Nedeľa, 1. november, 2020 | Meniny má Denis, DenisaKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

Kino Choč
Ut, st 30. septembra - 1. októbra o 18.30 h
V Brugách - Ray sa vďaka svojmu rozkošne výbušnému temperamentu dostáva do množstva konfliktných situácií. Sarkasticky si uťahuje z Američanov, kadejakých etnických skupín, hendikepovaných a obéznych jedincov atď. Pod „veselou“ náturou výtržníka však režisér necháva presvitať bolesť prekrytú nánosmi drsného humoru. Jeho postavy vždy obsahujú ľudský rozmer pretínajúci rozhranie vtipnosti. Hĺbka individuálnej tragiky je najlepšie merateľná práve v tomto pitoresknom súboji s komikou. Podobne do seba narážajú žánrové schémy – komédia sa strieda s gangsterkou (prevládajúcou v závere), tragické motívy s úsmevnými.
Pi - ne 3. – 5. októbra o 18.30 h
Temný rytier - V uliciach Gothamu začína vyčíňať Joker (posledná filmová kreácia zosnulého Heatha Ledgera), kriminálnik, ktorý na mieste svojich zločinov zanecháva hraciu kartu so žolíkom. A novopečený ochranca mesta, Batman (Christian Bale), sa vydáva po jeho stopách...
Po 6. októbra o 18.30 h
FILMOVÝ KLUB 23 DOLNÝ KUBÍN
Interview –Všetko, čo poviete, môže byť požité proti vám... A aj bude! Film Steva Buscemiho o médiách, pravde a celebritách.
VÝSTAVY
ORAVSKÁ GALÉRIA
Ut – ne od 10.00 – 17.00 h
MARKO VRZGULA – Autorská výstava slovenského maliara. Usporiadateľ: OG Dolný Kubín. Výstava potrvá do 23. novembra.
JÚLIUS „ĎUSO“ ČINČÁR – Výstava insitného umelca. Usporiadateľ: OG Dolný Kubín. Výstava potrvá do 23. novembra.
Od 8. septembra do 27. októbra o 16.00 h
Rastliny našich lesov – Návštevníkovi priblíži základné typy, funkcie a význam lesa.
Kde: Florinov dom. Usporiadateľ: Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava.
St 1. októbra o 11.00 h
Budem Pavol (Dobšinský) alebo Pacaso? – Vernisáž výstavy detských výtvarných prác. Výstava je sprievodným podujatím 54. ročníka Hviezdoslavovho Kubína. Kde: MsKS Dolný Kubín. Usporiadateľ: Občianske združenie ORBIS LIBRI
1. – 31. októbra
T. H. Florin po 100 rokoch – Výstava v rámci 54. HK. Kde: fotogaléria MsKS.
1. – 31. októbra
Hviezdoslav – Spracovanie témy výtvarnej skupiny Bojovníci Mateja Bela. Kde: výstavná sieň MsKS a Kino Choč.
Št 9. októbra o 18.00 h
Solamente natural - Slovenský barok z Gemera. Baroková tanečná hudba v prevedení starých dobových nástrojov. Kde: Oravská galéria.
SÚŤAŽ
Do 20. novembra
VIANOČNÁ POHĽADNICA – V. me-dzinárodná detská výtvarná súťaž. Súťaž je vyhlásená pre všetky štáty Európy. Téma výtvarných prác: Vianoce, vianočné prírodné, zvykoslovné, biblické motívy. Súťažné kategórie: vek 5 - 6 rokov, 7 – 11 rokov, 12 – 15 rokov. Technika: maľba, kresba, grafika, kombinovaná technika - koláž, počítačová grafika.
Usporiadateľ: ŽSK, Oravské kultúrne stredisko Dolný Kubín.
KRÚŽKY
ZOO klub – Pri CVČ Domček otvára tieto záujmové útvary: ZU – Chovateľ – pre žiakov 1. – 4. a 5. – 9. ročníka. Náuka o zvieratách, ktoré sa nachádzajú v ZOO klube, od pondelka do piatku od 14.00 – 16.00 h. ZU – Mladý Rybár – Začiatočníci a pokročilí, pre žiakov od 10. – 15. rokov. Oboznámenie sa so zákonom o rybárstve, praktický rybolov, súťaž mladých rybárov, exkurzie. ZU – Malý Chovateľ – pre deti, ktoré navštevujú MŠ, oboznámenie detí s činnosťou v ZOO klube. Prihlásiť sa môžete v ZOO klube v pondelok až piatok od 9.00 – 17. 00 h, pri CVČ Domček.
PODUJATIE
St – so, 1. – 4. októbra
54. Hviezdoslavov Kubín – Celoštátna súťažná prehliadka v umeleckom prednese poézie a prózy. Kde: divadelná, estrádna sála MsKS, kino Choč. Usporiadateľ: Mesto Dolný Kubín, MsKS, NOC.
PRIPRAVUJEME KONCERTY
Ut 7. októbra o 19.00 h
Silvia Josifoska Band – Jazzový koncert. Kubínska jazzová jeseň. Kde: Kino Choč.
Ne 19. októbra
NOSITELIA TRADÍCIÍ - Krajská súťažná prehliadka folklórnych skupín. Usporiadateľ: Oravské kultúrne stredisko, Mesto Dolný Kubín.
Št 23. októbra o 19.00 h
Lenka Filipová – Koncert známej českej speváčky. Kde: Divadelná sála MsKS.

