Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky
FUTBAL I. TRIEDA

Derby kola pre Vavrečku

Dvanáste kolo najvyššej súťaže prinieslo najväčšie prekvapenie v Krivej, keď domáci porazili Zubrohlavu. V súboji prvého s posledným si Podzámok na domácej pôde pripísal tri body po zápase proti Leštinám. V derby kola Vavrečka zdolala Rabču vysoko 4:0.

ŽK: M. Baláž, Libor Kubala, Sakmár, - Rentka, Palider, Hrkeľ, Žuffa

Zostava domácich: Zeman, Džubek, J. Kubala, M. Baláž, Libor Kubala, Lukáš Kubala, Sakmár, Zaťko, F. Pazúrik, Kubášek, R. Baláž, n striedal: Pavelek

Zostava hostí:Žuffa, M. Mordel, Krátky, Jendroľ, Mokošák, Hrkeľ, Palider, Václav, Brišák, Rentka, Ľ. Mordel, nstriedal: Miškovič

Divákov: 80

Domáci už v úvode priklincovali hostí na svoju polovicu. Už v 2. min sa rútil sám na brankára Baláž, no nebol úspešný. Dve minúty nato mal Baláž opäť šancu po Sakmárovom centri, ale netrafil bránu. V 13. min sa konečne Balážova aktivita dočkala gólu, keď po Sakmárovej strele hlavou poslal odrazenú loptu do siete súpera. Hráči Zubrohlavy zápas nezvládali, zbytočne a zákerne faulovali, z čoho rezultovalo rozdávanie žltých kariet. V 40. min po ojedinelom útoku hostia vyrovnávajú na 1:1. V úvode druhého polčasu Zubrohlava nebezpečne útočí a po faule si vynútila pokutový kop, ktorý Brišák premieňa. Domáci hostí opäť pritlačili, Zubrohlavčania zastavujú útoky len faulovaním. Jeden zo zákrokov bol potrestaný pokutovým kopom a Zaťko nekompromisne vyrovnal. Zubrohlava zápas po psychickej stránke nezvládla, jej hráči opäť zákerne faulovali, rozhodca vytiahol žltú kartu a ukázal na biely bod. Loptu si postavil opäť Zaťko a zvyšuje na 3:2. Hostia podnikali protiútoky, vyšlo im jedno vysunutie Palidera, a ten vyrovnal. Faulom si Zubrohlava vynútila ďalší pokutový kop, ktorý strieľal opäť Zaťko. Lopta z jeho kopačky sa zastavila v brankárových rukách, no vypadla mu za bránkovú čiaru. Do konca tvrdého zápasu sa okrem rozdávania žltých kariet už nič nezmenilo a Krivá si zo stretnutia odnáša cenné tri body. MIROSLAV PAVELEK

Dlhá – Bobrov 2:1 (0:0)

Góly: Hirner 2 – D. Gerek

ŽK: Šutta – Bodorik

Zostava domácich: Štrbka, Šutta, P. Capuliak, Kožienka, Kurčinka, M. Capuliak, Oršuliak, Havjar, Bakoš, Hirner, L. Jendrišek, n striedali: I. Jendrišek, Kordiak

Zostava hostí: Rémeš, Bodorik, Kožienka, Barča, Gužík, Náhly, Paška, Réhm, Brišák, S. Gerek, D. Gerek, n striedali: Kurtulík, Zábel

Prvý polčas bol už od prvej minúty veľmi vyrovnaný. Domáci tlačili hostí, tí zas ohrozovali bránu Dlhej z nebezpečných protiútokov. Do 60. min patrila hra obom mužstvám. Následne domáci pritlačili, z čoho vzišiel po nedorozumení hosťujúcej obrany v 70. min gól z kopačky Hirnera. V 85. sa po strane uvoľnil Lukáš Jendrišek a vzápätí bol v pokutovom území faulovaný Hirner. Ten istý hráč premenil jedenástku a zvýšil náskok Dlhej o dva góly. V závere zápasu ešte hostia znížili po štandardnej situácii v 90. min. ANTON NOVÁK

