Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

DOLNÝ KUBÍN
Kino Choč
Pi, so, ne 17. – 19. októbra o 18,30 h
František je děvkař – Keď už neviete koho podvádzať, zostáva podvádzať snáď len sám seba.
Po 13. októbra o 18.30 h
FK 23 DOLNÝ KUBÍN – PROJEKT 100 - 2008
Obrazy starého sveta - Jedno z najväčších diel slovenskej kinematografie bolo šestnásť rokov zatracované na základe pochybných ideových a estetických kritérií „normalizátorov“.
VÝSTAVY
ORAVSKÁ GALÉRIA
Ut – ne 10.00 – 17.00 h
Trvalé expozície z vlastných zbierok - Staré umenie 15. a 19. storočia, Ikony, Slovenské výtvarné umenie 20. storočia, Tradičné ľudové umenie, Mária Medvecká – maliarka Oravy. Miesto: Župný dom
Do 23. novembra
Chvíľu horím, chvíľu tliem – Marko Vrzgula – Autorská výstava slovenského maliara. Kde: Veľká výstavná sieň, Župný dom.
Július Ďuso „Činčár“ – Výstava insitného umelca. Usporiadateľ: OG Dolný Kubín.
Do 31. októbra
Ekohry – Tvoríme a chránime – Ján Brašeň – drevené plastiky. Výstava cyklu výstav prác, vytvorených z odpadového materiálu. Kde: Suterén 06, Župný dom.
Do 27. októbra
Rastliny našich lesov – Návštevníkovi priblíži základné typy, funkcie a význam lesa.
Kde: Florinov dom. Usporiadateľ: Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava.
VÝSTAVY 54.
HVIEZDOSLAVOVHO KUBÍNA
Do 31. októbra
Budem Pavol (Dobšinský) alebo Pikaso? – Výstavy detských výtvarných prác. Kde: prízemie MsKS Dolný Kubín. Usporiadateľ: Občianske združenie ORBIS LIBRI.
Do 31. októbra
T. H. Florin po 100 rokoch – Výstava v rámci 54. HK. Kde: fotogaléria MsKS.
Do 31. októbra
Hviezdoslav – Spracovanie témy výtvarnej skupiny Bojovníci Mateja Bela. Kde: výstavná sieň MsKS, foaye kina Choč.
SÚŤAŽ
Do 20. novembra
VIANOČNÁ POHĽADNICA – V. me-dzinárodná detská výtvarná súťaž. Súťaž je vyhlásená pre všetky štáty Európy. Téma prác: Vianoce, vianočné prírodné, zvykoslovné, biblické motívy. Súťažné kategórie: 5 - 6 rokov, 7 – 11 rokov, 12 – 15 rokov. Technika: maľba, kresba, grafika, kombinovaná technika - koláž, počítačová grafika. Usporiadateľ: ŽSK, OKS Dolný Kubín.
KONCERT
Ut 14. októbra o 19.00 h
VLASTA REDL – Známy český pesničkár, skladateľ, textár, multiinštrumentalista... Kde: Kino Choč.
St 15. októbra o 18.00 h
Kubínska hudobná jeseň - Koncert venovaný dielu Eugena Suchoňa. Ladislav Fančovič - klavír, Suchoňovo kvinteto ŠKO Žilina. Kde: Kino Choč
Ut 14. októbra o 14.00 h
Klub výšivky a ručných prác – Klubové stretnutie. Kde: Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne. Usporiadateľ: Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne.
Št 16. októbra o 17.00 h
SLÁVNOSTNÁ AKADÉMIA – Pri príležitosti Mesiaca úcty k starším, venovaná všetkým seniorom mesta. Spoločenské posedenie a hudobno-zábavný program Zahoď starosti. Kde: estrádna sála MsKS. Usporiadateľ: MsÚ Dolný Kubín, MsKS.
Ne 19. októbra o 14.00 h
Nositelia tradícií - Krajská súťažná prehliadka folklórnych skupín. Predstaví sa viac ako dvesto účinkujúcich - víťazov regionálnych súťaží z horného Považia, Turca, Kysúc, Liptova a Oravy. Kde: MsKS Dolný Kubín. Usporiadateľ: OKS v Dolnom Kubíne, Mesto Dolný Kubín.
PODUJATIA
Št, pi 16., 17. októbra
BURZA detských a tehotenských vecí – V priestoroch ZŠ A. Radlinského (Cirkevná škola na Bysterci – západe, vedľajší vchod, 1. poschodie. Zber vecí 16. októbra od 15.00 do 19.00 h. Predaj 17. októbra od 9.00 do 18.00 h. Usporiadateľ: Materské centrum Píšťalka v spolupráci so ZŠ A. Radlinského v Dolnom Kubíne.
Pi 17. októbra od 13.00 h - 17.00 h
Prezentácia bezlepkových výrobkov pre celiatikov. Vstup je voľný s možnosťou kúpiť si vystavené výrobky a literatúru. Kde: ZŠ A. Radlinského (Cirkevná škola na Bysterci – západe, 1. poschodie, vedľajší vchod. Usporiadateľ: Materské centrum Píšťalka v spolupráci so ZŠ A. Radlinského.
PRIPRAVUJEME
Št 23. októbra o 17.00 h a o 20.00 h
Lenka Filipová – Koncert známej českej speváčky. Kde: Divadelná sála MsKS.

