Sobota, 18. september, 2021 | Meniny má EugéniaKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

DOLNÝ KUBÍN
Kino Choč
Pi, so, ne 10. – 12. októbra o 18,30 h
Dostante agenta Smarta -Americká organizácia CONTROL a zločinecká skupina KAOS medzi sebou bojujú už pekných pár rokov. Občas sa zmocní KAOS ničivej zbrane a pohrozí svetu, že ju odpáli, pokiaľ nezaplatí obrovské množstvo peňazí. Presne v tomto duchu sa vydáva šéf KAOS-u so svojimi poskokmi do Ruska, kde splašia pár nukleárnych hlavíc, kódov a potom si urobia výlet do USA na hľadanie cieľov.
Po 6. októbra o 18.30 h
FILMOVÝ KLUB 23 DOLNÝ KUBÍN
Interview –Všetko, čo poviete, môže byť požité proti vám... a aj bude! Film Steva Buscemiho o médiách, pravde a celebritách.
VÝSTAVY
ORAVSKÁ GALÉRIA
Ut – ne od 10.00 – 17.00 h
Trvalé expozície z vlastných zbierok - Staré umenie 15. a 19. storočia, Ikony, Slovenské výtvarné umenie 20. storočia, Tradičné ľudové umenie, Mária Medvecká – maliarka Oravy. Miesto expozície: Župný dom,
Od 11. septembra do 23. novembra
CHVÍĽU HORÍM, CHVÍĽU TLIEM - MARKO VRZGULA – Autorská výstava slovenského maliara. Kde: Veľká výstavná sieň, Župný dom.
JÚLIUS „ĎUSO“ ČINČÁR – Výstava insitného umelca. Usporiadateľ: OG Dolný Kubín.
Od 18. septembra do 31. októbra
EKOHRY – Tvoríme a chránime – Ján Brašeň – drevené plastiky. Výstava v rámci cyklu výstav prác, vytvorených z odpadového materiálu. Kde: Suterén 06, Župný dom.
Od 8.septembra do 27. októbra o 16.00 h
Rastliny našich lesov – Návštevníkovi priblíži základné typy, funkcie a význam lesa.
Kde: Florinov dom. Usporiadateľ: Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava.
VÝSTAVY V RÁMCI 54. HVIEZDOSLAVOVHO KUBÍNA
St 1. – 31. októbra
Budem Pavol (Dobšinský) alebo Pikaso? – Výstavy detských výtvarných prác. Kde: prízemie MsKS Dolný Kubín. Usporiadateľ: Občianske združenie ORBIS LIBRI
Od 1. – 31. októbra
T. H. Florin po 100 rokoch – Výstava v rámci 54. HK. Kde: fotogaléria MsKS.
Od 1 – 31. októbra
Hviezdoslav – Spracovanie témy výtvarnej skupiny Bojovníci Mateja Bela. Kde: výstavná sieň MsKS, foyae kina Choč.
SÚŤAŽ
Od 1. septembra do 20. novembra
VIANOČNÁ POHĽADNICA – V. medzinárodná detská výtvarná súťaž. Súťaž je vyhlásená pre všetky štáty Európy. Téma výtvarných prác: Vianoce, vianočné prírodné, zvykoslovné, biblické motívy. Súťažné kategórie: vek 5- 6 rokov, 7 – 11 rokov, 12 – 15 rokov. Technika : maľba, kresba, grafika, kombinovaná technika - koláž, počítačová grafika.
Usporiadateľ: ŽSK, Oravské kultúrne stredisko Dolný Kubín.
PODUJATIE
Ut 7. októbra o 19.00 h
Silvia Josifoska Band – Jazzový koncert. Kubínska jazzová jeseň. Kde: Kino Choč.
Št 9. októbra o 18.00 h
Solamente naturali - Slovenský barok z Gemera. Baroková tanečná hudba v podaní starých dobových nástrojov. Kde: Oravská galéria.
PRIPRAVUJEME
Ut 14. októbra o 19.00 h
VLASTA REDL – Koncert. Známy český pesničkár, skladateľ, textár, multiinštrumentalista... Kde: kino Choč.
Ut 14. októbra o 14.00 h
Klub výšivky a ručných prác – Klubové stretnutie. Kde: Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne. Usporiadateľ: Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne.
St 15. októbra o 18.00 h
KONCERT – Kubínska hudobná jeseň. Koncert venovaný dielu Eugena Suchoňa. Ladislav Fančovič - klavír, Suchoňovo kvinteto ŠKO Žilina. Kde: kino Choč
Št 16. októbra o 16.00 h
SLÁVNOSTNÁ AKADÉMIA – Slávnostná akadémia pri príležitosti mesiaca Úcty k starším. Kde: divadelná sála MsKS. Usporiadateľ: MsÚ Dolný Kubín, MsKS
Ne 19. októbra
NOSITELIA TRADÍCII - Krajská súťažná prehliadka folklórnych skupín. Kde: Mestské kultúrne stredisko Dolný Kubín. Usporiadateľ: Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne, Mesto Dolný Kubín.
Št 23. októbra o 19.00 h
Lenka Filipová – Koncert známej českej speváčky. Kde: Divadelná sála MsKS.

