Podzámok na čele

V 9. kole najvyššej oravskej súťaže privítala Dlhá na domácej pôde Or. Podzámok, ktorý potvrdil, že je jasným favoritom tohto duelu a obsadil prvé miesto tabuľky. V šlágri kola Breza v Lokci remizovala. Na chvoste tabuľky ostávajú po remíze v Krivej Lešti

ČK: Sučák – Kucek
Zostava hostí: Čajka, Lešeňovksý, Hradský, Mordel M., Rentka M., Jendroľ, Rentka Ľ., Mokošák, Banas, Kucek, Mordel Ľ., n striedali: Palider, Hrkeľ, Václav
Zubrohlava hrala vo Veličnej veľmi vyrovnanú partiu. Zo začiatku však boli aktívnejší hostia, keď strelecké pokusy Ľuboša Mordela a Jendroľa likvidoval brankár domácich. V 35. min bol, po údajne diskutabilnom verdikte rozhodcu, nariadený pokutový kop. Ten premenil Martinusík. Po hrubom faule na hosťujúceho hráča išiel predčasne pod sprchy Sučák a v tej istej minúte po Jendroľovej prihrávke vyrovnáva Kucek. Do 2. polčasu nastúpili hostia s chuťou po víťazstve a s prevahou o jedného hráča. To sa ale rýchlo zmenilo, keď po ďalšom diskutabilnom výroku rozhodcu putoval pod sprchy hosťujúci hráč Kucek za odstrčenie. Hra sa opäť vyrovnala. V tých chvíľach boli oporou oboch mužstiev brankári, ktorí si svoju úlohu plnili na výbornú. Po zápase nasledovala spravodlivá deľba bodov.
JOZEF LEŠŇOVSKÝ

Lokca – Breza 1:1 (0:0)
Gól: Ivan Vajdiar
Zostava domácich: Hvolka. Bombjak, Bartoš, Náčin, Michalčík, Bolibruch, Tonka, Kormaňák, Ondrek, Oščadnický, Slameník, n striedal: Vajdiar
n Zostava hostí: Račák, Maťovčík M., Mäsiar, Hládek, Juriga O., Vrábeľ, Juriga M., Maťovčík J., Peter Sitárik, Verníček, Pavol Sitárik, n striedali: Kormaňák, Volček, Betik
Breza na pôde Lokce potvrdzuje jesennú formu. Nerozhodný výsledok na ihrisku jedného z ašpirantov na popredné priečky v tabuľke len potvrdzuje, že Breza má fazónu. Po nerozhodnom prvom polčase sa obom tímom podaril obligátny gól, z čoho rezultovala konečná remíza, ktorá oveľa viac svedčí hosťom. PAVOL BARTOŠ

Rabča – Klin 2:0 (0:0)
Góly: Sivka, Kozák
ŽK: Fajta, Revay, Porvich – Ťahoň, Melicherčík, Mišek, Úradník
Zostava domácich: Adamčík, Porvich, Slovík, Fajta, Jagnešák, Gužík, Sivka, Revay, Vojtech, Herud, Kozák, n striedali: Brišák, Kozák
n Zostava hostí: Melicherčík, Ganobčík, Bálek, jadroň, Sťahoň, Veselič, Mišek, Svetlošík, Úradník, Pisarčík, n striedali: Bugaj, Bolibruch, Fénik
Prvý polčas bol nesmierne vyrovnaný, pretože obaja súperi poznali taktiku protivníka, obrancovia útočníkom nedovolili zakončiť a ani jeden z brankárov nemal veľa práce. Domáci ojedinele strieľali z diaľky, ale ich strely leteli vždy mimo bránu. Až na prípady, keď sa lopta zastavila na brvne, či jednu strelu, ktorú zneškodnil brankár. Hostia sa spoliehali na protiútoky, ktoré im nevychádzali. V druhom polčase domáci pridali, čoho výsledkom boli dva góly. Najlepším hráčom Rabče bol Jozef Gužík, ktorý dôsledne bránil a nebezpečne útočil. Domáci chceli prelomiť smolu na vlastnom ihrisku, kde už stratili 10 bodov, čo sa im konečne aj podarilo. Hostia odišli zo zápasu sklamaní, pretože po výhre nad Zubrohlavou odchádzali do Rabče s určite vyššími ambíciami. JOZEF HAVLÍČEK