Skryť Vypnúť reklamu

NÁMESTOVO
Kino Kultúra
St 15. októbra o 18.00 h
Zabudnutý ostrov – Malá Nim žije sama so svojím otcom Jackom na ostrove uprostred Pacifiku. On skúma pobrežný planktón, ona sa baví vymýšľaním dobrodružných výprav po ostrove. Medzi jej ďalšie záľuby patrí čítanie kníh o Alexovi Roverovi, jedného dňa sa Jack rozhodne odísť na pozorovanie na druhý ostrov a Nim si vynúti, že môže zostať sama doma. Lenže vzápätí udrie búrka a po Jackovi akoby sa zem zľahla.
Ne 19. októbra o 18.00 h
Dostante agenta Smarta - Americká organizácia Control a zločinecká skupina Kaos medzi sebou bojujú už pekných pár rokov. Kaos sa zmocní ničivej zbrane a pohrozí svetu, že ju odpáli, pokiaľ nezaplatí obrovské množstvo peňazí. Presne v tomto duchu sa vydáva šéf Kaosu so svojimi poskokmi do Ruska, kde splašia pár nukleárnych hlavíc, kódov a potom si urobia výlet do USA na hľadanie cieľov.
Program Filmového klubu
Pi 17.októbra o 18.00 h
Slepé lásky - Film o láske nevidomými ľuďmi. Láska sú jemné, lásky sú smiešne, lás-ky sú slepé... Nájsť si pravé miesto a šťastie vo svete je neraz ťažké pre ľudí vidiacich. O čo citlivejšia je táto cesta pre nevidomých. Ich pohľad je v mnohých veciach základný a čistý. A často veľmi vtipný. Ich pohľad odkrýva „nevidomé dimenzie“ toho, čo vlastne šťastie znamená.
VÝSTAVY
Do 31. októbra
Peter BOHÚŇ. Usporiadateľ: Dom kultúry Námestovo,
PRIPRAVUJEME
MUZIKÁL
Po 20. októbra o 18.00
Mníšky 2: Milionárky
Muzikálová komédia Dana Goggina Mníšky o sestričkách rádu z Hobokenu je jedným z najdlhšie hraných predstavení v histórii Off-Broadway. Mníšky 2 sa vracajú na scénu s novou šou, aby sa ňou poďakovali všetkým svojim priaznivcom, ktorí im držali palce a tlieskali pri ich prvom vystúpení.Dnes sú už bohaté o skúsenosti zo „šoubiznisu“, ale aj o miliónovú výhru sestry Amnézie. Bohatstvo však plodí zlo a o ich výhru i sestru Amnéziu sa zaujímajú tajomné františkánky. Medzi sestrami zavládne chaos. Matka predstavená sa však rozhodne pokračovať v ďakovnej šou a hrdinsky čeliť všetkým katastrofám a nástrahám františkánok.
Pi 24. októbra
Šimonojúdsky jarmok – Jesenný mestský jarmok. Usporiadateľ: Mesto Námestovo.

Skryť Vypnúť reklamu

TRSTENÁ
Kino Mier
Ne 19. októbra o 18.00 h
Dostante agenta Smarta - Americká organizácia Control a zločinecká skupina Kaos medzi sebou bojujú už pekných pár rokov. Kaos sa zmocní ničivej zbrane a pohrozí svetu, že ju odpáli, pokiaľ nezaplatí obrovské množstvo peňazí. Presne v tomto duchu sa vydáva šéf Kaosu so svojimi poskokmi do Ruska, kde splašia pár nukleárnych hlavíc, kódov a potom si urobia výlet do USA na hľadanie cieľov.
PODUJATIE
Do 31. októbra
II. Trstenská organová jeseň - Cyklus organových koncertov. Kde: Kostol sv. Martina. Usporiadateľ: Mesto Trstená, Farský úrad Trstená.

