Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Námestovo – Tvrdošín 0:1 (0:1)
Gól: Medvecký
Hostia vstúpili do zápasu aktívnejšie, postupne sa hra vyrovnala. V 26. min po rohu pekná strela Kovalíčka, ale lopta nakoniec skončila mimo brány. O tri minúty pekná kombinačná akcia Tvrdošína, ktorá bola zakončenou peknou krížnou strelou tesne vedľa. Na konci polčasu mali hostia opäť peknú kombináciu, ktorá skončila gólom a Tvrdošín sa ujal vedenia. V druhom polčase sa Námestovo zvýšenou aktivitou snažilo aspoň vyrovnať, čo im však hostia umnou obrannou hrou nedovolili a pripísali si tri body.
Podbrezová – D. Kubín 2:1
Domáci v tomto zápase ťahali za dlhší koniec a nakoniec sa tešili z troch bodov. Premenili o jednu šancu viac ako ich súper z D. Kubína, a tak hostia obišli z duelu bodovo naprázdno.
Martin – Námestovo 2:1 (2:1)
Gól: Jagnešák
Hoci mali zo začiatku tlak domáci, Námestovo sa v 8. min ujalo vedenia po peknej akcii Čiernika, ktorý posunul Jagnešákovi a ten otvoril skóre. Hostia si vypracovali viacero výborných príležitostí, avšak ani jednu už nevyužili, na čo nakoniec doplatili. V 30. min po peknej kombinácii domáci vyrovnali a v 40. min po priamom kope už viedli 2:1. V druhom polčase hral Martin tvrdý a účelný futbal, vďaka čomu si udržal víťazstvo.
Badín – D. Kubín 2:4
Hosťom sa v tomto zápase podarilo bodovať naplno, keď dobrou hrou a premenenými príležitosťami dokázali predčiť súpera.
Námestovo – Tvrdošín 2:0 (0:0)
Góly: Majchrák, Doroš
V prvom polčase sa hra odvíjala medzi šestnástkami, a tak sa o výsledku rozhodovalo až po prestávke. Po viacerých šanciach sa domáci v 77. min ujali vedenia z pokutového kopu, ktorý premenil Majchrák. Na konci zápasu upravil výsledok peknou krížnou strelou k tyči Doroš.
Podbrezová – D. Kubín 1:3
Hosťujúci hráči vo vyrovnanom zápase s Podbrezovou zvíťazili dvojgólovým rozdielom po tom, ako sa im darilo svoje príležitosti efektívnejšie zakončovať.
Martin – Námestovo 4:2 (2:1)
Góly: Hrkeľ 2
Tak, ako u starších kolegov, aj tu sa ujali vedenia Námestovčania a už v 5. min prekonal brankára hlavou Hrkeľ. Domáci po peknej akcii vyrovnali o šesť minút. V 19. min Briliak obstrelil brankára, ktorý to so šťastím vytlačil na roh. Martin sa dostal do vedenia v 35. min po rohovom kope zakončenom hlavičkou. V druhom polčase sa Námestovčanom podarilo vyrovnať, keď svoj samostatný nájazd úspešne zakončil Hrkeľ. Domáci však napokon strhli víťazstvo na svoju stranu na konci zápasu, keď v 78. min premenili pokutový kop a o dve minúty pridali svoj štvrtý gól.
Badín – D. Kubín 0:1
Hostia v tomto dueli rozhodli svojou jedinou premenenou šancou, vďaka ktorej si pripísali všetky tri body.
Stráňavy – Or. Jasenica 1:2 (0:1)
Góly: Trabalík, Prielomek
V úvodnom dejstve predvádzali hosťujúci hráči lepšiu hru a podarilo sa im streliť aj úvodný gól zápasu. V druhom polčase domáci zatlačili súpera na svoju polovicu a napokon sa im z pokutového kopu podarilo vyrovnať. Jaseničania sa spoliehali na svoje brejky, jeden z nich sa im desať minút pred koncom podarilo premeniť na víťazný gól.
Zuberec – Hôrky 2:1 (2:0)
Góly: Chovančák, Kašák
V prvom polčase bola hra v réžii domácich a aj napriek tomu, že sa im nepodarilo premeniť pokutový kop, dostali sa do dvojgólového vedenia. V druhom polčase sa hosťom podarilo streliť kontaktný gól z jedenástky, ale Zuberec už súpera k ničomu nepustil a nechal si doma všetky tri body.
Or. Veselé – Bziny 1:2 (1:0)
Góly: Pisarčík – Chupek 2
V prvom polčase mali domáci hráči hru pevne v rukách, z čoho vyťažili úvodný gól. V druhom polčase sa hosťom podarilo zo svojich brejkov vyťažiť dva góly, vďaka ktorým zvíťazili.
Liesek – Trstená 2:1 (1:1)
Gól domácich: Lužseťák 2