Skryť Vypnúť reklamu

NÁMESTOVO
Kino Kultúra
So, ne 4. – 5. októbra o 18.00 h
BATHORY - Vzkriesenie čachtickej legendy. Historický veľkofilm Juraja Jakubiska a súčasne najdrahší filmový projekt v strednej Európe privádza k životu legendu o čachtickej pani. Tá sa podľa povestí kúpala v krvi panien a na svojich panstvách roky vraždila a mučila svojich poddaných. Kruté skutky doviedli grófku Elzsébet Báthory až do Guinessovej knihy rekordov, kde je vedená ako najväčšia vrahyňa všetkých čias.
VÝSTAVY
Od 1. – 31. októbra
Slovenské cesty k slobode - DOMINIK TATARKA – Výstava zo života a diela spisovateľa. Kde: Dom kultúry v Námestove.
PRIPRAVUJEME
Filmový klub
Pi 17.októbra
SLEPÉ LÁSKY - Film o láske s nevidomými ľuďmi. Lásky sú jemné, lásky sú smiešne , lásky sú slepé...Nájsť si pravé miesto a šťastie vo svete je neraz ťažké pre ľudí vidiacich. O čo citlivejšia je táto cesta pre nevidomých. Ich pohľad je v mnohých veciach základný a čistý. A často veľmi vtipný. Ich pohľad odkrýva „nevidomé dimenzie“ toho, čo vlastne šťastie znamená.
DIVADLO
Po 20. októbra o 18.00 h
Mníšky 2: Milionárky
Muzikálová komédia Dana Goggina MNÍŠKY o sestričkách rádu z Hobokenu je jedným z najdlhšie hraných predstavení v histórii Off-Broadway. MNÍŠKY II – Milionárky, sestričky z Hobokenu sa vracajú na scénu s novou šou, aby sa ňou poďakovali všetkým svojim priaznivcom, ktorí im držali palce a tlieskali pri ich prvom vystúpení.
Dnes sú už bohaté o skúsenosti zo „šoubiznisu“, ale aj o miliónovú výhru sestry Amnézie. Bohatstvo však plodí zlo a o ich výhru i sestru Amnéziu sa zaujímajú tajomné františkánky. Medzi sestrami zavládne chaos...

