Sobota, 18. september, 2021 | Meniny má EugéniaKrížovkyKrížovky
FUTBAL I. TRIEDA

Derby kola pre Vavrečku

Dvanáste kolo najvyššej súťaže prinieslo najväčšie prekvapenie v Krivej, keď domáci porazili Zubrohlavu. V súboji prvého s posledným si Podzámok na domácej pôde pripísal tri body po zápase proti Leštinám. V derby kola Vavrečka zdolala Rabču vysoko 4:0.

ŽK: M. Baláž, Libor Kubala, Sakmár, - Rentka, Palider, Hrkeľ, Žuffa

Zostava domácich: Zeman, Džubek, J. Kubala, M. Baláž, Libor Kubala, Lukáš Kubala, Sakmár, Zaťko, F. Pazúrik, Kubášek, R. Baláž, n striedal: Pavelek

Zostava hostí:Žuffa, M. Mordel, Krátky, Jendroľ, Mokošák, Hrkeľ, Palider, Václav, Brišák, Rentka, Ľ. Mordel, nstriedal: Miškovič

Divákov: 80

Domáci už v úvode priklincovali hostí na svoju polovicu. Už v 2. min sa rútil sám na brankára Baláž, no nebol úspešný. Dve minúty nato mal Baláž opäť šancu po Sakmárovom centri, ale netrafil bránu. V 13. min sa konečne Balážova aktivita dočkala gólu, keď po Sakmárovej strele hlavou poslal odrazenú loptu do siete súpera. Hráči Zubrohlavy zápas nezvládali, zbytočne a zákerne faulovali, z čoho rezultovalo rozdávanie žltých kariet. V 40. min po ojedinelom útoku hostia vyrovnávajú na 1:1. V úvode druhého polčasu Zubrohlava nebezpečne útočí a po faule si vynútila pokutový kop, ktorý Brišák premieňa. Domáci hostí opäť pritlačili, Zubrohlavčania zastavujú útoky len faulovaním. Jeden zo zákrokov bol potrestaný pokutovým kopom a Zaťko nekompromisne vyrovnal. Zubrohlava zápas po psychickej stránke nezvládla, jej hráči opäť zákerne faulovali, rozhodca vytiahol žltú kartu a ukázal na biely bod. Loptu si postavil opäť Zaťko a zvyšuje na 3:2. Hostia podnikali protiútoky, vyšlo im jedno vysunutie Palidera, a ten vyrovnal. Faulom si Zubrohlava vynútila ďalší pokutový kop, ktorý strieľal opäť Zaťko. Lopta z jeho kopačky sa zastavila v brankárových rukách, no vypadla mu za bránkovú čiaru. Do konca tvrdého zápasu sa okrem rozdávania žltých kariet už nič nezmenilo a Krivá si zo stretnutia odnáša cenné tri body. MIROSLAV PAVELEK

Dlhá – Bobrov 2:1 (0:0)

Góly: Hirner 2 – D. Gerek

ŽK: Šutta – Bodorik

Zostava domácich: Štrbka, Šutta, P. Capuliak, Kožienka, Kurčinka, M. Capuliak, Oršuliak, Havjar, Bakoš, Hirner, L. Jendrišek, n striedali: I. Jendrišek, Kordiak

Zostava hostí: Rémeš, Bodorik, Kožienka, Barča, Gužík, Náhly, Paška, Réhm, Brišák, S. Gerek, D. Gerek, n striedali: Kurtulík, Zábel

Prvý polčas bol už od prvej minúty veľmi vyrovnaný. Domáci tlačili hostí, tí zas ohrozovali bránu Dlhej z nebezpečných protiútokov. Do 60. min patrila hra obom mužstvám. Následne domáci pritlačili, z čoho vzišiel po nedorozumení hosťujúcej obrany v 70. min gól z kopačky Hirnera. V 85. sa po strane uvoľnil Lukáš Jendrišek a vzápätí bol v pokutovom území faulovaný Hirner. Ten istý hráč premenil jedenástku a zvýšil náskok Dlhej o dva góly. V závere zápasu ešte hostia znížili po štandardnej situácii v 90. min. ANTON NOVÁK

Vavrečka – Rabča 4:0 (1:0)

Góly: M. Sklarčík, M. Hoľmík, Doroš, Kozoň

ŽK: Peter Brčák – Porvich, Gúžik, Slovík, Pajta, Kozák,

Zostava domácich: Hurák, Doroš, Pavol Brčák, Peter Brčák, P. Sklarčík, M. Sklarčík, J. Holmík, Srnčík, Kasan, M. Hoľmík, Šalata, n striedali: Kozoň, J. Sklarčík

Zostava hostí: Adamčík, Porvich, Gúžik, Slovík, Pajta, Jagnešák, Brišák, Kozák, Jagelka, Š. Revaj, Slivka, nstriedali: T. Revaj, Mucha

Vo Vavrečke sa hral veľmi dobrý technický futbal, ku ktorému prispeli zo začiatku zápasu oba mužstvá. V prvom polčase sa útoky striedali z jednej strany na druhú, pričom strely hostí smerovali mimo alebo ponad bránu. Domáce strely síce mierili do priestoru brány, ale všetky brankár Rabče kryl. Zlom prišiel v 42. min s krásnou akciou po ľavej strane, kadiaľ potiahol loptu na súperovu polovicu Holmík, zacentroval do šestnástky a M. Sklarčík sa strelou po zemi nemýlil - otvára skóre stretnutia gólom do šatne. Úvod druhého polčasu vyšiel lepšie domácim. V 60. min sa dostal k odrazenej lopte za šestnástkou Doroš a jeho strela pod brvno išla presne. Ani po tomto momente sa hostia neprebrali a Vavrečka naďalej kontrolovala hru. V 75. min prišiel center do šestnástky z pravej strany a Kozoň bravúrnou hlavičkou dáva ďalší gól do brány Rabče. Posledná gólová strela zápasu bola vystrelená z kopačky M. Holmíka, ktorý vymietol aj tú poslednú pavučinku v hornom rohu súperovej brány. (R)

