Trstenčania poskočili v tabuľke o tri miesta

IV. liga

Or. Jasenica – K. Lúčka 1:1 (1:1)

Gól: Puvák

ŽK: Puvák

Zostava domácich: Žofaj, V. Madleňák, Skočík, Kaprálik, Zanovit, Pauč, Binek, Puvák, Zemenčík, Vráb, M. Madleňák, striedali: Feranec, Farský

Jasenica začala od úvodu zápasu tlakom, do 10. min si vypracovala tri čisté gólové príležitosti. V prvej Skočík nastrelil tyč a ďalšie dve zneškodnil hosťujúci brankár. V 10. min sa po chybe domácich dostali k lopte hostia a z rýchleho protiútoku otvárajú skóre. Or. Jasenica celý prvý polčas tlačila na súpera, mala veľa príležitostí, no trestuhodne ich zahadzovala. Až v 20. min po rohovom kope sa odrazená lopta dostala pred Puváka a ten z 20 m vyrovnal. V 24. min Zanovit z voleja krásne vypálil k tyči, ale hosťujúci brankár strelu vyškriabal opäť na rohový kop. V druhom polčase sa Or. Jasenica snažila vyvinúť tlak, ale s nepresnými nahrávkami v strede ihriska sa jej to nedarilo. Útoky Jaseničanov v 2. polčase boli ojedinelé a bezzubé. V 70. min obrovská šanca Zemenčíka na päťke súperovej brány, no strelec prehodil nielen brankára, ale aj bránu. Jasenica si môže spytovať svedomie za veľa zahodených šancí, hlavne v prvom polčase, a za stratu dvoch bodov. MÁRIO MADLEŇÁK

Tvrdošín – Oščadnica 2:1 (0:0)

Góly: Kováč 2

ŽK: Hradský

Zostava: Šimánek, Lepáček, Hradský, Maslo, Baláž, Bukový, Plančo, Sirota, Novák, Florek, Palider, n striedal : Kováč

Tvrdošínčania odohrali ďalší existenčný zápas. Od začiatku mali lepšie držanie lopty než súper, ale ten ich púšťal len po 16-ku. Hostia sa spoliehali na protiútky. V 31. min strelu smerujúcu k žrdi domáci brankár Šimánek vyráža. O 4 min nato prenikol F. Novák po ľavej strane pred bránu Oščadnice, ale namiesto aby volil priamu strelu, prihráva. Z následného rohového kopu sa po skrumáži zraňuje Jaroslav Florek, ktorý zápas nedohral. Na jeho miesto sa postavil A. Kováč a dve min po zmene strán otvára krížnou strelou skóre. V 54. min znova Kováč triafa hlavičkou brvno. O 2 min nato pohrozili nebezpečnou strelou hostia, ale domáci gólman bol namieste. V 60. min zahrával rohový kop Sirota. Loptu smerujúcu pod brvno hosťujúci brankár vyráža. O minútu sa domáci opäť tešili. Andrej Kováč zvyšuje na dvojgólový rozdiel strelou z hranice 16-ky. Hostia vrhli všetky sily do útoku a 15 min pred koncom strelu k žrdi Šimánek bravúrnym zákrokom vyráža. Hneď nato nevyšiel domácim ofsajd-systém a hosťujúceho útočníka Šimánek skvele vychytal. Oščadnica sa dočkala v 85. min. Na strelu z hranice 16-ky smerujúcu k žrdi už Šimánek nestačil. Ihneď po rozohraní F. Novák zo 6 m triafa bombu do brankára Oščadnice. Hostia boli naďalej aktívni, ale Tvrdošín cenné víťazstvo krvopotne udržal. ĽUBOMÍR GREGOREC

Ostatné zápasy: Černová - S. Bystrica 1:0 (0:0), Predmier - K. Lieskovec 2:1 (0:1), Turany – Dúbrava 9:2 (5:0), Belá-Dulice - Z. Poruba 3:5 (1:2), Trebostovo – Stráňavy 3:0 (1:0), Tonka 2, Chmúrny.

