Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Tvrdošín – K. N. Mesto 1:0 (0:0)

Gól: Zaťko

Domáci mali proti posledným Kysučanom jednoznačný cieľ. Získať tri body a tým sa vzdialiť od zostupových vôd. Na víťazstvo sa však poriadne nadreli. Hostia odohrali s domácim kolektívom vyrovnanú partiu a šance boli na oboch stranách. Gól však padol iba do siete hostí z kopačky Zaťka. Pre domácich mal trojbodovú príchuť.

L. Mikuláš – Námestovo 0:3 (0:0)

Góly: Kapičák, Jagnešák, Verníček

Prvé dejstvo sa nieslo vo vyrovnanom duchu. Chvíľku malo navrch jedno družstvo, potom prišla silná pasáž druhého. Gól však nepadol. Diváci si naň museli počkať do druhého polčasu. Hosťujúcemu trénerovi vyšiel ťah so striedaniami a hráči, ktorí dostali šancu, oživili útočnú fázu. Účet zápasu otvoril striedajúci Kapičák, pridal sa Jagnešák a bodku za stretnutím dal striedajúci Verníček.

D. Kubín – Bytča 4:0 (1:0)

Góly : Zvara 2, Šipka, Letko

Hostia zanechali na Orave sympatický dojem. Do stavu 2:0 hrýzli nebezpečnými protiútokmi. Potom však úplne odpadli a na ihrisku už dominovalo iba jediné družstvo. Dolný Kubín sa trafil do čierneho ešte dvakrát a tri body boli spečatené.

16. K.N.Mesto12 2 2 8 13:43 8

Ostatné výsledky: Martin – Krásno 3:1, Badín – V. Krtíš 2:1. Č. Balog – Zvolen 1:0, (0:0), Čadca – Podbrezová B 2:2, N. Baňa – Bánová 1:3 (1:2)

Tvrdošín – K. N. Mesto 1:2 (0:2)

Gól: Mensár

Prvé dejstvo bolo zo strany domácich katastrofálne a Kysučania odskočili domácim na dva góly. Po hrmavici cez prestávku vybehli Tvrdošínčania ako vymenení. Celý druhý polčas mali pod kontrolou, no z tlaku vyťažili iba jediný presný zásah. Ten však nestačil ani na bod a hostia tak na Orave získali prvé víťazstvo v prebiehajúcej sezóne.

L. Mikuláš – Námestovo 0:0

Od úvodného hvizdu to bol boj o každú loptu. Aktéri zápasu veľa futbalového umenia neukázali, skôr to bol taktický zápas. V šanciach sa obe družstvá ocitli len ojedinele a ak si nejakú vypracovali, pohrdli ňou. Z oravského kolektívu mal na kopačkách dve tutovky Doroš, no v oboch prípadoch mieril mimo bránu, a tak zápas skončil bezgólovo.

D. Kubín – Bytča 4:1 (1:1)

Už tabuľkové postavenie naznačovalo, kto bude v tomto dueli dirigentom hry. Domáci sa v 1. polčase s bojujúcou Bytčou trápili, no po obrátke hru totálne ovládli a vyhrali rozdielom triedy.

16. Č. Balog 12 0 1 11 13:57 1

Ostatné výsledky: Martin – Krásno 3:0 (kontumačne), Badín – V. Krtíš 1:1, Č. Balog – Zvolen 2:4, Čadca – Podbrezová B 1:3. N. Baňa – Bánová 1:0 (0:0)

Z. Poruba – Zuberec 3:2 (0:2)

Góly: D. Chovančák 2

V provizórnej zostave začal Zuberec nečakane veľmi dobre. Po dvoch gólových hlavičkách Chovančáka viedol 0:2. Po prestávke však prišiel nečakaný obrat v zápase. Najprv hlavný rozhodca oslabil hosťujúci kolektív, a ten hral od 65. min o jedného hráča menej. Domáci presilovku stopercentne využili a výsledok otočili vo svoj prospech.