Skryť Vypnúť reklamu

TRSTENÁ
Kino Mier
Ne 5. októbra o 18.00 h
U mě dobrý - Šesť priateľov, záhradkárov a rybárov, sa stretáva v malebnej krčme u Buddyho. Ich pohoda, ktorá sa väčšinou spája s mastením mariáša končí vo chvíli, kedy sa jeden z nich stane obeťou falošných hráčov z vysočanskej tržnice a naši hrdinovia zákon do vlastných rúk. Na „nebezpečnom“ území tržnice, kde sa to hemží ľahkými dievčatami, pašerákmi, zlodejmi, podvodníkmi, ale aj úplatnými policajtmi sa pokúšajú získať späť svoje peniaze. Podarí sa im to vďaka ich kamarátstvu, odvahe, prešibanosti, istej dávke šťastia a hráčskemu esu – hochštaplerovi a ekvilibristovi Mistr Classovi.
PODUJATIE
II. Trstenská organová jeseň - Cyklus organových koncertov. Kde: Kostol sv. Martina. Usporiadateľ: Mesto Trstená, Farský úrad Trstená. Koncerty potrvajú do 31. októbra.
PRIPRAVUJEME
MUZIKÁL
Ne 12. októbra o 19.00 h
High life – Muzikálová šou je energia novej generácie, plná vynikajúcich tanečných a speváckych výkonov v podaní mladých a výnimočných umelcov. Prvýkrát sa objavuje aj nová komická dvojica OOPS – René Štúr a Sveťo Malachovský, ktorá prichádza s absolútne novým a neopozeraným štýlom humoru. Na scéne uvidíte napríklad Petra Sklára, Veroniku Koščovú, Michaelu Majerníkovú, Andreu Kiraľovú a mnoho ďalších. High life šou vás nabije pozitívnou energiou a skvelou náladou. Kde: Dom kultúry Trstená

Skryť Vypnúť reklamu

TVRDOŠÍN
Kino Javor
Ne 5. októbra o 18.00 h
Asterix a olympijské hry - Asterix a Obelix sú späť! A tento krát vás čaká príbeh plný športového zápolenia medzi galmi a ich súpermi z celého sveta. Popritom všetkom sa odvážny mladý gal Alafolix vášnivo zaľúbi do gréckej princeznej Iriny. Spolu s Asterixom a Obelixom a za pomoci ich čarovného elixíru sa vydá do Grécka s cieľom vyhrať nielen olympijské hry, ale aj srdce princeznej Iriny. Stretáva sa tu však so zlomyseľným Brutusom, synom Cézara, a jeho tímom, ktorý je zdá sa silným súperom... Čarovné elixíry sú na olympijských hrách zakázané, ale Asterix má plán ako opäť zvíťaziť... Európsky veľkofilm s rekordným rozpočtom 78 miliónov eur, s hereckým obsadením z ôsmych krajín (aj zo Slovenska), pre ktorý bol postavený 280 metrový štadión, dva paláce a galská dedina.
VÝSTAVY
Galéria Márie Medveckej - Trvalá vysunutá expozícia Oravskej galérie. Zároveň vás pozývame na sprievodnú výstavu vo výstavnej sieni Ateliér Pohľady do zbierok 3 – Sakrálne umenie. Výstava potrvá do 30. októbra.
Ut – ne od 10.00 - 16.00 h
Art Galéria Schürger - Stála expozícia. Výstava s názvom Slovenská moderna.
Ut – ne od 10.00 – 16.00 h
Gotický drevený kostolík - Historický kostolík z prvej polovice 15. storočia, ocenený organizáciou Europa Nostra, súčasť historického dedičstva UNESCO. Sprístupnený verejnosti od 1. septembra do 30. júna len na objednávku.
Od 29. septembra do 23. októbra
Mince, pohľadnice – Výstava. Kde: Malá sála MsKS. Organizátor: Numizmatický krúžok.
Do 30. septembra
Výstava ovocia a zeleniny – Výstava dopestovaného ovocia a zeleniny, spojená s vyhlásením najkrajšej predzáhradky a balkóna v meste. Kde: Výstavná sála MsKS Tvrdošín. Usporiadateľ: Záhradkársky zväz, MsÚ.

JASENOVÁ
Ut – ne od 9.00 – 16.30 h
Pamätný dom M. Kukučína v Jasenovej. Nájdete tu klasický dolnooravský domček, v ktorom autor prežil svoje detstvo. Je sprístupnený do októbra.

ORAVSKÁ LESNÁ
Denne od 9.00 – 17.00 h
Oravská železnička - Železnica v úseku Tanečník – sedlo Beskyd bola otvorená a sprístupnená širokej verejnosti 31. mája tohto roku. Prevádzka železnice je sezónneho charakteru, od mája do októbra. V mieste depa nájdu návštevníci aj expozíciu o histórii Oravsko–kysuckej lesnej úvraťovej železničke, prvej dopravnej pamiatke na území Slovenska.

