Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

DOLNÝ KUBÍN

Kino Choč

Filmový klub 23 Dolný Kubín

Po 20. októbra o 18.30 h

Umenie plakať – Najlepší škandinávsky film roku 2007. Excentrická štúdia jutlandskej rodiny zo začiatku 70. rokov, videnej nemilosrdnými a súčasne nevinnými očami jedenásťročného Allana.

Ut, st 21. –22. októbra o 18.30 h

Dajte si pozor na Zohana - V koži agenta Mossadu predvádza Zohan fantastické nasadenie. Dokáže neskutočné kúsky, zbrane mu idú ľahko od ruky a v akcii je nenahraditeľný. No aj krvavé konflikty sa vám môžu jedného dňa prejesť a zatúžite po úplne odlišnom živote. Možno v malom biznise, kde sa budete oddávať svojmu obľúbenému koníčku a nebudete rátať množstvo zásobníkov za opaskov či padlých protivníkov. Pre Zohana existuje jediná cesta – nafingovať svoju smrť. Stane sa. Len vďaka tomu môže ísť do New Yorku za splnením svojho malého sna: stať sa kaderníkom. No minulosti sa nedá len tak striasť.

Skryť Vypnúť reklamu

Pi - ne 24. – 26. októbra o 18.30 h

Ako ukradnúť nevestu - Tentoraz sa obeťou romance a vlastných citov stáva chlapík menom Tom. Je úspešný, má ženy aké len chce a skvelú kamarátku Hannah. Ale poznáte to sami, mužsko-ženské kamarátstva sú mýtus a je otázkou času, kedy sa v nich čo-to zomelie. A keď Hannah odchádza do Škótska, ľahkomyseľný Tom rýchlo zvážnie a pochopí, čo ho v živote najviac obohacuje a čo mu zrazu chýba. A preto sa rozhodne konať, len čo sa Hannah vráti. Jeho plány mu prekazí drobný fakt, že Hannah si doviedla aj snúbenca a od Toma žiada, aby sa stal jej družičkou na svadbe, po ktorej sa nadobro presťahuje do Európy. Lenže to Tom dopustiť nechce. Stane sa z dvoch najlepších kamošov pár skôr, než bude neskoro?

VÝSTAVY

Oravská geléria

Skryť Vypnúť reklamu

Ut – ne od 10.00 – 17.00 h

Trvalé expozície z vlastných zbierok Staré umenie 15. a 19. storočia, Ikony, Slovenské výtvarné umenie 20. storočia, Tradičné ľudové umenie, Mária Medvecká – maliarka Oravy. Miesto expozície: Župný dom.

Do 23. novembra

Chvíľu horím, chvíľu tliem – Marko Vrzgula – Autorská výstava slovenského maliara. Kde: Veľká výstavná sieň, Župný dom.

Július „Ďuso“ Činčár – Výstava insitného umelca. Usporiadateľ: OG Dolný Kubín.

Do 31. októbra

Ekohry – Tvoríme a chránime – Ján Brašeň – drevené plastiky. Výstava v rámci cyklu výstav prác, vytvorených z odpadového materiálu. Kde: Suterén 06, Župný dom.

Do 27. októbra

Rastliny našich lesov – Návštevníkovi priblíži základné typy, funkcie a význam lesa.

Kde: Florinov dom. Usporiadateľ: Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava.

Skryť Vypnúť reklamu

Výstavy 54. Hviezdoslavovho Kubína

Do 31. októbra

Budem Pavol (Dobšinský) alebo Pikaso? – Výstavy detských výtvarných prác. Kde: prízemie MsKS Dolný Kubín. Usporiadateľ: Občianske združenie ORBIS LIBRI

Do 31. októbra

T. H. Florin po 100 rokoch – Výstava v rámci 54. HK. Kde: fotogaléria MsKS.

Do 31. októbra

Hviezdoslav – Spracovanie témy výtvarnej skupiny Bojovníci Mateja Bela. Kde: výstavná sieň MsKS, foaye Kina Choč.

SÚŤAŽ

Do 20. novembra

Vianočná pohľadnica V. medzinárodná detská výtvarná súťaž. Súťaž je vyhlásená pre všetky štáty Európy. Téma výtvarných prác: Vianoce, vianočné prírodné, zvykoslovné, biblické motívy. Súťažné kategórie: vek 5 - 6 rokov, 7 – 11 rokov, 12 – 15 rokov. Technika: maľba, kresba, grafika, kombino-vaná technika - koláž, počítačová grafika.

Usporiadateľ: ŽSK, OKS Dolný Kubín.

KONCERT

Št 23. októbra o 17.00 h a o 20.00 h

Lenka Filipová – Koncert známej českej speváčky. Kde: Divadelná sála MsKS.

PRIPRAVUJEME

KONCERT

Ut 4. novembra o 19.00 h

Kubínska jazzová jeseň – HDV Trio (RA) Kde: Kino Choč.

St 5. novembra o 19.00 h

Hradišťan – Koncert. Kde: Kino Choč.