Or. Jasenica – Hôrky 2:1 (0:1)

Góly: Farský, Polák

Bleskový gól hostí motivoval domáce družstvo natoľko, že od tohto momentu sa hralo iba na polovičke súpera. Drvivá prevaha vyústila do gólov až po prestávke, no Jaseničania zaslúžene vyhrali.

14. Lisková 10 2 1 7 14:29 7

Ostatné výsledky: Lisková – L. Sliače 0:1, Rajec – Štiavnik 2:1 (0:1), Galia 2. Predmier – Terchová 1:4 (0:2), L. Hrádok – Černová 2:2 (0:1), Belá – Stráňavy 3:4

Bziny – Trstená 1:1 (0:1)

Gól hostí: Žulko

V oravskom dueli mali navrch hostia, ktorí sa aj ujali vedenia. Po zmene strán domáci stavili všetko na jednu kartu, no mohla z toho vyťažiť Trstená. Nepodarilo sa a o plný bodový zisk prišla v poslednej minúte zápasu.

L. Kokava – Nižná 4:0 (3:0)

Hosťujúci kolektív doslova zbabral prvý polčas. Svojím ľahostajným prístupom k zápasu daroval domácim trojbodový náskok. Prejav Nižnej sa po zmene strán zlepšil, ale na bezchybných Liptákov to jednoducho nestačilo.

T. Kľačany – Rabča 5:1 (3:1)

Gól : Galis

Konečný výsledok na pôde posledného družstva nezodpovedá priebehu hry. Hostia boli hlavne v 1. polčase lepší, no ich koncovka bola bezzubá. To sa však nedá povedať o domácich, tých naopak zdobila veľká efektívnosť v zakončovaní.

Palúdzka – Liesek 2:3 (0:2)

Góly: Koleják 3

Hostia chceli v Palúdzke potvrdiť výbornú formu, ktorá ich sprevádza v posledných zápasoch. Prvý polčas to aj dokazoval, súpera jednoznačne prevýšili. Po obrátke sa dostali k slovu aj domáci, a to aj s prispením hlavného rozhodcu. Body im to však neprinieslo, lebo Liesek v závere umnou hrou svoje štvrté víťazstvo v rade už uhájil.

L. Lužná – Or. Veselé 2:2 (2:1)

Góly: Romaňák, Bartkoviak

Domáci tím bolo na tom vekovo aj fyzicky lepšie. Z toho ústila aj ich územná prevaha. Oravské Veselé však zadarmo kožu nepredalo, dokonca malo viac vyložených šancí. Šťastena sa na nich usmiala v podobe vyrovnávajúceho gólu, ktorý im zabezpečil cenný bod.

Zvolen – Tvrdošín 1:0 (0:0)

Povzbudení hostia chceli po stredajšej dohrávke bodovať aj pod Pustým hradom. Ich plány mohli dostať ešte istejšie kontúry, keby strela Jančeka neskončila na žrdi. Zápas však nemal potrebnú šťavu a brankári boli takmer bez práce. O výsledku rozhodol 2. polčas, kde mali domáci jedinú šancu a tú zúžitkovali. Proti nájazdu Zvolenčana bol Kovalčík bezmocný.

Námestovo – Č. Balog 4:0 (1:0)

Góly: K. Železňák 3, Lúchava

V súboji tabuľkových susedov domáci hneď od úvodu vyvinuli na súperovu bránu obrovský tlak. Bolo len otázkou času, kedy to aj gólovo okorenia. Prvý gól prišiel po nepriamom kope z vnútra 16-ky. Jagnešákovu strelu brankár ešte zlikvidoval, no na pohotovú dorážku Železňáka bol už prikrátky. Celé prvé dejstvo sa nieslo v duchu zahodených šancí Námestova. V 2. polčase sa predstavili domáci veľmi peknou kombinačnou hrou. S pribúdajúcimi minútami rástol ich tlak aj gólovo. Krásne akcie zakončili dvakrát Železňák a Lúchava. Po výbornom výkone ostali všetky body zaslúžene doma.

