Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

DOLNÝ KUBÍN

Kino Choč

Filmový klub 23 Dolný Kubín

Po 20. októbra o 18.30 h

Umenie plakať – Najlepší škandinávsky film roku 2007. Excentrická štúdia jutlandskej rodiny zo začiatku 70. rokov, videnej nemilosrdnými a súčasne nevinnými očami jedenásťročného Allana.

Ut, st 21. –22. októbra o 18.30 h

Dajte si pozor na Zohana - V koži agenta Mossadu predvádza Zohan fantastické nasadenie. Dokáže neskutočné kúsky, zbrane mu idú ľahko od ruky a v akcii je nenahraditeľný. No aj krvavé konflikty sa vám môžu jedného dňa prejesť a zatúžite po úplne odlišnom živote. Možno v malom biznise, kde sa budete oddávať svojmu obľúbenému koníčku a nebudete rátať množstvo zásobníkov za opaskov či padlých protivníkov. Pre Zohana existuje jediná cesta – nafingovať svoju smrť. Stane sa. Len vďaka tomu môže ísť do New Yorku za splnením svojho malého sna: stať sa kaderníkom. No minulosti sa nedá len tak striasť.

Skryť Vypnúť reklamu

Pi - ne 24. – 26. októbra o 18.30 h

Ako ukradnúť nevestu - Tentoraz sa obeťou romance a vlastných citov stáva chlapík menom Tom. Je úspešný, má ženy aké len chce a skvelú kamarátku Hannah. Ale poznáte to sami, mužsko-ženské kamarátstva sú mýtus a je otázkou času, kedy sa v nich čo-to zomelie. A keď Hannah odchádza do Škótska, ľahkomyseľný Tom rýchlo zvážnie a pochopí, čo ho v živote najviac obohacuje a čo mu zrazu chýba. A preto sa rozhodne konať, len čo sa Hannah vráti. Jeho plány mu prekazí drobný fakt, že Hannah si doviedla aj snúbenca a od Toma žiada, aby sa stal jej družičkou na svadbe, po ktorej sa nadobro presťahuje do Európy. Lenže to Tom dopustiť nechce. Stane sa z dvoch najlepších kamošov pár skôr, než bude neskoro?

VÝSTAVY

Oravská geléria

Skryť Vypnúť reklamu

Ut – ne od 10.00 – 17.00 h

Trvalé expozície z vlastných zbierok Staré umenie 15. a 19. storočia, Ikony, Slovenské výtvarné umenie 20. storočia, Tradičné ľudové umenie, Mária Medvecká – maliarka Oravy. Miesto expozície: Župný dom.

Do 23. novembra

Chvíľu horím, chvíľu tliem – Marko Vrzgula – Autorská výstava slovenského maliara. Kde: Veľká výstavná sieň, Župný dom.

Július „Ďuso“ Činčár – Výstava insitného umelca. Usporiadateľ: OG Dolný Kubín.

Do 31. októbra

Ekohry – Tvoríme a chránime – Ján Brašeň – drevené plastiky. Výstava v rámci cyklu výstav prác, vytvorených z odpadového materiálu. Kde: Suterén 06, Župný dom.

Do 27. októbra

Rastliny našich lesov – Návštevníkovi priblíži základné typy, funkcie a význam lesa.

Kde: Florinov dom. Usporiadateľ: Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava.

Skryť Vypnúť reklamu

Výstavy 54. Hviezdoslavovho Kubína

Do 31. októbra

Budem Pavol (Dobšinský) alebo Pikaso? – Výstavy detských výtvarných prác. Kde: prízemie MsKS Dolný Kubín. Usporiadateľ: Občianske združenie ORBIS LIBRI

Do 31. októbra

T. H. Florin po 100 rokoch – Výstava v rámci 54. HK. Kde: fotogaléria MsKS.

Do 31. októbra

Hviezdoslav – Spracovanie témy výtvarnej skupiny Bojovníci Mateja Bela. Kde: výstavná sieň MsKS, foaye Kina Choč.

SÚŤAŽ

Do 20. novembra

Vianočná pohľadnica V. medzinárodná detská výtvarná súťaž. Súťaž je vyhlásená pre všetky štáty Európy. Téma výtvarných prác: Vianoce, vianočné prírodné, zvykoslovné, biblické motívy. Súťažné kategórie: vek 5 - 6 rokov, 7 – 11 rokov, 12 – 15 rokov. Technika: maľba, kresba, grafika, kombino-vaná technika - koláž, počítačová grafika.

Usporiadateľ: ŽSK, OKS Dolný Kubín.

KONCERT

Št 23. októbra o 17.00 h a o 20.00 h

Lenka Filipová – Koncert známej českej speváčky. Kde: Divadelná sála MsKS.

PRIPRAVUJEME

KONCERT

Ut 4. novembra o 19.00 h

Kubínska jazzová jeseň – HDV Trio (RA) Kde: Kino Choč.

St 5. novembra o 19.00 h

Hradišťan – Koncert. Kde: Kino Choč.