ORAVSKÝ PODZÁMOK
Oravský hrad
Denne od 8.30 -17.00 h
Výrazná dominanta oravského regiónu patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska.
VÝSTAVY
Do 31. decembra
Wiliam Rowland – priekopník lesného hospodárstva - Súčasť prehliadky Oravského hradu.

NIŽNÁ
Kino – Ostražica
Ut 30. septembra nepremieta

HABOVKA
Ne 5. októbra
7. Prechod habovským chotárom – Turistický prechod. Usporiadateľ: MKS Habovka.

KRIVÁ
PRIPRAVUJEME
Ne 12. októbra
Muzikanti oravskí – XVII. ročník regionálnej prehliadky heligonkárov a harmonikárov. Kde: Kultúrny dom Krivá. Usporiadateľ: Oravské kultúrne stredisko Dolný Kubín, Obec Krivá.

ZÁKAMENNÉ
PRIPRAVUJEME
Ne 12. októbra o 15.00 h
33. výročie vzniku FSk Kamenčan – Kultúrny program k 33. výročiu vzniku folklórnej skupiny Kamenčan zo Zákamenného. Kde: Kultúrny dom Zákamenné, Usporiadateľ: OZ EMEF a FSk Kamenčan.

PUCOV
PODUJATIE
Ne 5. októbra o 10.00 h
20. výročie úmrtia P. Gabriela Povalu SJ – Pocta rodákovi z Pucova pri príležitosti 20. výročia úmrtia, spojená s prezentáciou knihy Cirkev v Žiline v období komunistickej moci a odhalením pamätnej tabule. Kde: Kostol svätého Ondreja Apoštola. Usporiadateľ: Obec Pucov, Rímskokatolícka farnosť v Pucove, Vydavateľstvo Dobrá kniha.

PÁRNICA
PRIPRAVUJEME
Ne 12. októbra
Stretnutie so seniormi – Slávnostná akadémia. Usporiadateľ: Obec a MOS Párnica.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
 2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
 3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
 4. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
 5. Magazín SME Ženy už v predaji
 6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
 7. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
 8. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
 9. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
 10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
 1. Nechajte zamestnancov vybrať si služobné auto, oplatí sa vám to
 2. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
 3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
 4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
 5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
 6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
 7. Magazín SME Ženy už v predaji
 8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
 9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
 10. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
 1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 38 673
 2. Aplikáciu tohto Slováka používajú v 150 krajinách. Ako začínal? 26 708
 3. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej 19 586
 4. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť 16 857
 5. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi? 15 492
 6. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 14 237
 7. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi 12 565
 8. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 11 383
 9. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 086
 10. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci 10 950
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Na Orave sa poučili z minulotýždňových problémov

Sobotňajšia účasť na testovaní v Dolnom Kubíne sa približuje rovnakému počtu ľudí ako v piatok pri minulotýždňovej pilotnej fáze testovania na COVID-19.

Odberové miesto urobili v hutníckom podniku

Vedenie OFZ ponúka možnosť otestovať sa svojim zamestnancom aj ich rodinným príslušníkom na vrátnici závodu.

Zamestnanci OFZ čakajú na výsledky testovania.
Dezinfekcia priestorov v Zuberci.

V Istebnom zachýbali ochranné pomôcky

Dohody pre dobrovoľníkov obsahujú dodatok, podľa ktorého by mali prísť pomáhať aj o týždeň

Čakanie na výsledok testu v Istebnom.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Koronavírus Banskobystrický kraj: Prvý deň testovania je za nami. Pokračuje sa v nedeľu (minúta po minúte)

Podrobné spravodajstvo z celoplošného testovania na Covid-19 v okresoch Banská Bystrica, Lučenec, Žiar nad Hronom, Zvolen a ostatných okresoch BB kraja.

Koronavírus Žilinský kraj: Testovanie prebehlo bez výraznejších problémov (minúta po minúte)

Celoplošné testovanie na Covid-19 v okresoch Žilina, Martin, Čadca, Tvrdošín, Liptovský Mikuláš a ostatných okresoch ZA kraja.

Koronavírus Nitriansky kraj: Z vyše 30-tisíc ľudí v okrese Nitra je len 213 pozitívnych (minúta po minúte)

Spravodajstvo z celoplošného testovania na Covid-19 v okresoch Nitrianskeho kraja.

Už ste čítali?