S. Bystrica – Or. Jasenica 2:1 (0:1)
Gól: Farský
ŽK: Škombár, Kaprálik, Zanovit
Zostava: Čiernik, Škombár, Pulák, Kaprálik, Binek, V. Madleňák, M. Madleňák, Zemenčík, Pauč, Farský, Zanovit, n Striedali: Maslaňák, Polák,
Or. Jasenica išla do tohto zápasu s cieľom získať aspoň jeden bod, no v prvom polčase do 40. min zahadzovali Jaseničania mnoho šancí. V 30. min domáci hráči nastrelili spojnicu Čiernikovej brány. V 42. min sa k centrovanej lopte dostal Farský a z voleja dal gól na 0:1. Druhý polčas Or. Jasenica akoby prestala hrať, nedarili sa im nahrávky, z čoho domáci hráči ťažili. V 64. min vyrovnali po chybe Čiernika na 1:1. Stará Bystrica sa dostala po vyrovnávajúcom góle do tempa, zahadzovala jednu šancu za druhou, až prišla 84. min a na nakopávanú loptu si nabehol domáci útočník, ktorý dal hlavou rozhodujúci gól stretnutia na 2:1. Or. Jasenica si v tomto zápase po výkone v druhom polčase nezaslúžila zisk ani jedného bodu. MÁRIO MADLEŇÁK

K. Lúčka – Tvrdošín 2:1 (0:0)
Gól: Novák
Zostava: Šimánek, Bukový, Hradský, Maslo, Baláž, Plančo, Novák, Palider, Sirota, Bednár, Florek n Striedal: Lepáček
Tvrdošínčania začali na pôde K. Lúčky veľmi dobre. Už v 2. min smerovala strela J. Floreka tesne vedľa. O min dali o sebe znať obdobnou strelou domáci. V 9. min výborne hrajúci J. Florek zo sľubnej akcie z hranice päťky prestrelil ponad. Nad bránu sa zastreľovali aj domáci, keď nezacielili presne z 11 metrov. V 25. min J. Florek výborne potiahol loptu, avšak opäť prestreľuje. Tvrdošínsky P. Plančo zahráva o minútu priamy kop, ale domáci brankár nohami vyráža. V 30. min sa pred brankárom domácich sám ocitá Marcel Bednár, ale z uhla páli do brankára. Tri min pred koncom 1. polčasu vysiela peknú strelu P. Plančo, ale strela smeruje mimo. Tvrdošín nastúpil do 2. polčasu s cieľom uhrať minimálne bod. Mužstvo však mierne „rozhodila“ žltá karta E. Baláža. V 27. min zahral M. Sirota výborne rohový kop a F. Novák skvelou strelou zo záklonu otvára skóre stretnutia. Hostia sa z úvodného gólu nestihli ani poriadne tešiť, keď K. Lúčka zahráva dlhý aut na bránkovú čiaru a je vyrovnané. V 32. min hlavičkoval M. Sirota do prázdnej brány. Namiesto „koníčka“ však mohol loptu dopraviť do brány hruďou. Rozhodnutie padlo tesne pred koncom, kedy domáci zahrávali priamy kop z polovice ihriska. Dlhá lopta skočila pred brankárom Šimánka. Hosťujúci obrancovia nedostatočne pokryli dorážajúcich domácich, z čoho rezultoval druhý – konečný gól K. Lúčky. Veľmi dobrý zápas odohrali v drese Tvrdošína Šimánek a Florek.
ĽUBOMÍR GREGOREC

Ostatné výsledky: Oščadnica - Trebostovo 1:1 (1:0), Stráňavy - Belá-Dulice 3:0 (1:0), Záv. Poruba - Turany 4:0 (2:0), Dúbrava - Predmier 5:1 (0:1), Kys. Lieskovec - Černová 1:0 (0:0)