NÁMESTOVO

Kino Kultúra

St 22. októbra o 18.00 h

Temný rytier – V Temnom rytierovi Batman zvyšuje stávku v boji so zločinom. S pomocou poručíka Jima a štátneho zástupcu Harveyho Denta, sa snaží zničiť posledné kriminálne živly v uliciach mesta. Spojenectvo spočiatku funguje efektívne, ale čoskoro všetci zistia, že to bola iba pasca a stali sa obeťami nevypočítateľného zločinca zločinca Jokera.

So, ne 25. – 26. októbra o 18.00 h

Dajte si pozor na Zohana - V koži agenta Mossadu predvádza Zohan fantastické nasadenie. Dokáže neskutočné kúsky, zbrane mu idú ľahko od ruky a v akcii je nenahraditeľný. No aj krvavé konflikty sa vám môžu jedného dňa prejesť a zatúžite po úplne odlišnom živote. Možno v malom biznise, kde sa budete oddávať svojmu obľúbenému koníčku a nebudete rátať množstvo zásobníkov za opaskov či padlých protivníkov. Pre Zohana existuje jediná cesta – nafingovať svoju smrť. Stane sa. Len vďaka tomu môže ísť do New Yorku za splnením svojho malého sna: stať sa kaderníkom. No minulosti sa nedá len tak striasť.

VÝSTAVY

Do 31. októbra

Peter Bohúň – Známy výtvarník sa narodil vo Veličnej ako syn kňaza Jána Bohúňa. Peter študoval v Gemeri, Levoči, Kežmarku a v Prahe, kde ho podporoval spolok Tatrín. Bohúň patril do skupiny štúrovcov a stal sa známym maliarom. Väčšina jeho diel je založená na motívoch z oravského regiónu. Bohúň bol takisto vynikajúcim portrétistom. Vyvrcholenie jeho tvorby predstavuje temperová skica „Slovenské ľudové zhromaždenie“ s postavami ľudí v krojoch z celého Slovenska. Bohúňové maľby sú vystavené vo väčšine slovenských galérií, ale takisto v Prahe, Poľsku a iných miestach v Európe.

Kde: Dom kultúry v Námestove. Usporiadateľ: Dom kultúry Námestovo,

MUZIKÁL

Po 20. októbra o 18.00 h

Mníšky 2: Milionárky

Muzikálová komédia o sestričkách rádu z Hobokenu je jedným z najdlhšie hraných predstavení v histórii Off-Broadway. Mníšky 2: Milionárky, sestričky z Hobokenu sa vracajú na scénu s novou šou, aby sa ňou poďakovali všetkým svojim priaznivcom, ktorí im držali palce. Dnes sú už bohaté o skúsenosti zo „šoubiznisu“, ale aj o miliónovú výhru sestry Amnézie. Bohatstvo však plodí zlo a o ich výhru i sestru Amnéziu sa zaujímajú tajomné františkánky. Medzi sestrami zavládne chaos. Matka predstavená sa však rozhodne pokračovať v ďakovnej šou a hrdinsky čeliť všetkým katastrofám a nástrahám františkánok.

PODUJATIE

Pi 24. októbra

Šimonojúdsky jarmok – Jesenný mestský jarmok. Usporiadateľ: Mesto Námestovo.

TRSTENÁ

Kino Mier

Ne 26. októbra o 18.00 h

Superhrdina – Rick Riker je outsider. Jedného dňa ho však uhryzne geneticky upravená vážka a Rick získa nadľudské schopnosti ako neuveriteľnú silu a pancierovú kožu. Rozhodne sa, že to využije a bude konať dobro. Stane sa teda maskovaným bojovníkom proti zlu známym ako Vážka. V ceste mu však stojí Lou Landers, ktorý má schopnosť kradnúť ľuďom životnú silu. Vážka má veľmi ťažkú úlohu – i napriek svojim extra nepohodlným elasťákom sa musí pokúsiť zachrániť svet. Paródia na filmy o superhrdinoch, od Spidermana, Batmana až po Fantastickú štvorku, vás dostane!

PODUJATIE

Do 31. októbra

II. Trstenská organová jeseň - Cyklus organových koncertov. Kde: Kostol sv. Martina. Usporiadateľ: Mesto Trstená, Farský úrad Trstená.

TVRDOŠÍN

Kino Javor

Ne 26. októbra o 18.00 h

Kopačky - Dostať kopačky a vídať svoju bývalú je peklo, čo vám potvrdí aj nový smoliar Peter. Je to televízny skladateľ, celkom sympatický, šikovný, no v tomto momente už priateľkou opustený. Koniec sveta to síce nie je, ale zásah do života veru razantný, najmä keď sa s vami rozíde sexi blonďavá hviezdička ako Sarah. On by ju strašne chcel, ona jeho už vôbec, čo je ťažko riešiteľný rozdiel. Nuž a čo urobíte v momente, keď vás pustí k vode žena vašich snov? Po prvé, strašne sa opijete. Po druhé, budete chcieť zabudnúť. Po tretie, zmeníte prostredie, aby bol ten krok dva predsa len ľahšie realizovateľný. Peter odíde na Havaj...

