D. Kubín - B. Bystrica B 1:0 (1:0)

Všetci čakali, ako sa na mužstve prejaví vypadnutie zo Slovenského pohára v strede týždňa.

Gól: Savič
Zostava: Trabalík – J. Čarnota, Sadžakov, Hambálek, Drengubiak – Jenei, (90´ Kasan), Siman, P. Čarnota, Kubala (69´ Dutka), Savič, Kubáni (88´ Lejko)

Sily odoberal aj ťažký terén, ale hráči presvedčili, že majú dosť natrénované. Dukla prišla v „štandardnej“ zostave a od úvodu hrala otvorený futbal, čo domácim vyhovovalo. V prvom polčase ešte dokázala odolávať, ale po zmene strán ju domáci zatlačili. Len strelecká nemohúcnosť domácich hráčov zabránila vyššiemu skóre. Úvodnú nesústredenosť v 2. min, keď Sadžakov zle odkopol loptu a v 16-tke sa k nej dostal hosťujúci útočník, hostia nevyužili. Slabú strelu Trabalík chytil. Po 10 minútach už Dolnokubínčania prebrali réžiu zápasu. V 11. min po trestnom kope J. Čarnotu hlavičkoval Savič vedľa. V 24. min unikol po pravej strane Siman, prihral Kubánimu, ten odcentroval, ale hlavičku Saviča brankár vyrazil. Lopta sa dostala k Jeneiovi, ktorý dorážal do opustenej brány, trafil však vracajúceho sa obrancu. V 36. min pohrozili jediný raz v polčase hostia, keď po centri brvno zastavilo hlavičku Bušíka. Hostia pozorne bránili a nepúšťali domácich do vyložených príležitostí, a tak bola prevaha v poli skôr platonická. V samom závere však po centri J. Čarnotu zavesil Savič loptu hlavou pod brvno bezmocného Grambličku: 1:0.
Po zmene strán - paradoxne - akoby hostia odpadli a domáci odštartovali festival premárnených šancí. Už v 48. min Savič poslal prízemnú prihrávku do 16-ky na Kubániho, ale ten, tiesnený obrancom, trafil len doňho. V 52. min sa na druhej strane zapotil Trabalík, keď musel vyrážať strelu hosťujúceho Brašeňa. V 55. min prihral Siman Savičovi pred 16-kou, ten uvoľnil Kubániho, ktorý z dobrej pozície neprestrelil Grambličku. O dve minúty nato sa pokúsil technickou strelou prekvapiť Jenei, ale mieril tesne vedľa. O ďalšie dve minúty vysunul Siman Kubalu, ten vnikol do 16-ky, kde hľadal Kubániho, ale ten na jeho prihrávku o centimetre nedosiahol. V 73. min strieľa Kubáni v 16-ke prudko vedľa. Hostia po nacvičenej akcii v 77. min pohrozili, keď trestný kop z vlastnej polovice hlavičkoval hráč hostí, ale Trabalík reflexívne vyrazil. V 78. min mohol zvýšiť Jenei, keď loptu po osi Siman- Kubáni strieľa len do brankára. V samom závere zaujala ešte strela hosťujúceho Bušíka, ktorá tesne lízla bočnú sieť. I keď sa víťazstvo nerodilo ľahko, bolo absolútne zaslúžené. „Anglický“ týždeň hráči zvládli veľmi dobre a za predvedené výkony im patrí uznanie.

Ostatné výsledky 10. kola
Lipany - Poprad 0:2 (0:2), Spišská Nová Ves - Žilina B 2:0 (1:0), Turčianske Teplice - Trebišov 1:1 (1:0), Žiar nad Hronom - Liptovský Mikuláš 1:0 (1:0), Vranov nad Topľou - Bánová 1:0 (1:0), Prešov B - Stará Ľubovňa 0:1 (0:1), Čadca - Podbrezová B 0:1 (0:0).