Fenik
Vo vyrovnanom zápase viedli domáci po rohovom kope 1:0. Futbalisti Klina si loptu zrazili do siete. Po zmene strán hostia pritlačili, aj vyrovnali. Staroň sa trafil po nádhernej akcii a bolo 1:1. V 90. min bol však domácim darovaný pokutový kop, ktorý premenil Trnka a tešili sa tak z víťazstva 2:1. Následne bol vylúčený Pisarčík. Poslednú šancu mal Bolibruch, ktorý skóroval, no pre údajný ofsajd gól napokon neplatil. (R)

Novoť - Veličná 5:3 (2:0)
Góly: P. Jašica 2, Ľ. Jašica 2, Ľ. Mikolajčík – Martinusik 2, Ďuroška
Zostava domácich: Kormaňák, Bartoš, Hollý, Zavoďančík, P. Jašica, Nodžák, Ľ. Mikolajčík, Ľ. Jašica, Kojdiak Florek Godíš, n striedali: A. Mikolajčík, M. Mikolajčík, Beňuš
Zostava hostí: Pukáč, Zvara, Serdel, Kudelčík, Šúth, Gajdošík, Zvara, Martinusik, Mores, Kapusta, Ďuroška
Novoťania začali zápas svižne a v úvode predviedli niekoľko útočných akcií. Už v 16. min naznačil P. Jašica, ako by mali domáci hrať, ale jeho strela ide tesne vedľa. To isté predviedol v 39. min L. Jašica, keď išiel sám na brankára, ale lopta išla tesne vedľa brány. O minútu neskôr sa ale P. Jašica nemýlil a posiela loptu do brány - 1:0. Hneď z prvého protiútoku mohli hostia vyrovnať, keď rozhodca za faul nariadil priamy kop z hranice šestnástky, ale Martinusik strieľa do múru. Minútu pred koncom polčasu sa J. Godíš v páde vrhol hlavou do prihrávky, ale brankár hostí reflexne nohou vyráža na rohový kop, ktorý zahráva Ľ. Jašica a P. Jašica upravuje na 2:0.
V druhom polčase lepšie začali hostia a domácim robili problémy. V 9. min druhého polčasu hráč hostí zahral evidentne rukou v pokutovom území, rozhodca však túto neodpískal. Hostia prestali hrať, lopta sa dostala k Ľ. Jašicovi, ktorý zvyšuje na 3:0. O šesť minút neskôr si domáca obrana nerozumela s brankárom a hostia znižujú na 3:1, ale hneď z protiútoku Ľ. Jašica svojim druhým gólom upravuje na 4:1. V 26. min druhého polčasu opäť po chybe v obrane hostia upravujú stav na 4:2. V závere polčasu ešte vyložené šance spálili domáci J. Godíš a Ľ. Mikolajčík. Dve minúty pred koncom rozhodca odpískal doslova nafilmovanú jedenástku a hostia upravujú na 4:3. O minútu neskôr domáci zaútočili, nerozhodný rozhodca Reguly neodpískal evidentnú ruku v šestnástke hostí, hráči zostali stáť a to využíva Ľ. Mikolajčík, aby upravil na konečných 5:3. V nadstavenom čase ešte vyložené šance nepremenili A. Mikolajčík ani Ľ. Mikolajčík. ŠTEFAN KOLENČÍK

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?