TVRDOŠÍN
Kino Javor
Ne 19. októbra o 18.00 h
Sissi a Yeti -Sissi a Franz, ktorých poznáte z úspešného televízneho seriálu z päťdesiatych rokov, sú dokonalý pár v dokonalom cisárskom svete. Ani občasné panovnícke povinnosti ich nemôžu vytrhnúť z dokonalej reality vášnivého manželského spolunažívania. Sissi, ktorá svojím šarmom tromfne aj Marylin Monroe, a Franz, ešte väčší „kluďas“ ako Jack Sparrow, si žijú šťastne, až kým... Až kým sa jedného dňa nestane niečo nečakané: Sissi sa stane obeťou únosu! Nebojácny Franz s detektívnymi schopnosťami Jamesa Bonda sa však v spoločnosti svojho asistujúceho maršala a pani matky vydajú Sissi hľadať.
VÝSTAVY
Od 13. do 24. októbra o 8.00 h – 15.00 h
Pohľadnica – Tibor Verzál. Pohľadnice starého Tvrdošína, Trstenej, Zvolena, Martina, B. Bystrice, Krakova, Nového Targu a mnoho iných. Kde: Výstavná sála MsKS Medvedzie.
Galéria Márie Medveckej - Trvalá vysunutá expozícia Oravskej galérie. Zároveň Vás pozývame na sprievodnú výstavu vo výstavnej sieni Ateliér Pohľady do zbierok 3 – Sakrálne umenie. Výstava potrvá do 30. októbra.
Ut – ne od 10.00 - 16.00 h
Art Galéria Schürger - Stála expozícia. Výstava s názvom Slovenská moderna.
Ut – ne od 10.00 – 16.00 h
Gotický drevený kostolík - Historický kostolík z prvej polovice 15. storočia, ocenený organizáciou Europa Nostra, súčasť historického dedičstva UNESCO. Sprístupnený verejnosti od 1. septembra do 30. júna na objednávku.
Od 24. októbra do 7. novembra
Výstava k 30. výročiu DSS Tvrdošín – Výstava výtvarných prác klientov DSS pri príležitosti 30. výročia vzniku domova. Organizátor DSS.
PODUJATIE
Ne 19. októbra
Burza zberateľov – Kde: Veľká sála MsKS. Usporiadateľ: MSÚ a numizmatický krúžok, T. Verzál.
ORAVSKÝ PODZÁMOK
Oravský hrad
Denne 8.30 -17.00 h
Výrazná dominanta oravského regiónu patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska.
VÝSTAVY
Do 31. decembra
Wiliam Rowland – priekopník lesného hospodárstva. Výstava je súčasťou prehliadky Oravského hradu.

Skryť Vypnúť reklamu

NIŽNÁ
Kino Ostražica
Ut 14. októbra nepremieta

RABČA
PRIPRAVUJEME
St 22. októbra
Seminár o miestnej kultúre A XXIII. Ročník branného viacboja – Stretnutie osvetových pracovníkov Oravy a súťaž v branných disciplínách. Usporiadatelia: OKS v Dolnom Kubíne, MKS Rabča.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 3. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
 4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 5. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 7. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
 8. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 9. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 1. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
 2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 4. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
 6. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
 7. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
 8. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
 9. Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant
 10. Svet môžeme zlepšiť dobrými skutkami
 1. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 20 095
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 18 901
 3. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 14 068
 4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 13 223
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 12 660
 6. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 308
 7. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 10 706
 8. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 531
 9. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 253
 10. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 10 252
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

V Kultúrnom dome v Zuberci dnes vytvorili dve odberové miesta.

Vedenie strojární odporúča firmám testovanie zamestnancov

V Herne majú za sebou už šieste kolo testovania na COVID-19.

Testovanie v strojárňach.

Armáda posilnila odberové tímy, čakanie na odbery by sa malo skrátiť

Minister obrany prosí ľudí z okresov mimo Oravy a Bardejova, aby nechodili na testovanie.

V Dolnom Kubíne pri mestskom kultúrnom stredisku sa už na testovanie nečaká.

Záujem o testovanie je veľký aj v sobotu

Ľudia začali vytvárať rady ešte pred otvorením odberných miestností.

Polovica z radu v Záskalí.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Už ste čítali?