Vavrečka – Rabča 4:0 (1:0)

Góly: M. Sklarčík, M. Hoľmík, Doroš, Kozoň

ŽK: Peter Brčák – Porvich, Gúžik, Slovík, Pajta, Kozák,

Zostava domácich: Hurák, Doroš, Pavol Brčák, Peter Brčák, P. Sklarčík, M. Sklarčík, J. Holmík, Srnčík, Kasan, M. Hoľmík, Šalata, n striedali: Kozoň, J. Sklarčík

Zostava hostí: Adamčík, Porvich, Gúžik, Slovík, Pajta, Jagnešák, Brišák, Kozák, Jagelka, Š. Revaj, Slivka, nstriedali: T. Revaj, Mucha

Vo Vavrečke sa hral veľmi dobrý technický futbal, ku ktorému prispeli zo začiatku zápasu oba mužstvá. V prvom polčase sa útoky striedali z jednej strany na druhú, pričom strely hostí smerovali mimo alebo ponad bránu. Domáce strely síce mierili do priestoru brány, ale všetky brankár Rabče kryl. Zlom prišiel v 42. min s krásnou akciou po ľavej strane, kadiaľ potiahol loptu na súperovu polovicu Holmík, zacentroval do šestnástky a M. Sklarčík sa strelou po zemi nemýlil - otvára skóre stretnutia gólom do šatne. Úvod druhého polčasu vyšiel lepšie domácim. V 60. min sa dostal k odrazenej lopte za šestnástkou Doroš a jeho strela pod brvno išla presne. Ani po tomto momente sa hostia neprebrali a Vavrečka naďalej kontrolovala hru. V 75. min prišiel center do šestnástky z pravej strany a Kozoň bravúrnou hlavičkou dáva ďalší gól do brány Rabče. Posledná gólová strela zápasu bola vystrelená z kopačky M. Holmíka, ktorý vymietol aj tú poslednú pavučinku v hornom rohu súperovej brány. (R)

Lokca – Or. Poruba 1:0 (1:0)

Gól: Trnka (11m)

ŽK: Trnka – P. Hucko, Badín, Paprčka, Hucko

Zostava domácich: Kramarčík – Bombjak, Náčin, Graňák, Michalčík, Bolibruch, Trnka, Ondrek, Ošťadnický, Slameník, n striedali: Z. Bartoš, Janík, Vajdiar

Zostava hostí: Huba – Hrúzik, Paprčka, P. Hucko, M. Hucko, Kosmeľ, P. Dudáš, Duda, Koedam, Martin Dudáš, Badín, n striedali: Miroslav Dudáš, Bardis, Strapec

Domáce tribúny jasali už v 5. min, keď faul na Slameníka potrestal z bieleho bodu Trnka. Ďalšie minúty boli obojstranne opatrné a hralo sa prevažne v strede ihriska. Domáce farby mohol upokojiť Ošťadnický, ale jeho pokus z veľkého uhla skončil iba na bočnej sieti. Defenzívne taktiky pokračovali aj v druhom polčase. Diváci veľa šancí nevideli, skôr prevažovali osobné súboje. V 65. min výborne zahral priamy kop Trnka, ale skončil tesne mimo brány. Taktický boj pokračoval až do samého konca a ako víťaz z neho vyšli domáci futbalisti. Tí si zaslúžia pochvalu, lebo každý si do bodky plnil svoje povinnosti. Odmenou sú pre nich tri body. Zdeno Bartoš

Or. Podzámok – Leštiny 2:0 (0:0)

Góly: Holubčík, Šiška

ŽK: Feranc - Osadský

Zostava domácich: Kubinda, Datko, Marcinek, Horňák, Ordančík, Šiška, Chromek, Brienik, Holubčík, Dančo, Feranc, nstriedali: Fiderák, Maslo