Žaškov – Zuberec 6:2 (3:1)

Góly : Lacko 2, Katreniak, Kaplánek, Pavlovčík, Gallo – Marek Šiška, Braňo Juráň

ŽK : Reguly, Kubačka, Pavlovčík – Šimičák, Hruboš, E. Šiška, T. Šiška

ČK za domácich : Kováč

Zostava domácich : Reguly, Gallo, Kubačka, Hanko, Bakoš, Katreniak, Lacko, Kaplánek, Kováč, Pavlovčík, Ondrík, n striedali : Pobeha, Peter Farko, Tomáš Farko

Zostava hostí : Flontek, Dominik Chovančák, Matej Chovančák, Tomáš Šiška, Edo Šiška, Marek Šiška, Filek, Peter Chovančák, Šimičák, B. Juráň, R. Juráň, n striedali : Hruboš, Tunák

Z tohto zápasu odchádzali obe mužstvá rozčarované – z výkonu hlavného arbitra. Hostia sa ujali vedenia už v 7. min po premenenom pokutovom kope Mareka Šišku. Od tej chvíle však prevzali opraty do rúk domáci hráči a nepustili hostí k žiadnej vyloženej šanci, no až do 27. min si žaškovské strely nenašli cestu do siete Zuberca. V 27. min, opäť z pokutového kopu, vyrovnáva Kaplánek. Po najkrajšej akcii zápasu a vyšachovaní hosťujúcej obrany zvýšil v 27. min Lacko na 2:1.O 4 min nato Katreniakova dorážka znamená stav 3:1. V 2. polčase neubehlo ani 5 min a červenú kartu uvidel domáci Kováč, ale ani delegát zápasu nevedel, za čo. Počas celého 2. polčasu hrali na ihrisku len hráči Žaškova: v 59. min Lacko zvyšuje na 4:1, o 10 min nato z ďalšieho pokutového kopu Gallo na 5:1 a v 77. min po sóle z vlastnej polovice Pavlovčík na 6:1. V 87. min upravuje konečný výsledok na 6:2 Braňo Juráň. PAVOL ĽORKO

Ďanová – Nižná 2:1 (1:1)

Góly : Žihľavník – Tomáš Chladný

ŽK za hostí : Bažík, Komačka, Rošťák, Brčák, Scheling, Kulošťák

ČK za hostí : Bažík

Zostava hostí : Brčák, Bažík, Rošťák, T. Chladný, Komačka, Daňa, Marek Kuboš, Blahút, R. Chladný, Scheling, Žák, striedali: Michal Kuboš, Kulošťák

Mužstvo Nižnej zaskočilo domácich aktívnou hrou a v prvých 15 minútach sa hralo len na polovici Ďanovej. Najväčšiu šancu si hostia vypracovali v 13. min, keď Scheling rozohráva priamy kop, no ani traja Nižňania nedokázali loptu z päťky dotlačiť do brány súpera. Domáci sa v 16. min prvý raz priblížili k bráne Nižnej, a hneď kopali pokutový kop – po zbytočnom faule Bažíka v rohu 16-ky. Ďanová ponúknutú príležitosť aj využíva. V tej chvíli zo seba domáci striasli nepochopiteľnú nervozitu, vyrovnávajú hru v poli a dlhé minúty sa hrá len medzi 16-kami. V 37. min unikol Marek Kuboš a prihráva pred bránu, kde sú dvaja osamelí hráči Nižnej. Nanešťastie Roman Chladný triafa len do Rošťáka. O min nato po priamom kope T. Chladný vyrovnáva. V 51. min po faule na Žáka kope Nižná priamy kop z 18 m. Strela Daňu ide však tesne nad brvno. O 3 min nato je v dobrej pozícii Marek Kuboš, no namiesto strely volí prihrávku a vzdáva sa šance ohroziť bránu Ďanovej. V 74. min po faule na Bažíka a jeho zbytočnej slovnej výmene s hlavným arbitrom dostáva Bažík druhú žltú, čím oslabil Nižnú na posledných 15 min zápasu. Nervozita Ďanovej narastala, pretože sa jej nedarilo ohroziť bránu hostí. V 86. min zaúradoval hlavný rozhodca a daroval Ďanovej druhú jedenástku. Vďaka nej domáci vyhrávajú 2:1. Nižná v Ďanovej odohrala svoj najlepší zápas vonku v tejto sezóne, za čo hráčom patrí vďaka. Domáci si počas zápasu nevypracovali žiadnu vlastnú šancu a boli zatiaľ najslabším súperom Nižnej. To, že sú v súťaži na 1. priečke, zrejme o niečom svedčí. PAVOL CABADA