Skryť Vypnúť reklamu

NÁMESTOVO
Kino Kultúra
St 8. októbra o 18.00 h
ZOZNÁMTE SA S DAVEM – Josh má dvanásť a je vášnivý astronóm – amatér , jedného večera objaví na nebi rýchlo sa približujúci malý meteorit, ktorý nakoniec skončí v jeho akváriu medzi rybičkami. To ale Josh ešte netuší, že je to len začiatok. O niekoľko dní totiž na Zemi pristáva vesmírna raketa s mimozemskou posádkou, ktorá má pomocou tohto meteoritu odčerpať všetku pozemskú vodu, aby zachránila svoju planétu.
So, ne 11. – 12. októbra o 18.00 h
MAMMA MIA - Slnečné Grécko ožíva hudbou švédskej skupiny s výrazným anglo-americkým ansámblom. Potenciálny letný hit roka!
Krásna Sophie má dvadsať rokov, hlavičku pomútenú zamilovanosťou až natoľko, že sa chce vydávať za chlapca menom Sky. A zároveň mamu Donnu s pestrou minulosťou, ktorá dlhý čas patrila iba jej pamäti a denníčku. No pozor, keď sa stránky z hipisáckych čias dotknú zraku Sophie hľadajúcej celý život svojho otca, netreba veľa. Stačí napísať iba tri listy do celého sveta a už sa na malebný grécky ostrovček zídu traja šarmantní nominanti ochotní odviezť sotva poznanú Sophie k oltáru v roli vytúženého tatka. Čaká nás pekná šaráda a odhaľovanie charakterov, túžob a (ne)jednoznačných citov v hudobnom podaní notoricky známych piesní. A aby neboli páni v presile, prichádza na ostrov aj dvojica kamarátok Donny i Sophie. Čo viac si ležať na sklonku leta?
VÝSTAVY
Od 1. – 31. októbra
SOVENSKÉ CESTY K SLOBODE - DOMINIK TATARKA – Výstava zo života a diela spisovateľa. Kde: Dome kultúry v Námestove. Usporiadateľ: Slovenská národná knižnica Martin, Dom kultúry Námestovo, Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne.
PODUJATIE
KONCERT
Št 9. októbra o 9.00 h a 10.30 h
SLEPÁ ULICA – Protidrogový výchovný koncert. Pre stredné školy. Kde: Dom Kultúry v Námestove.
PRIPRAVUJEME
Od 17. októbra - 5. decembra
Program Filmového klubu
Pi 17.októbra o 18.00 h
SLEPÉ LÁSKY - Film o láske nevidomými ľuďmi. Láska sú jemné, lásky sú smiešne , lásky sú slepé...Nájsť si pravé miesto a šťastie vo svete je neraz ťažké pre ľudí vidiacich. O čo citlivejšia je táto cesta pre nevidomých. Ich pohľad je v mnohých veciach základný a čistý. A často veľmi vtipný. Ich pohľad odkrýva „nevidomé dimenzie“ toho, čo vlastne šťastie znamená.
MUZIKÁL
Po 20. októbra o 18.00 h
MNÍŠKY 2: MILIONÁRKY
Muzikálová komédia Dana Goggina MNÍŠKY o sestričkách rádu z Hobokenu je jedným z najdlhšie hraných predstavení v histórii Off-Broadway. MNÍŠKY II – Milionárky, sestričky z Hobokenu sa vracajú na scénu s novou šou, aby sa ňou poďakovali všetkým svojim priaznivcom, ktorí im držali palce a tlieskali pri ich prvom vystúpení.
Dnes sú už bohaté o skúsenosti zo "šoubiznisu", ale aj o miliónovú výhru sestry Amnézie. Bohatstvo však plodí zlo a o ich výhru i sestru Amnéziu sa zaujímajú tajomné františkánky. Medzi sestrami zavládne chaos. Matka predstavená sa však rozhodne pokračovať v ďakovnej šou a hrdinsky čeliť všetkým katastrofám a nástrahám františkánok.
Pi 24. októbra
ŠIMONOJÚDSKY JARMOK – Jesenný mestský jarmok. Usporiadateľ: Mesto Námestovo.