V prvej časti zápasu bola hra vyrovnaná, šance boli na oboch stranách a obe mužstvá dokázali využiť po jednej príležitosti. Po prestávke mali domáci miernu prevahu a napokon sa im podarilo streliť aj druhý gól.
Rabča – Nižná 8:1 (6:0)
Góly: Marek Pilarčík 3, D. Briššák 3, Miroslav Pilarčík 2 – Bulla
Domáci rozhodli zápas už v prvom polčase, keď sa im podarilo ujať sa šesťgólového vedenia. V druhom polčase si svoje vysoké vedenie už nepustili z rúk a vysoko zvíťazili.
Ružomberok – Námestovo 4:0 (2:0)
Hostia prišli do Ružomberka s cieľom streliť súperovi prvý gól v súťaži, čo sa im napokon nepodarilo. Vo veľmi veternom počasí Námestovčania hrali v prvom polčase v vetrom a dostávali sa do nebezpečných šancí, ktoré avšak nevyužili. Naopak domáci sa ujali vedenia, keď brankár chybným vybehnutím podbehol loptu. Druhý gól Námestovo inkasovalo zo štandardnej situácie, keď Ružomberok nečakane na krátko rozohral, lopta sa dostala k osamelému hráčovi pred bránou, ktorý nezaváhal. Hoci v druhom polčase hrali hostia proti vetru, hra bola úplne vyrovnaná. Hráči Ružomberka strelili posledné dva góly až na konci zápasu a v predĺžení.
D. Kubín – Tvrdošín 6:0 (4:0)
Góly: Buška 2, Verníček, Chomistek, Krišanda, Laura
Hra sa počas celého zápasu odohrávala väčšinou na hosťujúcej polovici a Dolnokubínčania sa už v 1. min ujali vedenia, keď Chomistek svoj únik zakončil strelou do pravej šibenice. Domáci zvýšili v 24. min, keď sa po rohu Trabalíka v šestnástke najlepšie zorientoval Verníček a prekonal brankára. O štyri minúty na to Buška strelou z hranice šestnástky zvýšil na 3:0. Skóre polčasu uzavrel Krišanda strelou z dvadsiatich metrov. Po prestávke domáci v 45. min skórovali z pokutového kopu, ktorý zahrával Buška. Skóre zápasu uzavrel dobre hrajúci Laura v 63. min, a tak si domáci zaslúžene nechali všetky tri body doma.
Ružomberok – Námestovo 6:0 (5:0)
Tak, ako u starších kolegov, aj mladší hrali za silného vetra, proti ktorému hrali v prvom polčase hostia. Mohutný vietor na strane Ružomberka sa ukázal ako veľká výhoda, keď mladí hráči hostí nedokázali odkopávať loptu dostatočne ďaleko a domáci boli stále na dostrel brány, čo využili na strelenie piatich gólov. Po prestávke vietor utíchol a Námestovčania nemali možnosť využiť túto výhodu. Hra bola v druhom polčase vyrovnaná, s miernou prevahou na strane hostí, ktorým sa na ich smolu nepodarilo streliť gól.
D. Kubín – Tvrdošín 12:1 (5:0)
Góly: Meško 4, Ťapaják 2, Rypák 2, Pavelek, Hoferica, Moravčík, Habaň – Medvecký
Domáci na svojom ihrisku dominovali a mali hru od začiatku vo svojich rukách. Hralo sa väčšinou na strane hostí, ktorých Dolnokubínčania takmer k ničomu nepustili. Domáci svoj tlak naplno zužitkovali a presvedčivo vyhrali.
Dlhá – Rabča 3:1
Domáci si po dobrom výkone pripísali ďalšie víťazstvo, keď sa im podarilo zdolať hráčov z Rabče. Tí dokázali streliť len jeden gól, čo na domácich nestačilo.
T. Teplice – Trstená 1:2 (1:1)
Góly: Lepáček, Florek
V tomto zápase začali lepšie domáci, podarilo sa im ujať vedenia a za stavu 1:0 mali k dispozícií pokutový kop, ktorý však skvele zneškodnil brankár. Hosťom sa po tomto momente podaril zvrat a ešte do polčasu vyrovnali. Po prestávke Trstená pokračovala vo svojom dobrom výkone, čo sa im plne vyplatilo a nakoniec si odniesli všetky tri body.
Dlhá – Rabča 2:5
Narozdiel od svojich starších kolegov si hosťujúci hráči odniesli z Dlhej tri body, keď sa im podarilo premeniť viac príležitostí na vsietenie gólu.
T. Teplice – Trstená 2:1 (0:0)
Gól: Krkoška
Mladší žiaci Trstenej odohrali so svojím súperom vyrovnaný duel, čo potvrdzuje polčasová bezgólová remíza. V druhom polčase sa hosťom podarilo ujať vedenia, čo sa nepáčilo Tepličanom, ktorí na konci zápasu strelili dva góly a zvíťazili.
Or. Jasenica – D. Kubín „B“ 1:1 (1:1)
Góly: Cisárik – Visáň