Vrútky - Oravské Veselé 4:2 (3:1)

Góly za hostí: Martin Pisarčík 2

ŽK za hostí: Miloš Mušák, D. Madleňák, Švába, Maslaňák

ČK: Miloš Mušák (Or. Veselé) - po 2 ŽK

Zostava hostí: Kolenčík, Švába, D. Madleňák, Maslaňák, Hruška, L. Briš, Miloš Mušák, Pucheľ, Zrnčík, Michal Kumor, Martin Pisarčík, striedali: R. Večerek, Backa.

Aj keď Or. Veselé dalo vonku dva góly a množstvo vyložených šancí nepremenilo, predsa prehralo. Celý zápas bol ovplyvnený iba 29 minútami, kedy hostia neukázali zhola nič a vyzeralo to, ako keby ešte nezačali ani hrať. Vrútočania to dokázali potrestať a po hrubých chybách obrany dali súperovi tri góly. Po polhodine hry sa k slovu dostal aj hosťujúci Tatran a do polčasu sa mu podarilo znížiť. Po prečíslení zadných radov Vrútok sa presadil Martin Pisarčík - 3:1. Ešte v 44. min gólman domácich vytlačil zázračne na roh strelu Hrušku.

Druhý presný zásah Oravcov prišiel po takmer identickej akcii ako ich prvý. V 48. min upravoval na 3:2 opäť M. Pisarčík. Potom mohol vyrovnať R. Večerek, ale neuspel. Následne v 59. min po vymyslenej druhej žltej karte odišiel predčasne do kabíny hosťujúci M. Mušák. Napriek početnej nevýhode sa Or. Veselé nevzdávalo a vytváralo si ďalšie možnosti na skórovanie. Hlavne príležitosti Zrnčíka, R. Večereka a M. Pisarčíka mali byť využité. V 88. min domáca Lokomotíva ŽOS prikrášlila výsledok na 4:2. Nebyť nevýrazného úvodu, mohli hostia uhrať na Turci aspoň bod. DUŠAN REJDUGA

L. Sliače – Trstená 0:2 (0:2)

Góly: Pánik 2

Zostava: Suroviak, Vittek, Vajdečka, Tropek, Pazúrik, Palider, Repka, Bača, Pánik, Krasuľa, Paldia, striedal: Mišek

Divákov: 300

Po úvodnom oťukávaní sa domáci snažili nátlakovou hrou otvoriť skóre, ale hosťujúca obrana hrala pozorne. V 14. min sa Trstená ujala vedenia po Pazúrikovom centri na Pánika, ktorý strelou z 13 m otvára skóre. V 25. min už Trstená viedla o dva góly po kombinácii Pazúrika a Baču a následnej strele Pánika. Domáci sa snažili dlhými prihrávkami zmeniť priebeh zápasu, čo im príliš nevychádzalo. Až na jednu šancu, ktorá skončila na brvne brány. V druhom polčase sa Trstená sústredila na defenzívu a hosťom znemožňovala vytvorenie šance. Pánik mal možnosť pripísať si hetrik, ale jeho hlavička z 5 m mieri ponad bránu. Domáci miestami tlačili hráčov Trstenej, ale bez gólového efektu. Náznaky šancí likvidoval Suroviak. Trstená si zaslúžila tri body bojovnou a disciplinovanou hrou. PAVOL BAČA

Ostatné zápasy: Martin – Bešeňová 5:0 (2:0), Sučany – Palúdzka 2:2 (1:2), Ludrová – Lisková 2:1 (1:0)

1. Ďanová 11 8 3 21:9 27

2. Martin 11 6 3 2 44:14 21

3. Trstená 11 5 4 2 20:8 19

4. Lipt. Sliače 11 5 3 3 21:11 18

5. Palúdzka 11 5 3 3 24:22 18

6. Sučany 11 5 2 4 24:18 17

7. Vrútky 11 4 3 4 18:19 15

8. Bešeňová 11 4 1 6 14:18 13