Gól: Bednár
Žlté karty: Novák, Sirota
Zostava: Kazík, Lepáček, Bukový, Hradský, Maslo, Novák, Plančo, Florek, Sirota, Palider, Bednár
Striedali: Baláž, Betuštiak, A. Kováč
Tvrdošínčania vyrukovali na pôde lídra tabuľky so zabezpečenou obranou. Spoliehali sa na smrtiace protiútoky, ktoré im viackrát vyšli. V 15. min sa rúti sám na bránu Z. Poruby F. Novák, ale nepresadil sa. V 27. min však otvára skóre hrot tvrdošínskeho mužstva Marcel Bednár. O 5. min ten istý hráč môže dostať svoj tím do dvojgólového vedenia. Namiesto krížnej strely si vybral šibenicu, z ktorej nebolo nič, pretože lopta mierila mimo bránu. Po zmene strán sa Oravci zamerali na udržanie lichotivého stavu. Do stretnutia čoraz viac prehovárala „vyššia“ moc, ktorá miestami viackrát ovplyvnila chod stretnutia. Veľkú príležitosť zahodil Jaroslav Florek. Závažná Poruba vyrovnala za pomoci celej rozhodcovskej trojice 15. min pred koncom. Tento výsledok je pre všetkých neprajníkov jasným odkazom, že s Tvrdošínom to v budúcnosti nemusí byť až také zlé. ĽUBOMÍR GREGOREC

Stráňavy – Or. Jasenica 0:1 (0:1)
Góly: Zanovit
ŽK: Kaprálik, Škombár, Maslaňák
Zostava: Čiernik, Škombár, V. Madleňák, Kaprálik, Zanovit, Puač, Binek, Pulák, Zemenčík, Vráb, M. Madleňák, striedali: Maslaňák, Farský
Or. Jasenica bola od začiatku zápasu lepším tímom na ihrisku a domácich tlačili, ako sa len dalo. Vytvárali si strelecké príležitosti a už v 10. min Zanovit nastrelil iba brvno domácej brány. O päť minút neskôr išiel ten istý hráč sám na brankára, keď v súboji zoči-voči trafil iba jeho hruď. K odrazenej lopte sa vzápätí dostal Škombár, ktorý domáceho brankára taktiež neprekonal a trafil iba jeho nohy. V 43. min prebral loptu v útoku Zanovit, ktorú si z ľavačky prehodil na pravačku a krásnou prízemnou strelou ku tyči dal gól na 0:1. Do konca prvého polčasu sa už nič vážnejšie nestalo. V druhom polčase domáci hráči pridali, začali útočiť a v 64. min išiel domáci útočník sám na brankára Čiernika, ktorý tento brejk krásne zneškodnil. Hostia si vytvorili ešte zopár streleckých šancí, ale do konca zápasu nedokázali už ani jednu premeniť. Or. Jasenica si po tomto stretnutí zaslúžene vybojovala 3 body. MÁRIO MADLEŇÁK

Ostatné zápasy: Belá-Dulice – Predmier 2:3 (1:1), Dúbrava – K. Lúčka 4:2 (3:0), Oščadnica – Turany 1:1 (1:1), Trebostovo – Černová 1:0 (0:0), K. Lieskovec – S. Bystrica 1:0 (1:0),

Góly: Bača, Pazúrik
Zostava: Suroviak, Vittek, Pazúrik, Vajdečka, Tropek, Palider, Repka, Hvolka, Krasuľa, Bača, Pánik, n striedali: Paldia, Mišek
Hostia začali od úvodných sekúnd presingom, čo robilo domácim nesmierne problémy. Trstená korunovala vydarený vstup gólom už v 2. min, keď sa v 16-ke výborne zorientoval nestarnúci Pavol Bača a výborne umiestnenou strelou nedal na prípadnú brankársku ekvilibristiku domácemu gólmanovi ani pomyslieť. V týchto momentoch mali hostia zápas pevne v rukách. Lisková sa nedokázala zmôcť na nič. Klincom do rakvy jej mohli byť dve nevyužité šance Trstenčanov. V 25. min však domáci strieľajú z ojedinelej šance vyrovnávajúci gól a obraz stretnutia sa začal pomaly meniť. Lisková evidentne ožila. Vydobili si síce územnú prevahu, ale do vyložených príležitostí sa nedostávali. Po zmene strán začala lepšie Lisková, avšak bez gólového efektu. V 70. min sa Trstená opätovne ujíma vedenia, keď po rohovom kope Hvolku nasmeruje loptu do brány Liskovej Peter Pazúrik. Trstená mohla svoje víťazstvo potvrdiť po ďalších troch vyložených šanciach. Postupne zahadzovali: Repka, Pánik a Bača. Hlavičku posledného menovaného vykopával domáci obranca z bránkovej čiary. Po nepremenení tutoviek nasledoval krutý trest. Dve minúty pred koncom si Palider strieľa vlastný gól. PAVOL BAČA