Lokca – Or. Poruba 1:0 (1:0)

Gól: Trnka (11m)

ŽK: Trnka – P. Hucko, Badín, Paprčka, Hucko

Zostava domácich: Kramarčík – Bombjak, Náčin, Graňák, Michalčík, Bolibruch, Trnka, Ondrek, Ošťadnický, Slameník, n striedali: Z. Bartoš, Janík, Vajdiar

Zostava hostí: Huba – Hrúzik, Paprčka, P. Hucko, M. Hucko, Kosmeľ, P. Dudáš, Duda, Koedam, Martin Dudáš, Badín, n striedali: Miroslav Dudáš, Bardis, Strapec

Domáce tribúny jasali už v 5. min, keď faul na Slameníka potrestal z bieleho bodu Trnka. Ďalšie minúty boli obojstranne opatrné a hralo sa prevažne v strede ihriska. Domáce farby mohol upokojiť Ošťadnický, ale jeho pokus z veľkého uhla skončil iba na bočnej sieti. Defenzívne taktiky pokračovali aj v druhom polčase. Diváci veľa šancí nevideli, skôr prevažovali osobné súboje. V 65. min výborne zahral priamy kop Trnka, ale skončil tesne mimo brány. Taktický boj pokračoval až do samého konca a ako víťaz z neho vyšli domáci futbalisti. Tí si zaslúžia pochvalu, lebo každý si do bodky plnil svoje povinnosti. Odmenou sú pre nich tri body. Zdeno Bartoš

Or. Podzámok – Leštiny 2:0 (0:0)

Góly: Holubčík, Šiška

ŽK: Feranc - Osadský

Zostava domácich: Kubinda, Datko, Marcinek, Horňák, Ordančík, Šiška, Chromek, Brienik, Holubčík, Dančo, Feranc, nstriedali: Fiderák, Maslo

Zostava hostí: Škrabák, Ľupták, Halák, Kořalník, Mačuha, Krakovský, Dudák, Osadský, Hubčík, Tomaň, Michna, nstriedali: Kaplánek, Sitek

Prvý polčas sa od začiatku odohrával na polovici hostí. Domáci mali šancu v 15. min, no Holubčík trafil iba brankára. V 30. min strieľal z 30 m Chromek, ale lopta opečiatkovala len tyč brány. V 40. min strieľal Brienik, ale brankár vyrazil. Druhý polčas bol pre domácich lepší, keď sa v 50. min po akcii z pravej strany presadil Holubčík. V 65. min z tej istej strany centroval Brienik a Šiška zvyšuje na konečných 2:0. V 90. min hráči Oravského Podzámku kopali roh z pravej strany, ale lopta sa po Marcinkovej strele zastavila na spojnici brány. JÁN HOLUBČÍK

Veličná – Breza 0:1 (0:0)

Prvý polčas sa začal vo veľmi vyrovnanom tempe. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú s množstvom gólových príležitostí aj na strane domácich, aj na strane hostí. Domáci celok v prvom polčase nastrelil dvakrát tyč hosťujúcej brány. Na druhej strane bolo raz nastrelené brvno. Do druhého polčasu prišli lepšie nabudení hráči Brezy, ktorí výborne zatlačili celok Veličnej a dali prvý a zároveň posledný gól stretnutia. Hosťujúci hráči mali ešte množstvo dobrých príležitostí, ale domáce mužstvo podržal brankár. (R)

Klin – Novoť 0:2 (0:1)

Góly: Hollý, Kojdiak

ŽK: J. Stahoň – Nodžák, Ľ. Mikolajčík

Zostava domácich: Veselič – Jadroň, Balek, Ganobčík, Ľ. Stahoň, J. Stahoň, Fenik, Mišek, Bolibruch, Úradník, Pisarčík, n striedali: Svetlošák, Bugaj, Gonšenica

Zostava hostí: Bolek – Zavodančík, Florek, Kojdiak, Nodžák, P. Jašica, Hollý, Ľ. Mikolajčík, Š. Jašica, Godiš, Bartoš, n striedali: A. Mikolajčík, M. Mikolajčík, Beňuš

Aktéri na ihrisku predviedli zápas vyrovnanej úrovne. Domácich zdobila väčšia bojovnosť, no na strane hostí bola väčšia futbalová kvalita. Do vedenia mohli ísť ako prví domáci futbalisti. V tutovej šanci však zlyhal Ganobčík a loptu poslal ponad bránu. Z ničoho nič však udrelo na opačnej strane. V skrumáži pred domácou svätyňou sa najlepšie zorientoval Hollý a od 35. min hostia vyhrávali jednogólovým náskokom. V 2. polčase vrhol Klin všetky sily dopredu, z čoho rezultovali aj gólové príležitosti. V nich však hráči trestuhodne zlyhávali. Zákonite prišiel trest: v 80. min využil priestor v otvorenej obrane Kojdiak a bolo 0:2. Zmierniť prehru mohol Jadroň, ale brankár hostí sa vyznamenal. Rudolf Balek