Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky
FUTBAL III. LIGA

Kremnička - Námestovo 4:1 (1:0)

Na priebeh zápasu a držanie lopty pod kontrolou Hornooravci prehrali nečakane vysoko.
Góly: Choma 2 (1 z 11 m), Jendrišiak, R. Hejčík - Macko (11 m).
ŽK hostí: M. Paško, Stašiniak.
ČK: Špulica (Kremnička).
Zostava hostí: Machunka - Bencúr (78. Brňák), Habiňák, Klokočík, Stašiniak - M. Paško, Trnovec, Hrubjak, P. Kurčinka - Macko, A. Brčák.

V úvode stretnutia mali Námestovčania dve šance. Pri prvej v 20. min sa Macko dostal po chybe domáceho obrancu k lopte. Avšak tiesnený trafil brankárovi Juračkovi do nôh. O päť minút bol v sľubnej pozícii M. Paško. Kurčinkov center si prebral v šestnástke Kremničky na prsia. Keby hneď zakončoval, mal šancu gólovo uspieť. Volil však časovo zdĺhavejšie spracovanie loptu a prišiel o ňu. Domáci futbalisti gólovo udreli z úvodnej pološance. Center z ľavej strany premenil na vedúci presný zásah v 38. min Maroš Choma, keď sa tiesnený presadil umiestnenou strelou k žrdi.
Zakrátko po výmene strán po Mackovej prihrávke P. Kurčinku, vychytal s prehľadom chytajúci Juračka. O dve minúty nato potiahli hráči Kremničky útok cez Bencúra, ktorý nestačil pokrývať svoj obranný priestor. Sľubne vyvíjajúcu sa šancu domácich však brankár Machunka zlikvidoval. V 58. min už bolo 2:0. Po rohovom kope domácich Milan Jendrišiak využil razantným prestrelením nedôraznú obranu Námestova. Obidva góly v sieti MŠK patrili do kategórie lacných. Predovšetkým idú na vrub nedôsledného obsadzovania hráčov pred vlastným pokutovým územím a v ňom. V 63. min dorazil výsledkovo hosťujúci celok hlavný rozhodca. Pri Klokočíkovi spadol v šestnástke osamotený domáci útočník Keller a na prekvapenie všetkých na ihrisku, i v hľadisku nasledoval 11-metrový kop. Na 3:0 ho premenil Maroš Choma. V 73. min znížil z penalty Štefan Macko. Z rozohrávky sa hostitelia dostali opäť z priestoru pravého obrancu Námestova Bencúra pred súperovu bránu. Na center od čiary si nabehol Róbert Hejčík a zvýšil na konečných 4:1. V 78. min trafil Macko do bočnej siete bránky Kremničky a to bolo z pohľadu hostí všetko, hoci hrali posledných 15 minút v početnej prevahe. Po faule na Stašiniaka bol vylúčený domáci J. Špulica. Námestovčania, čo sa týka držania lopty, sa domácim vyrovnali. Nedôsledne a nedôrazne bránili pred vlastnou šestnástkou a nedávali góly, aj keď na to príležitosti mali. Preto vysoko prehrali.
Ostatné výsledky: Králiky - Kysucké N. Mesto 2:1 (0:1), Rakytovce - Veľký Krtíš 2:0 (1:0), Nová Baňa - Lipt. Štiavnica 1:1 (0:1), Bytča - D. Ždaňa 4:2 (2:1), Valča - Liet. Lúčka 2:0 (1:0), Makov - Fiľakovo 3:1 (3:1), Krásno - Zvolen 0:1 (0:0)
1. Rakytovce 12 9 3 0 25:8 30
2. Zvolen 12 9 2 1 21:7 29
3. Bytča 12 8 3 1 24:9 27
4. Kremnička 12 7 3 2 27:11 24
5. Nová Baňa 12 6 3 3 29:13 21
6. Valča 12 6 3 3 16:11 21
7. L. Štiavnica 12 6 1 5 20:16 19
8. D. Ždaňa 12 6 0 6 23:21 18