NÁMESTOVO

Kino Kultúra

St 22. októbra o 18.00 h

Temný rytier – V Temnom rytierovi Batman zvyšuje stávku v boji so zločinom. S pomocou poručíka Jima a štátneho zástupcu Harveyho Denta, sa snaží zničiť posledné kriminálne živly v uliciach mesta. Spojenectvo spočiatku funguje efektívne, ale čoskoro všetci zistia, že to bola iba pasca a stali sa obeťami nevypočítateľného zločinca zločinca Jokera.

So, ne 25. – 26. októbra o 18.00 h

Dajte si pozor na Zohana - V koži agenta Mossadu predvádza Zohan fantastické nasadenie. Dokáže neskutočné kúsky, zbrane mu idú ľahko od ruky a v akcii je nenahraditeľný. No aj krvavé konflikty sa vám môžu jedného dňa prejesť a zatúžite po úplne odlišnom živote. Možno v malom biznise, kde sa budete oddávať svojmu obľúbenému koníčku a nebudete rátať množstvo zásobníkov za opaskov či padlých protivníkov. Pre Zohana existuje jediná cesta – nafingovať svoju smrť. Stane sa. Len vďaka tomu môže ísť do New Yorku za splnením svojho malého sna: stať sa kaderníkom. No minulosti sa nedá len tak striasť.

VÝSTAVY

Do 31. októbra

Peter Bohúň – Známy výtvarník sa narodil vo Veličnej ako syn kňaza Jána Bohúňa. Peter študoval v Gemeri, Levoči, Kežmarku a v Prahe, kde ho podporoval spolok Tatrín. Bohúň patril do skupiny štúrovcov a stal sa známym maliarom. Väčšina jeho diel je založená na motívoch z oravského regiónu. Bohúň bol takisto vynikajúcim portrétistom. Vyvrcholenie jeho tvorby predstavuje temperová skica „Slovenské ľudové zhromaždenie“ s postavami ľudí v krojoch z celého Slovenska. Bohúňové maľby sú vystavené vo väčšine slovenských galérií, ale takisto v Prahe, Poľsku a iných miestach v Európe.

Kde: Dom kultúry v Námestove. Usporiadateľ: Dom kultúry Námestovo,

MUZIKÁL

Po 20. októbra o 18.00 h

Mníšky 2: Milionárky

Muzikálová komédia o sestričkách rádu z Hobokenu je jedným z najdlhšie hraných predstavení v histórii Off-Broadway. Mníšky 2: Milionárky, sestričky z Hobokenu sa vracajú na scénu s novou šou, aby sa ňou poďakovali všetkým svojim priaznivcom, ktorí im držali palce. Dnes sú už bohaté o skúsenosti zo „šoubiznisu“, ale aj o miliónovú výhru sestry Amnézie. Bohatstvo však plodí zlo a o ich výhru i sestru Amnéziu sa zaujímajú tajomné františkánky. Medzi sestrami zavládne chaos. Matka predstavená sa však rozhodne pokračovať v ďakovnej šou a hrdinsky čeliť všetkým katastrofám a nástrahám františkánok.

PODUJATIE

Pi 24. októbra

Šimonojúdsky jarmok – Jesenný mestský jarmok. Usporiadateľ: Mesto Námestovo.

TRSTENÁ

Kino Mier

Ne 26. októbra o 18.00 h

Superhrdina – Rick Riker je outsider. Jedného dňa ho však uhryzne geneticky upravená vážka a Rick získa nadľudské schopnosti ako neuveriteľnú silu a pancierovú kožu. Rozhodne sa, že to využije a bude konať dobro. Stane sa teda maskovaným bojovníkom proti zlu známym ako Vážka. V ceste mu však stojí Lou Landers, ktorý má schopnosť kradnúť ľuďom životnú silu. Vážka má veľmi ťažkú úlohu – i napriek svojim extra nepohodlným elasťákom sa musí pokúsiť zachrániť svet. Paródia na filmy o superhrdinoch, od Spidermana, Batmana až po Fantastickú štvorku, vás dostane!

PODUJATIE

Do 31. októbra

II. Trstenská organová jeseň - Cyklus organových koncertov. Kde: Kostol sv. Martina. Usporiadateľ: Mesto Trstená, Farský úrad Trstená.

TVRDOŠÍN

Kino Javor

Ne 26. októbra o 18.00 h

Kopačky - Dostať kopačky a vídať svoju bývalú je peklo, čo vám potvrdí aj nový smoliar Peter. Je to televízny skladateľ, celkom sympatický, šikovný, no v tomto momente už priateľkou opustený. Koniec sveta to síce nie je, ale zásah do života veru razantný, najmä keď sa s vami rozíde sexi blonďavá hviezdička ako Sarah. On by ju strašne chcel, ona jeho už vôbec, čo je ťažko riešiteľný rozdiel. Nuž a čo urobíte v momente, keď vás pustí k vode žena vašich snov? Po prvé, strašne sa opijete. Po druhé, budete chcieť zabudnúť. Po tretie, zmeníte prostredie, aby bol ten krok dva predsa len ľahšie realizovateľný. Peter odíde na Havaj...

