Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Námestovo – N. Baňa 3:1 (1:1)
Góly: Jagnešák, Pleva, Kovalíček
V úvodných minútach dominovali obrany a obe družstvá sa len ťažko presadzovali. Technickejší boli však hostia a tí sa aj ujali vedenia. Nešťastného vlastenca si strelil Kovalíček. Domáci mali dve výborné šance na odpoveď, no Čiernik a ani Jagnešák nepochodili. Najkrajší moment 1. polčasu prišiel v poslednej minúte, keď samostatnú akciu Čiernika zakončil mazácky lobom Jagnešák. Po obrátke postupne začali preberať iniciatívu Námestovčania a tú premenili aj do gólov. Najprv zakončil nekompromisne Pleva a tretí gól pridal hlavou Kovalíček. Diváci, ktorí prišli na štadión, videli pekné futbalové divadlo.
Podbrezová B – Tvrdošín 5:0 (4:0)
Domáci na svojom štadióne nezvyknú lacno predávať kožu a to pocítil aj Tvrdošín. Ten však mal viac z hry, no nevyvaroval sa zbytočných chýb v obrane a nepodržal ho ani brankár. Domáci celok sa presadzoval najmä centrovanými loptami a tie robili hosťom najväčšie problémy. Z nich inkasovali všetky góly a prehrali vysoko 5:0.
Krásno – D. Kubín 0:2 (0:0)
Góly: Kozáčik 2
Hosťujúci tím pristúpil k zápasu zodpovedne a to sa odzrkadlilo aj na ihrisku. V 1. polčase skôr vynikali obrany nad útokmi. Dolnokubínčania mali iba dve možnosti na skórovanie, no menovite Šípka a Kubačka, nepochodili. O všetkom sa rozhodlo až po prestávke. Dvoma presnými zásahmi sa blysol Kozáčik a zariadil Oravcom trojbodový zisk.
16. K.N.Mesto 11 2 2 7 13:42 8
Ostatné výsledky: Bánová – Čadca 2:2, K. N. Mesto – Č. Balog 2:0, Zvolen – Badín 1:2, V. Krtíš – Martin 1:5, L. Mikuláš – Bytča 2:3

Námestovo – N. Baňa 4:2 (2:0)
Góly: Hrkeľ, Majchrák (11m), Gorčák, Kurtulík
Bleskový gól dal domácim krídla a tí sa postupne dostali do trojgólového vedenia. Potom však nepochopiteľne upustili z tempa a inkasovali dva góly. Obrat sa však nekonal, lebo v poslednej minúte zápasu spečatil tri body Kurtulík.
Podbrezová B – Tvrdošín 0:0
Oravský celok podal veľmi kvalitný výkon. Misku váh mohol dokonca nakloniť na svoju stranu, no chýbalo mu trochu šťastia. Domácich podržal v kritických chvíľach aj brankár a preto sa súperi rozišli zmierlivo po bode.
Góly: Tješ, Pavlík
Hostia sa radovali z gólu už v 6. min, ale rozhodca regulárny gól Pavlíka neuznal. Aj v ďalších minútach mali viac z hry hostia. Proti nim však stál hlavný rozhodca a jeho verdikty boli niekedy nepochopiteľné. Dolnokubínčania sa však aj naďalej snažili a v 65. min ich nepretrvajúca aktivita bola korunovaná. Tješ povyzvŕtal dvoch zadákov Krásna a rutinérsky si poradil aj s brankárom. O 7 minút nato hostia už celkom zlomili domáci odpor, keď druhý gól pridal Pavlík a bolo rozhodnuté. Hosťujúci tím si za zodpovedný výkon vyslúžil pochvalu od svojho trénera.

Góly: Kovalčík 2, D. Chovančák
Pod Roháčmi videli diváci futbal veľmi dobrej úrovne a nechýbali ani góly. Tých padlo až poltucet. Domáci museli však vždy doťahovať nepriaznivý stav. Konečná remíza je však spravodlivým odzrkadlením diania na ihrisku. Dorastenci Zuberca hrali aj bez dvoch kľúčových hráčov veľmi dobre a zaslúžia si pochvalu.
Štiavnik – Or. Jasenica 1:4 (0:3)
Góly: Zanovit 2, D. Farský, Polák
Líder súťaže potvrdil papierové predpoklady a o svojom víťazstve rozhodol už v prvom dejstve. Po zmene strán už iba kontroloval priebeh a dokočíroval zápas do víťazného konca.
14. Lisková 9 2 1 6 14:28 7
Ostatné výsledky: L. Sliače – Belá 2:1, Stráňavy – L. Hrádok 6:1, Černová – Z. Poruba 3:0, Terchová – Rajec 3:1, Hôrky – Lisková 2:1

