ZEMIANSKA DEDINA. „Týýý brďo, to hádam ani nie je možné!“ S týmito slovami nás uplynulý piatok privítal Jozef Vorek. Jeho dvere boli druhé, na ktoré sme sa náhodne rozhodli zaklopať s úmyslom odovzdať poltisícku tomu, kto nám ich otvorí a ukáže nám aktuálne číslo našich novín. Prekvapenie to bolo pre neho poriadne. Keď sme mu povedali, čo za ponúkanú bankovku chceme, hneď vbehol naspäť do bytu hľadať najnovšie číslo novín. Priniesol ho takmer okamžite.
„Vaše noviny kupujem pravidelne. Vždy, keď sa vrátim domov z práce, musia ma tu čakať. Keď nie som dlhšie doma, známi mi staršie výtlačky odkladajú, aby som si ich mohol po návrate prečítať,“ povedal nám šťastný výherca druhej „poprázdninovej“ päťstovky. Dodal, že noviny vždy prečíta celé.
Jozefa výhra od nás veľmi potešila, veď naposledy niečo vyhral pred viac ako desiatimi rokmi. Povedal však, že by bol radšej, keby tie peniaze dostali nejaké deti, aby si za ne mohli nakúpiť sladkosti. Na tento účel aj poltisícku od nás použije: „Určite kúpim niečo sladké synovi, nejaká sladkosť sa naisto ujde aj deťom zo susedstva.“
Autor: NK