VÝSTAVY

Galéria Márie Medveckej - Trvalá vysunutá expozícia Oravskej galérie. Zároveň Vás pozývame na sprievodnú výstavu vo výstavnej sieni Ateliér Pohľady do zbierok 3 – Sakrálne umenie. Výstava potrvá do 30. októbra.

Ut – ne od 10.00 - 16.00 h

Art Galéria Schürger - Stála expozícia. Výstava s názvom Slovenská moderna.

Ut – ne od 10.00 – 16.00 h

Gotický drevený kostolík - Historický kostolík z prvej polovice 15. storočia, ocenený organizáciou Europa Nostra, súčasť historického dedičstva UNESCO. Mimo sezóny od 1. septembra do 30. júna je sprí-stupnený len na objednávku.

Do 24. októbra 8.00 h – 15.00 h

Pohľadnica Tibor Verzál. Pohľadnice starého Tvrdošína, Trstenej, Zvolena, Martina, B. Bystrice, Krakova, Nového Targu a mnoho iných. Kde: Výstavná sála MsKS Medvedzie.

Od 24. októbra do 7. novembra

Výstava k 30. výročiu DSS Tvrdošín – Výstava výtvarných prác klientov DSS pri príležitosti 30. výročia vzniku DSS. Organizátor DSS.

ORAVSKÝ PODZÁMOK

Oravský hrad

Denne od 8.30 -17.00 h

Výrazná dominanta oravského regiónu patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska.

VÝSTAVY

Do 31. decembra

Wiliam Rowland – priekopník lesného hospodárstva. Výstava je súčasťou pre-hliadky Oravského hradu.

NIŽNÁ

Kino – Ostražica

Ut 21. októbra o 18.30 h

Múmia – Rovnako ako v predchádzajúcich dvoch dieloch, i tentoraz čakajú na divákov trikové hody, ktoré znovu o kúsok posúvajú hranice nemožného. Hrob hlavného anti-hrdinu, obklopuje ho 10 tisíc príslušníkov slávnej terakotovej armády, hlinených sôch, do najmenšieho detailu vykresľujúcich bojovníkov z doby pred dvomi tisíckami rokov. Ide vraj o prekliatych vojakov mocného čínskeho vládcu, ktorých spoločne s ich pánom prekliala ohrdnutá a oklamaná čarodejnica, ktorú Dračí cisár, naveky uväznený v hlinenej škrupine, pripravil o milenca. Na tento neobvyklý cintorín narazí archeologická výprava, ktorej členom je aj syn dobrodruha Ricka O´Connela Alex, rovnako roztržitý ako jeho otec. Nepatrnosťou spustí reťazec udalostí, na konci ktorého bude oživená Múmia Dračieho cisára. Tá má jediný cieľ: ovládnuť celý svet.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
 3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
 4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
 5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
 6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
 7. Magazín SME Ženy už v predaji
 8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
 9. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
 10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
 1. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
 2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
 3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
 4. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
 5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
 6. Magazín SME Ženy už v predaji
 7. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
 8. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
 9. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
 10. Fakulta drží tempo so súčasnými i budúcimi trendmi
 1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 37 229
 2. Aplikáciu tohto Slováka používajú v 150 krajinách. Ako začínal? 25 369
 3. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej 18 128
 4. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť 16 716
 5. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 16 570
 6. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 16 476
 7. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi? 13 454
 8. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi 12 494
 9. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 275
 10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 11 080
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Podcast je náhrada miestneho rozhlasu

Správy z miestneho rozhlasu patria roky ku koloritu slovenských miesta obcí.

Jednou z hlavných výhod podcastov je, že ich môžete počúvať, keď vám to vyhovuje,“ povedal Jaroslav Kizek z agentúry M KREO.

Dolný Kubín má dobrovoľníkov na testovanie dostatok

Dnes večer podstúpili antigénový test, jeho negativita je podmienkou zaradenia na odberné miesta.

Testovanie dobrovoľníkov Dolnom Kubíne.

Na koronavírus zomreli aj pacienti v oravských nemocniciach

Epidemiologická situácia sa prudko zhoršuje na Liptove.

Počty ťažko chorých v nemocniciach rastú spoločne s úmrtiami.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Na nitrianskom letisku núdzovo pristál vrtuľník americkej armády

Dôvodom neplánovaného pristátia bolo zlé počasie.

Pozitívne testovaný starosta: Najhoršia bola bolesť chrbta

Určite nepodceňujte situáciu. Toto nie je chrípka, odkazuje starosta kysuckej obce.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.

V niektorých obciach v okolí Trnavy testovanie nebude

Pôvodne začali v okrese Trnava s prípravami na testovanie všetky obce, niektoré však dostali informáciu o pričlenení ich odberových miest k susedným obciam.

Už ste čítali?