Oravské Veselé - Žaškov 4:1 (2:0)
Góly: Michal Kumor 2, Miloš Mušák, Gočal - Marek Kubačka.
Zostava domácich: Kolenčík, Hruška, D. Madleňák, Maslaňák, R. Večerek, L. Briš, Miloš Mušák, Pucheľ, Zrnčík, Michal Kumor, Martin Pisarčík, n striedal: Gočal.
Zostava hostí: Reguly, Gallo, Marek Kubačka, Farko, Bakoš, Katreniak, M. Lacko, Kaplánek, Pobeha, Pavlovčík, Mikuš, striedal: Ľorko.
V Oravskom Veselom sa očakával hodový zápas, keďže tam mali hody. Tie gólové aj prišli. Do 17. min sa však nebolo na čo pozerať. Oba celky predvádzali uvoľnenú hru. Potom však agilný Kumor hlavou mieril nad bránu. Od tohto momentu hrali domáci veľmi dobrý futbal, hodný V. ligy. Michal Kumor, najlepší hráč na ihrisku, hýril aktivitou. V 22. min si výborne nabehol do šestnástky Miloš Mušák a lyšiacky prekabátil dobre chytajúceho hosťujúceho brankára - 1:0. V 39. min M. Pisarčík ideálne uvoľnil Kumora a ten zvýšil na 2:0.
Druhý polčas bol v réžii Or. Veselého. Jeho hráči sa dobre pohybovali a aj presne zakončovali. Po výborných šanciach pridal tretí úspech Tatrana opäť Kumor. Následne domáci nechali 10 minút hrať hostí a Marek Kubačka skorigoval priebežný stav na 3:1. Potom sa k slovu dostali opäť domáci mladíci. V 85. min dostal ukážkovú prihrávku ešte len dorastenec Milan Gočal a nedal Regulymu šancu - 4:1.
Prítomní diváci videli veľmi dobrý piatoligový futbal, na čom mali zásluhu oba tímy. Hostia výkonom nesklamali, hoci inkasovali štyrikrát.
DUŠAN REJDUGA

Trstená – Ďanová 0:0
ŽK: Hvoľka, Krasuľa
Zostava: Suroviak – Víttek, Vajdečka, Tropek, Paldia, Pazúrik, Palider, Pánik, Repka, Krasuľa, Hvoľka, striedal: Bača, Letaši
Divákov: 350
Domáci futbalisti privítali na svojom štadióne lídra súťaže a od začiatku sa hral útočný futbal. Ako prvá však pohrozila Trstená, no s priamym kopom Palidera si brankár poradil. Hostia odpovedali nebezpečnou strelou, ktorú Suroviak hravo kryl. Aj naďalej sa striedali šance na oboch stranách, no brankári boli vždy na svojich miestach. Z domáceho tímu trikrát nebezpečne vystrelil z priameho kopu Palider. Ani jeden pokus si však nenašiel cestu medzi tri žrde. Po zmene strán sa scenár hry nezmenil. Rušno bolo na oboch stranách. Dominovali však brankári, ktorí skvelými zákrokmi likvidovali jednu šancu za druhou. Po prestávke sa do hry dostal Bača a najmä jeho štandardné situácie volali po góle. Naďalej však ostávalo chudobným 0:0 a takto sa aj zápas skončil. Ku koncu sa snažili domáci pritlačiť súpera, ktorý im to však tvrdou hrou znemožňoval. Niektoré fauly volali aj po žltej karte, no hlavný rozhodca mu to toleroval. Na výkone rozhodcu bolo vidieť, že Ďanová je líder súťaže a tá si aj vďaka výkonu rozhodcovskej trojice odniesla cenný bod. PETER MEDVECKÝ