Žaškov – Sučany 1:1 (0:1)
Góly: Ondrík
ŽK: Kaplánek, Kováč
ČK: Katreniak, Ondrík
Zostava: Reguly, Gallo, Katreniak, Tomáš Farko, Bakoš, Kubačka, Lacko, Kaplánek, Kováč, Pavlovčík, Mikuš, n striedal: Ondrík
Diváci: 250
Žaškovský tím, uvedomujúc si svoje nelichotivé postavenie v tabuľke, začal v stretnutí aktívne. Na hosťujúceho brankára nebezpečne vystrelil Kováč, Kaplánek, Mikuš. Hostia sa postupne oťukali a hra sa zmenila na boj o stred ihriska. V 28. min chýbali Pavlovčíkovi centimetre na dorážku strieľaného centra Lacku. V 31. min rýchla kombinačná hra Žaškovčanov skončila po Mikušovej strele v rukách brankára Sučian. V 36. min vyšiel hosťom rýchly protiútok, Kačák prestrelil domáceho brankára a hostia otvorili skóre. O minútu nato Pavlovčík nastrelil len bočnú sieť brány Sučian. V 40. min domáci brankár Reguly zachránil po rohu hostí. V 43. min neprestrelil Kaplánek z priameho kopu múr. V 47. min hlavičkoval Mikuš nad bránu. Domáci mali viac z hry, ale až v 70. min sa v päťke hostí presadil medzi tromi obrancami Ondrík a vyrovnal na 1:1. O ďalšie tri minúty strela Kaplánka zazvonila na pravej tyči brány Sučian. V 90. min po rohu domácich prešla lopta po celej bránkovej čiare, ale nikto z hráčov ju nedokázal doraziť. Tlak žaškovských futbalistov sa stupňoval, ale vtedy začal úradovať hlavný rozhodca, ktorý v nastavenom čase vylúčil dvoch domácich hráčov. PAVOL ĽORKO

Nižná – Ludrová 5:1 (4:0)
Góly: Obtulovič 2, Dedinský, Bažík, Blahút
Zostava: Brčák, Dedinský, Žák, T. Chladný, Komačka, Daňa, M. Kubaš, Rošťák, Bažík, Šeling, Obtulovič, n striedali: Blahút
Hneď v 1. min po narážačke od Šelinga Rošťák zo siedmich metrov minul bránu. V 11. min Bažík vysunul Šelinga, ktorý sa z ľavej strany preštrikoval do šestnástky, ale jeho strela letela tesne nad brvno. V 17. min priamy kop hostí zneškodnil brankár domácich, krásnym vyrazením nad brvno. V 22. min Rošťák vysunul Dedinského a jeho prízemná strela k tyči bola nechytateľná. Už o 2 minúty neskôr domáci potiahli akciou na jeden dotyk, Obtulovič sa spoza šestnástky nemýlil a dal gól na 2:0. V 30. min po nacvičenom signále z autu Šeling prízemným centrom našiel Obtuloviča, ktorý sa z bezprostrednej blízkosti nemýlil. V 37. min po centri aktívneho Šelinga išiel nekompromisne do súboja opäť Obtulovič a odrazenú loptu Bažík dopravil do brány. V 41. min mali šancu aj hostia, ale našťastie ich strela skončila tesne mimo brány. Ani v druhom polčase Nižná nepoľavila a prvých 10 minút si vytvorila niekoľko šancí, ale chýbalo im povestné futbalové šťastie a ani jedna ich strela neskončila gólom. Hra sa vyrovnala, ale Nižná s prehľadom kontrolovala stretnutie. Od 65. do 70. min hrala Nižná 5-minútovku, v ktorej každá šanca hrozila gólom, no na nešťastie sa hosťujúci hráči ubránili. V 72. min Dedinský ideálne vysunul Šelinga a jeho center pred bránu s prehľadom Blahút dopravil do brány. V 90. min po zbytočnom postrčení hosťujúceho hráča v šestnástke bol nariadený pokutový kop, ktorý hostia premenili a znížili stav stretnutia na 5:1. Celé mužstvo Nižnej treba pochváliť za výkon v zápase. PAVOL CABADA