Ružomberok – D. Kubín 2:0 (1:0)

Oravský kolektív sa pod Čebraťom predstavil v oklieštenej zostave. Mohol však udrieť ako prvý. Verníčkovi však chýbalo viac šťastia. Hostia sa zamerali predovšetkým na defenzívu a tá im fungovala výborne. Ibaže v 7. min nedôsledne obsadili domáceho hráča a ten hlavičkou otvoril skóre. V ďalších minútach prvého dejstva dominovali obrany nad útokmi a skóre sa menilo až po prestávke. Domáci naďalej prevyšovali súpera, no gólovo sa dlho nemohli presadiť. Hostia sa pokúšali iba o ojedinelé brejky, ktoré ani v jednom prípade nedotiahli do konca. Ružomberčania spečatili svoje víťazstvo tesne pred koncom zápasu.

14. Tvrdošín 12 0 2 10 2:49 2

Ostatné výsledky: Podbrezová – Jupie B. Bystrica 1:0 (1:0), Lučenec – Dukla B. Bystrica 0:6 (0:3), Čadca – Žilina 1:4 (0:0), Martin – Žiar nad Hronom 3:0 (2:0), Dohrávka: Námestovo – Tvrdošín 1:1 (0:1) Góly: Jagnešák - Janček

Zvolen – Tvrdošín 3:1 (1:0)

Gól: P. Gallas (z 11m)

Aktéri tohto zápasu zohrali vyrovnanú partiu. Tvrdošín siahal vo Zvolene na cenný bod. Za nerozhodného stavu sa však hosťujúci zadáci nevyvarovali školáckych chýb a tie Zvolenčania kruto trestali. Nebyť zbytočných zaváhaní, mohli sa hostia radovať z prvého bodu v súťaži.

Námestovo – Č. Balog 11:0 (4:0)

Góly: Kornhauser 3, Kubica 3, Iliev 2, J. Železňák 2, Ratičák

Proti slabučkému súperovi zahrali domáci technicky veľmi dobre. Divákom pripravili štedrú gólovú nádielku. Súperovi nastrieľali, čo sa do neho vošlo a skončilo to dvojciferným skóre. Námestovskí chlapci si zaslúžia veľkú pochvalu, lebo hrali ako kolektív a futbal, ktorý predviedli, sa jednoducho musel páčiť. Najviac sa vytiahol Kurtulík, ktorý rozdával svojim spoluhráčom milimetrové prihrávky.

Ružomberok – D. Kubín 1:1 (1:1)

Gól: P. Rypák

Pod Čebraťom sa oravskému tímu veľké šance na bodový úspech nedávali. Dolný Kubín však favoritovi nečakane ukradol bod. Domáci do Oravcov neustále búšili najmä v 2. polčase, ale obrana na čele so stopérom Buganom hrala vynikajúco. Najmä vďaka nemu si Dolný Kubín odniesol z Liptova cennú remízu.

14. Tvrdošín 12 0 0 12 8:82 0

Ostatné výsledky: Podbrezová – Jupie B. Bystrica 5:1 (2:1), Lučenec – Dukla B. Bystrica 0:7 (0:2), Čadca – Žilina 0:11 (0:3), Martin – Žiar nad Hronom 1:1 (0:1), Dohrávka: Námestovo – Tvrdošín 7:0 (2:0) Góly: Kocúr 2, Košút, Genšor, J. Železňák, Kornhauser, Buckulčík

9. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  10. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 9 568

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.

Ľudia z mesta sa dávajú testovať na dedinách

Vojaci museli do Osádky už dvakrát priviezť nové testy. Míňajú ich hlavne cezpoľní, pretože v Osádke čakajú oveľa kratšie.

V Osádke už vykonali viac odberov ako má dedina obyvateľov.

Záujem o testovanie je enormný, výrazne prevyšuje očakávania

Záujem ľudí o pilotnú fázu celoplošného testovania na ochorenie COVID-19 je enormný, podľa ministra obrany Jaroslava Naďa (OĽANO) výrazne prevyšuje očakávania.

Remišová: Do zdravotníctva musíme investovať, aby bolo odolnejšie

Podpredsedníčka vlády Veronika Remišová (Za ľudí) považuje za prvoradé zmierniť veľký tlak na zdravotníctvo,

Čakanie na testovanie v Oravskom podzámku.