Séria prehier Dolného Kubína pokračuje

BK AX SPU Nitra - BK Dolný Kubín 95:80

(26:17, 24:18, 27:16, 18:29)

n Najviac bodov: Hill 20, Vido 15, Pohánka 14 - Dubovský 17, Savovič 16, Štefanac a Žilík po 15

n TH : 15/11 - 26/20, n fauly : 26 - 19, n trojky : 6 - 3, n rozhodovali : Kuzmiak, Šramko a Cetl.

n Divákov : 500

Nitrania od úvodu stretnutia viedli, kontrolovali vývoj a už v jeho polovici bolo jasné (50:35), že hostia zrejme odídu naprázdno. Po troch štvrtinách bol náskok domáceho tímu už 24-bodový. V závere Dolnokubínčania výsledok už len skorigovali.

„Jednoznačne doplácame na neskúsenosť nášho kolektívu. Je jasné, že súper disponoval vyrovnanejšou lavičkou, no niektoré prehrešky voči pravidlám by si mohli naši hráči odpustiť,“ vyhlásil po zápase šéf klubu Jozef Bušniak.

BK Dolný Kubín – HBK Prievidza 83:95

(29:24, 52:49, 62:75)

Dolný Kubín: Savovič 19, Štefanac a Dubovský po 18, Žilík 13, Maslík 5, Petrovíč a Ondrejka po 4, Kmetoni 2

Prievidza: Immink 22, Szalay 19, Štorcel 15, Pavlenda 10, Ridzoň a Boor po 9, Livajič a Blaho po 4, La Rosa 3

Rozhodovali: Šarišský, Kukelčík a Luxová

Trestné hody: 19/27 - 26/36 Trojky: 7/Savovič 3, Dubovský 2, Žilík a Petrovič 1 - 9 /Štorcel a Boor 3, Pavlenda 2, Ridzoň 1

Zápas prebiehal vo vyrovnanom tempe. Dolnokubínčania v ňom podali veľmi bojovný výkon, ktorým aj napriek prehre potešili plnú halu fanúšikov. Už po rozskoku urobili hostia z Prievidze akciu, po nej efektným smečom otvoril skóre Szalay. Domáci následne kontrovali Dubovským. Na druhej strane sa však trojkovým pokusom presadil Štorcel. Hostia viedli na začiatku zápasu 2:5. Následne zabojovali Dolnokubínčania, a podarilo sa im otočiť skóre na 11:5. Postupne skórovali Štefanac, Žilík a Savovič. Domáci získavali hru do svojich rúk. Prievidžania sa však vôbec nemienili vzdať. Ďalšiu trojku dal Štorcel. Za dva body pridal Livajič a už to bolo len 11:10. Následne sa hra kúskovala. Ani jeden z tímov sa nedokázal strelecky presadiť a vyzeralo to, že prvá desaťminútovka bude na body chudobná. Dolnokubínčania zabojovali, prinútili Prievidžanov k chybám a tak skóre po trojke Savoviča a po dvojkových košoch Štefanaca a Dubovského bolo razom 27:18. To bolo minútu pred koncom. Za poslednú minútu ešte za domácich bodoval premenenými trestnými hodmi Žilík a na druhej strane bodoval trojkou Boor a dvojbodovým košom Szalay.

V prvej štvrtine sa veľa nebránilo, viac sa útočilo, a preto bol stav zápasu, hraného v skvelej atmosfére, po prvej štvrtine 29:24.

Začiatok druhej štvrtiny bol dosť rozháraný a za poldruha minúty hry padol len jeden bod. Domáci dreli a bojovali, za čo ich publikum odmeňovalo búrlivým povzbudzovaním. V 3. min druhej štvrtiny dostal technickú chybu Piták, čo hostia potrestali nielen dvomi úspešnými trestnými hodmi Imminka, ale aj dvojkovým pokusom Pavlendu. Potom jeden trestný hod premenil Petrovič, na druhej strane padla ďalšia úspešná trojka Štorcela a dvojkové koše Štefanaca na strane DK a Szalaya na strane Prievidze znamenali 6 minút pred koncom polčasu skóre 37:36. Ďalší menší únik predviedli Vidinovi zverenci, keď sa trojkami Dubovského a Savoviča dostali do vedenia 43:38. Na druhej strane skóroval Szalay. Následne dal dva body Maslík. Dva trestné hody premenil Ondrejka a keďže na druhej strane skóroval len Szalay z trestných hodov, 4 minúty pred polčasom bol stav 47:40. Nato však prišli chvíle hostí, ktorým lepšie vyšiel záver štvrtiny. Dvojbodovými košmi Blaha a Imminka a dvoma premenenými trestnými hodmi Štorcela stiahli skóre na 47:46. Potom dal dva trestné hody Dubovský. Posledné body patrili Štefanacovi, ktorý dvoma bodmi a jedným trestným hodom uzavrel polčasové skóre na 52:49. V prvom polčase predvádzali domáci pekný basketbal, akciami tešili divákov a hlavne hrali efektívne. Ani Prievidžania neostali nič dlžní povesti mladého a ambicióznemu mužstva a domácim úspešne kontrovali.