Skryť Vypnúť reklamu

TRSTENÁ
Kino Mier
Ne 12. októbra o 18.00 h
Temný rytier - V uliciach Gothamu začína vyčíňať Joker (posledná filmová kreácia zosnulého Heatha Ledgera), kriminálnik, ktorý na mieste svojich zločinov zanecháva hraciu kartu so žolíkom. A novopečený ochranca mesta, Batman (Christian Bale), sa vydáva po jeho stopách...
PODUJATIE
Od 1. septembra - 31. októbra
II. TRSTENSKÁ ORGANOVÁ JESEŇ - cyklus organových koncertov.Kde: Kostol sv. Martina. Usporiadateľ: Mesto Trstená, Farský úrad Trstená.
MUZIKÁL
Ne 12. októbra o 19.00 h
HIGH LIFE – Muzikálová šou je energia novej generácie, plná vynikajúcich tanečných a speváckych výkonov v podaní mladých a výnimočných umelcov. Prvýkrát sa objavuje aj nová komická dvojica “OOPS” – René Štúr a Sveťo Malachovský, ktorá prichádza s absolútne novým a neopozeraným štýlom humoru. Na scéne uvidíte napríklad Petra Sklára, Veroniku Koščovú, Michaelu Majerníkovú a Andreu Kiraľovú a mnoho ďalších. High life šou Vás nabije pozitívnou energiou a skvelou náladou. Kde: Dom kultúry Trstená