Or. Veselé – Žabokreky 1:3 (1:1)
Gól: Romaňák
Hosťujúci tím pôsobil po celý zápas technickejším dojmom a keďže dokázal využiť chyby v domácej obrane, zaslúžene zvíťazil.
Liesek – T. Kľačany 4:1 (1:0)
Góly: Koleják (11m), Oles, Vavrek, Lužbeťák
Poslednému družstvu na Orave ruže nekvitli. Domáci tím sa zo začiatku prispôsobil slabému prejavu hostí, no neskôr už jednoznačne dominoval.
Rabča – L. Kokava 7:1 (3:1)
Góly: M. Chutniak 2, D. Brišák, Kvasňák, Pilarčík, Galis, L. Brišák
Tabuľkoví susedia hrali spočiatku vyrovnanú hru, no postupom času preberali dirigentskú paličku domáci dorastenci. Ich prevaha narastala aj gólovo a z brány hostí si spravili doslova strelnicu. Liptákom nadelili sedmičku a odpútali sa od nich už na päť bodov.
Nižná – Bziny 1:2 (1:1)
Góly: Zboroň – Matejek, Chupek
V súboji oravských tímov neplatilo, môj dom, môj hrad. Hosťom po vyrovnanom 1. dejstve zostalo viac síl a tie využili na strelenie víťazného gólu.
Trstená – Likavka 1:1 (0:1)
Gól: Gembala
Domáci sa potýkali v zápase s veľkou smolou v zakončení. Naopak hosťujúci celok vyťažil z minima maximum a získal na Orave cenný bod.

Martin – Námestovo 4:0 (2:0)
Na Turci sa hrala do 20. min vyrovnaná partia. Potom však prišla menšia nekoncetrovanosť v hosťujúcej obrane a Martin sa dostal do vedenia. Vzápätí mohol odpovedať Železňák, ktorému však v poslednej chvíli vypichol loptu obranca. Tesne pred odchodom do šatní sa Námestovčania nevyvarovali zbytočnej chybe. Tú domáci kruto trestali - 2:0. Cieľ oravského kolektívu po obrátke bol jasný. Niečo s výsledkom spraviť. Tomu aj nasvedčovala úvodná desaťminútovka. V stopercentnej šanci sa ocitol Železňák, ale opäť zlyhal. Útočná taktika hostí sa stala nakoniec vodou na mlyn pre rýchle brejky Martina. Výsledok prikrášlili ešte dvoma presnými zásahmi a potvrdili, že nie náhodou sa pohybujú v popredných tabuľkových priečkach.
D. Kubín – Lučenec 4:0 (2:0)
Góly: Laura 2, Buška, Trabalík
V úvodných minútach začali domáci nátlakovou hrou, no v koncovke sa iba zastreľovali. Potom však prišla silná dvojminútovka a zrazu na svetelnom ukazovateli svietilo 2:0. Najprv rozveselil domáce farby Laura a o minútu nato sa pridal Buška. Do prestávky mal domáci tím na kopačkách ešte dve sľubné príležitosti, ale stav sa nemenil. Druhé dejstvo začalo rozhárane a hráči sa na ihrisku hľadali. Udrelo však opäť na hosťujúcej strane. Do listiny strelcov sa opäť zapísal pohotový Laura. Gólový účet uzavreli Dolnokubínčania v 60. min, keď krásny center Verníčka usmernil hlavou do brány Trabalík. V ďalšom kole preverí domáce kvality celok spod Čebraťa, ktorý vedie najvyššiu súťaž.
Tvrdošín – Č. Balog 0:2 (0:1)
Domáci tím podal zlepšený výkon, no kameňom úrazu naďalej ostáva finálna fáza. V nej boli Tvrdošínčania bezzubí a iba potvrdili pozíciu najhoršie strieľajúceho celku. Hostí zdobila predovšetkým väčšia futbalová kvalita a pohyblivosť na ihrisku. To rozhodlo, že domáci ani v tomto stretnutí neokúsili pocit z víťazstva.
14. Tvrdošín 10 0 1 9 1:47 1
Ostatné výsledky: Žiar – Čadca 1:1 (1:0), Žilina – Ružomberok 1:3 (1:1), Dukla B. Bystrica – Podbrezová 1:1 (0:0), Jupie B. Bystrica – Zvolen 0:0, Oprava výsledku 7. kola: Čadca – Lučenec 0:3 kontumačne, neoprávnená zmena ihriska, pôvodný výsledok 2:0