Vavrečka – Bobrov 4:0 (1:0)
Góly: Hoľma 2, M. Hoľmík, Srnčík,
ŽK: J. Hoľmík – Náhly, Pagáčik,
ČK: -, Gužík
Zostava domácich: Hurák, Doroš, Hrkeľ, P. Sklarčík, M. Sklarčík, Hoľma, I. Hurák, P. Srnčík, Kasan, M. Hoľmík, J. Hoľmík, n striedali: Koráb, Kozoň, Seč,
n Zostava hostí: Remeš, Pavol Bomba, Peter Bomba, Kožienka, Gúžik, Brčák, Rehm, Beľvončík, Náhly, Pagáčik, Paška, n striedali: Brišák, Umenćák, Zábel,
Domáci hráči nastúpili na zápas za pekného počasia v plnej zostave. Od úvodu zápasu bolo na ihrisku cítiť návrat Petra Srnčíka, ktorý rozhadzoval lopty po celom ihrisku. Domáci hráči boli technickejší a hlavne útočnejší. Prvý gól padol po centri z pravej strany, keď sa Hoľma svojou hlavou nemýlil. Do konca prvého polčasu sa Vavrečka snažila pritlačiť hostí, ale Bobrov svojou taktickou prerušovanou hrou počkal na koniec prvého polčasu. Domáci hráči nastúpili do druhého polčasu plný energie a snahy streliť ďalší gól. V 55. min po peknej akcii M. Hoľmíka, ktorý prestrelil brankára a zvýšil stav stretnutia na 2:0, bol ten istý hráč podkopnutý a tento faul bol odmenený červenou kartou. Od tohto momentu bolo cítiť na ihrisku prevahu Vavrečky, ktorá hrala v početnej presile. Domáci hneď túto prevahu využili a strelili ďalší gól na 3:0, keď Jaroslav Hoľma druhýkrát prekonal brankára hostí. V 85. min Srnčík spoza šestnástky po zemi vymietol pravý roh brány a uzavrel stav stretnutia na 4:0. JOZEF SKLARČÍK

Krivá – Leštiny 1:1 (1:0)
Góly: J. Kubala – V. Michna
ŽK: -, Osadský
Zostava domácich: Zeman, M. Baláš, M. Pazúrik, J. Kubala, Ľ. Kubala, F. Pazúrik, M. Kubašek, Zaťko, Pavelek, Sakmár, Fersen
n Zostava hostí: Škrabák, Lupták, Halák, Kořalmnik, Mačucha, Krakovsky, Dudák, Melicherčík, Hubčík, Tomaň, V. Michna, n striedali: Osadský, M. Michna, Kaplánek,
Od úvodu zápasu domáci hráči naznačili, že dnes vybehli na ihrisko s cieľom získať tri body. Už v 3. min mali obrovskú šancu na otvorenie skóre, keď z rohu šestnástky poslal loptu pred bránu Sakmár a Pavelek netrafil prázdnu bránu. V 15. min bol faulovaný Pazúrik a domáci hráči kopali priamy kop, ktorý krásnou zatočenou strelou zúžitkoval Ján Kubala. Hostia v prvom polčase ohrozili domácu bránu iba z brejkov, keď Michna dvakrát nedokázal prekonať domáceho brankára. V úvode druhého polčasu si domáci hráči opäť vytvorili tlak, z čoho rezultovali šance L. Kubalu a Sakmára, ktoré zlikvidoval hosťujúci brankár. V 64. min po rohovom kope domácich utiekol hosťujúci útočník Michna, ktorý sa preštrikoval cez domáceho obrancu a vyrovnal prudkou strelou po zemi na 1:1. Hosťujúci hráči ešte trikrát ohrozili domáceho brankára Zemana, ktorý ich šance s chladnou hlavou kryl. Domáci tlak pokračoval do konca zápasu, vytvorili si zopár dobrých šancí, ale ani jedna už neskončila gólovým efektom.
MIROSLAV PAVELEK

Novoť – Or. Poruba 2:2 (0:2)
Góly: Godiš, Kojdiak - Paprčka, Hucko
ŽK: Hucko, Strapec
Zostava domácich: Bolek, Zavoďančík, Florek, Beňuš, Ľubo Jašica, Godiš, Peter Jašica, Hollý, Miroslav Mikolajčík, Ľubo Mikolajčík, Prokop, n striedali: Kojdiak, Nodžák
Hostia začali aktívne. Už v 15. min otvára skóre po chybe domácej obrany Hucko. V 27. min neodkopol v 16-tke loptu P. Jašica a hostia zvyšujú na 0:2. Poruba hrala v prvom polčase aktívnejšie, ale viac šancí si už do jeho záveru nevypracovala. Do druhého polčasu domáci vystriedali obranné rady a začali prečíslovať súperovu obranu. V 64. min prevzal loptu P. Jašica v strede poľa, obišiel troch hráčov a prihral na gól Godišovi. V 83. min domáci zacentrovali a nikým nekrytý Kojdiak vyrovnáva na 2:2. Priebeh zápasu zodpovedal výsledku, obe mužstvá hrali na remízu. VLADIMÍR HILBRYCHT

Dlhá - Oravský Podzámok 1:2
Hosťujúci hráči Oravského Podzámku potvrdili na ihrisku Dlhej vzrastajúcu formu. Ich tesné víťazstvo ich katapultovalo do čela I. triedy. Dlhá nad Oravou sa s 10 bodmi pozerá na svojich súperov z inej perspektívy, aj keď to nie je samotný chvost. (R)