Skryť Vypnúť reklamu

TVRDOŠÍN
Kino Javor
Ne 12. októbra o 18.00 h
WALL-E - Pred 700 rokmi sa ľudstvo muselo uchýliť k smutnému kroku. Doslova zdvihnúť kotvy, naštartovať kozmický program a odísť z modrej planéty, na ktorej už ostala iba hromada smetia a pár robotov s cieľom upratať ju. Takmer všetci roboti už prestali fungovať, no aj po toľkých stáročiach sa stále nájde jeden, ktorý sa ráno zobudí, zapne do pracovného módu, uprace pár stoviek kociek smetí a ide opäť spať. Celý deň mu robí sprievod akurát jeho kamarát šváb a občas naďabí na nejaký fajnový ľudský výmysel. A takto si žije, žije, „maká ako šrób“ a do toho sem-tam nasýti svoju zvedavosť ďalším objavom. Lenže jedného dňa sa WALL-E dočká úplne iného momentu prekvapenia. Na Zem príde vesmírna raketa a na jej palube ženský robot EVE na prieskume obývateľnosti planéty. Je už po 700 rokoch dostatočne čistá, aby sa azda ľudia vrátili? Ťažko povedať. Oveľa podstatnejšie je, že WALL-E už prestáva byť na celej planéte sám a nielenže na EVE narazí, ale dokonca k nej začne aj čo-to cítiť...
VÝSTAVY
Galéria Márie Medveckej - Trvalá vysunutá expozícia Oravskej galérie. Zároveň Vás pozývame na sprievodnú výstavu vo výstavnej sieni Ateliér Pohľady do zbierok 3 – Sakrálne umenie. Výstava potrvá do 30. októbra.
Ut – ne od 10.00 - 16.00 h
Art Galéria Schürger - Stála expozícia. Výstava s názvom Slovenská moderna.
Ut – ne od 10.00 – 16.00 h
Gotický drevený kostolík - Historický kostolík z prvej polovice 15. storočia, ocenený organizáciou Europa Nostra, súčasť historického dedičstva UNESCO. Sprístupnený verejnosti počas sezóny od 1. júla do 1. septembra (okrem pondelka), mimo sezóny od 1. septembra do 30. júna prostredníctvom objednávky.
Od 29. septembra do 23. októbra
Mince, Pohľadnice – Výstava. Kde: Malá sála MsKS. Organizátor: Numizmatický krúžok.
PRIPRAVUJEME
Ne 19. októbra
Burza zberateľov – Kde: Veľká sála MsKS. Usporiadateľ: MSÚ a numizmatický krúžok, T. Verzál.
VÝSTAVA
Od 24. októbra do 7. novembra
Výstava k 30. výročiu DSS Tvrdošín – Výstava výtvarných prác klientov DSS, pri príležitosti 30. výročia vzniku DSS. Organizátor DSS.

ORAVSKÝ PODZÁMOK
Oravský hrad
Denne od 8.30 -17.00 h
Výrazná dominanta oravského regiónu patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska.
VÝSTAVY
Do 31. decembra
Wiliam Rowland – priekopník lesného hospodárstva, bude súčasťou prehliadky Oravského hradu.

NIŽNÁ
Kino – Ostražica
Ut 7. októbra o 15.30 h
Kung Fu Panda - V stredovekej Číne sa dejú veľké veci. Zloduch Tai Lang unikol rukám osudu a smeruje k podmaneniu krajiny. Preto sa rozhodne veľký majster Ugvej zvoliť bojovníka, ktorý bude čeliť Tai Langovi a ochráni ľud. K dispozícii je päť legiend bojového umenia – tiger, zmija, žeriav, modlivka a opica. Ale veľký majster si prekvapivo nevyberá ani jedného z nich, ale veľkú tlstú pandu "Po" nažívajúcu pod chrámom so svojím otcom. Po chcel pôvodne iba vidieť, ako sa vyberá veľký bojovník, no v skutočnosti mu padá na kožuch obrovské bremeno – to on má proti Tai Langovi bojovať za krajinu... K nevôli majstra Shifu i celej nebezpečnej päťky. Ale tí si ho nakoniec zoberú do parády a pokúsia sa zmeniť na veľkého bojovníka. Veľký už je, ostáva iba učenie bojovému umeniu...

KRIVÁ
PODUJATIE
Ne 12. októbra
MUZIKANTI ORAVSKÍ – XVII. ročník regionálnej prehliadky heligonkárov a harmonikárov. Kde: Kultúrny dom Krivá. Usporiadateľ: Oravské kultúrne stredisko Dolný Kubín, Obec Krivá.

ZÁKAMENNÉ
PODUJATIE
Ne 12. októbra o 15.00 h
33. výročie vzniku FSk Kamenčan – Kultúrny program k 33. výročiu vzniku folklórnej skupiny Kamenčan zo Zákamenného. Kde: Kultúrny dom Zákamenné, Usporiadateľ: OZ EMEF a FSk Kamenčan.