Martin – Námestovo 0:4 (0:1)
Góly: Kurtulík 2, Genšor, Kornhauser
Duel mladších žiakov mal úplne odlišný scenár, ako mal zápas starších kolegov. Taktovku hry držali pevne vo svojich rukách Oravci. Tí podali výborný výkon na všetkých postoch a výsledkom je presvedčivé víťazstvo.
D. Kubín – Lučenec 2:0 (0:0)
Góly: Habáň, Záborský
Domáci chlapci zvládli toto stretnutie na výbornú. Súpera z juha Slovenska zatlačili na polovicu a ten sa zmohol iba na odkopávané lopty. Celý zápas sa však domáci potýkali s nemohúcnosťou v koncovke a ich trápenie ukončil až po zmene strán Habáň. Neskôr sa pridal aj Záborský a tri body boli spečatené.
Tvrdošín – Č. Balog 1:4 (0:1)
Gól: Mravec
V súboji dvoch posledných družstiev boli lepší domáci. Tí súpera herne prevýšili, no ich akcie končili pred šestnástkou. Domácemu celku chýba zakončovateľ, ktorý by vedel šance využívať a na to doplatil. Čierny Balog útočil sporadicky, ale zato efektívne. Konečný výsledok je pre Tvrdošín krutý, ale s výkonom a nasadením chlapcov bol tréner spokojný.
14. Tvrdošín 10 0 0 10 7:72 0
Ostatné výsledky: Žiar – Čadca 8:0 (2:0), Žilina – Ružomberok 2:1 (1:1), Dukla B. Bystrica – Podbrezová 6:0 (2:0), Jupie B. Bystrica – Zvolen 1:5 (0:2), Oprava výsledku 7. kola: Čadca – Lučenec 0:3 kontumačne, neoprávnená zmena ihriska, pôvodný výsledok 0:1

Bytča – Dlhá 7:0 (1:0)
Oravci držali s domácimi krok iba prvý polčas. Potom viackrát Bytči pomohol aj hlavný rozhodca a tá sa aj vďaka nemu dostala na koňa. Schuti si zastrieľala a hostí poslala domov so sedemgólovou porciou.
Trstená – Krásno 2:1 (0:0)
Góly: Florek (11m), Šurina
V 1. dejstve sa hralo prevažne na hosťujúcu bránu, no domáci vyšli gólovo naprázdno. Očividná prevaha Trstenej bola vyšperkovaná až po prestávke. Najprv nedovolene zastavili Tomčíka a z bieleho bodu sa nemýlil Florek. Ukľudnenie prišlo z kopačky Šurinu, ktorý trafil nechytateľne z priameho kopu. Hosťom sa podarilo v závere ešte zápas zdramatizovať, no na bodový zápis to už nestačilo.
T. Teplice – Rabča 5:0 (3:0)
Bez piatich hráčov základnej zostavy mohli hostia iba ťažko pomýšľať na bodový zisk. Oslabenie sa prejavilo na ihrisku, keď domáci boli vždy o krok vpredu.
14. Krásno 9 0 2 7 8:47 2
Ostatné výsledky: K. N. Mesto – Belá 4:1, Žilina B – Martin B 1:2 , Ružomberok B – Rajec 2:0, L. Mikuláš – V. Rovné 4:0 , Dohrávka 7. kola: L. Mikuláš – K. N. Mesto 2:1

Bytča – Dlhá 3:1 (1:0)
Gól: Sálus
Handikepovaní hostia, ktorí mali menej o jedného hráča, boli domácim vyrovnaným súperom. Po obrátke im však rýchlejšie dochádzali sily a to domáca Bytča gólovo zúročila.
Trstená – Krásno 2:0 (1:0)
Góly: Jaroš, Grešák
Po prestávke vynútenej nepriaznivým počasím sa ukázali domáci v tomto zápase ako kolektívny tím. Konečne začali hrať futbal a na ihrisku to bolo vidieť. Do zúfalstva ich neraz privádzal hosťujúci brankár, ktorý zlikvidoval kvantum ich šancí. Za jeho chrbát sa im však podarilo dostať dve lopty a zaknihovali tak iba tretie víťazstvo v jarnej časti.
T. Teplice – Rabča 3:0 (1:0)
Ani mladší žiaci Rabče si nepočínali najlepšie a na súpera z Turca boli prikrátki. Ten vyhral rozdielom triedy.

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  10. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  1. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  2. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  3. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  4. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  7. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Podcast je náhrada miestneho rozhlasu

Správy z miestneho rozhlasu patria roky ku koloritu slovenských miesta obcí.

Jednou z hlavných výhod podcastov je, že ich môžete počúvať, keď vám to vyhovuje,“ povedal Jaroslav Kizek z agentúry M KREO.

Dolný Kubín má dobrovoľníkov na testovanie dostatok

Dnes večer podstúpili antigénový test, jeho negativita je podmienkou zaradenia na odberné miesta.

Testovanie dobrovoľníkov Dolnom Kubíne.

Na koronavírus zomreli aj pacienti v oravských nemocniciach

Epidemiologická situácia sa prudko zhoršuje na Liptove.

Počty ťažko chorých v nemocniciach rastú spoločne s úmrtiami.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.