Zostava hostí: Škrabák, Ľupták, Halák, Kořalník, Mačuha, Krakovský, Dudák, Osadský, Hubčík, Tomaň, Michna, nstriedali: Kaplánek, Sitek

Prvý polčas sa od začiatku odohrával na polovici hostí. Domáci mali šancu v 15. min, no Holubčík trafil iba brankára. V 30. min strieľal z 30 m Chromek, ale lopta opečiatkovala len tyč brány. V 40. min strieľal Brienik, ale brankár vyrazil. Druhý polčas bol pre domácich lepší, keď sa v 50. min po akcii z pravej strany presadil Holubčík. V 65. min z tej istej strany centroval Brienik a Šiška zvyšuje na konečných 2:0. V 90. min hráči Oravského Podzámku kopali roh z pravej strany, ale lopta sa po Marcinkovej strele zastavila na spojnici brány. JÁN HOLUBČÍK

Veličná – Breza 0:1 (0:0)

Prvý polčas sa začal vo veľmi vyrovnanom tempe. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú s množstvom gólových príležitostí aj na strane domácich, aj na strane hostí. Domáci celok v prvom polčase nastrelil dvakrát tyč hosťujúcej brány. Na druhej strane bolo raz nastrelené brvno. Do druhého polčasu prišli lepšie nabudení hráči Brezy, ktorí výborne zatlačili celok Veličnej a dali prvý a zároveň posledný gól stretnutia. Hosťujúci hráči mali ešte množstvo dobrých príležitostí, ale domáce mužstvo podržal brankár. (R)

Klin – Novoť 0:2 (0:1)

Góly: Hollý, Kojdiak

ŽK: J. Stahoň – Nodžák, Ľ. Mikolajčík

Zostava domácich: Veselič – Jadroň, Balek, Ganobčík, Ľ. Stahoň, J. Stahoň, Fenik, Mišek, Bolibruch, Úradník, Pisarčík, n striedali: Svetlošák, Bugaj, Gonšenica

Zostava hostí: Bolek – Zavodančík, Florek, Kojdiak, Nodžák, P. Jašica, Hollý, Ľ. Mikolajčík, Š. Jašica, Godiš, Bartoš, n striedali: A. Mikolajčík, M. Mikolajčík, Beňuš

Aktéri na ihrisku predviedli zápas vyrovnanej úrovne. Domácich zdobila väčšia bojovnosť, no na strane hostí bola väčšia futbalová kvalita. Do vedenia mohli ísť ako prví domáci futbalisti. V tutovej šanci však zlyhal Ganobčík a loptu poslal ponad bránu. Z ničoho nič však udrelo na opačnej strane. V skrumáži pred domácou svätyňou sa najlepšie zorientoval Hollý a od 35. min hostia vyhrávali jednogólovým náskokom. V 2. polčase vrhol Klin všetky sily dopredu, z čoho rezultovali aj gólové príležitosti. V nich však hráči trestuhodne zlyhávali. Zákonite prišiel trest: v 80. min využil priestor v otvorenej obrane Kojdiak a bolo 0:2. Zmierniť prehru mohol Jadroň, ale brankár hostí sa vyznamenal. Rudolf Balek

1. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  5. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  6. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
  7. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
  8. Pomáhajte čítaním
  9. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  10. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 10 319

MY PLUS: Pokojne zostaňte doma, náš týždenník MY si teraz prelistujete už aj online

23 regionálnych titulov MY a niekoľkoročný archív online plus odomknutý exkluzívny obsah na 27 weboch MY - to je MY PLUS.

Tu sú výsledky víkendového testovania na Orave. Prečo ste boli vy?

Za tri dni otestovali odberové tímy 91 505 ľudí. Do karantény poslali 3 904 infikovaných.

Ulice a námestia stíchli.

Futbalisti Brezovice sa na jeseň bavili futbalom

Oravský Podzámok zimoval vlani na prvom mieste siedmej ligy. V aktuálnej sezóne sa nachádza na desiatom mieste.

Futbalisti Brezovice predvádzali na jeseň výborné výkony.