Tvrdošín – Or. Jasenica 0:2 (0:2)
Góly: Zanovit 2
ŽK: Baláž, Maslo
ČK: Novák
Zostava domácich: Šimánek, Lepáček, Hradský, Maslo, Baláž, Plančo, Sirota, Bukový, Novák, Bednár, Palider, n striedali: Medvecký, Zaťko
Zostava hostí: Čiernik, Skočík, Kaprálik, Binek, Puvák, Maroš Madleňák, V. Madleňák, Zemenčík, Vráb, Pauč, Zanovit, n striedali: Polák, Farský
Úvod oravského derby sa niesol v duchu „kto z koho“. Domáci vyslali už v 2. min nebezpečnú strelu, ktorú brankár Čiernik kryl. V 11. min kryl na druhej strane polovysoký center tvrdošínsky Šimánek. Hostia boli v týchto momentoch hry pohybliví a dôrazní. V 17. min po spolupráci na pravej strane strieľal Novák z hranice 16-ky nad. V 20. min ten istý hráč nedôrazne bránil v strede poľa, čo vyústilo do kontry Or. Jasenice. Na konci akcie stál Zanovit, ktorý otvára skóre. Tvrdošínčania sa síce snažili, ale boli absolútne bezzubí. Predovšetkým viazla prihrávka. Hostia aj naďalej hrozili rýchlosťou a dôrazom. V 48. min nechali domáci hráči hosťom priestor v strede, odkiaľ Madleňák nasmeroval loptu poza obranný val Tvrdošína rovno k Zanovitovi. Ten zvýšil na dvojgólový rozdiel. Po zmene strán sa Tvrdošín snažil ešte čo to urobiť s výsledkom. V 60. min bol po detinskom zákroku vylúčený Novák. To však Tvrdošín akoby nabudilo. O 5. min hlavičkuje Maslo do brvna. Or. Jasenica sa však pod dojmom dvojgólového vedenia stiahla a hrala na protiútoky, ktoré často vychádzali. Pre Tvrdošín však našťastie neznamenali ďalší gólový prídel. Domáci sa snažili vsietiť aspoň čestný gól. V 80. min podcenil hosťujúci brankár slabý center Medveckého. Lopta mu vypadla z rúk, tá však skončila iba na žrdi. Hostia si za výkon v I. polčase zaslúžili zvíťaziť. Potvrdila sa stará pravda. „Dva zápasy po sebe sa doma nevyhrávajú.“ ĽUBOMÍR GREGOREC

Ostatné zápasy: Oščadnica – Stráňavy 2:0 (0:0), Z. Poruba – Trebostovo 1:1 (1:0), Dúbrava - Belá-Dulice 3:1 (3:1), K. Lieskovec – Turany 1:4 (0:1), S. Bystrica – Predmier 1:1 (0:0), K. Lúčka – Černová 0:1 (0:1)

ŽK domácich: M. Šiška, Tekeľ
Zostava domácich: Tunák – Tekeľ, M. Chovančák, T. Šiška, M. Šiška, Šimičák, Filek, P. Chovančák, B. Juráň, R. Juráň, Šišila
Zuberčania začali stretnutie veľmi dobre. V 15. min sa do vedenia dostali domáci, keď hlavou „upratal“ loptu do siete Richard Juráň po akcii Branislava Juráňa. O niekoľko minút neskôr ten istý hráč ušiel obrane hostí a brankárovi Vrútok nedal žiadnu šancu, 2:0. Hostia sa pustili do útočenia, k čomu im veľkou mierou dopomáhal aj hlavný rozhodca, ktorého rozhodnutia boli nepochopiteľné. Všetky sporné situácie riešil loptou pre Vrútočanov. Tak sa skončila aj ich prvá gólová akcia, keď hosťom daroval štandardnú situáciu, po ktorej padol gól. O pár minút neskôr domáci reklamovali ofsajdovú situáciu, no rozhodca nechal hru plynúť a bolo 2:2. Zuberčania po góle otvorili hru, čo však hostia využili na strelenie ďalších dvoch gólov. V II. polčase domáci v snahe zvrátiť výsledok hrali na troch útočníkov. Keď však svoje šance nevyužili prišlo známe nedáš – dostaneš. Rozhodca „daroval“ hosťom pokutový kop a bolo 2:5. Oravčania po peknej akcii znížili Richardom Juráňom na 3:5. Posledné slovo však mali Vrútky a rezignovaným domácim uštedrili vysokú prehru 3:8. KAROL HRNČIAR

Trstená - Fomat Martin 3:3 (0:1)
Góly domácich: Pánik 2, Vítek
ŽK domácich: Bača
Zostava domácich: Suroviak – Vajdečka, Vitek, Repka, Tropek, Paldia, Bača, Repka, Palider, Krasuľa, Pazúrik, Pánik
Striedali: Mišek, Žulko, Dzurek
Divákov: 300
Trstená privítala v poslednom domácom zápase jesennej časti Fomat Martin. Obidve mužstva nastúpili do zápasu s nasadením. Martinčania začali lepšie a po centri ohrozili Suroviaka, ktorému zákrok znepríjemnilo ostré slnko. Neskôr to bol opäť brankár Suroviak, ktorý musel hasiť oheň pred hosťujúcimi hráčmi. V 12. min to už boli domáci, ktorí Krasuľom a jeho hlavičkou ohrozili hosťujúcu bránu. V 14. min sa vydaril hosťom protiútok, keď z 10 metrov prekonali domáceho brankára a viedli 0:1. V 16. min kopal Bača priamy kop, no minul. O minútu nato zahrali hostia v šestnástke rukou, no rozhodca pokutový kop neodpískal. V 22. min opäť aktívny Krasuľa trafil mimo. Päť minút pred polčasom zlikvidoval strelu hostí Suroviak. V 44. min po kombinácii a zakončení Pánika šla lopta na rohový kop. V 48. min hostia udreli po rýchlom útoku a bolo 0:2. O minútu nato sa v šestnástke najlepšie zorientoval Pánik a dal na 1:2. V 53. min domáci Suroviak vytlačil loptu na roh. V 57. min Krasuľa trafil presne popod hosťujúceho brankára a bolo 2:2. Hneď o minútu Bačov priamy kop brankár hostí vyrazil. V 62. min opäť udreli hostia a bolo 2:3. Všetky góly padli cez stred obrany domácich. V 75. min po Krasuľovej akcii Vitek prehlavičkoval brankára a bolo 3:3. Domáci mali v závere zápasu smolu a mohli dokonať úplný obrat v zápase po strele Viteka a následnej ľavej žrdi. Diváci videli v Trstenej výborný zápas. Domácich treba pochváliť za nezlomnú vôľu. Futbalisti ďakujú svojim fanúšikom za vernosť a podporu v jesennej časti súťaže. PETER MEDVECKÝ