V tomto zápase mali domáci hráči počas celého zápasu prevahu, hralo sa na polovici D. Kubína, vypracovali si množstvo šancí, no len z jednej sa im podarilo streliť gól, na čo napokon doplatili. Hostia strelili gól zo svojej jedinej strely na bránu, a tak napokon domáci utrpeli remízu.
Or. Veselé – Liesek 3:0 (2:0)
Góly: Stašák, Vavrečka, Vrčák
Vo vyrovnanom dueli sa lepšie darilo domácim, ktorým sa na rozdiel od svojho súpera podarilo využiť svoje šance a odniesol si víťazstvo.
Z. Poruba – Lokca 4:1 (1:0)
Gól: Feja
V prvom vyrovnanom polčase sa domácim podarilo presadiť z centrovanej lopty, ktorá na prekvapenie všetkých skončila v bráne. Obe mužstva si vypracovali viaceré šance, no nedokázali ich využiť. V druhej časti druhého polčasu hosťujúci obranca fauloval protihráča bez lopty, uvidel červenú kartu a výhodu o jedného hráča Poruba využila a strelila tri góly. Hráči Lokce sa dokázali presadiť až v samom závere zápasu.
Námestovo „B“ – Nižná preložené na 15. septembra.
Istebné – Habovka 3:1 (3:0)
Góly: Priesol 2, Labuda – Laičin
Hostia mali ako prví možnosť streliť úvodný gól v 3. min po samostatnom nájazde, ktorý sa im však nepodarilo premeniť. O štyri minúty bol Priesol faulovaný a bola odpískaná jedenástka, ktorú úspešne premenil Labuda. V 15. min Priesol zvýšil na 2:0 a v 29. min ten istý hráč strelil svoj druhý gól po strele z dvadsiatich metrov. O štyri minúty nato mohol Priesol dovŕšiť hetrik, avšak svoj samostatný nájazd nezakončil gólom, keď sa mu nepodarilo trafiť bránu. Po prestávke Habovka znížila na rozdiel dvoch gólov z pokutového kopu v 59. min. Po tomto góle sa hostia snažili ešte niečo spraviť s výsledkom, to im však hráči Istebného nedovolili a udržali si víťazstvo.
Or. Jasenica – D. Kubín „B“ 0:2 (0:1)
Góly: Meľo, Hojo
V tomto vyrovnanom zápase boli nakoniec šťastnejší hosťujúci hráči, ktorí zo svojich vypracovaných šancí využili dve. Jaseničanom sa svoje príležitosti nepodarilo premeniť a hoci herne boli vyrovnaní súperovi, napokon si nepripísali ani bod.
Or. Veselé – Liesek 2:0 (1:0)
Mladší žiaci Veselého dokázali bodovať naplno. Za vyrovnaného priebehu hry a počtu šancí dokázali vsietiť gól len domáci, vďaka čomu sa im podarilo vyhrať.
Z. Poruba – Lokca 2:2 (0:1)
Góly: Kurek, Kunocha
V prvom dejstve sa odohral vyrovnaný duel so šťastnejším koncom pre hostí, ktorým sa podarilo ujať sa vedenia. Po prestávke mali lepší nástup hráči Lokce, zvýšili na 2:0, ale svoj dvojgólový náskok sa im nepodarilo v závere udržať a nakoniec získali len bod.
Istebné – Habovka 4:0 (2:0)
Góly: Brenkus 3, Krížo
V tomto zápase mali domáci viac hry, čo sa im podarilo aj zužitkovať. Prvý gól strelil Brenkus po tom, ako strela hosťujúcemu brankárovi vypadla a dorážkou otvoril skóre. Ďalší gól pridal ten istý hráč krásnou strelou do šibenice. Brenkus zavŕšil svoj hetrik v druhom polčase z priameho kopu, keď úspešne preloboval brankára. Skóre zápasu uzavrel Krížo umným prekopnutím brankára a tak si domáci odniesli zo zápasu víťazstvo.

1. Vitajte v postapokalyptickom svete
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  10. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 438

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.

Opatrenia k pilotnej fáze robili samosprávy za pochodu

Všetky opatrenia k pilotnej fáze celoplošného testovania na COVID-19 robili samosprávy za pochodu a v krátkom čase. Zvládli to.

Zdravotníci z radov armády zabezpečujú testovanie na Orave.

Ľudia stoja v radoch pred odbernými miestami

Odberové miestnosti sa otvorili o ôsmej hodine ráno.

Takýto rad vytvorili ľudia pred jedným z odberných miest v Dolnom Kubíne ráno o pol ôsmej.

Minúta po minúte: Z viacerých miest Oravy hlásia dlhé rady

Testujú zdravotníci, vojaci a dobrovoľníci.