Nižná – Vrútky 1:2 (1:1)
Gól: Hucík
Zostava: Brčák, Bažík, Michal Kuboš, T. Chladný, Hucík, Daňa, Marek Kuboš, Dedinský, R. Striedali: Blahút, Kaník,
Od začiatku zápasu sa hral technický futbal s množstvom prihrávok v strede poľa, po ktorých sa hlavne hostia snažili o rýchle prenesenie hry k domácej bráne. V 12. min sa odhodlal k strele asi z tridsiatich metrov hosťujúci hráč a nádhernou strelou do šibenice nedal domácemu brankárovi šancu. V 16. min mohlo zahrmieť aj na druhej strane, keď sa sám na brankára rútil Dedinský, ale brankár jeho úmysel obstreliť ho vystihol a loptu vyrazil na roh. V 19. min už bolo vyrovnané, keď po centri Bažíka Hucík hlavou nedal brankárovi hostí šancu. Hostia využívali každú možnosť na strelu, ktoré však neboli veľmi nebezpečné. Gól však mohol padnúť na druhej strane, keď v 36. min po narážačke opäť unikol Dedinský, ktorého hosťujúci obranca cez loptu natvrdo skosil a musel byť vystriedaný. Druhý polčas sa hral zo začiatku medzi šestnástkami, i keď s častým zakončovaním zo strany hostí. Našťastie ich strely neboli nebezpečné. S pribúdajúcimi minútami sa hra prelievala z jednej strany na druhú so snahou každého tímu dať gól a strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V 80. min po peknej kombinácií hosťujúceho mužstva pomohla domácemu družstvu ľavá tyčka. V 90. min po zrážke domáceho brankára s hosťujúcim útočníkom, ktorú rozhodca neodpískal ako faul, rozhodli hostia o svojom víťazstve šťastným gólom na 1:2.
PAVOL CABADA

Zuberec – Ludrová 1:4 (0:3)
Góly: M. Filek
ŽK: T. Šimičák, M. Šimičák
Zostava: Tunák – T. Šimičák, D. Chovančák, T. Šiška, P. Chovančák, M. Šimičák, M. Šiška, M. Filek, B. Juráň, R. Juráň, M. Chovančák, striedali: Pavlov, Tekeľ
Úvodných dvadsať minút hralo mužstvo spod Roháčov pomerne dobre. Na kvalitnom teréne si vypracovalo niekoľko vyložených gólových šancí, ktoré však nevyužilo. Zákonite preto udrelo na opačnej strane. Z ničoho nič bolo zrazu 0:2. Domáci mali najlepšiu šancu na skorigovanie až v závere polčasu. Výborne sa preštrykoval obranou Filek, ale s jeho prudkou strelou si brankár poradil. Vzápätí sa skóre menilo na opačnej strane. Zlá rozohrávka stála domáci tím ďalší gól v ich sieti, 0:3. V 2. polčase Zuberec stavil všetko na jednu kartu. Otvoril obranu a vrhol sa do útoku. Ich cieľ však hneď zmrazili hostia štvrtým gólom a už nebolo prakticky o čoho hrať. Od tohto momentu sa hra odvíjala už iba na polovičke Ludrovej. Tá sa však zubami nechtami bránila a neraz pri nej stále šťastena. A to najmä pri hlavičke Mareka Šišku a pri strelách Branislava Juráňa a Tomáša Šišku. Domáci sa dočkali čestného úspechu v 75. min, kedy technickou strelou prekonal hosťujúceho brankára Filek. Hosťujúci futbalisti si už víťazstvo nenechali zobrať a to aj za cenu zbytočného zdržiavania. KAROL HRNČIAR

Ostatné zápasy: Palúdzka – Martin 3:2 (2:0), Bešeňová - L. Sliače 3:2 (2:2), Lisková – Sučany 3:2 (1:1).

4. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  5. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  7. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  8. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  9. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  10. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 451

Tu sú výsledky víkendového testovania na Orave. Prečo ste boli vy?

Za tri dni otestovali odberové tímy 91 505 ľudí. Do karantény poslali 3 904 infikovaných.

Ulice a námestia stíchli.

Futbalisti Brezovice sa na jeseň bavili futbalom

Oravský Podzámok zimoval vlani na prvom mieste siedmej ligy. V aktuálnej sezóne sa nachádza na desiatom mieste.

Futbalisti Brezovice predvádzali na jeseň výborné výkony.

Dohrávať počas zimy je na Orave takmer nemožné

Názory klubov sa líšia. Umelú trávu však veľmi nepreferujú.

Na Orave máme dve ihriská s umelou trávou.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.