VÝSTAVY

Galéria Márie Medveckej - Trvalá vysunutá expozícia Oravskej galérie. Zároveň Vás pozývame na sprievodnú výstavu vo výstavnej sieni Ateliér Pohľady do zbierok 3 – Sakrálne umenie. Výstava potrvá do 30. októbra.

Ut – ne od 10.00 - 16.00 h

Art Galéria Schürger - Stála expozícia. Výstava s názvom Slovenská moderna.

Ut – ne od 10.00 – 16.00 h

Gotický drevený kostolík - Historický kostolík z prvej polovice 15. storočia, ocenený organizáciou Europa Nostra, súčasť historického dedičstva UNESCO. Mimo sezóny od 1. septembra do 30. júna je sprí-stupnený len na objednávku.

Do 24. októbra 8.00 h – 15.00 h

Pohľadnica Tibor Verzál. Pohľadnice starého Tvrdošína, Trstenej, Zvolena, Martina, B. Bystrice, Krakova, Nového Targu a mnoho iných. Kde: Výstavná sála MsKS Medvedzie.

Od 24. októbra do 7. novembra

Výstava k 30. výročiu DSS Tvrdošín – Výstava výtvarných prác klientov DSS pri príležitosti 30. výročia vzniku DSS. Organizátor DSS.

ORAVSKÝ PODZÁMOK

Oravský hrad

Denne od 8.30 -17.00 h

Výrazná dominanta oravského regiónu patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska.

VÝSTAVY

Do 31. decembra

Wiliam Rowland – priekopník lesného hospodárstva. Výstava je súčasťou pre-hliadky Oravského hradu.

NIŽNÁ

Kino – Ostražica

Ut 21. októbra o 18.30 h

Múmia – Rovnako ako v predchádzajúcich dvoch dieloch, i tentoraz čakajú na divákov trikové hody, ktoré znovu o kúsok posúvajú hranice nemožného. Hrob hlavného anti-hrdinu, obklopuje ho 10 tisíc príslušníkov slávnej terakotovej armády, hlinených sôch, do najmenšieho detailu vykresľujúcich bojovníkov z doby pred dvomi tisíckami rokov. Ide vraj o prekliatych vojakov mocného čínskeho vládcu, ktorých spoločne s ich pánom prekliala ohrdnutá a oklamaná čarodejnica, ktorú Dračí cisár, naveky uväznený v hlinenej škrupine, pripravil o milenca. Na tento neobvyklý cintorín narazí archeologická výprava, ktorej členom je aj syn dobrodruha Ricka O´Connela Alex, rovnako roztržitý ako jeho otec. Nepatrnosťou spustí reťazec udalostí, na konci ktorého bude oživená Múmia Dračieho cisára. Tá má jediný cieľ: ovládnuť celý svet.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 2. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 3. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 4. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 5. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 6. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
 7. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
 8. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
 9. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
 10. Tipni si na Petru Vlhovú a získaj 10 eur
 1. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
 2. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
 3. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
 4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 6. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
 7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 8. Ohlúpli sme počas Covid roka?
 9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 10. TOMRA víta kľúčový krok k spusteniu systému zálohovania
 1. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur 20 852
 2. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 14 978
 3. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká? 8 382
 4. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 628
 5. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 449
 6. Kuba si turistov omotá okolo prsta. Miesta, ktoré musíte vidieť 6 417
 7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 6 375
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 349
 9. Kvalitnej hydiny je na pultoch stále menej. Čo vlastne kupujeme? 6 239
 10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 6 149
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Aj takéto trapasíky či trapasy sa nám stali počas písania novín

Keď bili starostu, keď sme si nedali povedať, keď sme uviedli inú cenu novín, keď sme si z nás vystrelili... a ďalšie príhodičky.

Ilustračné foto.

Pod Oravským hradom vynovili sochu svätca

Ján Nepomucký je na Orave obľúbeným svätcom. Ak nerátame rôznorodú mariánsku ikonografu, tak najčastejšie práve jeho stavali naši predkovia na prícestné stĺpy.

Reštaurovanie sochy Jána Nepomuckého na pilieri pod Oravským hradom.

Rely Dakar skončila, obaja Oravci môžu byť na seba hrdí

Štefan Svitko dosiahol piaty raz umiestnenie v najlepšej desiatke.

Štefan Svitko sa piatykrát umiestnil v najlepšej desiatke Rely Dakar.

Aha, čo vymysleli, aby sa ľudia na zastávkach nenudili

Oravská knižnica našla spôsob, ako využiť knihy, ktoré už nepotrebuje.

Knihy na železničnej stanici v Dolnom Kubíne.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Pohrebné auto zrazilo cyklistu. Neprežil

Nehoda sa stala medzi Telincami a Vrábľami.

Hľadá sa nezvestný Martinčan

Naposledy sa nachádzal vo Valčianskej doline.

AKTUALIZOVANÉ o 16.31

Rady pred odbernými miestami v Nitre sa skrátili, mnohých vybavili bez čakania

V meste je otvorených o päť odberných miest viac ako pred týždňom.

Už ste čítali?