Všetci, ktorí čakali, že Dolnokubínčania budú v druhom polčase svoj náskok zvyšovať, ostali nemilo prekvapení. Domácim úvod polčasu nevyšiel a opraty zápasu prebrali do rúk hostia z Prievidze. Dokázali vyrovnať na 54:54, keď za domácich skóroval Štefanac. To bolo poslednýkrát v zápase, čo bolo skóre vyrovnané. Od tej chvíle viedli už len baníci. Prvý menší únik predviedli košmi Ridzoňa a Imminka a zvýšili na 54:58. Za domácich zmierňoval Savovič. Hoci sa domáci snažili a skúšali to streľbou spoza oblúku, šťastie z prvého polčasu ich opustilo. Aspoň za dva body zmierňoval Štefanac, no na druhej strane hneď skóroval Blaho, dva body pridal Pavledna a už to bolo o 10 bodov. V poslednej minúte po druhej technickej chybe domácich skóroval z trestných hodov najprv La Rosa a následne Immink. Aj preto po 3. štvrtine viedli hostia o pohodlných 14 bodov. Dolnokubínčanom chýbal v tretej štvrtine väčší pokoj, ale bojovali aj za nepriaznivého stavu, za čo ich treba pochváliť.

Poslednú štvrtinu začal premenenou „šestkou“ La Rosa, na druhej strane kontroval košom za dva body Štefanac. Ďalšie koše pridali Savovič a Dubovský a po 2 minútach štvrtej štvrtiny to bolo už len o 9 bodov. Nadšenie domácich zmrazil úspešnou trojkou Pavlenda. Potom za 3 minúty padli len dva koše, po jednom na obidvoch stranách. Na strane domácich skóroval Dubovský, na strane hostí Immink. Onedlho Immink, s ktorým si Oravčania nevedeli rady, pridal ďalší kôš. Následne bolo viac nepresností a hra sa prelievala, Dolnokubínčania to skúšali trojkami. Pomohlo to však len na trestné hody. Tie premieňali Žilík a Maslík, a opäť stiahli skóre. Tri minúty pred koncom to bolo o 10 bodov. Potom padlo po jednej trojke na obidvoch stranách. Najprv za hostí Ridzoň a hneď z protiútoku Dubovský. O chvíľu nato však prišla tretia technická chyba pre domácich. Immink premenil 4 trestné hody a 2 minúty pred koncom zápasu bolo rozhodnuté. Sympatické je, že domáci sa nevzdávali a chceli hrať, ale v druhom polčase boli pánom na ihrisku hostia. Ku koncu sa už len dohrávalo. Po trojkách pridali na domácej strane Žilík, na strane hostí Boor. V závere ešte premenil dva trestné hody Maslík. Kôš pridal Savovič, no posledný kôš patril najlepšiemu hráčovi na ihrisku Imminkovi, ktorý trestným hodom uzavrel skóre duelu na konečných 83:95.
Dolnokubínčanom treba poďakovať. Predviedli veľmi pekný a bojovný výkon. Len čo sa skúsení Hornonitrania dostali do vedenia, už ho z rúk nepustili a odviezli si z horúcej oravskej pôdy dva body. Ak však budú hrať Dolnokubínčania takto ďalej, víťazstvá rozhodne prídu.

6. METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde
  7. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tracíciou!
  8. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!
  9. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
  10. Na VŠEMvs získaš kvalitné štúdium v moderných priestoroch
  1. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  2. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?

Okolo bývali gajdoši, zastávka ich bude pripomínať

Autobusová zástavka v Oravskej Polhore má nový šat.

Zástavka gajdošov.
#MYtozvladneme

ONLINE DISKUSIA: Prohibícia hazardu? Správne riešenie alebo krok vedľa?

Diskusiu vysielame live vo štvrtok 3. decembra o 18.00 hod. Novela zákona o hazardných hrách dala do rúk miest a obcí možnosť zakázať na svojom území hazardné hry aj bez petície občanov. Odborníci varujú pred týmto krokom a poukazujú na vznik viacerých nebezpečenstviev.

Kamión narazil do reštaurácie a pohostinstva (+VIDEO)

Vodič pravdepodobne za volantom zaspal, havaroval v centre Tvrdošína.

Nečakaná zastávka kamióna v centre Tvrdošína.

Právna poradňa MY: Práva zamestnanca a riešenie sporov so zamestnávateľom počas pandémie

Bojíte sa o zárobok, lebo ste v karanténe? Prišli ste o prácu, lebo váš zamestnávateľ obmedzuje podnikanie? Viete, na koho a kde sa máte obrátiť v takejto či podobnej situácii? Aj na tieto otázky odpovedajú v bezplatnej právnej poradni naši právni experti.