PÁRNICA
PODUJATIE
Ne 12. októbra
STRETNUTIE SO SENIORMI – Slávnostná akadémia. Usporiadateľ: Obec a MOS Párnica.

RABČA
PRIPRAVUJEME
St 22. októbra
SEMINÁR O MIESTNEJ KULTÚRE A XXIII. ROČNÍK BRANNÉHO VIACBOJA – Pracovné stretnutie osvetových pracovníkov Oravy a súťaž v branných disciplínách. Usporiadatelia: Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne, Miestne kultúrne stredisko Rabča.

Najčítanejšie na My Orava

Inzercia - Tlačové správy

 1. 5 tipov, ako si užiť jeseň v Bratislave a okolí
 2. Takto dokážu aj vaše peniaze zlepšiť život na našej planéte
 3. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet
 4. Volkswagen na IAA v Mníchove predstavil koncept elektromobilu
 5. Slovenský orloj – svetová atrakcia
 6. Predplaťte si SME.sk s garanciou vrátenia peňazí
 7. Kanceláriám ešte neodzvonilo
 8. Zodpovedné investovanie praje budúcnosti a je fér
 9. Mikroplasty sú v produktoch každodennej potreby. V ktorých?
 10. Tam, kde sa ľahko verí na zázraky
 1. Prvé bezbariérové fitko vo Zvolene otvára ZŤP cestu k športu
 2. Sledujte naživo pokusy so slovenskými výskumníkmi
 3. Vystúpte z radu, postavte si moderný dom podľa seba
 4. Slováci ochutnali vegánske bagety. Chutili im?
 5. Poznáme slovenské cesty s najkrajším výhľadom!
 6. Schodolez pre imobilných - Viete ako sa testuje?
 7. Mototechna tento rok predala už vyše 8 tisíc zánovných áut
 8. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 9. Takto dokážu aj vaše peniaze zlepšiť život na našej planéte
 10. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet
 1. Mikroplasty sú v produktoch každodennej potreby. V ktorých? 7 455
 2. Slovenský orloj – svetová atrakcia 6 621
 3. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet 5 688
 4. Radosť zachytiť tieto krásne krivky 4 297
 5. Maldivy, Maurícius či Mexiko sú na dosah jediným letom 3 009
 6. 5 tipov, ako si užiť jeseň v Bratislave a okolí 2 869
 7. Zodpovedné investovanie praje budúcnosti a je fér 2 799
 8. Zateplenie šikmej strechy PUR penou či minerálnou vlnou? 2 292
 9. Volkswagen na IAA v Mníchove predstavil koncept elektromobilu 1 898
 10. Uznávané štúdio oživilo zanedbané štvrte. Prišlo do Bratislavy 1 817
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Kravičky zrejme ani len netušia, že okrem mlieka dávajú svojim chovateľom aj svetlo a teplo.

Okrem množstva informácií som zistila napríklad aj to, prečo výkaly smrdia.


4 h
Petra Sagana obkolesilo množstvo fanúšikov. Každý chcel fotku a podpis.

Cyklistický sviatok bol na Orave pre viacerých zážitkom na celý život.


8 h
V cieli si už fanúšikovia obsadzujú najlepšie miesta.

Od samého rána stovky ľudí pripravujú dojazd druhej etapy.


17. sep
Cestovanie autobusmi je bezpečné aj kvôli ich pravidelnej dezinfekcii.

V prímestskej doprave zaplatíme len 35 centov bez rozdielu dĺžky trasy.


17. sep

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Obchody si môžu vybrať režim.


10 h

Ako informoval portál Noviny.sk, osobné auto vletelo pod kamión, ktorý stál v odstavnom pruhu.


SITA 11 h

Dievča je vo vážnom stave.


10 h

Z hospitalizovaných pacientov má potvrdené ochorenie 275 ľudí.


SITA 17. sep

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu