Námestovo – Bánová 2:1 (0:0)
Góly: Jagnešák (11m), Verníček
Domáci dorastenci sa od úvodného výkopu poriadne zahryzli do svojho súpera, no bez gólového efektu. Najmä jedovka Plevu si pýtala gól, brankár však bol na mieste. Hostia takisto odpovedali nebezpečným pokusom, lenže ani ich šanca neskončila gólom. To bolo z ich strany všetko a do polčasu boli aktívnejší Námestovčania. V záverečnej fáze však nenašli recept na hosťujúceho brankára. Domáci fanúšikovia si z plného hrdla zakričali gól hneď po zmene strán, keď jedenástku premenil Jagnešák. Po vstrelenom góle sa hra ustálila a väčšinou prebiehala v priestore medzi šestnástkami. Všetko podstatné sa udialo v záverečnej päťminútovke. Výbornú prihrávku Trabalíku zúžitkoval rýchlonohý Verníček, no hostia dokázali rýchlo zareagovať. Pomohol im domáci hráč, ktorý si dal hlavou nešťastného vlastenca. Tri body zaslúžene zostali doma.
Zvolen – Tvrdošín 1:0 (1:0)
Pod Pustým hradom sa stretli dva vyrovnané celky. Hostia môžu v 1. polčase hovoriť o veľkej smole, lebo zahodili tri vyložené šance. V jednom prípade dokonca nastrelili aj žrď. To, čo sa však udialo po zmene strán, nevidno hocikedy. Hlavný rozhodca uznal gól, ktorý neskončil ani za bránkovou čiarou. Tento neregulárny zásah sa stal nakoniec aj víťazným.
L. Mikuláš – D. Kubín 3:2 (0:1)
Góly: Kozáčik 2
Oravci pôsobili v zápase neistým dojmom. Nedarilo sa im v koncovke a dopúšťali sa hrubých individuálnych chýb. Najmä obranná činnosť nefungovala tak, ako má. Misku váh naklonili domáci na svoju stranu desať minút pred záverečným hvizdom.
16. K.N.Mesto 14 3 2 9 18:49 11
Ostatné výsledky: K. N. Mesto – Čadca 3:1, V. Krtíš – Č. Balog 6:1, Krásno – Badín 1:1, Bytča – Martin 0:0, Dohrávky: Badín – K. N. Mesto 5:2, Podbrezová B – N. Baňa 3:2 (1:1).
Námestovo – Bánová 0:1 (0:0)
Obaja aktéri moc futbalového umenia v prvom dejstve neukázali. Viac sa sústredili na obrannú činnosť a brankári boli takmer bez práce. Za zmienku stojí štipľavý pokus Majchráka a na druhej strane hasil v poslednej chvíli domáci obranca. Ani druhý polčas nemal potrebné tempo, no postupom času sa začali viac presadzovať hostia. Hneď v úvode ich výborná šanca skončila nad bránou. Gólom mohla skončiť aj kombinácia Hrkeľa s Gorčákom, ale brankár Bánovej bol pozorný. O všetkom sa rozhodlo v závere zápasu. Po faule na hosťujúceho hráča bol nariadený pokutový kop. Ten hostia zúžitkovali a z Oravy si vezú domov tri body.
Zvolen – Tvrdošín 3:0 (2:0)
U domácich v tomto zápase platilo, že na čo siahli, to skončilo gólom. O hosťujúcom tíme sa to však povedať nedá. Ten sa potýkal s nemohúcnosťou v zakončení a vo Zvolene nedokázal vsietiť ani jeden kúsok.
L. Mikuláš – D. Kubín 1:1 (1:0)
Gól: Tieš
Rýchly gól posadil domácich na koňa a celé prvé dejstvo mali viac z hry. Druhý gól však nestrelili. Po výmene strán sa hostia predstavili v úplne inom svetle. Prevzali taktovku hry do svojich rúk a zaslúžene vyrovnali. Pekný center Kasanického, ešte krajším halfvolejom, zúžitkoval Tieš. Sieť sa už do konca zápasu nerozvlnila a remíza je spravodlivá.
16. Č. Balog 14 0 1 13 13:64 1
Ostatné výsledky: K. N. Mesto – Čadca 0:0, V. Krtíš – Č. Balog 2:0, Krásno – Badín 0:2, Bytča – Martin 2:6 (0:2), Dohrávky: Badín – K. N. Mesto 4:2, Podbrezová B – N. Baňa 7:0 (3:0)
Zuberec – L. Hrádok 1:0 (0:0)
Gól: D. Chovančák
Predposlední domáci tím chcel konečne potešiť svojich divákov tromi bodmi, a to sa im aj podarilo. Po strelenom góle to však nemali jednoduché a museli siahnuť na dno síl, aby najtesnejšie víťazstvo uhájili. Domáci chlapci si za oduševnený výkon zaslúžia pochvalu.
Lisková – Or. Jasenica 4:3 (2:0)
Góly: Polák, Kubizna, Maslaňák
Prvé družstvo súťaže zavítalo na Liptov a proti domácim sa očakávala prechádzka ružovou záhradou. Pravda však bola iná. Rozhodcovská trojica bola dvanástym hráčom domácich. Tá ich neustále hnala aj za nepriaznivého stavu dopredu a tak Oravci odišli z Liskovej naprázdno.
13. Štiavnik 12 3 0 9 16:32 9
Ostatné výsledky: L. Sliače – Stráňavy 1:2 (0:1), Černová – Belá 5:0 (3:0), Terchová – Z. Poruba 6:0 (1:0), Štiavnik – Predmier 0:2 (0:2), Hôrky – Rajec 2:1 (1:1)
T. Teplice – Or. Veselé 1:1 (0:1)
Gól: Romaňák
Líder súťaže podcenil tento zápas a len vďaka fyzickej indispozícii uhral nerozhodný výsledok. Oravci svojím výkonom milo prekvapili a z Turca si mohli odviesť viac než bod.
Liesek – Žabokreky 1:0 (1:0)
Gól: Koleják
Domáci tím sa momentálne nachádza na víťaznej vlne, keď v posledných štyroch zápasoch vždy bodoval naplno. Doma ho však čakal ťažký oriešok, druhý tím tabuľky. Ten však takisto rozlúskol, i keď cesta k trom bodom nebola jednoduchá. Bojovnosťou a predovšetkým túžbou po piatom víťazstve v rade zdolal i silné Žabokreky.
Rabča – Palúdzka 5:4 (2:1)
Góly: Miroslav Pilarčík 2, Marek Pilarčík, Kolčák, Kozák
V divokom zápase začala lepšie Palúdzka a ujala sa jednogólového vedenia. Potom však spustili domáci gólostroj a ten sa zastavil až na stave 5:1. Za tohto výsledku boli hostia zrelý na uterák, no Rabča nepochopiteľne prestala hrať. Inkasovala tri góly a zrazu dostal zápas nový náboj. V ďalších minútach sa domáci už nenechali nachytať na hruškách a víťazstvo si ustrážili.
Nižná – T. Kľačany 1:0 (1:0)
Gól: Zboroň
Obaja súperi potrebujú body ako soľ a od úvodu sa bojovalo o každú loptu. Domáci predviedli oproti minulému zápasu zlepšený výkon. Ten im nakoniec stačil aj na trojbodový zápis. Koniec stretnutia sa však neniesol v duchu fair play a červenalo sa na oboch stranách.
Trstená – L. Kokava 5:1 (2:1)
Góly: Gočal 2, Žulko, Sobek, Šinál
Inkasovaný gól domáci kolektív zdravo nabudil a od tohto momentu boli pánom na ihrisku. Do prestávky stihla Trstená stav otočiť a aj po zmene strán pokračovala vo vysokom tempe. Súper odolával iba prvých desať minút, potom však odpadol a na lepších domácich nestačil.
Likavka – Bziny 1:0 (0:0)
Miernym favoritom boli domáci, ktorí sa pohybujú v popredných priečkach. Hostia však zaskočili súpera bojovným dojmom a siahali minimálne na bod. Ten im mohol v závere zaistiť Kubačka. Svoje sólo však nezakončil gólom a jeho tím prehral najtesnejším rozdielom.
Góly: K. Železňák 2, Jagnešák
Koniec jarnej sezóny zastihol oravský tím v dobrej forme a aj v tomto zápase sa predviedli vo výbornom svetle. Od úvodného hvizdu to mali pevne vo svojich rukách. Hostia hrozili predovšetkým z rýchlych brejkov a dva z nich gólovo premenili. Oba vsietil Kamil Železňák, pre ktorého to bol dvanásty, resp. trinásty presný zásah. Aj v 2. polčase pokračovalo Námestovo v neustálom tlaku a často ostreľovalo domáceho gólmana. Najaktívnejší bol Jagnešák a jeden z jeho pokusov si našiel cestu do siete. Ten dal aj zároveň bodku za duelom.
Tvrdošín – Podbrezová 1:3 (1:1)
Gól: Ferenčík
Domáci tím zaznamenal v posledných zápasoch zlepšené výkony a na svojej pôde chcel potrápiť aj favorizovanú Podbrezovú. V prvom dejstve boli domáci chlapci rovnocenným súperom a zaslúžene aj vyrovnali z kopačky Ferenčíka. Po prestávke však prevýšila fyzická a technická zdatnosť hostí zo stredu Slovenska a dvoma gólmi rozhodli o troch bodoch.
D. Kubín – Čadca 4:0 (2:0)
Góly: Buška 2, Verníček, Laura
Ako obvykle začali domáci na svojom štadióne výborne a v 5. min ich rozveselil Buška. Väčšinu času mal domáci tím loptu na svojich kopačkách a hosťom ju požičiaval iba zriedka. Druhý gól padol po prekrásnej kombinácii Verníčka s Trabalíkom, na ktorej konci bol strelec prvého gólu. Druhý polčas sa ničím nelíšil od toho prvého. Dolný Kubín bol režisérom hry a hostia iba štatistami. Do čierneho sa ešte trafili Verníček a Laura. Domáci celok dal výbornú bodku za vydarenou jesennou časťou, keď doma nestratil ani bod.
14. Tvrdošín 13 0 2 11 3:52 2
Ostatné výsledky: Žilina – Martin 0:1, Dukla BB – Ružomberok 0:1, Jupie BB – Lučenec 2:1, Č. Balog – Zvolen 0:0
Žiar – Námestovo 1:2 (1:1)
Góly: Kubica, Čecho
Pred zápasom bol rozdiel medzi týmito súpermi tri body, čo sa prejavilo aj na ihrisku. Nikto z oboch aktérov nemal výraznejšiu prevahu. Domáci boli fyzicky zdatnejší, no Námestovčania zas mali lepšiu kopaciu techniku. Šťastena sa tentokrát usmiala na hosťujúcu stranu, keď plný bodový zápis zariadil Čecho.
Tvrdošín – Podbrezová 3:7 (2:2)
Góly: Gallas, Zaťko, Lajš
V súboji mladších žiakov platil podobný scenár ako pri starších. Kým domáci vládali so súperom držať krok, vyzeralo to na slušný výsledok. No za stavu 3:3 prišli v rozpätí desiatich minút štyri góly do domácej siete a bolo po zápase. Domáci chlapci tak stále čakajú na svoj premiérový bod v najvyššej súťaži.
D. Kubín – Čadca 5:3 (5:0)
Góly: Bugan 2, Meško 2, Kostroš
Diváci, ktorí si našli cestu na štadión, videli gólovú prestrelku a dva odlišné polčasy. Prvé dejstvo bolo pre domácich ako z ríše snov a súperovu bránu zaťažili postupne piatimi presnými zásahmi. Po obrátke však vybehla Čadca ako vymenená a ľahostajnosť domácich zadákov potrestala tromi gólmi. Záverečnú drámu však Dolnokubínčania nepripustili.
T. Teplice – Dlhá 1:0
Súboj družstiev zo spodnej polovice tabuľky rozhodol jediný presný zásah. Na radosť domáceho kolektívu padol do siete hostí a týmto víťazstvom sa dotiahli na svojho súpera.
L. Mikuláš – Rabča 3:0 (1:0)
Väčšina hracieho času sa odvíjala na hosťujúcej polovici, kde ich domáci dosť často zatlačili. Hostia nedokázali výraznejšie ohroziť domácu svätyňu. Zväčša to boli platonické pokusy z diaľky. Domáci tím pretavil svoju prevahu aj do gólov a po zásluhe zvíťazil.
Trstená – Rajec 1:2 (0:1)
Gól: P. Dzurek
Domáci sa potýkali počas celého stretnutia s nepresnosťou v zakončení a chýbal im aj bojovný duch. Najmä tieto dve činnosti ich pripravili o bodový zápis.
14. Krásno 11 0 2 9 11:56 2
Ostatné výsledky: K. N. Mesto – Bytča 0:0, Žilina B – Belá 6:0 (4:0), Ružomberok B – Martin 1:0 (1:0), Krásno – V. Rovné 2:3 (0:2)
T. Teplice – Dlhá 3:0
Predposledná Dlhá svojím výkonom na Turci veľmi neoslnila. Na domácich jednoducho nemala a prehrala rozdielom triedy.
L. Mikuláš – Rabča 3:2 (1:0)
Góly: Adamčík, Brezoňák
Hostia ukázali veľkú kolektívnu silu. Ani dvojgólová strata ich neodradila a podarilo sa im vyrovnať na 2:2. Potom však prišiel pre nich dosť smolný koniec. V poslednej minúte dostali rozhodujúci gól hlavou, na ktorý už nemali čas odpovedať.
Trstená – Rajec 5:0 (3:0)
Góly: Stopiak 4, Hajdúch
Po utorňajšej dohrávke si napravili domáci chuť a slabučký Rajec pohodlne zdolali. Strelecky bol hlavne pri chuti Stopiak, ktorý sa do čierneho trafil až štyrikrát.