Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky
FUTBAL III. LIGA

Námestovo - Bytča 2:1 (0:0)

Už v 3. min prenikol veľmi aktívny Macko až k bránkovej čiare. Spätne prihral nabiehajúcemu Habľákovi a jeho strela presvišťala vedľa šibenice. Svetlá chvíľka hostí prišla v 7. min, kedy Smataník v domácej bráne vyrážal prudkú strelu. Po následnom rohovom kope musel opäť preukazovať svoje umenie. Na druhej strane neskončili v sieti strelecké pokusy Macka ani Klokočíka. V polovici prvého polčasu prišla silná trojminútovka hosťujúceho Kinexu. Najprv bol rýchly brejk dvoch na dvoch zakončený nepresnou hlavičkou. O chvíľu nato, po chybe v domácej rozohrávke, nasledovala prudká strela k žrdi. Pozorný Smataník ju však vyrazil na roh. Potom už mali prevahu hráči MŠK. Aj prvá akcia druhého polčasu patrila žlto-čiernym, čiže domácim. Paško našiel hlavu Habľáka, no brankár hostí jeho hlavičku zneškodnil. Pri protiútoku Bytče mali Hornooravci šťastie. Krížny center preplachtil pozdĺž celej brány a skončil na spojnici brvna a žrde. V 60. min rozohrávali hostia z pravej strany priamy kop, ktorý našiel na „malom vápne” voľného útočníka. Našťastie pre domácich, išla jeho hlavička nad bránu. V 63. min zaúradoval hlavný rozhodca. V súboji o loptu v pokutovom území hosťujúci hráč padol. Na prekvapenie všetkých prítomných ukázal arbiter na biely bod. Navyše Klokočíkovi ukázal žltú kartu. Hosťujúci Ivan Šebík nariadenú penaltu premenil a poslal svoj tím do vedenia 0:1. Domácich tento moment nezlomil. Naopak, ešte pridali v úsilí. O 10 minút bola ich snaha korunovaná vyrovnávajúcim gólom. Po rozohranom rohovom kope vystrelil Macko a jeho zblokovanú strelu, smerujúcu do brány, ešte hlavou poistil veľmi dobre hrajúci Jozef Klokočík. O chvíľu už bolo 2:1. V 79. min Andrej Brčák využil nedorozumenie v bytčianskej obrane a popri vybiehajúcom brankárovi umiestnil loptu do siete. S týmto stavom neboli spokojní hostia a zrejme ani hlavný rozhodca. Osem minút pred koncom pri rozohrávke v strede ihriska nastrelil hosťujúci hráč Klokočíka, za čo dostal Námestovčan druhú žltú a následne červenú kartu.

FAKTY ZO ZÁPASU
Góly: Klokočík, A. Brčák - Šebík (11 m).
ŽK: Stašiniak, Klokočík - Kocian.
ČK: Klokočík (Námestovo) - po 2 ŽK.
Zostava domácich: Smataník - P. Kurčinka, F. Košťál ml., Habiňák, Stašiniak - A. Brčák, Klokočík, Hrubjak, Habľák (70. Jozef Kovalíček) - Macko (90.+ Brňák), M. Paško..

Ostatné zápasy: Králiky - Kremnička 1:5 (1:1), Krásno - Rakytovce 1:1 (0:0), Kysucké N. Mesto - Makov 2:0 (2:0). Zvolen - Valča 0:0, Fiľakovo - Nová Baňa 1:1 (0:0), Liet. Lúčka - Veľký Krtíš 1:1 (0:0), Dolná Ždaňa - Lipt. Štiavnica 2:3 (1:1), dohrávka 1. kola: Makov - Bytča 1:2 (1:1), Vitek (z 11 m) - Nociar, Mišutka.
1. Rakytovce 9 6 3 0 14:6 21
2. Zvolen 9 6 2 1 15:5 20
3. Kremnička 9 5 3 1 17:5 18
4. Bytča 9 5 3 1 14:6 18
5. Nová Baňa 9 5 2 2 24:9 17
6. V. Krtiš 9 4 4 1 15:9 16
7. L. Štiavnica 9 5 0 4 16:12 15
8. Valča 9 4 2 3 13:11 14