Zuberec – Ďanová 0:2 (0:0)
Góly: Móric 2
ŽK: Šimičák
Zostava: Tunák, Tomáš Šimičák, Tomáš Šiška, Martin Chovančák, Lukáš Tekeľ, Martin Šimičák, Martin Filek, Marek Šiška, Hruboš, Marek Filek, Kovalčík, n striedali: Eduard Šiška, Pavlov, Dominik Chovančák
Zuberec začal zápas proti favoritovi súťaže nebojácne. Od prvej minúty sa snažil hrať útočne a vytvoril si hneď niekoľko sľubných gólových príležitostí, ktoré však mladí hráči Zuberca nevyužili. Súper pôsobil futbalovejším dojmom, no Zuberec hral bojovne, hoci v oklieštenej zostave bez útočníkov. Prvý polčas sa zväčša hral v strede ihriska. Hostia si nevypracovali výraznú gólovú šancu, preto prvý polčas skončil nerozhodne. V druhom polčase sa tím spod Roháčov snažil vsadiť všetko na jednu kartu. Vrhol sa do útoku, no chyba domácej obrany toto úsilie pribrzdila a hostia sa dostali do vedenia. Od tejto chvíle Zuberec začal mohutne útočiť, z čoho vyplynula aj čistá gólová šanca Mareka Šišku, ktorú však brankár hostí zázračne vyrazil. Zase stačila chvíľka nepozornosti a hostia zo šance, ktorá zaváňala ofsajdom, zvýšili na 0:2. Zuberec si zase vytvoril niekoľko gólových príležitostí, no nedotiahol ich na strelenie kontaktného gólu. Hoci pozliepané mužstvo Zuberca prehralo, za bojovnosť a aktivitu si nezaslúžili taký výsledok. KAROL HRNČIAR

Oravské Veselé - Liptovské Sliače 0:1 (0:1)
Gól: Mrva
Zostava domácich: Kolenčík - Backa, D. Madleňák, Maslaňák, P. Švába, L. Briš, Miloš Mušák, Pucheľ, Zrnčík, Michal Kumor, Martin Pisarčík, n striedal: Gočal.
Domáci začali zápas svižne a už v 3. min nepremenil sľubnú šancu Pisarčík. Hra sa pohybovala medzi šestnástkami. V 13. min si do pokutového územia nabehol na center z rohového kopu Kumor, ale hlavou mieril nad bránu. V 28. min hostia založili nevinný útok. Pred šestnástkou sa dobre uvoľnil Mrva a strelou k žrdi otvoril skóre - 0:1. V 36. min pri tlaku domácich nastrelil tyč Kumor. Päť minút pred prvým odchodom do kabín Briš po rohu zakončoval hlavou nad hornú žrď.
Po zmene strán domáci Tatran pritlačil svojho súpera, ale len platonicky. Vytvorili si aj nejaké príležitosti na zmenu nepriaznivého stavu. Zápas ovplyvnila situácia zo 78. min, kedy domáci Pisarčík z nariadenej penalty opečiatkoval iba brvno brány Liptákov. Ani neskôr nedokázali hostitelia pretaviť územnú prevahu do vyrovnávajúceho gólu. Hostia umnou hrou už tesné vedenie udržali a odviezli si všetky tri body.
Hráči Or. Veselého sa za predvedený výkon nemusia hanbiť. Škoda len žalostnej koncovky. Fanúšikovia domácich tak odchádzali zo zápasu nespokojní. DUŠAN REJDUGA

14. Žašková 6 0 3 3 4:10 3

Ostatné zápasy: Palúdzka – Bešeňová 2:1 (2:1)

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  3. Vitajte v postapokalyptickom svete
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

Na Orave sa začal pilotný projekt testovania na Covid-19

Testovanie zabezpečujú zdravotníci, vojaci a dobrovoľníci. Odberné miesta sú otvorené od 8.00 do 12.00 h a od 13.00 do 20.00 h.