Nižná - Oravské Veselé 0:4 (0:1)
Góly: Martin Pisarčík 3, Zrnčík.
ŽK: Michal Kumor, Kopta, A. Kromka (všetci Or. Veselé).
Zostava domácich: D. Brčák, Žák, Michal Kuboš, T. Chladný, Komačka, Daňa, Marek Kuboš, Rošťák, R. Chladný, Šeling, Obtulovič, n striedali: Hucík, Blahút.
Zostava hostí: Kolenčík, Švába, D. Madleňák, R. Maslaňák, Kopta, M. Kriš, R. Večerek, Pucheľ, Zrnčík, Michal Kumor, Martin Pisarčík, n striedali: A. Kromka, J. Kriš, Miloš Mušák.
V predposlednom kole jesennej časti V. ligy sa stretli dve oravské mužstvá. Hra sa od začiatku odvíjala medzi šestnástkami. V 8. min hostia zahrávali po sebe dva rohové kopy, ale bez ohrozenia gólmana Nižnej. Domáci využívali každú príležitosť na streľbu, no ich pokusy boli nepresné. V 13. min nasledovali ďalšie dva rohy Or. Veselého, opäť však bez priamej strely do priestoru troch žrdí. Hra domácich bola dosť rozháraná, prihrávky nenachádzali adresátov. A keďže hosťujúci hráči tiež nepreukazovali veľa futbalového umenia, nebolo sa na čo pozerať. V 24. min strelu Zrnčíka z priameho kopu D. Brčák bezpečne kryl. Minútu po polhodine hry musel byť vystriedaný zranený Michal Kuboš, čo narušilo koncepciu domácich. V 33. min vystrelila Nižná prvýkrát na bránu súpera. S Rošťákovým zakončením nemal Kolenčík žiadne problémy. Z rýchleho protiútoku po ľavej strane a presnom centri na neobsadeného Martina Pisarčíka sa hostia ujali vedenia 0:1. Domáci kolektív pridal na aktivite a do konca polčasu si vytvoril tlak. V 43. min Marek Kuboš z priameho kopu prestrelil bránu. Po ňom mieril Šeling len do brvna brány Or. Veselého. V samotnom závere prvého dejstva zahral hosťujúci hráč pri výskoku rukou, ale hlavný rozhodca posúdil situáciu inak a zahrávalo sa proti Nižnej.
Po zmene strán v 48. min pálil Marek Kuboš vysoko nad. Bez gólového efektu sa skončil ďalší priamy i rohový kop hostiteľov. Snaha Nižnej sa nedala uprieť, avšak finálne prihrávky jej nevychádzali. Postupne sa hra vyrovnala a opäť sa stala nezáživnou. V 61. min po ojedinelom útoku hostí Patrik Zrnčík hlavou zvyšuje na 0:2. Futbalisti Or. Veselého hrali v obrane umne a vychádzali do rýchlych protiútokov. V 71. min strelu zo štandardnej situácie brankár Nižnej vyrazil a nabiehajúci M. Pisarčík dorazil loptu do siete - 0:3. Zakrátko nato po Šelingovom centri domáci Obtulovič v päťke rybičkou minul loptu. Hostitelia nenašli fyzické ani morálne sily na zvrátenie nepriaznivého stavu a v 85. min po strate lopty na polovicu súpera inkasovali štvrtýkrát. Rýchly brejk do odkrytej nižnianskej obrany sa skončil presnou koncovkou M. Pisarčíka - 0:4. Hosťujúci Tatran zdolal zaslúžene celok spod Ostražice rozdielom triedy. Opäť sa ukázalo, že Nižná, keď musí doma tvoriť, má veľké problémy. PAVOL CABADA

Lisková – Žaškov 2:0 (0:0)
ŽK: Gallo, Kubačka
Zostava: Reguli, Gallo, Kubačka, Ľorko, Katreniak, Bakoš, Lacko, Kaplánek, Ondrík, Pavlovčík, Mikuš, n striedali: Pobeha, Farko
Prvý polčas sa hralo viac-menej v strede ihriska. Domáci si vypracovali len jednu vyloženú šancu, po ktorej nastrelili brvno Reguliho brány. Hráči Žaškova mali viacero sľubných príležitostí. Strely Kaplánka, Mikuša, či Pavlovčíka sa však neujali. V II. dejstve sa obraz hry nezmenil. Žaškov však opätovne inkasoval po hrubých chybách vo vlastnej obrane. Domáci v rozmedzí 75. a 78. min zaznamenali dva rýchle góly a stanovili konečný výsledok. Hráči Liskovej „utrpeli“ výhru, zato Žaškovčania sa opäť nepoučili z predchádzajúcich prehratých zápasov. PAVOL ĽORKO

Ostatné zápasy: Lisková – Žaškov 2:0 (0:0). Palúdzka – Ludrová 1:2 (1:2). Bešeňová – Sučany 2:1 (2:1). Ďanová – L. Sliače 1:0 (0:0).

2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  1. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  2. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  3. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  4. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  7. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Podcast je náhrada miestneho rozhlasu

Správy z miestneho rozhlasu patria roky ku koloritu slovenských miesta obcí.

Jednou z hlavných výhod podcastov je, že ich môžete počúvať, keď vám to vyhovuje,“ povedal Jaroslav Kizek z agentúry M KREO.

Dolný Kubín má dobrovoľníkov na testovanie dostatok

Dnes večer podstúpili antigénový test, jeho negativita je podmienkou zaradenia na odberné miesta.

Testovanie dobrovoľníkov Dolnom Kubíne.

Na koronavírus zomreli aj pacienti v oravských nemocniciach

Epidemiologická situácia sa prudko zhoršuje na Liptove.

Počty ťažko chorých v nemocniciach rastú spoločne s úmrtiami.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.